Recenzja Enpass

Enpass

ProPrivacy.com Wynik
8 z 10

streszczenie

Enpass to bezpieczny menedżer haseł, który pozwala użytkownikom chronić wiele kont na różnych urządzeniach za pomocą solidnych, unikalnych haseł. Enpass jest dostępny dla większości platform. Jednak darmowa wersja jest bardziej restrykcyjna na urządzeniach mobilnych niż na komputerach (gdzie użytkownicy mogą bezpłatnie chronić nieograniczoną liczbę kont). W tym przeglądzie dokładnie przetestujemy menedżera haseł, aby zobaczyć, jak wypada w porównaniu do konkurencyjnych usług na rynku.

Przegląd

Enpass pozwala użytkownikom chronić wiele kont i usług za pomocą silnych, unikalnych haseł, które są przechowywane lokalnie w zaszyfrowanej bazie danych. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do tych haseł za pomocą tylko jednego klucza głównego. Pozwala to użytkownikom zapamiętać tylko jedno podstępne hasło w celu ochrony nieograniczonej liczby kont.

Enpass jest dostępny na zasadzie freemium, co jest fantastyczne dla klientów, którzy chcą menedżera haseł, za który początkowo nie muszą płacić, ale który ma funkcje premium, które można kupić w razie potrzeby. Jest to jednak zamknięty menedżer haseł źródłowych, który działa na zastrzeżonym oprogramowaniu; co może zniechęcić niektórych użytkowników dbających o prywatność.

enpass logo

Jak zawsze, oprogramowanie z zamkniętym kodem źródłowym nie może być kontrolowane przez osobę trzecią - co oznacza, że ​​musisz ufać, że firmy zapewniają prywatność i bezpieczeństwo, o które twierdzą. Jest to dalekie od ideału i ogólnie zawsze lepiej jest zaufać menedżerowi haseł, który opublikował swój kod i został zweryfikowany przez zewnętrznych audytorów.

Enpass jest dostępny dla systemów Windows, Mac OS, Linux, iOS i Android. Warto zauważyć, że obsługa Linuksa jest rzadka, co czyni ten menedżer haseł interesującym dla użytkowników Linuksa. Użytkownicy mogą korzystać z Enpass za darmo na wszystkich komputerach. Jednak na urządzeniach mobilnych należy uiścić jednorazową opłatę w wysokości 11,99 USD za każdą platformę. Każdy, kto planuje korzystać z tego menedżera haseł na różnych platformach, musi zainwestować trochę pieniędzy, aby był kompatybilny na wszystkich swoich urządzeniach.

Enpass jest również dostępny jako rozszerzenie dla Firefox, Chrome, Safari, Edge, Opera i Vivaldi.

Ustawiać

Pliki do pobrania są dostępne dla wszystkich platform w witrynie Enpass. Dzięki temu menedżer haseł jest niezwykle łatwy w konfiguracji. Pobraliśmy klienta Windows i rozszerzenie Chrome, aby przetestować je oba. Warto zauważyć, że rozszerzenie Chrome będzie działać tylko wtedy, gdy masz już zainstalowany samodzielny klient stacjonarny.

Błąd połączenia Enpass

Po uzgodnieniu umowy licencyjnej z deweloperem oprogramowania Sinew Software Systems Private Limited oprogramowanie instaluje się w ciągu kilku minut. Następnie będziesz gotowy do uruchomienia oprogramowania i możesz skonfigurować hasło główne.

Konfiguracja enpass

Użytkownikom przypomina się, że muszą bezpiecznie przechowywać swoje hasło główne i zaleca się zanotowanie go, ponieważ jeśli je zgubi, nie będą mogli uzyskać dostępu do żadnego ze swoich haseł. Wynika to z faktu, że podobnie jak wszyscy najlepsi menedżerowie haseł, firma nie przechowuje hasła głównego ludzi na swoich serwerach i nie może podać hasła ani zresetować konta, jeśli zostanie zgubione.

Po skonfigurowaniu klienta Windows Enpass możesz przystąpić do konfigurowania rozszerzenia Chrome. Uruchomienie rozszerzenia Chrome automatycznie paruje się z klientem Enpass i zapewnia kod do synchronizacji dwóch klientów.

ominąć kod uwierzytelniający

Po skonfigurowaniu obu składników menedżera haseł możesz rozpocząć wprowadzanie haseł do menedżera, aby automatycznie wypełniał hasła, gdy tylko dotrzesz do tych witryn i usług.

Enpass pozwala ludziom automatycznie generować hasła o długości od 1 do 10 słów. Usługa pozwala również użytkownikom na wybór wielkich i małych liter, losowych symboli oraz zapewnia różne opcje umieszczania losowych znaków lub łączników między każdym słowem.

Funkcje Enpass

Podobnie jak w przypadku wielu innych menedżerów haseł, Enpass oferuje szeroki zakres funkcji do ochrony informacji i loginów w zaszyfrowanej bazie danych. Podstawowe funkcje są następujące:

 • Chroń nieograniczoną liczbę kont za darmo na dowolnym komputerze stacjonarnym
 • Zsynchronizuj menedżera haseł z przeglądarkami za pomocą rozszerzeń
 • Funkcja tożsamości do zapisywania adresu i innych danych
 • Łatwe w użyciu menu kategorii do zapisywania danych i haseł
 • Funkcja automatycznej blokady zapewniająca, że ​​klient nigdy nie pozostaje otwarty i niezabezpieczony
 • Funkcja PIN do szybkiego odblokowania, gdy menedżer haseł jest już zalogowany przy użyciu hasła głównego
 • Funkcja kontroli hasła w celu upewnienia się, że konto lub hasło nie zostały zapisane.
 • Funkcja synchronizacji do bezpiecznego przekazywania haseł między różnymi urządzeniami
 • Funkcja automatycznego tworzenia kopii zapasowych w celu zapewnienia bezpiecznego przechowywania danych w zaszyfrowanej bazie danych
 • Generator haseł do automatycznie tworzonych silnych haseł
 • Autouzupełnianie ułatwia logowanie do kont online

Chociaż większość funkcji Enpass jest dostępnych za darmo, istnieje kilka funkcji premium, z których użytkownicy będą musieli zapłacić, aby z nich korzystać. Jednorazowa opłata w wysokości 11,99 USD za platformę stacjonarną pozwoli użytkownikom uzyskać dostęp do tych dodatkowych funkcji.

W systemach Android i iOS użytkownicy będą musieli uiścić jednorazową opłatę w wysokości 11,99 USD, aby użyć menedżera haseł do ochrony ponad 20 kont. Jeśli wystarczy Ci 20 haseł, możesz bez obaw korzystać z mobilnej wersji freemium. Warto zauważyć, że są to odpłaty, co oznacza, że ​​po dokonaniu płatności możesz używać oprogramowania do ochrony swoich kont na czas nieokreślony; bez powtarzających się płatności i bez ukrytych kosztów.

Łatwość użycia

Enpass jest idealny dla osób, które chcą mieć pewność, że wszystkie hasła są przechowywane lokalnie, co oznacza, że ​​nigdy nie trzeba ufać Enpass, aby przechowywać hasła na swoich serwerach. Pobieranie Enpass jest proste, a konfiguracja do pracy z przeglądarką za pomocą rozszerzenia jest niezwykle łatwa.

Ponieważ Enpass nie przechowuje haseł ani hasła głównego na swoich serwerach, konieczne jest wybranie hasła głównego, którego nigdy nie zapomnisz. Nie pamiętanie hasła może oznaczać, że nie masz dostępu do wszystkich haseł.

Dzięki ustawieniu hasła głównego możesz wprowadzić hasła ręcznie - lub po prostu korzystać z kont i usług online - umożliwiając Enpass zapisywanie haseł w trakcie pracy.

Generator hasła enpass

Jeśli hasło było wcześniej używane na innym koncie, Enpass poinformuje cię, abyś mógł zaktualizować hasło lub automatycznie wygenerować silne hasło z poziomu Enpass.

Podaj hasło do wypełnienia

Odkryliśmy, że używanie Enpass jest bezstresowe, a wypróbowane przez nas rozszerzenia (Firefox i Chrome) działały bezproblemowo. Dla tych, którzy chcą, można umieścić Enpass na pamięci USB, aby przenosić ją na różne maszyny. Jest to przydatna funkcja i oznacza, że ​​zawsze możesz uzyskać dostęp do swoich haseł, nawet jeśli używasz na przykład komputera innej osoby lub komputera bibliotecznego, na przykład.

Jedno hasło zostało zapisane, do którego możesz uzyskać dostęp w menedżerze haseł:

Ekran główny klienta Enpass

Udało nam się bez problemu zsynchronizować usługę z iPadem i urządzeniem z Androidem. Do synchronizacji korzystaliśmy z Dysku Google i icloud, jednak użytkownicy mają wiele opcji, w tym Microsoft OneDrive, Dropbox, Box lub używając protokołu WebDAV typu open source. W przeciwieństwie do niektórych menedżerów haseł, synchronizacja przez Wi-Fi nie jest możliwa, dlatego konieczne będzie przesłanie danych przez Internet.

synchronizacja haseł enpass

Warto zauważyć, że jeśli zdecydujesz się użyć iCloud do synchronizacji haseł, musisz upewnić się, że pobierasz aplikację Enpass ze sklepu z aplikacjami Mac.

Inną funkcją, którą cieszyliśmy się z Enpass, jest możliwość importowania haseł z innego menedżera haseł, takiego jak Keepass, Dashlane itp. (Istnieje wiele opcji). Umożliwia to użytkownikom szybkie skonfigurowanie wszystkich istniejących haseł. Zalecamy również skonfigurowanie funkcji automatycznej blokady, aby uruchamiała się jak najszybciej:

Ustawienia zabezpieczeń enpass

Ogólnie rzecz biorąc, stwierdziliśmy, że Enpass jest łatwy w użyciu i szczególnie podobały nam się kategorie w systemie menu; które umożliwiają łatwe grupowanie danych w celu automatycznego wypełniania formularzy online. Klient udostępnia ponad 50 spersonalizowanych szablonów, które pozwalają zapisywać wszystko, od szczegółów rezerwacji hotelowej, adresów, danych paszportowych lub prawa jazdy w bezpiecznie zaszyfrowanej bazie danych.

Szczególnie podobały nam się aplikacje mobilne, które wydają się nieco współczesne niż ich odpowiedniki na komputery, i chociaż nie mają żadnych dodatkowych funkcji, o których można mówić, są przyjemniejsze w użyciu. Co więcej, możesz skonfigurować zarówno wersje iOS, jak i Android, aby uwierzytelniały się za pomocą skanera linii papilarnych urządzenia, co dodatkowo ułatwia obsługę.

Prywatność i ochrona

Użytkownicy Enpass nie muszą subskrybować usługi, podając e-mail lub jakiekolwiek dane osobowe. Wynika to z faktu, że oprogramowanie działa całkowicie po stronie klienta, bez potrzeby przetwarzania lub przechowywania danych przez Enpass.

Oczywiście, jeśli zdecydujesz się zapłacić za funkcje premium - lub za pełną wersję mobilną - musisz podać szczegóły płatności, co oznacza, że ​​firma otrzyma od ciebie pewne informacje.

Warto również zauważyć, że firma wykonuje pewne śledzenie na miejscu za pomocą Google Analytics, co prawdopodobnie oznacza, że ​​zbiera adresy IP użytkowników, gdy odwiedzają witrynę i pobierają oprogramowanie.

Jeśli chodzi o samego menedżera haseł, oprogramowanie szyfruje wszystkie hasła (i inne dane wprowadzone do oprogramowania) za pomocą silnego 256-bitowego szyfrowania AES za pomocą sprawdzonego przez siebie i SQLCipher silnika szyfrowania typu open source. Te hasła są przechowywane tylko lokalnie i nigdy nie są przesyłane na serwery Enpass.

Do uwierzytelnienia hasło główne tworzy klucz kryptograficzny przy użyciu skrótu hasła PBKDF2-HMAC-SHA512 dla PHP z 100 000 rund losowej soli. Jest to bezpieczna kryptografia, która zapewnia zaawansowaną ochronę przed brutalną siłą i atakami z kanału bocznego.

Użytkownicy mają również opcję pobrania klucza skarbca, który jest generowany przez ich hasło główne. Wersja Enpass na komputer może 64-bitowych losowych kluczy w imieniu użytkownika. Ten klucz skarbca może być używany jako dodatkowa forma uwierzytelnienia, co oznacza, że ​​w przypadku naruszenia hasła głównego (odgadnięcie, brutalne wymuszenie itp.) Konieczne jest także posiadanie pliku klucza skarbca. Podobnie jak hasło główne, nie można odzyskać pliku klucza skarbca z Enpass.

Fakt, że użytkownik zachowuje pełną kontrolę nad swoim hasłem głównym (i kluczem skarbca) oznacza, że ​​nawet jeśli ktoś uzyska dostęp do plików danych, nigdy nie będzie w stanie odszyfrować haseł bez hasła głównego użytkownika.

Warto jednak zauważyć, że jeśli synchronizujesz hasła między urządzeniami za pomocą usług innych firm, takich jak dysk lub Dropbox, hasła również tam są przechowywane. To powinno być bezpieczne, ponieważ są one szyfrowane od końca do końca. Dla każdego, kto jest tym zaniepokojony, istnieje możliwość skorzystania z pliku klucza przechowalni (który w celu zapewnienia bezpieczeństwa nigdy nie powinien być udostępniany za pomocą tej samej metody, co synchronizacja hasła).

Enpass zawiera również funkcję automatycznej blokady. Dzięki temu hasło główne jest zawsze potrzebne przy każdym użyciu menedżera haseł. Zapewnia to, że jeśli użytkownik jest z dala od swojego urządzenia, nie pozostawia programu otwartego i dostępnego do uzyskiwania dostępu do haseł.

Użytkownicy komputerów MacBook Pro mogą skonfigurować Enpass do uwierzytelniania za pomocą skanera linii papilarnych. To samo dotyczy użytkowników systemów iOS i Android, którzy mogą korzystać ze skanera linii papilarnych na swoim urządzeniu.

Obsługa klienta

Enpass zapewnia użytkownikom oficjalny dokument na swojej stronie internetowej, który wyjaśnia, w jaki sposób działa menedżer haseł, i szczegółowo określa poziom ochrony, jaką zapewniają ich pliki i hasła podczas przechowywania. Sekcja blogu zawiera także przydatne informacje i przewodniki dotyczące korzystania z usługi, co jest idealne dla użytkowników, którzy potrzebują tylko wskaźnika tu i tam.

Kliknięcie opcji wsparcia w witrynie spowoduje przejście użytkowników do forum, na którym mogą poprosić o pomoc społeczność użytkowników. Ludzie zadają wiele pytań na tym forum, a odpowiedzi często rozciągają się na setki, a nawet tysiące odpowiedzi. Jest to świadectwo jego aktywnej bazy użytkowników.

Każdy, kto chce komunikować się bezpośrednio z Enpass, będzie musiał założyć konto z adresem e-mail. Po wykonaniu tej czynności można się zalogować i rozpocząć wysyłanie wiadomości do personelu pomocniczego. Jest to miły dodatek dla tych, którzy tego chcą. Warto jednak zauważyć, że na odpowiedź musieliśmy czekać dość długo.

Chcieć wiedzieć więcej? Sprawdź nasz przewodnik po najlepszych menedżerach haseł na rynku.

Wniosek

Enpass to doskonały i niedrogi menedżer haseł, który przechowuje wszystkie hasła lokalnie. Dzięki temu hasła nigdy nie będą nigdzie podróżowane, chyba że musisz je zsynchronizować za pośrednictwem Dropbox lub innej usługi. Dla każdego, kto chce łatwego w użyciu menedżera haseł, jest to doskonała opcja, którą możemy zdecydowanie polecić zarówno na urządzenia mobilne, jak i stacjonarne.

Koszt 11,99 USD za urządzenie dla każdego, kto musi przechowywać więcej niż 20 haseł, można uznać za dobry stosunek jakości do ceny. W końcu możesz uruchomić go na trzech różnych urządzeniach za jedyne 36 USD - i to jest jednorazowa płatność bez ukrytych opłat.

Ponieważ jednak na rynku dostępne są bezpłatne menedżery haseł typu open source, masz możliwość uzyskania podobnej usługi za darmo, jeśli wolisz. Uważamy, że Enpass to dobra opcja dla każdego, kto nie jest tak zaawansowany technicznie. Funkcje zostały określone intuicyjnie, a ponieważ zależy im na tym, co się robi najlepiej (zarządzaniu hasłami), niewiele trzeba się nauczyć.

Wreszcie, jeśli problem Enpass z zamkniętym źródłem jest dla ciebie problemem, możesz wybrać Bitwarden - inny łatwy w użyciu menedżer haseł, który jest open source. Jednak oprogramowanie przechowuje wszystkie hasła lokalnie i nie widzimy żadnego powodu, aby im nie ufać. Z drugiej strony musisz ufać, że nie robi to nic złego i słusznie możesz tego nie robić.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me