Recenzja DotVPN

DotVPN

ProPrivacy.com Wynik
6,8 z 10

streszczenie

DotVPN cieszy się ogromną popularnością jako bezpłatne rozszerzenie przeglądarki dla Chrome i Firefox. Użytkownicy mają również możliwość wykupienia subskrypcji DotVPN Premium, która daje dostęp do pełnej listy serwerów DotVPN i zwiększa szybkość połączeń.

Szybkie statystyki

 • ProPrivacy.com SpeedTest (średnia)
  40 Mbps
 • Jurysdykcja
  Hongkong
 • Jednoczesne połączenia
  5
 • Kraje
  12

cechy

DotVPN jest wymieniony jako usługa świadczona przez Smart Security Ltd. Smart Security wydaje się być zarejestrowany w Hongkongu, ale byłem trochę zdezorientowany co do tego, kim naprawdę jest ta firma. Nie mogłem znaleźć żadnych danych kontaktowych i wydaje się, że nie ma witryny ani niczego innego dotyczącego Smart Security. Chociaż nie jest to duży problem, nieco niepokojące jest to, że tak mało informacji o spółce macierzystej DotVPN jest niewielka.

DotVPN reklamuje posiadanie ponad 700 serwerów w 10 różnych krajach. Jest to również mylące, ponieważ DotVPN faktycznie oferuje serwery w 12 różnych krajach. Dodatkowo, darmowi użytkownicy mają tylko możliwość wyboru spośród 12 serwerów ogółem i muszą radzić sobie z ograniczeniami prędkości.

Użytkownicy DotVPN Premium mogą mieć do pięciu jednoczesnych połączeń z usługą, co jest całkiem miłe, biorąc pod uwagę, jak niedroga jest ta usługa. Warto również zauważyć w tej recenzji DotVPN, że wolni użytkownicy usługi to zrobią nie może uzyskać dostępu do Netflix, Hulu ani innych usług przesyłania strumieniowego. Aktualizacja do planu premium usunie te ograniczenia.

Odwiedź DotVPN »

Szybkość i wydajność

Testy prędkości dla bezpłatnej usługi prawie zawsze będą rozczarowujące. Podczas gdy ogólna prędkość była przyzwoita podczas mojej oceny DotVPN, często napotykałem przerwy i rozłączałem się podczas korzystania z wtyczki przeglądarki.

Prędkość DotVPN

Wykresy pokazują najwyższe, najniższe i średnie prędkości dla każdego serwera i lokalizacji. Zobacz nasze wyjaśnienie testu pełnej prędkości, aby uzyskać więcej szczegółów. Chociaż ogólne prędkości pobierania nie były zbyt nędzne, nie byłem w stanie ukończyć testów prędkości przesyłania dla tej recenzji DotVPN. Test przesyłania zawiesił się jeszcze przed rozpoczęciem, co sprawia, że ​​uważam, że przesyłanie jest ograniczone do bezpłatnej usługi DotVPN. Biorąc wszystko pod uwagę, DotVPN bardzo mnie rozczarował, jeśli chodzi o wydajność i niezawodność.

Cena £

1 miesiąc

0,00 $
na miesiąc

DotVPN cieszy się ogromną popularnością jako bezpłatne rozszerzenie przeglądarki dla Chrome i Firefox. Użytkownicy mają również możliwość wykupienia subskrypcji DotVPN Premium, która daje dostęp do pełnej listy serwerów DotVPN i zwiększa szybkość połączeń. DotVPN Premium można kupić za miesięczną cenę 4,99 USD lub subskrybując rocznie zaledwie 2,99 USD miesięcznie.

Ceny DotVPN

Subskrypcja DotVPN Premium wydaje się dość przystępna w porównaniu do niektórych innych usług VPN, które sprawdziłem. Biorąc to pod uwagę, istnieją pewne problemy z usługą, które powinny Cię zawahać przed rejestracją. Wspomnę o tym dalej.

DotVPN Premium można anulować w ciągu pierwszych 30 dni, aby uzyskać pełny zwrot pieniędzy, a po upływie 30 dni proporcjonalny zwrot pieniędzy. Jednym z głównych problemów, które zauważyliśmy od razu podczas przeglądu DotVPN, jest to karty kredytowe nie są akceptowane! (Jeśli najedziesz kursorem na logo karty kredytowej pokazane na poniższym zrzucie ekranu, zostaniesz poinformowany, że płacenie nimi nie jest możliwe). Chociaż może to być znak powitalny dla tych, którzy cenią anonimowość, typowy użytkownik VPN będzie rozczarowany. PayPal jest jedyną opcją, jeśli chcesz zarejestrować się w DotVPN Premium.

Łatwość użycia

Wsparcie

DotVPN ma dostęp tylko do obsługi biletów, co jest dość rozczarowujące, szczególnie dla płatnych klientów DotVPN. Jeśli potrzebujesz pilnej pomocy, musisz czekać godziny (lub nawet dłużej) na odpowiedź.

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, faktycznie otrzymałem dość szybką odpowiedź na moją prośbę (nieco ponad godzinę), ale poziom używanego języka angielskiego był bardzo podejrzany. Dla kogoś, kto ma na imię "Douglas Wells", było to bardzo podejrzane i rodzi kilka interesujących pytań dotyczących DotVPN. Wspomnę jeszcze raz, że DotVPN nie być obecnym na Twitterze lub Facebooku, co utrudnia kontakt z nimi, gdy potrzebujesz pomocy. To powiedziawszy, mają małą bazę wiedzy, która zawiera ogólne pytania.

Logować się

Podczas rejestracji w DotVPN wystarczy adres e-mail i hasło, aby uruchomić konto. Nie ma żadnego potwierdzenia e-mail, co oznacza, że ​​możesz nawet użyć fałszywego lub tymczasowego adresu e-mail, aby zacząć korzystać z DotVPN.

Po rejestracji DotVPN wyśle ​​Ci e-mail z linkami do ich aplikacji (możesz je również pobrać ze strony internetowej).

Klient DotVPN iOS VPN

Jak wspomniałem wcześniej w tej recenzji DotVPN, dostawca nie ma klienta stacjonarnego dla systemu Windows, Mac ani Linux. Podobno pracują nad ich wydaniem wkrótce, ale w międzyczasie wypróbowałem aplikację iOS VPN na moim iPhonie.

Jeśli chcesz VPN dla Windows lub Mac VPN, ta usługa może nie być dla Ciebie. Niestandardowe usługi Linux są trudne do zdobycia, jednak niektórzy dostawcy oferują GUI dla Linuksa. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz najlepszy przewodnik po VPN dla Linux.

Aplikacja DotVPN na iOS jest elegancka i jest bardzo podobna do wtyczki Chrome, którą również wypróbowałem. Wystarczy zarejestrować się przy użyciu adresu e-mail i hasła, a aplikacja zajmie się resztą. Byłem pod wrażeniem, zwłaszcza, że ​​DotVPN jest usługą bezpłatną. Jeśli chcesz korzystać z pełnej sieci VPN w przeglądarce, zalecamy sprawdzenie naszych 5 najlepszych sieci VPN dla przeglądarki Google Chrome lub najlepszych 5 sieci VPN dla przeglądarki Firefox, w zależności od wybranej przeglądarki.

Inne / bezpłatne usługi

Rozszerzenie Chrome DotVPN

Ponieważ DotVPN jest znany przede wszystkim jako usługa proxy do odblokowywania stron internetowych bezpośrednio w przeglądarce, postanowiłem wypróbować rozszerzenie DotVPN chrome. Wtyczka ma ponad 600 000 użytkowników i ma ocenę 4/5 gwiazdek w sklepie internetowym Chrome. Stwierdziłem, że aktywacja i połączenie są łatwe, wystarczy tylko adres e-mail, aby rozpocząć.

Rozszerzenie DotVPN Firefox

Wypróbowałem także rozszerzenie DotVPN dla Firefoksa, które choć nie jest tak popularne, jak jego odpowiednik w Chrome, nadal wykonuje zadanie.

Bezpieczeństwo i prywatność

Rozszerzenia przeglądarki DotVPN wykorzystują połączenie SSL-proxy z 4096-bitowym kluczem. Połączenia pulpitu i użytkownicy Androida VPN mogą łączyć się za pomocą protokołu OpenVPN, podczas gdy IPSec jest dostępny dla użytkowników iOS. Na szczęście w Hongkongu nie obowiązują przepisy dotyczące zatrzymywania danych, co oznacza, że ​​Twoje dane nie zostaną zapisane ani zarejestrowane. Biorąc to pod uwagę, DotVPN twierdzi, że prowadzi dzienniki połączeń i niektóre szczegóły połączenia.

Chcielibyśmy zobaczyć całkowicie wolną od logów politykę (taką jak NordVPN
), korzystanie z DotVPN w celu uzyskania dostępu do zablokowanych stron internetowych nie powinno stanowić większego problemu.

DotVPN nie obsługuje torrentów ani żadnego rodzaju aktywności P2P. Chociaż jest to nieco rozczarowujące, ma sens, biorąc pod uwagę, że DotVPN jest zasadniczo wtyczką proxy do przeglądarki. W skrócie, DotVPN nie jest usługą VPN, z której powinien korzystać każdy, kto ceni prywatność i bezpieczeństwo. DotVPN jest przede wszystkim użyteczny do odblokowywania ograniczonych stron w przeglądarce, nie chroniąc danych.

Końcowe przemyślenia

Jako bezpłatne rozszerzenie przeglądarki bez żadnych ograniczeń przepustowości, DotVPN jest wystarczająco przyzwoitą usługą proxy, aby odblokować strony internetowe. Może to być świetne dla uczniów, którzy utknęli za szkolną zaporą ogniową lub dla osób, które omijają wszelkie ograniczenia w miejscu pracy (takie jak Facebook czy Reddit), ale tym, którzy szukają bezpieczeństwa i prywatności w Internecie, lepiej jest szukać gdzie indziej. Rzuć okiem na niektóre alternatywne bezpłatne usługi VPN lub kliknij skok poniżej, aby wypróbować DotVPN!

Odwiedź DotVPN »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me