Recenzja BTGuard

BTGuard

  • cennik

    Od 9,95 USD
    / miesiąc

ProPrivacy.com Wynik
5 z 10

streszczenie

Pierwotnie BTGuard VPN zyskał na znaczeniu dzięki poparciu TorrentFreak. Od tego czasu konsumenci często rezygnują z usługi, skarżąc się na niską szybkość połączenia i niestabilność. Kilka lat temu pojawiły się informacje, że BTGuard VPN przechowuje hasła w postaci zwykłego tekstu i przesyła je pocztą e-mail w sposób niezaszyfrowany do klientów. To jest absolutnie okropne zachowanie firmy, która ma zapewnić prywatność i bezpieczeństwo swoim abonentom. Tak ogromna porażka zmusiła nas do zaktualizowania recenzji ProPrivacy.com, wycofując nasze wsparcie i rekomendację usługi.

Aby jednak być na bieżąco i ponieważ upłynęło dużo czasu (a wszystkie sieci VPN zasługują na drugą szansę), uważamy, że aktualizacja naszej recenzji BTGuard w celu prawidłowego odzwierciedlenia bieżącej usługi jest sprawiedliwa. Wynik? Przekonałem się, że jest to przerażająca, zawyżona cena usługi, która nie jest nawet bliska konkurowania z innymi sieciami VPN dostępnymi na rynku w podobnej cenie.

cechy

BTGuard VPN ma bardzo mało funkcji, a te, które ma, są standardowo dostarczane z oprogramowaniem innych firm, z którego abonenci muszą korzystać, aby połączyć się z VPN. Pozwól mi wyjaśnić. BTGuard VPN działa na oprogramowaniu OpenVPN innej firmy. To oprogramowanie jest oprogramowaniem typu open source i działa bardzo dobrze. Mając to na uwadze, jest to bardzo skuteczny sposób łączenia się z trzema serwerami BTGuard.

Co więcej, to oprogramowanie open source jest niezawodne i obecnie zapewnia ochronę przed wyciekiem DNS (chociaż nie mogłem sprawić, by ta wersja faktycznie działała z plikami .ovpn BTGuarda, i musiałem używać nieaktualnej wersji bez ochrony przed wyciekiem DNS).

Jednak większość światowej klasy VPN zapewnia niestandardowe oprogramowanie VPN, które ma profesjonalne funkcje, takie jak wyłącznik awaryjny i automatyczne połączenie, aby chronić tożsamość subskrybentów w przypadku zerwania połączenia VPN. Ze względu na fakt, że BTGuard działa na OpenVPN innej firmy, nigdzie nie widać tych funkcji. Biorąc pod uwagę koszt subskrypcji, jest to irytujące. Dlaczego kosztuje tak dużo, aby uzyskać dostęp do zaledwie trzech średnio umiejscowionych serwerów?

Trzy lokalizacje serwerów

Serwery znajdują się tylko w trzech miejscach: w Kanadzie, Holandii i Singapurze. W związku z tym ta sieć VPN nie jest dobra do celów odblokowywania, takich jak oglądanie brytyjskiego BBC iPlayer lub US Netflix. Subskrybuj tylko, jeśli chcesz uzyskać dostęp do tych trzech lokalizacji.

Sieć Btguard

Protokoły

BTGuard zapewnia dostęp do swoich serwerów za pośrednictwem tylko dwóch protokołów. Ponieważ od pewnego czasu protokół PPTP (Point-to-Point Tunneling Protocol) jest niepewny, zdecydowanie zalecamy, aby abonenci nigdy go nie używali. Dobrą wiadomością jest to, że użytkownicy mogą łączyć się z serwerami BTGuard przy użyciu najlepszego protokołu VPN: OpenVPN. Jednak, jak wspomniano powyżej, aby dokonać subskrypcji, konieczne będzie korzystanie z oprogramowania OpenVPN innej firmy.

Odwiedź BTGuard »

Prędkości i wydajność

Testowałem BTGuard za pomocą testmy.net na połączeniu internetowym 50 Mbps. Zwykle ProPrivacy.com testuje serwer w Wielkiej Brytanii, serwer w USA i serwer w Holandii. Niestety, ponieważ BTGuard nie ma serwera w USA ani w Wielkiej Brytanii, było to niemożliwe. Z tego powodu przetestowałem Kanadę na serwerze testowym w USA (San Francisco), Singapurze na serwerze testowym w Singapurze i Holandii na serwerze testowym w Wielkiej Brytanii (aby dać pojęcie o różnicy prędkości między moim testem innym niż VPN w Wielkiej Brytanii oraz prędkości przy włączonym VPN jak najbliżej).

Oczywiście należy pamiętać, że część utraty prędkości wynika z odległości geograficznej.

Pobierz BtguardZaładuj Btguard

Jak widać, nastąpił ogromny spadek prędkości. Ta rezygnacja była podobnie ogromna na każdym serwerze, nawet biorąc pod uwagę utratę prędkości z powodu odległości geograficznej. Ponieważ nie mogłem zmusić BTGuard do pracy z najnowszą wersją OpenVPN, w oprogramowaniu nie było ochrony przed wyciekiem DNS ani WebRTC.

To prawdziwy wstyd. Użyłem ipleak.net i okazało się, że nie ma adresu IP ani wycieków WebRTC. jednak, ja wykrył wycieki DNS na wiele adresów DNS, w tym GoogleDNS (który prowadzi dzienniki). Jest to absolutna porażka firmy, która twierdzi, że zapewnia prywatność swoim użytkownikom.

Ceny i plany

1 miesiąc

9,95 USD
na miesiąc

BTGuard VPN oferuje dwa osobne plany. Mogą być wypłacane miesięcznie lub corocznie (z 25% obniżką ceny za roczną płatność). Pierwszy to usługa proxy skierowana przede wszystkim do użytkowników BitTorrenta (część BT nazwy oznacza BitTorrent). Drugi to pełna usługa VPN z serwerami w Toronto, Amsterdamie i Singapurze.

Cena Btguard

BitTorrent Proxy

Ten plan jest przeznaczony dla użytkowników BitTorrent, którzy chcą pobierać pliki anonimowo. Czyni to, podając adres IP serwera proxy, za pomocą którego użytkownicy mogą ukryć swój prawdziwy adres IP. Jest to niezwykle przydatne narzędzie do ochrony twojej tożsamości przed innymi użytkownikami w dowolnej sieci peer-to-peer (P2P). Ponadto BTGuard zapewnia szyfrowanie użytkownikom, którzy ograniczają przepustowość swojego dostawcy usług internetowych (ISP). Aby uruchomić ludzi, BTGuard VPN jest dostarczany ze wstępnie skonfigurowaną wersją klienta uTorrent BitTorrent.

Ponadto zawiera instrukcje dotyczące ręcznej konfiguracji innych klientów torrent z serwerami proxy. Dla każdego, kto chce ukryć swoją tożsamość podczas udostępniania plików, ta usługa proxy z pewnością spełni swoje zadanie. Należy jednak pamiętać, że w 6,95 USD na miesiąc to jest bardzo drogie. W rzeczywistości - za tę cenę (i mniej) możesz uzyskać pełną usługę VPN gdzie indziej, więc po co zadowalać się tylko usługą proxy?

Usługa BTGuard VPN

Ten plan kosztuje 9,95 USD miesięcznie, który jest rozliczany według obniżonej stawki w wysokości 27,95 USD na trzy miesiące subskrypcja (5% zniżki), 49,95 USD za sześć miesięcy subskrypcja (15% zniżki) lub plan najlepszej wartości 89,95 USD na rok (25% zniżki). Wszystkie trzy plany są identyczne pod względem oferowanej usługi: nieograniczone korzystanie z zaledwie trzech serwerów VPN. Jest to bardzo drogie i bez serwerów VPN w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i wielu innych przydatnych miejscach usługa jest niesamowicie ograniczona, biorąc pod uwagę niebotyczną cenę. Moim zdaniem możesz teraz oderwać się od tej recenzji: BTGuard VPN to zdzierstwo (a reszta recenzji potwierdza to jednoznacznie).

Bezpieczeństwo i prywatność

BTGuard ma siedzibę w Kanadzie - miejscu, które nie jest już uważane za szczególnie dobre dla prywatności danych. W ciągu ostatnich kilku lat Kanada uchwaliła szereg inwazyjnych przepisów, które sprawiają, że jest to dalekie od idealnego miejsca dla VPN. Ponadto ma do czynienia z umową dzielenia się wywiadem Five Eyes.

Poza tym BTGuard twierdzi, że nie prowadzi dzienników, co jest dobre. Niestety, przechowuje pewne dane osobowe w aktach do celów rozliczeniowych. Ponadto polityka prywatności nie jest napisana w możliwie najczystszym języku, co jest nieco niepokojące. Przynajmniej określa, że ​​żadne dane nie będą udostępniane stronom trzecim, chyba że subskrybent udzieli zgody.

Jednak martwi mnie ta część polityki prywatności, że jeśli to naprawdę dostawca zerowych logów, nie powinno być żadnych danych do udostępnienia. Oznacza to, że niektóre dzienniki połączeń są przechowywane, więc sugerowałbym, aby BTGuard naprawdę oznacza, że ​​nie są przechowywane żadne dzienniki użytkowania.

Szyfrowanie

Szyfrowanie jest obsługiwane przez PPTP, który jest przestarzałym protokołem, który nie jest zalecany, lub OpenVPN. Implementacja OpenVPN jest następująca: Kanał danych używa szyfru Blowfish-128 z uwierzytelnianiem szyfrowanym kluczem HMAC (Secure Hash Al algorytm 1 (SHA1)). To nie jest świetne, ale prawdopodobnie nieważne, ponieważ aby dostać się do kanału danych (za pomocą którego są szyfrowane rzeczywiste dane), musisz najpierw przerwać kanał kontrolny lub połączenie Transport Layer Security (TLS).

Połączenie TLS jest szyfrowane w następujący sposób: AES-256 (Advanced Encryption Standard) z uzgadnianiem RSA-1028 i idealną tajemnicą przekazywania (PFS) dzięki uprzejmości Diffie-Hellman Exchange. Niestety, uścisk dłoni RSA-1028 nie jest uważany za wystarczająco silny jak na dzisiejsze standardy, więc ogólna implementacja OpenVPN na BTGuard jest nieco mniejsza niż najlepszych dostawców VPN. Werdykt? Ta sieć VPN jest zdecydowanie zbyt kosztowna i nie zapewnia takiej siły prywatności, jaką powinna.

Łatwość użycia

Strona internetowa BTGuard wygląda naprawdę elegancko i ma ładnie wyglądającą animację Flash na swojej stronie głównej. To sprawia, że ​​wydaje się znacznie lepszy niż w rzeczywistości. Czarne logo i strona internetowa zostały zaprojektowane tak, aby zaszczepić niezwykle profesjonalny wizerunek dobrze znanej sieci VPN.

Strona internetowa Btguard

Jednak wystarczy jedno lub dwa kliknięcie, aby dowiedzieć się, że ta marka nie jest kontynuowana w całej witrynie. Jest to po prostu sprytna technika sprzedaży, zaprojektowana, aby wciągnąć konsumentów. Strony pomocy technicznej i FAQ przedstawiają użytkownikom ogólny brzydki interfejs forum i przekazuje do wiadomości, że VPN ma na celu pozbawienie ludzi ciężko zarobionych pieniędzy za niewielkie pieniądze. powrót.

Brzydki blog Btguard

Szybko staje się również oczywiste, że cała strona internetowa jest bardzo rzadka pod względem funkcji i informacji. Jasne, że to, co jest dostępne, jest prawidłowe i spełnia swoje zadanie. Jednak inne sieci VPN mają blogi na temat rozwoju branży VPN i ogólnie prywatności. Inne sieci VPN również próbują informować swoich subskrybentów o aktualizacjach platformy. Tego typu rzeczy są niedostępne w BTGuard. Zapewnia najbardziej podstawową usługę, jaką może, bez próby aktualizacji lub ulepszenia tej całkowicie podstawowej usługi.

Obsługa klienta

Obsługa klienta jest również podstawowa: tylko e-mail oparty na biletach. Ponownie, biorąc pod uwagę wysoki koszt usługi, moim zdaniem nie jest to właściwe. Większość sieci VPN o podobnym koszcie zapewnia całodobową obsługę klienta. Niektóre mają nawet funkcję czatu na żywo w swojej witrynie. Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że kiedy złożysz prośbę o bilet, BTGuard radzi, że odpowiedź zajmie od jednego do trzech dni. Umieściłem bilet z różnymi pytaniami na temat usługi, aby zobaczyć, jakiego rodzaju czasu reakcji będę podlegał.

System zgłoszeń dał mi powiadomienie o błędzie, ale kiedy zameldowałem się w „aktywnych biletach”, miałem aktywne bilety. Niewiarygodne, że ani moje wiadomości przedsprzedażowe, ani dwa zgłoszone przeze mnie bilety (jeden oznaczony jako pilny) nigdy nie otrzymały odpowiedzi! Jest to szalenie kiepskie i dość przerażające, biorąc pod uwagę wysoką cenę, jaką ludzie płacą. Bez wątpienia najgorsze wsparcie, jakie kiedykolwiek spotkałem w branży VPN.

Proces

Logować się

Rejestracja jest łatwa. Subskrybuj tylko adres e-mail i szczegóły płatności. Płatność jest akceptowana przez PayPal lub kartę kredytową / debetową. Ponadto z przyjemnością informujemy, że od ostatniego testowania usługi VPN dodał bitcoiny jako opcję płatności.

Btguard Btc

Jak wspomniano wcześniej, BTGuard nie ma własnego oprogramowania VPN. Zamiast tego użytkownicy muszą połączyć się z jednym z trzech serwerów za pomocą oprogramowania OpenVPN innej firmy. Zdobycie tego oprogramowania jest łatwe - jest ono dostępne w sklepie Google Play dla systemu Android, przez iTunes na iOS i Mac oraz na stronie OpenVPN dla Windows. Ponadto BTGuard prowadzi do wszystkich tych wersji, więc ich podniesienie nie stanowi problemu.

Próbowałem zainstalować najnowszą wersję OpenVPN 2.4.1, ponieważ ma ona doskonałe funkcje, takie jak DNS (w tym protokół internetowy w wersji 6 - IPv6) i ochrona przed wyciekiem z sieci Web Real-Time Communication (WebRTC). Niestety, pomimo zainstalowania wszystkich znaków OpenVPN i sterowników do sieci (TAP) i ponownej instalacji, BTGuard po prostu nie chciałby się połączyć przy użyciu najnowszej wersji. Z tego powodu musiałem wybrać starszą wersję (openvpn-install-2.3.14-I601-x86_64.exe), aby uruchomić.

Openvpn

Ta wersja działała jak sen, ALE nie ma tych doskonałych, nowszych funkcji. To naprawdę smutne, ponieważ kiedy testowałem pod kątem wycieków DNS za pomocą ipleak.net, dostałem wyciek żądania DNS (i wygląda na to, że i tak używają GoogleDNS).

Problemy ze zgodnością

Próbowałem skontaktować się z BTGuard, aby dowiedzieć się, dlaczego ich pliki .ovpn nie były zgodne z nowszą wersją OpenVPN, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Sprawdzenie, czy ich pliki konfiguracyjne .ovpn są kompatybilne z nowym klientem OpenVPN, jest czymś, co powinno być oczywiste - jest to bardzo łatwe. Po zainstalowaniu oprogramowania na platformie użytkownika subskrybent musi pobrać pliki .ovpn z obszaru pobierania witryny. Pliki te należy wyodrębnić na urządzenie, a następnie zaimportować do oprogramowania OpenVPN za pomocą funkcji importu (w aplikacji) lub umieścić w pliki programów > OpenVPN > config w systemie Windows.

Cały proces jest łatwy, a BTGuard ma przewodnik, który przeprowadzi ludzi przez ten proces. Jeśli jednak napotkasz jakiekolwiek problemy, komunikacja z BTGuard nie jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, tak jak w przypadku wielu innych sieci VPN w tym samym przedziale cenowym. Po zainstalowaniu oprogramowania i zaimportowaniu plików .ovpn połączenie jest łatwe. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę na pulpicie i uruchom jako administrator, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy serwer i wybierz Połącz. Zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika i hasła.

Btguard Openvpn

Po uruchomieniu kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę na pasku zadań w prawym dolnym rogu ekranu (w systemie Windows) lub użyj przycisku Połącz w różnych aplikacjach na smartfony. Wystarczy wybrać żądaną lokalizację i połączyć się z serwerem. Po ustanowieniu połączenia ikona zmieni kolor na zielony, informując użytkownika, że ​​wszystko działa tak, jak powinno. Po połączeniu dobrze jest użyć ipleak.net, aby upewnić się, że połączenie działa poprawnie. Należy również przetestować wycieki DNS (w tym celu zapoznaj się z sekcją testów prędkości poniżej).

Klienci BTGuard Windows i Android VPN

Niestety użytkownicy Windows VPN i Android VPN muszą korzystać z oprogramowania OpenVPN innej firmy, aby połączyć się z BTGuard. Wynika to z faktu, że nie oferują one niestandardowej aplikacji. To samo dotyczy użytkowników iPhone VPN i Mac VPN.

Końcowe przemyślenia

BTGuard to VPN, który istnieje od lat. W związku z tym usługa z Kanady nie ma usprawiedliwienia dla świadczenia tak złej usługi. BTGuard VPN ciągle nie udaje się zapewnić godnej zaufania usługi VPN. Jego strona internetowa została zaprojektowana, aby zachęcić konsumentów efektownym wyglądem, ale zdejmij zasłonę i tak jak w Oz to wszystko jest złym złudzeniem.

Ta usługa VPN jest tak droga, jak wiele światowej klasy sieci VPN, które zapewniają serwery w ponad 50 krajach, ale oferuje tak niewiele: źle sformułowaną politykę prywatności; słaba implementacja szyfrowania; brak klienta niestandardowego; ORAZ brak zgodności z najnowszym oprogramowaniem OpenVPN. Plus, najgorsza obsługa klienta, jakiej kiedykolwiek doświadczyłem podczas przeglądania VPN. BTGuard VPN nie jest w żadnym wypadku zalecany nikomu.

Odwiedź BTGuard »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me