Recenzja NordVPN

NordVPN

 • cennik

  Od 3,49 USD
  / miesiąc

 • Dostępne na:


  • System operacyjny Mac

  • Android

  • iOS

  • Windows
 • Odblokowuje:


  • Netflix

  • iPlayer

  • Amazon Prime

  • Hulu

NordVPN to dostawca VPN bez dzienników z siedzibą w Panamie. W tym roku NordVPN zgarnął najbardziej pożądaną nagrodę ze wszystkich - naszą nagrodę za najlepszą ogólną nagrodę VPN. Nagrody ProPrivacy.com szybko stały się złotym standardem branżowym, a wszyscy dostawcy walczą o pierwsze miejsce. Czytaj dalej naszą recenzję NordVPN, aby dowiedzieć się, dlaczego NordVPN został w tym roku najlepszym zwycięzcą Bunchu.

ProPrivacy.com Wynik
10 z 10

streszczenie

NordVPN ma politykę braku dzienników, funkcje bezpieczeństwa fantasitc i możliwość odblokowania zawartości. Wszystko to sprawia, że ​​jest to jeden z najlepszych dostępnych rozwiązań VPN. Ma takie funkcje, jak podwójne VPN, VPN over Tor, ochrona przed złośliwym oprogramowaniem opartym na DNS, Smart DNS i wiele innych, a wszystko to w pakiecie po bardzo przystępnej cenie.

Szybkie statystyki

 • Jurysdykcja
  Panama
 • Jednoczesne połączenia
  6
 • Kraje
  62
 • ProPrivacy.com SpeedTest (średnia)
  70,28 Mbps

Dzięki prime time reklamom telewizyjnym i umowom sponsoringowym z globalnymi markami, takimi jak Liverpool Football Club, obecnie NordVPN jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalną marką w branży i pierwszą, która rozwinęła się w główny nurt świadomości. NordVPN z pewnością mówi o tym, ale czy mogą przejść się? Dowiedzmy Się...

Cena £

NordVPN ma tylko jeden ogólny plan kont, chociaż „plany” ze zniżkami są dostępne dla zakupów hurtowych. Jeśli zarejestrujesz się przez dłuższy czas, ta VPN stanie się bardziej przystępna i chociaż jest to tania VPN, jest jedną z najlepszych na rynku. NordVPN oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Oferuje również 3-dniowy bezpłatny okres próbny dla użytkowników komputerów stacjonarnych i 7-dniowy bezpłatny okres próbny dla aplikacji mobilnych.

36 miesięcy

125,64 USD rozliczane co 3 lata

70% zniżki

3,49 USD
na miesiąc

24 miesiące

119,76 USD rozliczane co 2 lata

58% zniżki

4,99 USD
na miesiąc

12 miesięcy

83,88 USD rozliczane co roku

41% zniżki

6,99 USD
na miesiąc

1 miesiąc

11,95 USD
na miesiąc

Akceptuje płatności kartą kredytową / debetową. Akceptuje również Bitcoin, który umożliwia potencjalnie anonimową płatność. Jednak, jak zawsze, pamiętaj, że NordVPN pozna twój prawdziwy adres IP, niezależnie od tego.

Obsługiwane platformy płatnicze


Visa / MasterCard


Amex


Kryptowaluta

Czy NordVPN odblokowuje Netflix?

Niezależnie od tego, czy dzięki funkcji Smart Play, czy nie, szeroka gama usług przesyłania strumieniowego, w tym Netflix i BBC iPlayer, działa bezbłędnie z VPN połączonym w systemie Windows i przy użyciu starszego klienta Mac OSX OpenVPN.

Jednak, choć NordVPN twierdzi, że Smart Play jest włączony we wszystkich swoich aplikacjach, nie mogliśmy odblokować amerykańskiej Netflix za pomocą nowej aplikacji macOS IKEv2 lub dodatku do przeglądarki Firefox. Ta sieć VPN odblokuje również filmy z YouTube'a, które są ograniczone w twoim regionie.

Prędkość

Ulepszyliśmy nasz algorytm testowania prędkości, aby uwzględnić usługi VPN, takie jak NordVPN, którego oprogramowanie wybiera najlepszy serwer dla swoich użytkowników, aby zaoferować lepszą prędkość. Zapewnia to o wiele bardziej sprawiedliwe porównanie między tego rodzaju konfiguracją a usługami, które równoważą obciążenie na wielu serwerach w danej lokalizacji.

NordVPN
ExpressVPN
CyberGhost VPN

ProPrivacy.com SpeedTest (max / burst) 227,03 284,91 556,2
Wykryto wyciek IPv6?
Wykryto wyciek WebRTC?
ProPrivacy.com SpeedTest (średnia) 70,28 82,77 63,92
Wykryto wyciek IPv4?
Limity danych
Ograniczenia przepustowości

Postanowiliśmy poddać połączenie OpenVPN nieco więcej testom i stwierdziliśmy, że wyniki były bardzo zależne od serwera, a wiele europejskich serwerów okazało się szybszych niż lokalne brytyjskie. Czasami mieliśmy jednak problemy z połączeniem się z niektórymi serwerami (zwłaszcza tymi w Holandii). Jeśli chodzi o niezawodność, podczas naszego okresu testowego nie mieliśmy żadnych rozłączeń.

Testowaliśmy także pod kątem wycieków IP W systemie Windows i używając nowego klienta macE IKE2, nie wykryliśmy żadnych wycieków IP. Jednak używając starszego klienta OpenVPN OSX, wykryliśmy wyciek WebRTC IPv6. Jeśli jesteś użytkownikiem komputera Mac z połączeniem IPv6, powinieneś użyć klienta IKE2, wyłączyć IPv6 w systemie lub wyłączyć WebRTC w przeglądarce.

Funkcje i wydajność

NordVPN
ExpressVPN
CyberGhost VPN

System operacyjny Mac
Android
iOS
Windows
Linux
telefon Windows

NordVPN zapewnia niestandardowe aplikacje dla systemów Windows, macOS, iOS i Android. Zawiera również instrukcje ręcznej konfiguracji dla tych platform, a także Linux (Ubuntu i Raspberry Pi), Blackberry 10, Chromium oraz różne routery i systemy NAS. Przewodniki te wyglądają trochę na gołe kości, ale powinny działać wystarczająco dobrze.

Możliwe jest również zakup wstępnie skonfigurowanego routera NordVPN od Flashrouters
. Ponadto NordVPN oferuje dodatki do przeglądarki Chrome i Firefox.

Rejestracja w usłudze to prosta sprawa. Wymagany jest prawidłowy adres e-mail, ale nie ma powodu, aby nie mógł być jednorazowy. Oczywiście, o ile nie zapłacisz Bitcoinem, NordVPN i tak zna twoje dane płatności.

Po rejestracji możesz natychmiast pobrać oprogramowanie NordVPN, a otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem zawierającą przydatne linki.

Łatwość użycia

Logować się

Rejestracja w serwisie jest sprawą prostą. Wymagany jest prawidłowy adres e-mail, ale nie ma powodu, aby nie mógł być jednorazowy. Oczywiście, o ile nie zapłacisz bitcoinami, NordVPN i tak pozna twoje dane dotyczące płatności.

Po rejestracji możesz natychmiast pobrać oprogramowanie NordVPN i otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem zawierającą przydatne linki.

NordVPN zapewnia niestandardowe aplikacje GUI dla systemów Windows, macOS, Mac OSX, iOS i Android. Teraz oferuje nawet wiersza polecenia klienta OpenVPN dla systemu Linux. Zawiera także instrukcje ręcznej konfiguracji dla wszystkich tych platform, a także Blackberry 10, Chromium oraz różnych routerów i NAS. Przewodniki te wyglądają trochę na gołe kości, ale powinny działać wystarczająco dobrze.

Możliwe jest również zakup wstępnie skonfigurowanego routera NordVPN od Flashrouters.

Klient Windows NordVPN

Klient Windows Nordvpn

Mapa jest ładna. Początkujący użytkownicy VPN mogą skorzystać z Kreatora połączeń (lewy dolny róg)

Wybór serwera nordvpn

Jak już widzieliśmy, istnieje wiele serwerów do wyboru. Należą do nich wiele wyspecjalizowanych serwerów

serwery specjalistyczne nordvpn

Istnieje przełącznik zabijania dla aplikacji. Możesz wybrać, które aplikacje zostaną zamknięte w przypadku rozłączenia VPN. Jest to bardzo przydatne, ale należy pamiętać, że nie jest to przełącznik zabijania oparty na zaporze. Jeśli więc sam klient NordVPN ulegnie awarii, określone aplikacje nie zostaną zamknięte i będą mogły nadal uzyskiwać dostęp do Internetu

Funkcje nordvpn

Ochrona przed wyciekiem DNS jest domyślnie włączona

Klient systemu NordVPN dla systemu Windows jest zatem w pełni funkcjonalny, wygląda dobrze i jest łatwy w użyciu.

Klienci komputerów Mac

NordVPN oferuje dwa klienty Mac: starszy klient OpenVPN dla Mac OSX oraz nowszy klient IKEv2 dla macOS. Nowszą aplikację można pobrać ze sklepu App Store.

Starszy klient jest wyposażony w przełącznik zabijania, którego nie ma nowszy, ale wykryliśmy wyciek WebRTC IPv6 w starszej aplikacji, którego nie mieliśmy w nowszej. Starsza aplikacja pozwala również przełączać się między OpenVPN UDP i TCP, co może być przydatne do pokonania skromnych bloków VPN.

Poza tym żadna aplikacja nie oferuje żadnych funkcji, o których warto wspomnieć, co czyni je znacznie mniej w pełni funkcjonalnymi niż wersja oprogramowania dla systemu Windows.

Aplikacje mobilne

Aplikacje NordVPN na Androida i iOS są bardzo podobne.

Aplikacja mobilna nordvpn

Aplikacje wyglądają niezwykle podobnie do klientów stacjonarnych. Co jest dobre

Wybór kraju nordvpn mobile

Nie wykryłem wycieków IPv4 ani WebRTC podczas korzystania z którejkolwiek aplikacji, ale pamiętaj, że obecnie nie mogę testować wycieków IPv6 na platformach mobilnych.

Dodatki do przeglądarki

Aplikacje Chrome i Firefox łączą się z serwerami proxy HTTPS NordVPN. Zapewniają wiele korzyści z prawdziwej sieci VPN, ale ograniczają się tylko do przeglądarki. Obejmują one fałszowanie Twojej prawdziwej lokalizacji i szyfrowanie połączenia internetowego, abyś nie mógł być szpiegowany. Co może być bardzo przydatne!

Potrzebujesz pełnego konta NordVPN, aby korzystać z jego dodatków do przeglądarki. Co ciekawe, dodatek do Firefoksa był w stanie odblokować BBC iPlayer dla mnie, ale nie US Netflix.

Obsługa klienta

NordVPN
ExpressVPN
CyberGhost VPN

Bezpłatny okres próbny Tak - 3 dni Nie Nie
Gwarancja zwrotu pieniędzy
Całodobowe wsparcie
Czat na żywo
Długość gwarancji zwrotu pieniędzy 30 30 45

Całodobowa obsługa klienta odbywa się za pośrednictwem systemu biletów (formularz internetowy), Facebook, Twitter lub e-mail. Dostępna jest również opcja czatu na żywo. Kiedy skontaktowałem się z pomocą techniczną za pośrednictwem czatu na żywo, zwykle otrzymałem natychmiastową lub bardzo szybką odpowiedź.

W przeszłości jakość obsługi była nieco nierównomierna, ale wydaje się, że NordVPN ostatnio poprawił swoją grę. Tak bardzo, że wygrał "Najlepsza obsługa klienta" nagroda w naszych nagrodach ProPrivacy.com 2018. NordVPN udzielił szybkich, szczegółowych i kompetentnych odpowiedzi na naszą baterię testów obsługi klienta, więc cześć do nich za to.

Dostępna jest również niewielka baza wiedzy oraz różne samouczki konfiguracji. Regularnie aktualizowany blog omawia ogólnie kwestie bezpieczeństwa w Internecie oraz tematy związane z NordVPN.

Prywatność i ochrona

NordVPN
ExpressVPN
CyberGhost VPN

Samoobsługowy / proxy DNS tak tak tak
Wyłącznik awaryjny
Obfuscation (podstęp)
Ochrona przed wyciekiem IPv4
Ochrona przed wyciekiem IPv6
Ochrona przed wyciekiem WebRTC

Zasady rejestrowania

NordVPN ma siedzibę w Panamie i obiecuje nie przechowywać żadnych dzienników:

„NordVPN nie monitoruje, nie przechowuje ani nie rejestruje dzienników dla żadnego użytkownika VPN. Nie przechowujemy znaczników czasu połączenia, używanej przepustowości, dzienników ruchu, adresów IP. ”

Panama ma całkowicie nieocenzurowany internet i zerową inwigilację rządu. Jest również wygodnie poza bezpośrednim wpływem NSA i GCHQ. Rzeczywiście, prosty fakt, że ten dostawca VPN bez logów ma siedzibę w Panamie, czyni go jednym z najlepszych dostępnych wyborów dla fanatyków prywatności.

W Internecie pojawiło się wiele spekulacji o związkach NordVPN z litewskim dostawcą infrastruktury Tesonet.

Przy tak wielu niestosownych błotach ze wszystkich stron, ProPrivacy.com woli nie brać udziału w debacie w tej chwili. Ale monitorujemy to i przeprowadzamy własne dochodzenia. Dlatego w razie potrzeby zaktualizujemy tę recenzję.

Śledzenie strony internetowej

Strona internetowa NordVPN korzysta z wielu programów śledzących, ale wydają się one dość łagodne i nieinwazyjne. Co ważne, nie ma Google Analytics ani trackerów Facebooka.

Zapoznaj się z Omówieniem procesu weryfikacji VPN ProPrivacy.com, aby uzyskać dyskusję na temat śledzenia witryny.

Procesory płatnicze

Wszystkie płatności są obsługiwane przez firmę o nazwie CloudVPN, która ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych. NordVPN wyjaśnił nam sytuację:

"Będąc w Panamie ma pewną wadę. Komplikuje to naszą zdolność do podpisywania naszych aplikacji, umieszczania ich w sklepach i przetwarzania naszych płatności. Dlatego utworzyliśmy serwer proxy z siedzibą w USA, który w skrócie działa tylko jako nasz procesor płatności i nie ma nic wspólnego z faktyczną usługą ... To nie jest firma zewnętrzna, jest pod naszą kontrolą, a my użyj go do przetworzenia naszych płatności. W skrócie - płatności realizujemy sami, za pośrednictwem innej firmy."

Protokoły VPN i szyfrowanie

NordVPN
ExpressVPN
CyberGhost VPN

PPTP
L2TP / IPsec
SSTP
IKEv2
OpenVPN

NordVPN można skonfigurować przy użyciu najpopularniejszych protokołów VPN. OpenVPN jest domyślnie używany w Windowsie i starszych klientach OSX, ale jego aplikacja na iOS i nową macOS zamiast tego używa IKEv2.

Oba są solidnymi protokołami: OpenVPN jest znacznie bardziej przetestowany pod względem bezpieczeństwa niż IKEv2 z punktu widzenia bezpieczeństwa, ale IKE2 jest również uważany za bardzo bezpieczny i szybszy niż OpenVPN. NordVPN używa następujących ustawień szyfrowania dla połączeń OpenVPN:

Kanał danych: szyfr AES-256-CBC z uwierzytelnianiem skrótu HMAC SHA256.

Kanał sterowania: szyfr AES-256-CBC z uściskiem dłoni RSA-2048 i uwierzytelnianiem danych HMAC SHA256. Perfect Forward Secrecy (PFS) zapewnia wymiana kluczy DHE-4096.

To bardzo mocna konfiguracja.

Aplikacja NordVPN na iOS VPN wykorzystuje IKEv2 z szyfrem AES-256-GCM i uwierzytelnianiem danych HMAC SHA2-384. PFS jest zapewniany przez centralę DHE-3072. Oprogramowanie Mac App Store wykorzystuje IKv2 z protokołem Cisco NGE (szyfrowanie nowej generacji).

Funkcjonalność związana z bezpieczeństwem

Aplikacje komputerowe NordVPN mają przełącznik zabijania systemu. Ta aplikacja Windows VPN ma również przełącznik zabijania dla aplikacji. Aplikacja na iOS posiada przełącznik zabijania. Wszystkie zapewniają ochronę przed wyciekiem DNS IPv4 i IPv6, a także ochronę przed wyciekiem WebRTC. Jak widzieliśmy, w naszych testach wszystkie te funkcje działały dobrze (z wyjątkiem wycieku WebRTC IPv6 na kliencie OSX OpenVPN).

Podwójna sieć VPN

Ta funkcja umożliwia „łączenie” serwerów VPN w taki sposób, aby dane były kierowane między dwoma serwerami VPN podczas ich przesyłania między tobą a Internetem.

Podwójna sieć VPN

NordVPN oferuje kilka podwójnych kombinacji VPN.

Takie łączenie może zapewnić pewne korzyści bezpieczeństwa, ale zawsze spowoduje znaczną utratę prędkości. Myślę, że zalety prywatności / bezpieczeństwa serwerów VPN typu „double hop” są raczej ograniczone. Rozumiem jednak, że nie wszyscy podzielają ten pogląd. Dla tych, którzy cenią tę funkcję, NordVPN jest jednym z niewielu dostawców, którzy ją oferują.

Tor przez VPN

Pełna dyskusja na temat zalet i wad używania Tora przez VPN (lub Cebula przez VPN, jak to określa NordVPN). W tej konfiguracji najpierw łączysz się z serwerem NordVPN, a następnie z siecią Tor, zanim uzyskasz dostęp do Internetu:

Tor przez VPN

NordVPN osiąga to dzięki plikowi konfiguracyjnemu OpenVPN, który transparentnie kieruje twoje dane z tunelu VPN do sieci Tor. Oznacza to, że całe twoje połączenie internetowe korzysta z Tora przez VPN.

Ta konfiguracja oferuje pewne korzyści w zakresie prywatności i bezpieczeństwa, ale podobny efekt można osiągnąć po prostu używając przeglądarki Tor Browser podczas połączenia z VPN. Co najważniejsze, taka konfiguracja jest znacznie bezpieczniejsza niż metoda oferowana przez NordVPN.

Tor przez VPN (niezależnie od tego, jak to robisz) poważnie spowolni twoje prędkości internetowe, gdy uzyskasz łączny efekt korzystania zarówno z sieci Tor (która jest bardzo wolna), jak i VPN.

Serwery zaciemnione XOR

NordVPN obsługuje zaciemnione serwery w wielu krajach: USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Szwecji, Hongkongu, Singapurze, Turcji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Egipcie. Wykorzystują one algorytm szyfrowania XOR w celu przezwyciężenia bloków cenzury VPN wprowadzonych przez autorytarne rządy.

XOR jest często wykorzystywany przez złośliwe oprogramowanie do ukrywania się przed wykryciem, ale działa równie dobrze do ukrywania szyfrów VPN! Oznacza to, że użytkownicy w miejscach takich jak Chiny i Egipt powinni mieć dostęp do otwartego Internetu, łącząc się z jednym zaciemnionym serwerem XOR NordVPN.

CyberSec

CyberSec to nowa funkcja. Blokuje żądania DNS na podstawie listy blokowanych szkodliwych witryn w czasie rzeczywistym, które mogą zawierać złośliwe oprogramowanie. Jako taki powinien chronić cię przed złośliwym oprogramowaniem, zapobiegać kontroli botnetów i blokować wiele natrętnych reklam internetowych.

Nie mogę komentować bezpośrednio jego skuteczności, ale zasada jest zdrowa i nie ma powodu, by sądzić, że nie działa tak, jak reklamowano.

WiFiSec

Ta nowa funkcja automatycznie inicjuje połączenie VPN przy każdym połączeniu z siecią Wi-Fi. Można skonfigurować automatyczne łączenie się z Nordem zarówno w zabezpieczonych, jak i niezabezpieczonych sieciach Wi-Fi.

Rynek VPN staje się coraz bardziej konkurencyjny, w wyniku czego wielu dostawców staje się bardzo hojnych w stosunku do liczby urządzeń, na które pozwalają się połączyć jednocześnie. Umożliwiając do sześciu jednoczesnych połączeń, NordVPN dołączył do tego trendu.

Jeśli podłączasz urządzenia do tego samego serwera, musisz wybrać różne protokoły dla połączeń VPN. OpenVPN TCP i UDP są liczone jako różne protokoły, więc możesz podłączyć jedno urządzenie za pomocą TCP, a drugie za pomocą UDP. Nie uważamy tego za poważne ograniczenie,

W przeciwieństwie do niektórych dostawców, ta VPN pozwala na torrentowanie na wszystkich swoich serwerach, chociaż nie obsługuje przekierowania portów. Nie obsługuje również wyboru portu, więc nie można określić, aby OpenVPN działał przez port TCP 443 w celu ominięcia cenzury VPN. Nie powinno to jednak być konieczne, ponieważ NordVPN oferuje zamiast tego zaciemnianie Xor.

Wykorzystanie przez NordVPN mieszanych serwerów typu bare metal i wirtualnych nie jest dla nas dużym problemem, chociaż, podobnie jak w przypadku innych usług VPN, chcemy, aby były wyraźnie oznaczone, które są, aby użytkownicy mogli podjąć świadomą decyzję o serwerach, z którymi się łączą.

Smart DNS („Smart Play”)

Smart DNS to technologia, która pozwala udawać, że jesteś gdzie indziej, rozwiązując żądania DNS w określonej lokalizacji. Dzięki temu idealnie nadaje się do przesyłania strumieniowego blokowanych geograficznie treści.

Według NordVPN użytkownicy mogą uzyskać dostęp do ponad 150 usług przesyłania strumieniowego za pomocą NordVPN Smart Play. Należą do nich Hulu, Amazon Prime, ABC Go, Zattoo, Cartoon Network, Shudder, WeTV.com, Telemundo, VH1, Vevo, TNT Drama, Sundance.tv, StarTrek, Spike, PBS, Slacker, NBC Sports, FoodNetwork, DramaFever, Discovery , Crackle i wiele innych.

Implementacja Smart DNS przez NordVPN jest raczej niezwykła. Na początek używa szyfrowanego połączenia proxy. Nie jesteśmy pewni, jaka to przewaga nad nieszyfrowanym połączeniem, ponieważ Smart DNS tak naprawdę nie dotyczy bezpieczeństwa ani prywatności. Z drugiej jednak strony nie może wyrządzić żadnej szkody.

Przez sekundę nie wymaga dodatkowej konfiguracji. Działa we wszystkich aplikacjach NordVPN (jak nam powiedziano), a gdy jesteś podłączony do serwera VPN, wykrywa, czy usługa przesyłania strumieniowego wymaga dodatkowego routingu DNS. W praktyce oznaczało to, że możemy oglądać US Netflix nawet po podłączeniu do serwera spoza USA. Nie testowaliśmy, ale NordVPN twierdzi, że wszystkie brytyjskie serwery działają teraz dla BBC iPlayer (zarówno na urządzenia mobilne, jak i stacjonarne).

Wadą tego ustawienia jest to, że nie można skonfigurować Smart DNS NordVPN do działania na urządzeniach, które nie mogą obsługiwać klienta VPN: takich jak smart TV, konsola do gier lub Roku.

Wniosek

NordVPN oferuje w pełni funkcjonalną usługę. Fakt, że ma siedzibę w Panamie i prowadzi dzienniki n1o, jest również dużym atutem dla tych, którym zależy na prywatności. Jego oprogramowanie wygląda dobrze i działa dobrze.

Wydajność prędkości to problem, który nękał NordVPN od samego początku. Wdrożenie naszego nowego algorytmu testowego przyniosło lepsze wyniki przy dość przyzwoitych średnich i maksymalnych prędkościach serii.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy daje mnóstwo okazji, aby upewnić się, że wszystko działa tak, jak powinno. NordVPN zapewnia w pełni funkcjonalną, przyjazną prywatności usługę VPN z przyzwoitymi prędkościami i możliwością dostępu do ograniczonej zawartości na głównych platformach streamingowych, takich jak Netflix.

Ogólnie zalecamy NordVPN! Ale jeśli nadal nie masz pewności - dlaczego nie porównać NordVPN i ExpressVPN obok siebie?

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me