Recenzja ElephantDrive

ElephantDrive

 • cennik

  Od 10,00 $
  / miesiąc

Nazwany na cześć idiomu, którego słoń nigdy nie zapomina, a usługa „działa na orzeszki ziemne”, ElephantDrive szczyci się oferowaniem narzędzi do przechowywania i tworzenia kopii zapasowych klasy korporacyjnej, które pierwotnie były zarezerwowane dla większych korporacji.

ProPrivacy.com Wynik
7 z 10

streszczenie

Możliwość wyboru własnego szyfrowania z pewnością sprawia, że ​​ElephantDrive ma do obejrzenia, ale czy wystarczy konkurować z innymi usługami premium w chmurze o tej samej cenie? Dowiadujemy się w tej szczegółowej recenzji napędu Elephant.

Lubi

 • Miesięczny & obniżone ceny roczne
 • Subkonta
 • Przyjazny użytkownikowi
 • Obsługa wielu platform
 • Wersjonowanie plików
 • Subkonta

Nie lubi

 • Brak polityki zerowej wiedzy
 • Zamknięte źródło
 • Z siedzibą w USA
 • Brak uwierzytelniania dwuskładnikowego w sieci
 • Nie można wyświetlać ani edytować dokumentów

cennik & Dostępność

ElephantDrive jest podzielony na cztery pakiety, z których każdy jest skierowany na inny rynek. Możesz zanurzyć palec u nogi, korzystając z bezpłatnego konta ustawionego na 2 GB przestrzeni dyskowej i 100 MB limitów przesyłania, lub rozszerzyć te ograniczenia o 30-dniowy bezpłatny okres próbny kolejnych poziomów, w którym możesz aktualizować, obniżać i anulować w dowolnym momencie.

Warstwa Home jest najbardziej opłacalna i kosztuje 10 USD miesięcznie za 1 TB przestrzeni dyskowej.

Pakiet Home jest odpowiedni dla osób fizycznych i rodzin, kosztuje 10 USD miesięcznie za 1 TB przestrzeni dyskowej. Klient ma pewien poziom elastyczności, a dodatkowe miejsce do przechowywania kosztuje 10 USD miesięcznie za każde 1 TB, maksymalnie do 15 TB. Warto zauważyć, że przesyłanie jest ograniczone do 2 GB na plik, a wszystko większe zostanie odrzucone. Konta domowe są dostępne na 10 urządzeniach jednocześnie i mogą obsługiwać 3 oddzielne konta podrzędne.

Dla małych firm jest lepszy pakiet biznesowy o wartości 20 USD miesięcznie z 1 TB podstawowej pamięci. Tym razem kosztuje 20 USD za 1 TB dodany, aż do oszałamiającej 50 TB, a pojedyncze przesyłanie może wynosić do 15 GB na plik. ElephantDrive dla Firm można zainstalować na 25 różnych urządzeniach i umożliwia utworzenie do 20 różnych kont podrzędnych.

Opcja Enterprise to najwyższa część łańcucha żywnościowego, zaprojektowana dla większych firm z ponad 100 urządzeniami i ponad 100 subkontami. Po raz kolejny podstawowa pamięć zaczyna się od 1 TB, a kolejne terabajty są dodawane po 30 USD za sztukę. Nie ma ograniczeń co do tego, ile firma może dodać tym razem, a maksymalne pojedyncze rozmiary plików mogą sięgać nawet 200 GB każdy.

Uwaga

Zachęcając do zakupu z wyprzedzeniem przez cały rok, ElephantDrive goli dwa miesiące z rocznych pakietów. Wystarczy pomnożyć dowolną z powyższych cen przez 10, aby obliczyć proponowany koszt zbiorczy.

cechy

 • Wersjonowanie plików & poprawa
 • Obsługa udostępniania plików
 • Synchronizacja między platformami
 • Integracja z systemem operacyjnym
 • Subkonta
 • Dostęp offline

Wersjonowanie plików & poprawa

Chociaż ElephantDrive nie ma możliwości przeglądania ani edytowania plików, śledzi historię wersji wszystkiego, co zostało przesłane na serwer. Jest to szczególnie przydatne, jeśli wirusy zagrażają Twoim danym lub jeśli projekt jest zbyt mocno edytowany, ponieważ możesz powrócić do jednej z wielu poprzednich zarejestrowanych wersji.

Pod warunkiem synchronizacji folderu Kopia zapasowa, co początkowo przysporzyło mi kłopotów, możesz dostosować sposób tworzenia kopii zapasowej plików w Ustawieniach kopii zapasowej. Stąd możesz zaplanować tworzenie kopii zapasowej, ustawić wyjątki od reguły, dostosować archiwizację, a nawet zmodyfikować liczbę przechowywanych wersji plików i czas ich trwania.

Opcje wersjonowania plików są wszechstronne, ale bardzo niespójne, ponieważ odmówiły pracy podczas testowania.

Nie ma sztywnego limitu czasu, przez jaki można przechowywać poprzednie iteracje, ale konieczne jest przetestowanie, czy wersja plików działa przed zapadnięciem się, ponieważ może się okazać, że starsze wersje nie są zapisywane zgodnie z oczekiwaniami. Nawet po poinformowaniu ElephantDrive o przechowywaniu wersji plików w nieskończoność, znikały one po jednym dniu bez wyjaśnienia.

Wersjonowanie plików pojawia się na wszystkich platformach, umożliwiając kliknięcie plików prawym przyciskiem myszy w przeglądarce, Eksploratorze Windows i Finderze Mac lub poprzez kliknięcie symbolu informacyjnego (i) w aplikacjach mobilnych. Możesz nawet tworzyć łącza udostępniania do określonych wersji na komputerze i przywracać całe foldery, które zostały zmienione lub usunięte.

Obsługa udostępniania plików

ElephantDrive szybko dzieli się plikami, umieszczając tę ​​opcję w menu prawym przyciskiem myszy na pulpicie i menu informacyjnym w aplikacjach mobilnych. Pojawi się długi link, który możesz przetestować za pomocą przycisku „Otwórz link” i ograniczyć dostęp poprzez dodanie hasła. Niestety nie ma bezpośredniego sposobu ustawienia timera określającego, jak długo link jest dostępny.

Wygląda na to, że wygasanie jest domyślnie ustawione na dwa miesiące, ale można to zmienić ręcznie na liście Shared Link Management, znajdującej się w podtytule Links. Przechodząc do „Akcji”, pojawi się opcja ustawienia własnej daty lub całkowitego cofnięcia dostępu. Te opcje, które nie są obecne podczas tworzenia linku, to niewielka niedogodność i coś, co chciałbym zobaczyć w przyszłości zaktualizowane, ale nieodłączne opcje dostosowywania nie są niczym, co mogłoby podnieść twój nos.

Międzyplatformowy

Możesz uzyskać dostęp do dowolnego pliku przechowywanego na ElephantDrive za pośrednictwem przeglądarki, ale firma oficjalnie wydała aplikacje na Windows, macOS, iOS 9.2 lub nowszy, Android 2.3 lub nowszy oraz różne dystrybucje Linuxa i urządzenia Network Attached Storage (NAS). ElephantDrive automatycznie tworzy folder „Everywhere” podczas instalacji, który łączy wszystkie podłączone urządzenia i obiecuje natychmiastową synchronizację plików.

Integracja systemu operacyjnego

ElephantDrive uniemożliwia użytkownikom przesyłanie plików przez przeglądarkę ze względu na związane z tym obawy związane z bezpieczeństwem, co powoduje, że aplikacje są obowiązkowe, aby jak najlepiej wykorzystać usługę. Na szczęście każdy z nich osadza się w swoim systemie operacyjnym, aby usprawnić proces.

Dedykowane foldery pojawiają się w Eksploratorze Windows i Mac Finderze na pulpicie, automatycznie przesyłając pliki, które są przeciągane i upuszczane. Użytkownik otrzymuje również szereg opcji kliknięcia prawym przyciskiem myszy, które znacznie ułatwiają udostępnianie plików i powrót do starszych wersji.

Integracja z systemem Mac OS

Podczas gdy chmura nieustannie synchronizuje się w tle, centrum powiadomień ElephantDrive znajduje się w zasobniku systemowym obok zegara. Wydaje się to znacznie bardziej stabilne na Macu niż w systemie Windows, ponieważ w czasie pracy z oprogramowaniem doświadczyłem kilku błędów wizualnych i błędów.

Preferencje dysku Mac Elephant

Użytkownicy urządzeń mobilnych nie mają tylu funkcji do zabawy, ale integracja systemu operacyjnego jest dostępna. Nie musisz uruchamiać aplikacji, aby wysłać plik bezpośrednio do chmury, zamiast tego wystarczy kliknąć „udostępnij” i przeciągać, aż znajdziesz opcję ElephantDrive.

Subkonta

Użytkownicy otrzymują automatycznie 3 Konta podrzędne przy zakupie pakietu domowego i 20 Kont podrzędnych w warstwie Biznes, wraz ze standardowym kontem nadrzędnym. Pozwalają one dzielić przestrzeń dyskową z innymi zaufanymi użytkownikami bez konieczności rozstania się z poufnymi informacjami, dając im dostęp przez własny adres e-mail i hasło.

Możesz albo udostępnić przestrzeń dyskową subkontowi grupy roboczej, albo podzielić i podbić niezależne subkonta.

Istnieją dwa różne typy Subkont, w zależności od tego, w jaki sposób chcesz udostępnić ElephantDrive. Konta podrzędne grupy roboczej mają taki sam dostęp jak konto nadrzędne, dzieląc pełną przestrzeń dyskową z poszczególnymi hasłami. Niezależne subkonta wydzielają miejsce z pamięci, z którego mogą korzystać inni, uniemożliwiając im dostęp do folderów i plików innych osób, chyba że zostanie im to celowo udostępnione.

Utworzenie subkonta wymaga pewnego stopnia komunikacji między stronami, ponieważ musi to być dokonane przez właściciela i przekazane odbiorcy. Adres e-mail z potwierdzeniem nie jest wysyłany, ale zaproszeni mogą zmienić przydzielone hasło po pierwszym logowaniu. Należy pamiętać, że zmiana hasła może zakłócać dostępność wcześniej przesłanych plików, jeśli użytkownik zdecyduje się osobiście zaszyfrować pliki, ponieważ klucze są powiązane z oryginalnym hasłem. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz sekcję Bezpieczeństwo techniczne w części Prywatność i bezpieczeństwo.

Prywatność i ochrona

Jurysdykcja

Firma ElephantDrive z siedzibą w Stanach Zjednoczonych i zgodna z ramami Tarczy Prywatności UE-USA jest przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez FTC i inne organy rządowe. To nie jest idealne, biorąc pod uwagę, że Stany Zjednoczone były wielokrotnie wzywane do zamiłowania do inwigilacji i wątpliwego podejścia do prywatności. W szczególności nie chcesz przekazywać poufnych informacji firmie, która nie podejmie żadnych starań, aby wpadła ona w ręce Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA).

Zero wiedzy

Te nieszczęścia są nieco złagodzone dzięki opt-in zerowej wiedzy. Chociaż ElephantDrive jest przejrzysty w kwestii zbierania minimalnych ilości danych osobowych (PII), takich jak adresy e-mail, nazwiska i szczegóły płatności potrzebne do uruchomienia usługi, daje ci wybór, czy chcesz, aby klucze szyfrujące były przetwarzane przez firmę, czy osobiście za pomocą twoje własne hasło.

zerowe klucze do słonia

Usługa wyraźnie stwierdza, że ​​zespół zajmujący się przechowywaniem twoich plików jest oddzielny od tych, którzy zajmują się twoimi kluczami, dzięki czemu wszystko pozostaje „całkowicie nieczytelne przez złych facetów”, jednak nie powstrzymuje to tej samej interwencji rządu i inwigilacji, o których wiadomo, że USA dla.

Zawsze zalecamy szyfrowanie osobiste w połączeniu z menedżerem haseł.

Osobiste szyfrowanie plików zapewni ci spokój od rządowych nakazów dzięki szyfrowaniu od końca do końca, ale ElephantDrive myje ręce od przechowywania hasła, ponieważ służy ono do ochrony danych. To nakłada na ciebie dodatkową odpowiedzialność, ponieważ nie będziesz w stanie odzyskać swojego hasła, a zmiana hasła staje się znacznie trudniejsza, a pliki stają się nieczytelne. Na szczęście wymieniliśmy najlepszych menedżerów haseł, aby pomóc Ci wymyślić silniejsze hasło.

Możesz wybrać trzecią opcję braku szyfrowania, ale zdecydowanie odradzamy to, ponieważ naraża wszystkie przesłane pliki na niebezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo techniczne

Bez względu na wybraną metodę szyfrowania wszystkie pliki są chronione po stronie klienta za pomocą wojskowego szyfrowania AES-256 przed opuszczeniem systemu. Przesyłane przez solidny 128-bitowy kanał SSL, twoje dane są zabezpieczone przed atakami typu man-the-middle, dopóki nie dotrą do bezpiecznych serwerów ElephantDrive, gdzie nadal używa szyfrowania w spoczynku.

Firma stosuje podejście „Open Design” do swoich systemów, pozwalając upoważnionym niezależnym ekspertom ds. Bezpieczeństwa przeglądać praktyki ElephantDrive oraz informacje zwrotne na temat potencjalnych wad i słabych punktów, zarówno teoretycznych, jak i już istniejących. Jak dotąd ElephantDrive nie obsługuje uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Problemy

Kryptografia przeglądarki

ElephantDrive automatycznie przekierowuje osoby przesyłające z wersji przeglądarki do odpowiednich programów platformy, stwierdzając, że jej aplikacje są znacznie bezpieczniejsze. Prawdopodobnie firma zdaje sobie sprawę, że języki oparte na Javascript nie są najlepsze pod względem bezpieczeństwa i uniemożliwiła przesyłanie przez przeglądarkę jako znak zaufania do bazy użytkowników, ale jest to na razie niepotwierdzone założenie.

Aby opracować, aktualizacja aplikacji wymaga potwierdzenia ze strony użytkownika, aby kontynuować, wraz z dołączonymi uwagami dotyczącymi poprawki dla przejrzystości. Z drugiej strony kryptografia przeglądarki akceptuje dowolny kod wypchnięty przez wydawcę i wymaga od użytkowników bezwzględnego zaufania do intencji firmy. Na szczęście nie wydaje się to stanowić problemu, nawet jeśli pobieranie i przekierowywanie do aplikacji usuwa trochę wygody z procesu.

Zamknięte źródło

Pomimo bezprecedensowej przejrzystości swoich systemów, ElephantDrive utrzymuje swoją architekturę jako źródło zamknięte. Jest to całkowicie standardowa praktyka, która pomaga usłudze pozostać konkurencyjna na rynku usług w chmurze, ale bez możliwości samodzielnego stwierdzenia, co się dzieje, musimy po prostu przekonać firmę, że wszystko jest tak, jak mówią..

Wsparcie

W porównaniu z konkurencją brakuje wsparcia ElephanDrive, polegając w dużej mierze na jego Centrum pomocy i blogu, który jest aktualizowany kilka razy w roku. Przyjmuje żądania pocztą elektroniczną, ale czas odpowiedzi różni się w zależności od czasu przesłania i tematu. Nie wiadomo, czy istnieje warstwowy system priorytetów dla płatnych członków, ale jasne jest, że w obecnym systemie brakuje usługi, która kosztuje 10 USD + miesięcznie.

Łatwość użycia

Pulpit

Ponieważ aplikacje są warunkiem pełnego wykorzystania ElephantDrive, duży nacisk kładziony jest na ich działanie. Integracja obejmuje Eksploratora Windows i Mac Findera, dzięki czemu dostęp do plików jest niezwykle łatwy, niezależnie od tego, czy zwracasz uwagę na wstępny samouczek, czy nie.

Wyszukiwarka Mac Drive Elephant

Niestety opcje zasobnika systemowego są znacznie bardziej rozdrobnione, a Preferencje, kopie zapasowe i dostęp do plików są podzielone, a nie połączone przez podtytuły. To sprawia, że ​​wprowadzanie zmian jest nieco niewygodne i niezwykle frustrujące, gdy interfejs użytkownika niewytłumaczalnie zawodzi. Kwestionuję również niezawodność synchronizacji, ponieważ parametry, które ustawiłem w aplikacji komputerowej, rzadko przenosiły się na inne wersje.

Prezentacja jest nieco przestarzała, biorąc pod uwagę, że firma sięga 2006 roku i może być powolna, ale wszystkie funkcje, których można się spodziewać, są obecne i uwzględniane. Nadal jednak wiele jest do życzenia z aplikacjami komputerowymi, które ElephantDrive w przyszłości ponownie odwiedzą.

mobilny

Pobieranie ElephantDrive na Androida jest już trochę bardziej skomplikowane dzięki dwóm różnym aplikacjom w Sklepie Play. Jeden z nich jest wyraźnie oznaczony jako ElephantDrive Legacy, który nie jest już obsługiwany przez firmę, a opcja zatytułowana ElephantDrive to bieżąca aplikacja, którą należy pobrać.

Aplikacja mobilna

Doświadczenie jest już bardziej przyjemne niż w przypadku pulpitu, z czystszymi efektami wizualnymi i opcjami dostępnymi za jednym kliknięciem. Tworzenie kopii zapasowych kontaktów, zdjęć i filmów na urządzeniu mobilnym jest proste za pomocą zaledwie kilku dotknięć. Możesz ograniczyć telefon do Wi-Fi tylko, jeśli Twoje dane i udostępnianie plików jest prawie bez wysiłku.

Warto zauważyć, że w aplikacji mobilnej brakuje kilku funkcji, takich jak możliwość zmiany typów szyfrowania i dodawania subkont, ale pozostaje zdecydowanie bardziej satysfakcjonującą wersją ElephantDrive. Zauważyłem kilka czkawek podczas pracy z usługą, ale wszystkie zostały rozwiązane po ponownym uruchomieniu smartfona.

Przeglądarka

Pobieranie wersji przeglądarek nie jest wymagane, choć ma pewne ograniczenia, które sam ElephantDrive najlepiej podkreśla. Interfejs jest nowoczesny i przyjemny w nawigacji, umożliwiając dostęp do wszystkich plików i pobieranie ich, ale uniemożliwiając przesyłanie. Omówiliśmy, dlaczego może to być w sekcji Kryptografia przeglądarki w sekcji Problemy, ale jest to kluczowa funkcja, która sprawia, że ​​wersja przeglądarki nie nadaje się do użytku bez powiązania z aplikacją.

Napęd słonia w przeglądarce

Mimo to wersja przeglądarki ElephantDrive pozostaje najważniejszym centrum, działającym jako de facto miejsce do wprowadzania zmian na koncie i dodawania subkont.

Końcowe przemyślenia

Cel ElephantDrive jest jasny i dotyczy rosnącego zapotrzebowania na miejsce do przechowywania kopii zapasowych. Jest to coś, co robi szczególnie dobrze na rynku NAS, ale być może nie tak dobrze w przypadku klientów konsumenckich. Plany cenowe są wszechstronne, dostosowane do większości potrzeb klientów, z możliwością dodania miejsca dla kaprysu za dodatkową opłatą, ale koszty te są nieco wysokie, gdy nie są w stanie spełnić standardów, których oczekujemy, gdy podwójnie- dane miesięczne.

Firma nadal imponuje mi zbliżającym się podejściem do przejrzystości i implementacji opcji, umożliwiając użytkownikom wybór sposobu szyfrowania własnych danych. Jest to unikalne podejście, którego często brakuje konkurentom, ale nie odwraca uwagi od nieodłącznego braku wsparcia dla usługi premium, a brak uwierzytelnienia dwuskładnikowego jest niewybaczalny dla platformy zorientowanej na bezpieczeństwo.

Wierzę, że ElephantDrive ma wizję zostania największym konkurentem na rynku, ale dopóki różnice w aplikacjach nie zostaną rozwiązane lub ceny nie zostaną dostosowane, trudno jest polecić ElephantDrive w obecnej postaci, gdy istnieją lepsze alternatywy.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me