Recenzja Hola

Hola

 • Dostępne na:


  • Windows

  • System operacyjny Mac

  • iOS

  • Android

  • Linux

ProPrivacy.com Wynik
4 z 10

streszczenie

Ten przegląd Hola koncentruje się przede wszystkim na bezpłatnym planie Holi, ponieważ uznanie usługi Premium za wyższą byłoby wręcz fałszywe, potencjalnie szkodliwe dla twojego portfela lub, co gorsza, z powodów omówionych bardziej szczegółowo poniżej.

Szybkie statystyki

 • ProPrivacy.com SpeedTest (średnia)
  31 Mb / s
 • Jurysdykcja
  Izrael
 • Jednoczesne połączenia
  10
 • Kraje
  50

cechy

Serwery z czystego metalu lub wirtualne Wirtualny
Obsługa routera
Przekierowanie portów
Wybór portu
Torrenting
Jednoczesne połączenia 10
Kraje 50

Nasz poprzedni zasięg wykazał, że Hola zasadniczo nie różni się zbytnio od schematu Ponziego, ponieważ przepustowość każdego użytkownika, oprócz (być może, ale nie zawsze) danych, jest wykorzystywana do monetyzacji całej usługi dla tych na szczycie. Hola poprzednio broniła swojego modelu biznesowego, twierdząc, że otwarcie podzieliła przepustowość użytkownika i przekształciła każdego użytkownika w węzeł wyjściowy, w podobnym stylu, w którym każdy użytkownik funkcjonuje podobnie jak przekaźnik wyjściowy Tora. Jest to jednak coś, czego my w ProPrivacy i EFF stanowczo odradzamy, ponieważ możesz ponosić odpowiedzialność za każdy złośliwy, nielegalny lub w inny sposób niesmaczny ruch przechodzący przez twoje połączenie.

Hola ma siedzibę w Izraelu i ma liczbę adresów IP w milionach, z dużą bazą subskrybentów, w tym tymi, którzy rejestrują się na serwerze proxy Luminati Business (kolejna oszustwa w ścianie). Jeśli jak dotąd nic Cię nie odstraszyło, rzuć okiem na jakąś rażąco nieszczerą reklamę po skoku lub czytaj dalej do dalszej analizy Holi i zaleceń dla porządnych alternatywnych dostawców.

Odwiedź Hola »

Szybkość i wydajność

Zwykle zobaczysz dwa obrazy przedstawiające wyniki testu prędkości ułożone jeden na drugim, tuż pod tym akapitem. Cóż, wydawało mi się trochę głupotą, aby w tym przeglądzie rzucić wyniki testu prędkości dla mojego ISP (biorąc pod uwagę, że testy te nie mają żadnego związku z prędkością Holi), ale średnio oceniam prędkość pobierania około 30-34 Mb / s na serwerach w Wielkiej Brytanii i na 10- 15 Mb / s poniżej, gdy testowane na amerykańskich serwerach testowych w Nowym Jorku na linii bazowej średnio 30 Mb / s.

Korzystanie z Holi nie spowodowało zauważalnych różnic podczas nieformalnego przeglądania lub przesyłania strumieniowego, ani podczas uruchamiania testów, ale nie jest to najbardziej niepokojący problem. Zupełnie przygnębiające jest to, że wyniki zawsze zwracane są wraz z lokalizacją testową, a nie z serwerem, z którym powinienem się połączyć zgodnie z moim wyborem w rozszerzeniu Hola.

Testy szczelności

Limity danych
Ograniczenia przepustowości
ProPrivacy.com SpeedTest (średnia) 31

Porównaj ochronę Hola DNS przed wyciekiem z tamami i wałami przeciwpowodziowymi, które powstrzymują Hollandę przed zalaniem mnie (przez chwilę widziano, że skacze o tyczkę). Dobrze, wyobraź sobie teraz dziwaczny świat z holenderskimi podwodnymi wodami, co oznacza, że ​​tamy albo pękły pod presją rosnących poziomów wody i zostały zmiecione - albo jakoś nigdy ich nie było - i taki poziom anonimowości zapewnia Hola. Zilch.

Zachęcamy do sprawdzenia ipleak.net pod kątem większości wycieków DNS i błędu WebRTC. Test-ipv6.com pokaże ci szeroko otwarte wycieki IPv6, a doileak.net to trochę oba testy, gdyby uderzyła Cię masywizm prywatności. Żarty na bok, zawsze dobrą praktyką jest sprawdzanie od czasu do czasu wycieków, aby upewnić się, że nie zostaniesz przyłapany na nieświadomości, wierząc, że jesteś pod ochroną VPN.

Cena £

1 miesiąc

0,00 $
na miesiąc

Ceny Hola

Hola jest całkowicie darmowa, ale jak? Korzystając z urządzenia - po zainstalowaniu oprogramowania - jako punktu końcowego w łańcuchu połączeń, funkcja zwykle obsługiwana przez dostawcę VPN. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować, możesz wykupić subskrypcję premium Luminati, której zdecydowanie zalecamy w oparciu o problemy znalezione w darmowej wersji. Nie daj się zwieść nieszkodliwemu modelowi freemium.

Chociaż można go używać za darmo, istnieje plan subskrypcji Premium, który twierdzi, że nie używa cię jako peera w sieci (chociaż istnieje wiele dowodów na to, że nadal tak jest, a na pewno miało to miejsce w przeszłości). Jest jeszcze podwójny zdrowy rozsądek i etyczne rozważanie korzystania z darmowej przepustowości innych ludzi, jednocześnie pozwalając sobie na czerpanie zysków z bardzo niewielkiej, jeśli w ogóle, wymiernej korzyści dla ciebie. Nie wspominając o ryzyku, że Hola nie podejmie się, ponieważ byłyby one bardziej kosztowne i wymagałyby skonfigurowania, zabezpieczenia i uruchomienia serwerów.

W tym przypadku stare powiedzenie "Kto kupiłby krowę, gdyby mleko płynęło swobodnie?" łatwo przychodzi mi na myśl.

Łatwość użycia

telefon Windows
Windows
System operacyjny Mac
iOS
Android
Linux

Strona internetowa Holi jest dobrze zaprojektowana i zawiera nie więcej niż minimum informacji. Linki są łatwe do śledzenia i nie ma ściany, na którą można by klikać, szukając informacji.

Jeśli chcesz korzystać z VPN na urządzeniach mobilnych, oferują one aplikację VPN na urządzenia z Androidem i iOS. Aplikacje Android i iPhone VPN są dostępne w sklepach z aplikacjami i są bardzo łatwe w użyciu. Oferują także wsparcie dla komputerów z VPN dla użytkowników Windows, Mac i Linux. Klient Mac VPN jest podobny do wersji Windows. Nie oferują pełnego klienta Linux VPN, jednak użytkownicy mogą go używać jako dodatku do przeglądarki w Firefox, Chrome i Opera.

Obsługa klienta

Całodobowe wsparcie
Czat na żywo

Niestety wsparcie Holi ma niskie oceny. Wynika to głównie z braku reakcji. Kilka e-maili wysłanych przy użyciu niepowiązanego konta, bez wzmianki o mojej przynależności do ProPrivacy, pozostało bez odpowiedzi przez pięć dni, od tego momentu. Zastanawiam się tylko, dlaczego zespoły projektowe lub sprzedażowe Holi nie odpowiedziały na moje pytania dotyczące usługi. Ponieważ nie ma LiveChat ani opcji wsparcia opartego na biletach, musisz to zrobić z dość rzadko wypełnianej sekcji FAQ. To lub modląc się, ktoś w końcu odpowie na twoje wiadomości.

Blog Holi zawiera kilka interesujących spostrzeżeń na temat uzyskiwania przychodów i generowania przychodu z towarów lub usług online, a także inne istotne i interesujące wiadomości z branży prywatności. Problem polega na tym, że poniższy post zaczyna się dobrze z solidną przesłanką, tylko po to, aby cię zawieść, zaniedbując pełne pokrycie konsekwencji bezkrytycznego zezwalania na przepustowość, która służy jako pomost dla ruchu z całego Internetu. To nie tyle AirBnB, ile zapraszanie kogokolwiek do przysiadów w twoim strumieniu danych za darmo (lub, co jeszcze lepsze, zapłać Holi za ten przywilej. Nie, dziękuję!).

Poniżej znajduje się najnowszy post na Facebooku Holi, z motywem reklamacji Netflix w odpowiedzi na opublikowanie przez Hola Social Media Team „dzieła&odtwarzaj obraz równowagi co kilka dni. Obecnie na Facebooku nie ma żadnych odpowiedzi od Holi, co jest co najmniej ciekawe.

Post z maja w maju podsumował nastroje użytkowników Holi w ostatnim czasie, co pokazuje, że wiele osób nadal korzysta z usługi nieświadomie lub lekceważąc ogólne samozachowanie w Internecie.

"Nie obchodzi mnie, czy zatrudniacie Boga, naprawcie cholerne blokowanie Netflix."

Proces

Logować się

Rejestracja jest bezpłatna w przypadku bezpłatnego abonamentu. Wystarczy wpisać adres e-mail i pobrać odpowiedniego klienta lub rozszerzenie dla urządzenia lub platformy. Pamiętaj, że płacenie za subskrypcję w żaden sposób nie usuwa danych z anonimowości, nadal jesteś rówieśnikiem.

Klient Hola Windows VPN (Chromium)

Windows VPN Hola to zmodyfikowana wersja Google Chrome z trzema wtyczkami Hola. Najważniejsze z nich to płonące logo Holi w prawej górnej części strony, tuż pod przyciskiem zamykania okna. Kliknięcie go otwiera dość standardowy, ale funkcjonalny interfejs użytkownika, z wyborem serwera z przodu i na środku oraz kartami ustawień w menu rozwijanym dostępnymi przez trzy poziome linie w prawym górnym rogu. Aplikacja Hola VPN wyglądała i działała poprawnie, ale nie udało się jej przetestować, ponieważ kolejna sekcja pokaże nieco bardziej szczegółowo.

Mówiąc jaśniej, Hola pakuje również całkiem przyzwoity bloker reklam (który wygląda na oparty na innych popularnych blokerach reklam) oraz akcelerator wideo, który nie miał wymiernego wpływu na moje prędkości transmisji. Historia w przeglądarce Hola była jednak bardziej niepokojąca, ponieważ widać, że rejestruje pliki, które otworzyłem wewnętrznie na moim komputerze, całkowicie niezwiązane z moim połączeniem internetowym. Zwróć uwagę na połączenie Skype ze stroną „apps.skype.com” na końcu. Przerażające i niepotrzebne rejestrowanie jest niepokojące w każdym scenariuszu. W tym konkretnym przypadku jest to przynajmniej zgodne z chmurą podejrzeń otaczającą Hola.

Inne platformy

Ciężko jest winić Hola za to, że jest jednowymiarowa w odniesieniu do urządzeń lub platform, które możesz wybierać. Brakuje tylko głównego gracza w przeglądarce Opera. Nie ma równoczesnego limitu połączeń, ponieważ, hej, większa przepustowość równa się zyskowi Holi.
Z tego samego powodu ludzie w krótkiej podróży lub ci, którzy muszą pobrać plik w mgnieniu oka, mogą rozważyć zalety i wady i korzystać z Holi. Może to być lepsza opcja niż nic, jeśli na danym urządzeniu masz zero wrażliwych materiałów i nie martwisz się o prywatność w krótkim lub średnim okresie.

Inne / bezpłatne usługi

Hola zapewnia również płatne wideo CDN, jeśli ufasz, że Hola udostępni Twoje treści z jakiegoś dziwnego powodu.

Bezpieczeństwo i prywatność

Udostępnianie plików P2P nie wymaga myślenia, ponieważ szkielet usługi Holi opiera się na architekturze P2P. Nie jest jasne, czy Hola w jakikolwiek sposób zarabia na danych, choć spekulacje na ten temat nie byłyby całkowicie nieuzasadnione. Widać jednak wyraźnie, że przechowywane są dzienniki użytkowania i połączeń, nawet jeśli ostatnie zdanie o „zagregowanych” danych ma cię zrzucić - to po prostu fałsz. Niepowtarzalny adres IP, czas, daty i ślady kliknięć, które wszyscy zostawiamy podczas przeglądania Internetu, to właśnie powód, dla którego ludzie tacy jak my wybierają technologię VPN. W przeciwnym razie dlaczego warto skorzystać z jednego?

Protokoły szyfrowania

PPTP
L2TP / IPsec
SSTP
IKEv2
OpenVPN

To powiedziawszy, Hola doskonale nadaje się do odblokowywania podczas wiosłowania na krwawej rzece twojej dawno zmarłej i zakopanej prywatności. Nie ma żadnych informacji o tym, jakie rodzaje szyfrowania są używane (jeśli takie istnieją), ale ciężkie wycieki IP, które pojawiły się podczas testowania, w zasadzie unieważniłyby szyfrowanie.

Każdy przemyślany plan bezpieczeństwa opiera się na idei tak zwanego najsłabszego łącza, w którym backdoor zagraża całemu planowi bezpieczeństwa. Cóż, szyfrowanie jest zwykle jednym z najsilniejszych punktów twojego połączenia VPN - bramą do zamku, jeśli chcesz. Jeden wyciek IP jest jak ukryte przejście, a wiele wycieków sprawia, że ​​wszelkie koncepcje bezpieczeństwa i prywatności stają się śmieszne..

Końcowe przemyślenia

Byłbyś w granicach podstawowej logiki i powodu, aby znaleźć wszelkie bezpośrednie rekomendacje Holi jako wartościowej usługi VPN ze zdrowym sceptycyzmem. Z niewielkim lub zerowym szyfrowaniem, maskowaniem IP lub troską o nie, a także ze sprawdzonymi nieuczciwymi praktykami, od częściowych prawd po jawne nieujawnianie, Hola powinna być brana pod uwagę tylko w najgorszej potrzebie transmisji strumieniowej. W przeciwnym razie zapoznaj się z naszymi Top Services VPN lub Ultimate Privacy Guide, aby zobaczyć, co stanowi godną usługę VPN.

Odwiedź Hola »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me