Recenzja Dashlane

Dashlane

 • cennik

  Od 3,33 USD
  / miesiąc

Hasła utworzone w celu zapobiegania nieautoryzowanemu dostępowi stały się w ostatnich latach zmiennymi narzędziami bezpieczeństwa ze względu na wzrost wycieków i naruszeń. Bezpieczna usługa zarządzania hasłami Dashlane obiecuje, że te obawy staną się przeszłością, przechowywanie i wzmacnianie haseł, a także wykrywanie luk w ciemnej sieci.

ProPrivacy.com Wynik
6 z 10

streszczenie

Biorąc pod uwagę, że Dashlane nie jest pierwszym tego rodzaju oprogramowaniem, będziemy badać, w jaki sposób wersja 6.1922.0 wypada w porównaniu z konkurencją i czy usługa jest tego warta.

Szybkie statystyki

 • Kraj
  NAS

Przegląd

Chociaż wiele stron internetowych już wdrożyło wymagania dotyczące rozróżniania wielkości liter, dodawania liczb, a czasem nawet symboli, w ludzkich hasłach występuje mnóstwo błędów, od przewidywalności do tego, ile razy jedno hasło jest używane na różnych kontach. Zwiększa to prawdopodobieństwo wycieku, ponieważ wrażliwe dane wpadają w niepowołane ręce. W końcu, jeśli jedno konto zostanie przejęte, wiele innych jest często zagrożonych.

Dashlane nie tylko chroni konta, ale poprawia komfort użytkowania, działając jako punkt kompleksowej obsługi. Użytkownicy będą musieli pamiętać tylko jedno główne hasło, ponieważ oprogramowanie przechowuje bieżące hasła w zaszyfrowanej bazie danych. Te słabsze hasła można również zastąpić za pomocą Generatora haseł, aw niektórych przypadkach zmieniacza haseł, aby zwiększyć bezpieczeństwo.

Cena Dashlane

Podobnie jak jego rywale, Dashlane działa jako produkt freemium, dzieląc funkcje pomiędzy wersje bezpłatną i Premium. Podczas gdy wolni członkowie otrzymają powiadomienia bezpieczeństwa i będą mogli automatycznie wypełniać ekrany rejestracji i logowania, są ograniczone do 50 haseł na jednym urządzeniu. Usługa Premium Dashlane kosztuje zwykle 39,99 USD rocznie, co odblokowuje te ograniczenia. Ponadto Premium wprowadza Dark Web Monitoring, dodaje usługę VPN i pozwala użytkownikom bezpiecznie udostępniać poufne dane innym osobom.

Po rejestracji użytkownicy otrzymują natychmiast 30 dni Premium za darmo. Po upływie tego okresu można nadal korzystać z menedżera haseł, ale będzie on ograniczony do wersji bezpłatnej, chyba że użytkownik wprowadzi dane karty lub podłączy swój system PayPal w celu przedłużenia subskrypcji.

Jeśli nie masz pewności co do Dashlane, możesz zobaczyć naszych ulubionych menedżerów haseł w naszym przewodniku.

Ustawiać

Plik wykonywalny Dashlane, który ma mniej niż 1 MB, jest niezwykle lekki i można go pobrać bezpośrednio ze strony internetowej na systemy Windows, macOS, Android, iOS i Linux. Sam produkt instaluje się szybko, umożliwiając użytkownikom zalogowanie się lub utworzenie nowego konta z menu głównego.

Konfiguracja Dashlane

Zalecamy, aby użytkownicy wprowadzili silne hasło główne podczas początkowej konfiguracji, ponieważ będzie to odpowiedzialne za ochronę kont dołączonych następnie do Dashlane. Na szczęście istnieje lista kontrolna, która wymaga, aby każdy miał minimum 8 znaków, w tym co najmniej jedną wielką literę, jedną małą literę i jedną cyfrę.

Użytkownicy systemu Windows mają również opcję aktywacji funkcji Windows Hello, która dodatkowo zabezpiecza swoje konto hasłami systemowymi i zabezpieczeniami biometrycznymi. Użytkownicy urządzeń mobilnych będą mogli zamiast tego korzystać z wbudowanego skanera linii papilarnych w celu odblokowania konta.

Witamy na ekranie Dashlane

Po ich wypełnieniu użytkownicy są witani serią przewodników. Chociaż istnieje możliwość pominięcia ich i przejścia bezpośrednio do rdzenia menedżera, przewodniki pomagają wyjaśnić pełny zestaw funkcji, który ma do zaoferowania Dashlane.

Oprogramowanie automatycznie wykrywa hasła zapisane w każdej przeglądarce zainstalowanej w systemie i pozwala użytkownikom zaimportować je do usługi, oszczędzając czas na dłuższą metę. Ta metoda najlepiej jest przeprowadzać wyłącznie przy użyciu bieżącej domyślnej przeglądarki, ponieważ stare hasła z innych przeglądarek mogą łatwo zabłocić konta z wieloma opcjami.

Zaimportuj hasła do przeglądarki

Następnie użytkownik jest proszony o dodanie rozszerzenia do domyślnej przeglądarki, co upraszcza ograniczony dostęp do usługi, w tym magazyn haseł i szczegółowe informacje o bieżących witrynach internetowych.

Dodaj rozszerzenie Dashlane

Wreszcie użytkownicy mogą natychmiast zapisać swoje dane w formularzu autouzupełniania, na który składają się imię i nazwisko użytkownika, tytuł, data urodzenia i numer telefonu. Większość z nich jest opcjonalna i wszystko, co zostało wypełnione, stanie się domyślnym wejściem dla każdej strony internetowej proszącej o informacje.

Formularz autouzupełniania Dashlane

cechy

Aby wyróżnić się z tłumu i pozostać konkurencyjnym, Dashlane wprowadził szereg kluczowych funkcji do swojego menedżera haseł. Funkcje te obejmują:

 • Zgodność z systemami Windows, macOS, Android, iOS i Linux
 • Automatycznie zapisuj szczegóły i formularze automatycznego wypełniania
 • Integracja i kompatybilność dla przeglądarek 6 (Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Internet Explorer, Opera i Safari)
 • Automatyczny generator haseł
 • Synchronizacja haseł na wszystkich urządzeniach
 • Szyfrowanie AES256
 • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe za pomocą popularnych aplikacji (Google Auth, Duo Mobile i Authentic)
 • Bezpieczeństwo biometryczne (Android, iOS i Windows)
 • 5-minutowy zegar do automatycznej blokady hasła
 • Regulowany zegar automatycznego wylogowania
 • Bezpieczne notatki
 • Śledzenie płatności
 • Paszport cyfrowy & ID
 • Bezpieczna przeglądarka mobilna
 • Wskaźniki stanu hasła
 • Zmieniacz haseł
 • Skanowanie ciemnych stron internetowych pod kątem wycieków i skradzionych danych
 • VPN

Synchronizację z chmurą można włączyć na wszystkich głównych platformach mobilnych i stacjonarnych, umożliwiając użytkownikom automatyczne wypełnianie szczegółów na wielu urządzeniach za pomocą jednego hasła głównego. Dashlane wykorzystuje Advanced Encryption Standard 256 i pozwala na uwierzytelnianie dwuskładnikowe, bezpieczeństwo biometryczne i automatyczne blokowanie, utrzymując szczegóły ładne i bezpieczne.

Użytkownicy mogą śledzić więcej niż tylko hasła. Dashlane pozwala również użytkownikom na pisanie bezpiecznych notatek, przechowywanie cyfrowej wersji paszportu lub dowodu osobistego oraz tworzenie portfela cyfrowego w celu monitorowania ich kart kredytowych lub konta PayPal. Jako dodatkowy bonus, wszystko to jest dostępne na wszystkich urządzeniach.

Zmieniacz haseł

Narzędzie do zmiany haseł jest niezwykle przydatne, robi dokładnie to, co jest napisane na puszce. Usprawnia monotonny proces konieczności ponownego zabezpieczania kont za pomocą bardziej niezawodnych haseł, logując się na stronie internetowej z podanymi poświadczeniami i zmieniając dla Ciebie rzeczy. Istnieje jednak szereg zastrzeżeń dotyczących tego procesu.

Zmieniacz haseł Dashlane

Po pierwsze, narzędzie jest kompatybilne tylko z uczestniczącymi stronami internetowymi, obecnie ograniczonymi do około 552 różnych domen. Jest to niezwykle ograniczone i oznacza, że ​​użytkownicy będą musieli ręcznie przeczesywać niezgodne konta za pomocą Generatora haseł, aby lepiej zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Po drugie, zmieniacz haseł zależy od dokładności importu przeprowadzonego podczas fazy konfiguracji. Chociaż może to być niesamowita oszczędność czasu, niektóre z moich przechowywanych haseł były nieaktualne i wymagały ode mnie ręcznej interwencji przy obecnych hasłach w celu skorzystania z automatycznego procesu.

Oczywiście, jeśli użytkownik zdecyduje, że Dashlane nie jest dla niego, nie ma narzędzia, które łatwo przywróci wprowadzone zmiany. Oznacza to, że użytkownicy będą musieli mieć niesamowitą pamięć, aby zapamiętać nowe, bezsensowne hasła, zmienić je przed odinstalowaniem Dashlane lub skorzystać z metod odzyskiwania, aby zresetować zmiany.

Skanowanie ciemnych stron internetowych

Oprócz kondycji hasła dostęp do Dark Web Scanning można uzyskać za pomocą pulpitu tożsamości, który umożliwia użytkownikom monitorowanie danych pod kątem wycieków i naruszeń. Obejmuje to hasła, loginy, e-maile, karty kredytowe, numery telefonów i adresy, z podziałem na to, co jest bezpieczne, a co zagrożone.

Skaner internetowy Dashlane Dark

Nie ma ograniczeń co do liczby adresów e-mail, które użytkownik może śledzić, ale każdy z nich musi zostać zweryfikowany, zanim Dashlane rozpocznie śledzenie danych. Jeśli coś jest nie tak, alerty bezpieczeństwa są wyraźnie wyświetlane jako powiadomienia wypychane na telefonie komórkowym i wyskakujące na pulpicie, pomagając powiadamiać użytkowników o problemach wymagających natychmiastowej uwagi.

Wyszukiwarka informacji w ciemnej sieci

VPN

VPN Dashlane to jedyna funkcja Premium, która nie jest objęta 30-dniowym bezpłatnym okresem próbnym, zamiast wymagać od użytkowników wykupienia subskrypcji. W przeciwieństwie do większości usług, firma nie nakłada żadnych ograniczeń na przepustowość lub podłączone urządzenia, co pozwala chronić tyle systemów, ile chcesz.

Aplikacja Dashlane VPN

Możesz połączyć się z jednym z 26 różnych krajów jednym kliknięciem, przy minimalnym poświęceniu prędkości Internetu. Chociaż jest to idealne rozwiązanie do zachowania prywatności na połączeniach publicznych, Netflix niestety wykrywa, kiedy jest używany, co oznacza, że ​​nie możesz uzyskać dostępu do różnych bibliotek giganta transmisji strumieniowej.

Łatwość użycia

Nowicjusze są traktowani z wyjaśnieniami dotyczącymi wspomnianych wyżej funkcji, podczas gdy weterani oprogramowania mogą łatwo przejść do przodu. Proces został usprawniony, aby zapewnić użytkownikom możliwość importowania haseł zapisanych we wszystkich zainstalowanych przeglądarkach i pobrania rozszerzenia do domyślnych ustawień.

Usługa jest dostępna na wszystkich głównych platformach, z synchronizacją Windows, macOS, Linux, Android i iOS. Każdy interfejs został zaprojektowany intuicyjnie, aby był przyjazny zarówno dla początkujących, jak i powracających użytkowników, dzięki czemu Dashlane jest idealny dla tych, którzy nie znają się na technologii.

Utworzenie nowego konta spowoduje automatyczne monitowanie użytkowników o zapisanie ich danych w Dashlane, podczas gdy istniejące konta podadzą to samo po zmianie hasła. To, w połączeniu z formularzem autouzupełniania, które użytkownicy mogą wypełnić podczas instalacji, pozwala Dashlane na automatyczne wypełnienie poprawnych danych, dzięki czemu użytkownicy ledwo muszą podnosić palec. A jeśli Dashlane nie zdarzy się, aby automatycznie wypełnił wszystko za Ciebie, po prostu kliknij na logo firmy po prawej stronie paska logowania.

Ekran logowania Dashlane

Niestety Dashlane jest ograniczony do stron internetowych za pomocą rozszerzeń przeglądarki, co sprawia, że ​​oprogramowanie nie jest idealne dla tych, którzy chcą zabezpieczyć zainstalowane programy i aplikacje.

mobilny

Interfejs użytkownika Dashlane jest spójny na wszystkich jego platformach. W Androidzie i iOS na pasku bocznym znajdują się opcje znajdujące się w „narzędziach” w wersji na komputery stacjonarne, zapobiegając niepotrzebnemu przeskakiwaniu menu.

Dashlane Mobile

Każda przeglądarka może korzystać z funkcji autouzupełniania Dashlane, ale usługa zapewnia również własną wbudowaną przeglądarkę na Androida i iOS. Firma twierdzi, że użytkownicy w pełni korzystają z Dashlane, czyniąc go domyślną przeglądarką, jednak nie widzę jeszcze żadnych dodatkowych korzyści w porównaniu z wieloma alternatywami, biorąc pod uwagę zakres wsparcia.

Synchronizacja

Dashlane synchronizuje zaszyfrowane kopie danych, zapewniając dostęp do wszystkich obsługiwanych urządzeń. Po aktywacji synchronizacja odbywa się automatycznie co 5 minut i po każdej zmianie danych na dowolnej platformie. Alternatywnie możesz ręcznie zsynchronizować dane, dotykając przycisku „zsynchronizuj teraz” lub używając skrótów, takich jak F5 w systemie Windows i⌘ + Ron Mac.

Dashalne Sync

Automatyczna blokada (zalecane)

Podejmując wszelkie środki ostrożności, Dashlane wdrożył szereg automatycznych zamków w swoim oprogramowaniu. Domyślnie użytkownicy mają 5 minut na edycję poufnych ustawień, zanim ponownie odblokują swoje urządzenie hasłem głównym lub zabezpieczeniami biometrycznymi. Jest to bezpieczne, aby upewnić się, że tylko autoryzowani użytkownicy dokonują zmian i nie można ich zmienić.

W przypadku pozostawienia urządzenia bez nadzoru Dashlane umożliwia również użytkownikom automatyczne wylogowanie w celu braku aktywności. Wynosi to od 15 minut do ciężkich 10 godzin, chociaż zawsze zalecamy minimalny czas, jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo i prywatność

Dashlane jest całkowicie przejrzysty w kwestii swoich środków bezpieczeństwa, nawet publikując post na blogu, który szczegółowo opisuje szyfrowanie dla początkujących. Zgodnie z oczekiwaniami usługa wykorzystuje szyfrowanie AES-256 klasy wojskowej do przechowywania haseł zarówno lokalnie, jak i w chmurze w celu synchronizacji.

256-bitowy klucz jest uzyskiwany z hasła głównego za pomocą skrótu PBKDF2, a następnie rozpraszany losowymi danymi znanymi jako sól. Następnie jest kilkakrotnie „kodowany” w celu poprawy bezpieczeństwa i prywatności poprzez dalszą randomizację. Polityka zerowej wiedzy Dashlane usprawnia tę metodę, ponieważ firma odmawia przechowywania hasła głównego na swoich serwerach.

Obsługa klienta

Dashlane posiada dedykowane Centrum pomocy, które prowadzi ludzi przez proces instalacji oprogramowania do ewentualnych problemów. Jest to niezwykle łatwe w nawigacji i zawiera interaktywny przewodnik obsługiwany przez St tylko w celu usprawnienia często zadawanych pytań w ich rozwiązaniach.

Witryna jest dostępna w języku angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim, chociaż obsługa poczty e-mail jest dostępna tylko w trzech pierwszych językach. Anglicy mogą korzystać z obsługi czatu w godzinach 09: 00–18: 00 EST, od poniedziałku do piątku, dostępny w prawym dolnym rogu strony, gdzie jest napisane „Jesteśmy tutaj, aby pomóc!”.

Czat na żywo Dashlane

Członkowie premium mają pierwszeństwo przed bezpłatnymi użytkownikami, co oznacza krótszy czas reakcji. Nie jest pewne, czy dotyczy to również 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego, czy nie, ale pracownicy odpowiedzieli na nasze zapytanie zaledwie kilka minut, niezależnie od tego,.

Obecnie wsparcie Dashlane nie jest dostępne przez telefon, ale zespół ma dedykowaną stronę na Twitterze, aby pomóc entuzjastom mediów społecznościowych. Dashlane zapewnia również użytkownikom aktualne informacje za pośrednictwem swojego bloga, więc jest wiele miejsc, w których można uzyskać potrzebne informacje.

Wniosek

Łatwo jest zrozumieć, dlaczego Dashlane jest tak wysoko ceniony, dzięki dostępnej aplikacji, szerokiemu zakresowi wsparcia i wyjątkowemu mnóstwu funkcji. Platforma zawiera nie tylko hasła, ale także pomaga je wzmocnić i złamać. Wbudowana sieć VPN to także świetny, choć nieoczekiwany bonus, który spełni większość celów, nawet jeśli abonenci Netflix nie mogą skorzystać.

Zawsze staramy się sugerować oprogramowanie, które oferuje tylko roczne subskrypcje, ale polityka zerowej wiedzy sprawia, że ​​jest bezpieczniejsza niż inne konkurencje komercyjne. Powiązanie tego z uwierzytelnianiem dwuskładnikowym pomaga jeszcze bardziej zablokować konta, chociaż użytkownicy świadomi bezpieczeństwa mogą rozważyć KeePass, jeśli chcą odważyć się na skomplikowaną, techniczną konfigurację typu open source.

Ogólnie rzecz biorąc, Dashlane to solidne, kompleksowe oprogramowanie, które jest idealne dla początkujących, którzy chcą poprawić swoje bezpieczeństwo i prywatność. Koszt jest trudny do uzasadnienia dla tych, którzy już posiadają VPN, ale elegancki interfejs i intuicyjny system zarządzania z pewnością sprawi, że ludzie będą się trzymać.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me