Recenzja IronSocket

IronSocket

 • cennik

  Od 6,99 USD
  / miesiąc

ProPrivacy.com Wynik
8.5 z 10

streszczenie

IronSocket to usługa wirtualnej sieci prywatnej (VPN) z siedzibą w Hongkongu. Oferuje również swoim klientom usługi Smart Domain Name System (DNS) i usługi proxy bez dodatkowych opłat. Usługa rozpoczęła się w 2005 roku pod nazwą HideMyNet. Marka zmieniła się na IronSocket w 2013 roku.

Firma nadaje priorytet torrentom i ma wybór serwerów, na których umożliwia pobieranie peer-to-peer (P2P). Subskrybenci IronSocket mają wybór protokołów, których mogą użyć do ukrycia swojej tożsamości.

Szybkie statystyki

 • ProPrivacy.com SpeedTest (średnia)
  15 Mbps
 • Jurysdykcja
  Hongkong
 • Jednoczesne połączenia
  3)
 • Kraje
  40

cechy

Funkcje pakietu firmy to:

 • Serwery w 40 krajach
 • Wielojęzyczna strona internetowa i aplikacja
 • Popularny do pobierania P2P
 • Polityka braku dzienników
 • Inteligentna usługa DNS
 • Serwery proxy SOCKS5 i HTTP
 • Protokoły OpenVPN, L2TP i PPTP
 • Korzysta z aplikacji OpenVPN Connect dla systemów Windows, Mac OS X, macOS, iOS i Android
 • Ręczna instalacja routerów, dekoderów, konsol do gier i komputerów z systemem Linux

Sieć serwerów IronSocket obejmuje lokalizacje w 40 krajach. Wiele wymienionych krajów ma więcej niż jedną lokalizację serwera. W Stanach Zjednoczonych jest 11 stron serwerowych.

Odwiedź IronSocket »

Szybkość i wydajność

Przeprowadziłem testy prędkości dla IronSocket przy użyciu OpenVPN przez UDP. W każdym przypadku przeprowadziłem pięć testów z testmy.net z lokalizacji na Karaibach. Testy w USA przeprowadzono na serwerze w Miami, a testy w Wielkiej Brytanii - na serwerze w Londynie.

Użyłem IPLocation.net, aby przetestować rzeczywistą lokalizację serwerów IronSocket VPN, do których uzyskałem dostęp. Użyłem serwera IronSocket US East Coast, który według IPLocation znajduje się w Nowym Jorku. Raport dotyczący lokalizacji serwera IronSocket w Kanadzie był nieco mylący.

IPLocation zgłasza lokalizacje wykryte przez pięć różnych źródeł. Jeden z nich zidentyfikował lokalizację serwera w Mediolanie we Włoszech. Inna myśl, że serwer znajduje się w Moultrie, Georgia, w USA. Pozostałe trzy zidentyfikowały lokalizację serwera jako Vancouver w Kanadzie. IPLokalizacja informuje o lokalizacji serwera IronSocket UK VPN konsekwentnie lokalizując go w londyńskim Canary Wharf.

Wykresy pokazują najwyższe, najniższe i średnie prędkości dla każdego serwera i lokalizacji. Zobacz nasze wyjaśnienie testu pełnej prędkości, aby uzyskać więcej szczegółów.

Prędkości IronSocket

Moja lokalna usługa internetowa nie jest świetna. Średnie prędkości pobierania wynoszące 3 Mb / s są kiepskie w dzisiejszych czasach. Twoje połączenie domowe jest prawdopodobnie znacznie szybsze. Jednak kiedy jedziesz na wakacje, możesz spotkać się z tak małymi prędkościami. Szybkość 3 Mb / s jest ważna, ponieważ HBO zaleca przepustowość połączenia co najmniej 3 Mb / s, aby wygodnie oglądać strumień HD. Wskazuje również, że potrzebujesz co najmniej 2 Mb / s, aby oglądać wideo strumieniowe SD.

Bez VPN moja lokalna usługa byłaby wystarczająca do oglądania amerykańskich programów przez Internet. Jedynym problemem jest to, że serwery wideo nie pozwalają na dostęp do ich treści z zagranicy. Serwery IronSocket w USA na wschodnim wybrzeżu i w Kanadzie obniżyły prędkości transferu do punktu, w którym odtwarzanie wideo HD zacinałoby się i zatrzymywało w celu buforowania. Jednak te prędkości są wystarczająco dobre, aby oglądać wideo strumieniowe SD.

Serwer IronSocket London miał bardzo zmienną wydajność, przekraczając i podcinając prędkości podstawowego połączenia między testami. Średnia prędkość brytyjskich testów VPN była niższa niż najniższa prędkość napotkana w pięciu testowych połączeniach z Londynem bez włączonej sieci VPN.

Połączyłem się ponownie z lokalizacją IronSocket East Coast, aby kontynuować testowanie. Tym razem raporty IPLocation umieściły ten serwer w Miami. Testy nie wykazały wycieków IP, wycieków DNS ani ujawnień w sieci Web w czasie rzeczywistym (WebRTC). Testy konsekwentnie pokazały moją lokalizację jako Miami w USA, używając serwera DNS w tej samej lokalizacji (tak naprawdę byłem na Dominikanie). Przeprowadziłem testy z ipleak.net, aby sprawdzić wycieki DNS i błąd WebRTC. O dziwo, strona zgłosiła wycieki WebRTC, które wskazują, że jestem w Wielkiej Brytanii.

Witryna testowa doileak.net jest szczególnie zainteresowana wyciekami WebRTC, ale ta strona nie mogła wykryć mojej faktycznej lokalizacji. Jednak wykrył moją lokalizację jako w Holandii. Gdyby amerykańskie usługi przesyłania strumieniowego pobierały te informacje, gdy byłem podłączony do tego serwera VPN, uniemożliwiałyby mi oglądanie filmów. Mimo to przed zakończeniem sesji sprawdziłem na ABC.com, która ma bardzo silne systemy wykrywania VPN i pozwoliło mi obejrzeć wideo.

Mój dostawca usług internetowych nie używa adresów IPv6, więc nie mogłem testować pod kątem wycieków IPv6.

Ceny i plany

IronSocket oferuje jeden pakiet, który można subskrybować na różne okresy. Koszt miesięcznej usługi jest tańszy, jeśli wykupisz dłuższy abonament. Jednak za całą subskrypcję trzeba zapłacić z góry.

Ceny IronSocket

Możesz zapłacić za IronSocket za pomocą karty kredytowej, PayPal, Bitcoin lub przechowywać karty upominkowe.

Prywatność i ochrona

IronSocket ma siedzibę w Hongkongu. Ma reputację ochrony torrentów i nie prowadzi dzienników aktywności. Przechowuje jednak dzienniki połączeń. Problem polega na tym, że odwiedzane witryny i systemy, w których uczestniczysz, mogą zobaczyć adres IP przydzielony przez firmę VPN.

Jeśli firma VPN ma informacje o tym, kiedy korzystałeś z usługi, i rejestruje Twój prawdziwy adres IP, prawnicy i organy ścigania mogą otrzymać nakaz sądowy w celu wykorzystania tych informacji. Po uzyskaniu Twojego prawdziwego adresu IP mogą śledzić Cię do twoich drzwi za pośrednictwem Twojego dostawcy usług internetowych (ISP), który prowadzi dzienniki twoich działań. Przechowywanie dzienników połączeń jest słabym punktem procedur prywatności IronSocket.

Firma zaznacza niektóre ze swoich serwerów jako odpowiednie do pobierania P2P. Ostrzega użytkowników przed pobieraniem torrentów na innych.

Szyfrowanie

IronSocket oferuje Open VPN over User Datagram Protocol (UDP) lub Transmission Control Protocol (TCP), L2TP / Internet Protocol Security (IPSec) i PPTP.

Implementacja OpenVPN wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie Advanced Encryption Standard (AES) z uwierzytelnianiem wiadomości SHA256 i 4096-bitowym szyfrowaniem RSA do nawiązywania sesji.

Opcja L2TP firmy IronSocket wykorzystuje również szyfrowanie AES z kluczem 256-bitowym. Jest to wyjątkowo silne szyfrowanie dla systemu L2TP. Zwykle L2TP wykorzystuje 128-bitowe szyfrowanie i jest lepszą opcją dla urządzeń mobilnych (gdzie szyfrowanie AES może rozładować baterię), co czyni go doskonałym wyborem dla każdego, kto chce VPN dla Androida lub iPhone VPN.

Łatwość użycia

Witryna IronSocket nie jest tak elegancka, jak jej główni konkurenci. To może zrobić z przeprojektowaniem. Dostęp do strefy klienta jest możliwy za pomocą przycisku w prawym górnym rogu ekranu. Inna nawigacja na stronie odbywa się za pomocą paska menu u góry. To menu nie jest naprawione, więc tracisz je podczas przewijania strony.

Jedną z doskonałych cech witryny jest możliwość zmiany języka na długą listę alternatyw. W stopce strony znajduje się więcej opcji nawigacji. Te linki obejmują dostęp do strony polityki prywatności firmy i polityki zwrotu pieniędzy. Możesz również połączyć się z blogiem IronSocket ze stopki.

Wsparcie

Strony wsparcia IronSocket nie są zbyt skomplikowane. Istnieje strona FAQ, która zawiera bardzo przydatne informacje. Inne sekcje Centrum pomocy obejmują instrukcje instalacji i łącze do wykazu serwerów.

Prosty formularz internetowy na tej stronie jest głównym sposobem na uzyskanie dostępu do zespołu wsparcia.

Proces

Logować się

Aby subskrybować IronSocket, kliknij Cennik na pasku menu lub na jednym z "Zaczynaj" przyciski rozrzucone po stronie głównej witryny. Kliknij "Zamów teraz" poniżej opisu preferowanego okresu subskrypcji.

Aby założyć konto, wystarczy wpisać adres e-mail i utworzyć własne hasło. Adres e-mail powinien być prawdziwy, ponieważ w tym miejscu IronSocket wyśle ​​dane logowania. Jeśli nie chcesz, aby IronSocket znał Twój zwykły adres, po prostu skonfiguruj i użyj bezpłatnego konta poczty internetowej.

Jeśli naprawdę nie chcesz żadnego łącza e-mailowego między tobą a VPN, możesz uciec od niego, ponieważ po opłaceniu konta możesz uzyskać dane logowania z obszaru klienta witryny. Adres e-mail, który otrzymujesz, gdy płacisz za usługę, nie zawiera poświadczeń. Zamiast tego zawiera link do strony w obszarze klienta, która wyświetla te szczegóły.

Pakiet podstawowy zapewnia trzy jednoczesne połączenia. Możesz zwiększyć to do ośmiu za dodatkową opłatą.

Po wybraniu metody płatności nakładka umożliwia jednorazowe zarejestrowanie się w wybranym okresie płatności lub skonfigurowanie powtarzającej się płatności w celu przedłużenia subskrypcji.

Po przetworzeniu płatności przez IronSocket nastąpi przekierowanie do obszaru klienta. Loguje cię automatycznie. Ta strona zawiera łącza do instrukcji pobierania i instalacji dla firmowej sieci VPN, proxy HTTP i usług Smart DNS.

W skrzynce odbiorczej powinny znajdować się dwa e-maile od IronSocket. Drugi z nich ma temat "Informacje logowania do IronSocket VPN - Ważne." Nie ma żadnych nagród za zgadywanie zawartości tego e-maila.

Hasło ustawione podczas otwierania konta wraz z adresem e-mail prowadzi do strefy klienta witryny. Aby zalogować się do sieci VPN, musisz wygenerować nazwę użytkownika i hasło w wiadomości e-mail.

Klient Windows VPN

IronSocket nie ma własnej aplikacji Windows VPN. Zamiast tego poleca użytkownikom pobranie aplikacji OpenVPN Connect. Jest to organizacja zarządzająca protokołem OpenVPN. To niekoniecznie jest zła rzecz. OpenVPN Connect zapewnia bezpośredni dostęp do ostatecznej usługi OpenVPN. Wiele firm VPN korzysta z tego interfejsu, więc IronSocket nie jest wyjątkowo niechlujny. Jednak straciła dużą szansę na branding. Po zainstalowaniu klienta OpenVPN na komputerze możesz łatwo przeskakiwać z jednej usługi VPN do innej (z subskrypcjami). W związku z tym IronSocket nie przywiązuje się do swoich klientów.

Po zainstalowaniu aplikacja uruchomi się. Nic nie zobaczysz na ekranie. Zamiast tego kliknij strzałkę w górę na pasku zadań, aby spojrzeć na ikony aktywnych programów. Symbolem przypominającym dziurkę od klucza jest aplikacja OpenVPN Connect.

Kliknięcie ikony OpenVPN nie powoduje otwarcia aplikacji. Ikona jest aplikacją. Po kliknięciu pojawi się menu podręczne. To szczegółowo kontroluje klienta VPN.

Zauważysz, że nie ma serwerów, z którymi można się połączyć. Minusem korzystania z tego ogólnego interfejsu jest to, że nie jest on skonfigurowany specjalnie dla IronSocket. Musisz wrócić do listy serwerów, aby pobrać definicję połączenia dla każdego serwera, z którym chcesz się połączyć. To bardzo pracochłonne zadanie. Jest to jeden z powodów, dla których najlepsi dostawcy VPN nie polegają na interfejsie OpenVPN, ale inwestują we własne aplikacje.

Kliknij na "Uzyskaj profil" przycisk, aby pobrać pliki potrzebne do połączenia z określonym serwerem. Szkoda, że ​​IronSocket nie umieścił wszystkich tych profili w jednym pliku do pobrania. O wiele łatwiej byłoby skonfigurować usługę, gdyby mogli zorganizować ten obiekt. Na obecnym etapie, jeśli chcesz aktywować dostęp do wszystkich serwerów VPN, masz dużo pracy.

Jeśli naprawdę nie masz czasu, po prostu zainstaluj profile dla lokalizacji, które znasz, na pewno będziesz ich używać. Do tej recenzji zdecydowanie potrzebowałem uruchomić serwery w Miami, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, więc właśnie je pobrałem.

Po kliknięciu pliku do pobrania profilu pojawia się komunikat wyskakujący. Kliknij na "Pobierz teraz" przycisk na tym. Gdy plik konfiguracyjny znajdzie się na twoim komputerze, musisz go przenieść. Kliknij ikonę OpenVPN na pasku zadań i wybierz opcję Importuj z wyświetlonego menu. Wybierz "Z pliku lokalnego" i zlokalizuj plik konfiguracyjny w domyślnym katalogu pobierania. Kliknij Otwórz w interfejsie pliku, aby załadować definicję.

Po wykonaniu instrukcji ładowania definicji serwera zobaczysz opcje połączenia. Kliknij ponownie ikonę ConnectVPN Connect, aby wyświetlić listę serwerów.

Teraz możesz się połączyć. Możesz także zmienić nazwę użytkownika i hasło w obszarze klienta witryny, aby uczynić je bardziej niezapomnianymi. Przy pierwszym dostępie do serwera musisz podać nazwę użytkownika i hasło. Ekrany logowania zapamiętują twoją nazwę użytkownika na kolejne wizyty. Musisz jednak wprowadzić hasło przy każdym logowaniu do serwera.

Przy pierwszym dostępie do każdego serwera pojawia się komunikat ostrzegawczy. To ostrzeżenie nie pojawia się przy kolejnych połączeniach z tym serwerem.

Po ustanowieniu połączenia zostanie wyświetlony komunikat systemowy. Ponadto ikona ConnectVPN Connect zmienia się, aby pokazać tik.

Kiedy najlepsze firmy VPN tworzą własne aplikacje, wbudowują dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak wyłącznik awaryjny lub automatyczna ochrona Wi-Fi. IronSocket nie może oferować tych usług, ponieważ nie zainwestował we własne oprogramowanie kontrolne.

Usługi przesyłania strumieniowego

Połączyłem się z serwerem wschodniego wybrzeża USA i przetestowałem dostęp do Netflix USA, ABC.com i NBC.com i dostałem się do nich wszystkich. Następnie podłączyłem się do brytyjskiej sieci VPN i wypróbowałem Netflix UK, BBC iPlayer, ITV Hub i stronę Channel 4. W każdym przypadku IronSocket mnie wciągał i mogłem oglądać filmy.

Jeśli obawiasz się, że możesz chcieć uzyskać dostęp do witryny, do której IronSocket nie może się dostać, możesz sprawdzić listę w witrynie, która pokazuje kanały, do których firma jest przekonana, że ​​może się tam dostać. Nie możesz uzyskać dostępu do tej strony, dopóki nie zasubskrybujesz. Możesz jednak obejrzeć zrzut ekranu strony, aby zobaczyć, czy Twoje ulubione usługi wideo są uwzględnione.

Inne platformy

IronSocket VPN obsługuje systemy operacyjne Windows, Mac (Mac VPN dla systemów operacyjnych i OSX), Android, iOS i Blackberry. Możesz także zainstalować VPN na routerach, konsolach do gier, przystawkach STB i telewizorach Smart TV. Jak wcześniej wspomniano, IronSocket nie ma własnego niestandardowego klienta VPN, więc nie musisz pobierać aplikacji OpenVPN innej firmy, aby go skonfigurować. Instrukcje instalacji dla wszystkich popularnych urządzeń są dostępne na stronie internetowej dostawcy.

Końcowe przemyślenia

IronSocket ma fantastyczną zdolność dostępu do dowolnej usługi przesyłania strumieniowego wideo w krajach, w których ma serwery. Usługi proxy SOCKS5, Smart DNS i HTTP proxy to ciekawe dodatki, z którymi możesz się bawić za darmo po wykupieniu usługi VPN.

Ograniczenie mogą dotyczyć tylko trzech jednoczesnych połączeń. IronSocket pozwala jednak kupić dodatkowy limit, zwiększając liczbę jednoczesnych połączeń do ośmiu, co powinno być więcej niż wystarczające dla rodziny.

Gdyby IronSocket przeprojektował swoją stronę internetową i stworzył własną aplikację do samodzielnej instalacji, uznałbym ją za jedną z pięciu najlepszych sieci VPN na świecie. W tej chwili punkty zdobyte przez możliwości techniczne serwisu są przeciągane w dół przez trudność instalacji aplikacji.

Odwiedź IronSocket »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me