Recenzja Keparda

Kepard

  • cennik

    Od 7,00 $
    / miesiąc

ProPrivacy.com Wynik
7.2 z 10

streszczenie

Kepard to dość mała mołdawska firma VPN, która zapewnia skromną usługę za skromną cenę. Wyróżnia się jednak stylowym wykonaniem i świetnym niestandardowym oprogramowaniem. Użytkownicy komputerów Mac i iPad / iPhone będą mieli mniej powodów do ekscytacji, ale użytkownicy systemów Windows i Android docenią jedne z najbardziej przyjaznych dla użytkownika oprogramowania VPN, z jakim się zetknęliśmy. Oprócz tego, chociaż oferta bezpłatnego półgodzinnego okresu próbnego nie jest zła, nie jest tak dobry jak 15-dniowy bezpłatny okres próbny, z którego z jakiegoś powodu Kepard milczy.

Ceny i funkcje

Kepard ma tylko jeden (Premium) plan cenowy na 7 USD miesięcznie (lub 35 USD na 12 miesięcy). W tym celu uzyskujesz dostęp do serwerów VPN w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Kanadzie i Holandii, łącząc się przy użyciu protokołów OpenVPN, L2TP lub PPTP. Nie ma ograniczeń prędkości ruchu ani wykorzystania danych, a jednocześnie można podłączyć maksymalnie dwa urządzenia. Korzystanie z torrentów P2P jest dozwolone, o ile jesteś podłączony do serwera w Holandii, a Kepard cieszy się, że masz dwa urządzenia podłączone jednocześnie.

Oprócz tego Kepard oferuje usługę próbną, która umożliwia łączenie się z serwerami VPN przez pół godziny każdego dnia. Niczego tak naprawdę nie wspomniano nigdzie w witrynie, a staje się to widoczne dopiero po zainstalowaniu klientów Windows lub Android, jest to, że dostępna jest również bezpłatna 15-dniowa wersja próbna usługi Premium.

Stronie internetowej & Obsługa klienta

Strona wygląda świetnie i jest łatwa w nawigacji. Kepard jest wyraźnie dumny ze swojej aplikacji Android VPN, ponieważ mały zielony robot zajmuje pierwsze miejsce na stronie głównej. Poza tym na stronie internetowej dostępna jest ograniczona ilość informacji, częściowo w formie krótkiego FAQ, ale biorąc pod uwagę bezproblemowy charakter usługi, ten brak informacji nie sprawia nam zbytniego problemu. Kepard chętnie reklamuje swój program partnerski, oferując od 40% do 100% prowizji od sprzedaży kierowanej na jego sposób. Istnieje również strona blogu poświęcona głównie działaniom Keparda, ale jest ona aktualizowana tylko co miesiąc lub trzy.

Obsługa klienta odbywa się tylko za pośrednictwem systemu poczty e-mail z biletami, ale kiedy zadaliśmy pytanie, otrzymaliśmy odpowiedź w ciągu kilku minut, więc chociaż podstawowe, wydaje się być dość wydajne.

Prywatność i ochrona

Kepard prowadzi dzienniki przez 3 dni. Rejestrują one Twój prawdziwy adres IP, czas rozpoczęcia i zakończenia sesji oraz adres e-mail, na który się zarejestrowałeś (co jest jedyną informacją przechowywaną w pliku po 3 dniach). W swoim Regulaminie Kepard oświadcza, że ​​będzie współpracować z władzami mołdawskimi w przypadku wezwania do sądu, ale ponieważ bardzo niewiele informacji jest przechowywanych nawet przez 3 dni, nie uważamy tego za poważny problem.

Jeśli chodzi o szyfrowanie, podczas gdy strona internetowa wspomina o „do” 265-bitowym szyfrowaniu, kiedy zapytaliśmy, powiedziano nam, że 128-bitowy blowfish OpenVPN jest domyślny. Jak powiedzieliśmy wcześniej, wolimy widzieć co najmniej 256-bitowe szyfrowanie jako standard, ale dla większości użytkowników 128-bitowe jest w porządku.

Proces

Logować się

Zdecydowaliśmy, że dobrym pomysłem będzie wypróbowanie bezpłatnej usługi przez pół godziny dziennie przed ustaleniem gotowości. Aby to zrobić, wystarczy pobrać i zainstalować klienta, a następnie zarejestrować się, podając tylko adres e-mail i hasło.

Po rejestracji byliśmy mile zaskoczeni, ponieważ wydaje się, że bez fanfar otrzymaliśmy 15 dni bezpłatnej usługi Premium VPN. Tak!

Jeśli chcesz zapłacić za usługę Premium po zakończeniu okresu próbnego, zostaniesz poproszony o podanie dodatkowych danych osobowych.

Opcje płatności są nieco ograniczone, ale dla większości osób powinny być w porządku. Nie ma jednak opcji płatności Bitcoin, co jest wstydem.

Klient Windows VPN

Klient Windows VPN jest przejrzysty i ma stylowy wygląd, z dużym „przyciskiem zasilania” pośrodku do włączania i wyłączania połączenia. Zmiana kraju polega po prostu na kliknięciu flagi i dokonaniu wyboru.

Wybór protokołu, za pomocą którego chcesz się połączyć, oprócz innych podstawowych parametrów, jest również prostotą.

Możliwość wyboru między wersjami TCP i UDP protokołu OpenVPN to miły akcent. Różnica między nimi jest bardzo techniczna, ale teoretycznie TCP jest wolniejszy niż UDP, ale bardziej niezawodny.

Połączenie z Holandią jest ważne, ponieważ torrent P2P może być używany tylko wtedy. Musimy powiedzieć, że widzimy większe prędkości, ale z drugiej strony uważamy, że są do zaakceptowania.

Inne platformy

Kepard udostępnia dedykowanych klientów VPN dla systemów Windows i Android, a także szczegółowe instrukcje dotyczące konfigurowania systemów Windows, Linux i OSX dla różnych protokołów (brak L2TP dla systemu Linux). Dostępne są również instrukcje dotyczące konfigurowania systemu Android oraz ręcznego korzystania z PPTP i L2tP / IP Sec. Jeśli szukasz VPN na iOS lub VPN na Mac z niestandardowym klientem, musisz rozważyć inną usługę.

Wniosek

Raczej polubiliśmy Keparda. Poza aplikacją na Androida nie robi nic specjalnego, ale robi to stylowo, wydajnie i po skromnej cenie. Klient Windows VPN to świetne oprogramowanie uzupełnione fantastyczną aplikacją na Androida. Nigdy wcześniej nie stwierdziliśmy, że podłączenie telefonu do serwera VPN za pomocą OpenVPN jest tak łatwe i uwielbiamy spójność między interfejsami komputera i telefonu. Uwzględnienie 15-dniowego bezpłatnego okresu próbnego jest również godne uwagi i oznacza, że ​​jest bardzo mało powodów, aby nie wypróbować usługi.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me