Recenzja Dysku Google

dysk Google

dysk Google
to jedna z największych usług pamięci masowej w chmurze na świecie, z setkami milionów użytkowników. Zamiast po prostu przechowywać pliki, usługa pozwala użytkownikom tworzyć i edytować swoje dokumenty dzięki pakietowi aplikacji biurowych, w tym Dokumentów Google, Rysunków, Arkuszy i Prezentacji.

ProPrivacy.com Wynik
6.3 z 10

streszczenie

Mając nadzieję, że wszystko stanie się jeszcze łatwiejsze, Dysk Google został zastąpiony przez Google One w 2018 roku, co daje więcej miejsca i dodatkowe korzyści w niższej cenie. Usługa o tej nazwie, o dogodnej nazwie, nagradza wygodę ekosystemu Google, automatycznie wykonując kopie zapasowe plików i zdjęć z Gmaila i Androida.

W naszym przeglądzie dysku Google szczegółowo przyglądamy się funkcjom, użyteczności oraz ich prywatności i bezpieczeństwu.

Lubi

 • Pierwsze 15 GB przestrzeni dyskowej jest bezpłatne
 • Miesięczny & ceny roczne
 • Oglądanie offline & edycja za pomocą Google Office Suite
 • Przyjazny użytkownikowi
 • Obsługa wielu platform
 • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe
 • Wersjonowanie plików

Nie lubi

 • Brak polityki zerowej wiedzy
 • Nie open-source
 • Z siedzibą w USA

Ceny i dostępność

Google rezygnuje z okresu próbnego na rzecz 15 GB bezpłatnego miejsca dla wszystkich członków. Niestety pozostawia to niektóre korzyści premium wyłączne dla płatnych subskrypcji, w tym dostęp do Ekspertów Google w celu uzyskania wsparcia 24/7 oraz możliwość dodania do pięciu różnych członków rodziny z indywidualnym dostępem do osobistej przestrzeni dyskowej.

Pierwsze trzy poziomy można płacić miesięcznie lub rocznie, zaczynając od 1,99 USD miesięcznie za 100 GB, 2,99 USD miesięcznie za 200 GB i 9,99 USD za oszałamiające 2 TB. Pamięć masowa ma po tym znaczący skok, ale cena również. 10 TB przywróci użytkownikom 99,99 USD miesięcznie, 20 TB kosztuje 199,99 USD miesięcznie, a 30 TB kosztuje 299,99 USD miesięcznie. Chociaż wymagania dotyczące miejsca do przechowywania rosną w przypadku filmów o rozdzielczości 4K +, opcja 2 TB z pewnością oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny.

Drive Enterprise jest oferowany użytkownikom biznesowym, a Google sugeruje, że praca zespołowa i produktywność są wzmocnione dzięki zastrzeżonej sztucznej inteligencji (AI) oraz możliwości korzystania z oprogramowania firmy, takiego jak Dokumenty, Arkusze i Prezentacje. Jedną z najbardziej pociągających części tej oferty jest to, że płacisz tylko za to, czego używasz i nie ma górnych limitów przechowywania. Miesięcznie kosztuje 8 USD na aktywnego użytkownika plus 0,04 USD dopłaty za GB wykorzystanej w tym okresie.

Google oferuje swoje usługi na całym świecie, choć mogą obowiązywać ograniczenia. Obecnie 145 krajów może w pełni korzystać z Dysku Google za pośrednictwem dystrybucji Google Play, a reszta nie będzie mogła pobierać płatnych aplikacji. Pełną listę można znaleźć tutaj. Metody płatności obejmują polecenie zapłaty & karty kredytowe, PayPal, Google Pay, PaySafe i kody podarunkowe.

cechy

 • Oglądanie offline & redagowanie
 • Dostępność
 • Wersjonowanie plików
 • Obsługa udostępniania plików
 • Synchronizacja między platformami
 • Integracja z systemem operacyjnym
 • Wybór jakości kontra kompresja
 • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Przeglądanie offline & Redagowanie

Google umożliwia przeglądanie i edytowanie plików za pomocą usług Dokumentów, Arkuszy i Prezentacji w trybie offline. Jest to obsługiwane na wszystkich urządzeniach, ale wymaga połączenia z Internetem podczas konfigurowania trybów offline.

Ta funkcja jest dostępna wyłącznie w przeglądarce Google Chrome na komputerach stacjonarnych i wymaga włączenia synchronizacji Dokumentów, Arkuszy i Prezentacji Google & Pliki rysunków na tym komputerze, dzięki czemu można edytować offline z poziomu ustawień. Każdy plik musi być udostępniony offline ręcznie, klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję Dostępny offline. Na szczęście można to zrobić zbiorczo dzięki skrótom Shift + Ctrl i Shift + ⌘ odpowiednio w systemach Windows i Mac.

Proces ten jest usprawniony na urządzeniach mobilnych, wymagając od użytkowników Androida i iOS otwarcia dowolnej aplikacji Dysk Google, Dokumenty, Arkusze lub Prezentacje, przejdź do dodatkowego symbolu o trzech kropkach w rogu każdego pliku i dotknij opcji udostępniania offline. Pliki zapisane w trybie offline można następnie znaleźć w menu.

Warto pamiętać o pozostawieniu odpowiedniego miejsca w chmurze, jeśli chcesz ponownie zsynchronizować różne rzeczy po powrocie do Internetu.

Dostępność

Dysk Google ma wiele opcji ułatwień dostępu, które pomagają osobom niepełnosprawnym lepiej współdziałać z przesłanymi treściami, takie jak zgodność z czytnikiem ekranu i możliwość dodawania ścieżek napisów do plików wideo.

W przypadku czytników ekranu na komputerach Google zaleca Mozilla Firefox z NVDA w trybie ustawiania ostrości lub JAWS w trybie formularzy, aby uzyskać jak najlepsze wrażenia. Alternatywnie użytkownicy Google Chrome i Safari mogą korzystać z VoiceOver, a użytkownicy Chrome OS mogą skorzystać z ChromeVox. Dysk Google jest zgodny z TalkBack, BrailleBack, Switch Access i skrótami klawiaturowymi na Androidzie, podczas gdy użytkownicy iOS mogą podobnie korzystać z VoiceOver. Instrukcje nawigacyjne i skróty klawiaturowe można znaleźć tutaj.

Dodawanie ścieżek z napisami do filmów można wykonać tylko na komputerze, ale może poprawić wrażenia odbiorców na Dysku Google. Firma zaleca stosowanie plików z napisami, ale pliki transkryptów są również akceptowane w językach angielskim i japońskim.

Wersjonowanie plików

Dysk Google rejestruje historię każdego przesłanego pliku, pomagając zapobiegać infekcji złośliwym oprogramowaniem i przywracać niepożądane zmiany. To drugie jest szczególnie przydatne, biorąc pod uwagę wspólne podejście Google do edycji plików, ponieważ użytkownicy będą mogli łatwo zobaczyć zmiany i cofnąć je w razie potrzeby.

Kliknięcie pliku prawym przyciskiem myszy i wybranie opcji zarządzania wersjami spowoduje wyświetlenie wszystkich iteracji, które zna Dysk Google, umożliwiając użytkownikom przesłanie nowej wersji na starą, jeśli była edytowana offline. Nie można tego zrobić w przypadku folderów, dlatego warto śledzić informacje o poszczególnych plikach podczas ich przesyłania.

Obsługa udostępniania plików

Inną opcją kliknięcia prawym przyciskiem jest możliwość udostępniania plików innym osobom. Można to zrobić, wpisując adres e-mail ręcznie lub tworząc link do udostępniania. Gmail obsługuje tę funkcję, automatycznie wyświetlając adresy e-mail z listy kontaktów. Facebook i Twitter są również zintegrowane w celu szybkiego i łatwego publikowania linków do udostępniania.

Właściciele udostępnianych treści mogą ograniczać osoby do przeglądania, komentowania lub udzielać im pełnych uprawnień do edycji bezpośrednio z samego zaproszenia. Jeśli właściciele chcą niesamowicie chronić swoje materiały, mogą również wyłączyć możliwość zmiany dostępu i dodawania nowych osób, a także pozbyć się opcji pobierania, drukowania i kopiowania plików dla komentujących i przeglądających.

Międzyplatformowy

Dysk Google jest dostępny na większości platform za pośrednictwem Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Internet Explorer 11 i Safari, umożliwiając użytkownikom dodawanie, pobieranie lub synchronizowanie ich treści.

Aplikacja Kopia zapasowa i synchronizacja jest dostępna do pobrania w systemie Windows 7 do 10 i dowolnym od MacOS 10.10. Użytkownicy iPhone'a mogą pobrać Dysk Google ze sklepu App Store, a aplikacja Android w wersji 4.4 lub nowszej może pobrać aplikację ze Sklepu Play. Użytkownicy mobilni będą musieli pobrać osobne aplikacje, jeśli chcą skorzystać z pakietu biurowego, a Dokumenty, Arkusze i Prezentacje Google wymagają w swoim systemie co najmniej Androida 5.0.

Obecnie użytkownicy Androida zauważą, że Dysk Google jest wstępnie zainstalowany na ich urządzeniu. Może to ulec zmianie w przyszłości ze względu na powtarzające się antykonkurencyjne oskarżenia ze strony Unii Europejskiej zmieniające stanowisko Google w sprawie wymuszania własnych aplikacji za pośrednictwem rzekomo oprogramowania typu open source. W takim przypadku nadal powinno być dostępne do pobrania ze Sklepu Play.

Integracja systemu operacyjnego

Użytkownicy, którzy korzystają z wersji Dysku Google w przeglądarce, nie będą mieli luksusu integracji z systemami operacyjnymi, ale aplikacje pozwalają właścicielom Windows i Androida na skorzystanie z tej funkcji.

Właściciele urządzeń mobilnych mogą wysyłać pliki do swojej chmury podczas przeglądania menu udostępniania, podczas gdy użytkownicy systemu Windows muszą po prostu kliknąć prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić menu Dysku Google. Jeśli jesteś trochę maniakiem pulpitu, zbyt wiele folderów nadrzędnych może spowodować zniknięcie integracji systemu operacyjnego. Folder w folderze w folderze działa dobrze, ale jeśli masz go więcej, musisz przesłać go bezpośrednio.

Niestety użytkownicy komputerów Mac i Linux nie mogą korzystać z tej funkcji. W systemie macOS nie ma śladu integracji z aplikacją Backup and Sync, podczas gdy Linux nie ma dostępnej aplikacji. Istnieje kilka obejść tego problemu dla firm zewnętrznych, ale zaufanie drugiej firmie do twoich danych jest czymś, czego nie zalecamy bez odpowiedniej należytej staranności. Jeśli to zniechęci Cię do korzystania z Dysku Google, istnieje kilka alternatywnych usług tworzenia kopii zapasowych w chmurze dla użytkowników komputerów Mac.

Inne funkcje

Dysk Google pozwala użytkownikom przesyłać pliki w oryginalnej jakości, aby zapobiec utracie, lub zastosować kompresję wysokiej jakości, aby zmniejszyć rozmiar pliku przy minimalnym zmniejszeniu. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe zwiększa również bezpieczeństwo we wszystkich usługach Google i jest wysoce zalecane przez ProPrivacy.

Prywatność i ochrona

Jurysdykcja

Dysk Google ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych i, podobnie jak większość amerykańskich firm, często analizuje słabe stanowisko tego kraju w kwestii prywatności. Biorąc pod uwagę, że Google jest przede wszystkim firmą reklamową, gromadzi niepokojące ilości danych o swoich użytkownikach, które mogą potencjalnie wpaść w ręce natrętnych organów rządowych.

Zero wiedzy

Dysk Google nie zapewnia zasady zerowej wiedzy, ponieważ produkt podlega ogólnej polityce prywatności Google i Warunkom korzystania z usługi. Oznacza to, że Google przechowuje kopię hasła na swoich serwerach, co pozwala na odzyskanie hasła, ale zwiększa ryzyko wycieku, kradzieży lub zajęcia przez władze z nakazem.

Nadzieja nie jest jednak stracona dla tych, którzy chcą skorzystać ze stosunkowo uczciwych cen Google na miejsce w chmurze, ponieważ użytkownicy mogą korzystać z usług szyfrowania po stronie klienta, aby lepiej chronić swoje informacje.

Bezpieczeństwo techniczne

Zgodnie z oczekiwaniami Dysk Google chroni informacje przy użyciu standardowego amerykańskiego szyfrowania, dzieląc dane na części przy użyciu AES-256 podczas przesyłania. Korzystając ze standardu TLS, dane są na krótko odszyfrowywane, gdy docierają do serwerów Google, zanim zostaną ponownie zaszyfrowane za pomocą AES-128 w celu ochrony. Chociaż odbywa się to w ciągu milisekund przy minimalnym prawdopodobieństwie wycieku, stanowi niewielki problem, który może powodować niewygodę.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo, klucze szyfrowania są również pakowane we własne szyfrowanie, aby zapobiec atakom, które są odszyfrowywane tylko w przypadku nawiązania połączenia z konta użytkownika na Dysku Google. Oznacza to, że nigdy nie kontrolujesz własnych kluczy szyfrowania.

Można to zmienić za pomocą usług szyfrowania po stronie klienta, jeśli stanowi to problem, ale oznacza dla klienta dodatkową pracę nóg. Możesz także wzmocnić swoją ochronę, włączając uwierzytelnianie 2-czynnikowe, które następnie aktywuje się dla wszystkich usług Google, których używasz z tym samym adresem e-mail.

Problemy

Kryptografia przeglądarki

Przeglądarki nie są tak bezpieczne ani prywatne, jak ich alternatywne aplikacje. Nie ma pewności, jakiej kryptografii używa Google, czy jest to przestarzały JavaScript lub nieco bardziej akceptowalny interfejs API WebCrypto; jednak Internet jest niezbyt idealną platformą dostarczania z znacznie większą liczbą urządzeń śledzących. Umożliwia również firmie macierzystej wypychanie natrętnego kodu bez wykrycia.

Zamknięte źródło

Podobnie jak inne produkty firmy, Dysk Google jest zastrzeżoną usługą zamkniętą dla ochrony praw autorskich. Oznacza to, że nie można powiedzieć, co dzieje się pod powierzchnią, wymagając bezwzględnego zaufania do zamiarów Google. Wpływa to na bezpieczeństwo i prywatność, ponieważ zewnętrzni eksperci nie mogą zweryfikować integralności platformy, potencjalnie umożliwiając niezauważenie exploitów i wprowadzanie złośliwego kodu przez wydawcę.

Łatwość użycia

Dysk Google oferuje bardzo podzielne wrażenia w zależności od sposobu korzystania z niego. Obsługiwane aplikacje są niezwykle minimalistyczne w porównaniu do solidnej iteracji mobilnej oraz w pełni funkcjonalnej wersji usługi dla przeglądarki.

Pulpit

Aplikacja Kopia zapasowa i synchronizacja działa z poziomu Eksploratora Windows i Findera Maca, zapewniając bezpośredni dostęp do zsynchronizowanych folderów i umożliwiając przesyłanie do chmury.

Niestety, to również usuwa funkcje. Wersjonowanie plików nie jest tutaj dostępne, nie ma możliwości uaktualnienia planu przestrzeni dyskowej i nie możesz uzyskać dostępu do plików publicznych, które zostały wcześniej udostępnione Tobie, chyba że dodasz go konkretnie na Dysku. Logika jest prawdopodobnie taka, że ​​wszystkie komputery mają dostęp do przeglądarki, ale nie jest to idealna postawa.

mobilny

Aplikacja Dysk na Androida oferuje znacznie więcej. Nie tylko możesz synchronizować swoje zdjęcia, ale możesz także tworzyć automatyczne kopie zapasowe i przesyłać pliki, gdziekolwiek jesteś.

Dysk Google Android

Możesz uzyskać dostęp do wcześniej udostępnionych plików poza dyskiem, sprawdzić pliki przechowywane na poszczególnych urządzeniach z systemem Windows i Mac z sekcji Komputer i wybrać, czy ograniczyć przesyłanie plików do Wi-Fi w celu zachowania danych. Niestety, wersja tej metody nadal nie jest dostępna przy użyciu tej metody.

Przeglądarka

Ostateczną wersję Dysku Google można znaleźć w obsługiwanych przeglądarkach wraz z każdą funkcją. Układ jest niezwykle przyjazny dla użytkownika, a większość opcji jest wyświetlana na lewym pasku zadań lub poprzez kliknięcie obiektu prawym przyciskiem myszy. Aktywność jest szczególnie przydatną funkcją folderów współdzielonych i można ją znaleźć w sekcji informacyjnej w prawym górnym rogu.

Końcowe przemyślenia

Dysk Google jest wszechstronny w zestawie funkcji, a przyciągające wzrok ceny przyciągają nowych i powracających klientów. Firma dokłada wszelkich starań, aby oferować różnorodne metody płatności, pomijając kryptowalutę, i na szczęście umożliwia płacenie co miesiąc lub co roku na określonych poziomach.

Dwie niemal niezrównane funkcje to pakiet biurowy Google i opcje ułatwień dostępu. Użytkownicy mogą nie tylko edytować w podróży, ale także osoby z upośledzeniem wzroku i słuchu mogą w pełni korzystać z usługi dzięki tym włączeniom. Jednak różnica między platformami jest całkowicie zauważalna i tak naprawdę nie pozwala na duży wybór sposobu korzystania z usług w chmurze, szczególnie jeśli chcesz korzystać z każdej funkcji.

Dysk Google jest w większości bezpieczny, ale jego brak polityki zerowej wiedzy i modelu biznesowego opartego na reklamach prawdopodobnie wystarcza, aby zwolennicy prywatności czuli się niekomfortowo. Zamiast tego usługa przechowywania danych w chmurze Google bardziej przypadnie do gustu klientom szukającym wygody i funkcjonalności. Klienci mogą poprawić swoje wrażenia, korzystając z usług szyfrowania po stronie klienta i menedżerów haseł, ale istnieje więcej prywatnych opcji, które mogą lepiej pasować do rachunku.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me