Recenzja OkayFreedom

Okej, wolność

 • cennik

  Od 2,50 USD
  / miesiąc

 • Dostępne na:


  • Windows

ProPrivacy.com Wynik
6.5 z 10

streszczenie

OkayFreedom to VPN przez niemiecką firmę technologiczną Steganos Software. Sieć VPN jest dostępna tylko dla systemu Windows. Firma oferuje bezpłatną wersję VPN z obsługą reklam, ale płatna usługa jest dostępna w ramach rocznego planu, który jest naprawdę tani. Jeśli chcesz VPN dla Androida, iOS VPN, VPN dla komputerów Mac lub Linux Linux, musisz rozważyć inną VPN.

Szybkie statystyki

 • Jurysdykcja
  Niemcy
 • Jednoczesne połączenia
  1
 • Kraje
  19

cechy

Jednoczesne połączenia 1
Kraje 19

Płatna usługa VPN ma następujące funkcje:

 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Darmowa wersja
 • Aplikacja OpenVPN
 • Brak dzienników aktywności
 • Brak limitów wykorzystania danych
 • Obsługa biletów

Bezpłatna sieć VPN otrzymuje dokładnie tę samą usługę, co abonament płatny, z tą różnicą, że użytkownicy muszą patrzeć na reklamę za każdym razem, gdy się łączą i rozłączają, a limit transmisji danych wynosi 500 MB miesięcznie.

Mimo że strona sprzedaży witryny mówi, że możesz korzystać z VPN do pobierania P2P, Warunki korzystania z usługi stanowią, że pobieranie materiałów chronionych prawem autorskim bez zgody jest zabronione. Z tego powodu zalecamy odradzanie torrentowania w tej sieci VPN. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik VPN dotyczący torrentowania.

Użytkownicy zarówno płatnej, jak i bezpłatnej usługi mają dostęp do 19 serwerów firmy.

Odwiedź OkayFreedom

Czy OKayFreedom odblokowuje serwis Netflix i inne usługi przesyłania strumieniowego?

Testowałem dostęp do usług przesyłania strumieniowego podczas połączenia z serwerem USA i serwerem OkayFreedom w Wielkiej Brytanii. Nie mogłem dostać się do Netflix w Stanach Zjednoczonych ani przez przeglądarkę, ani przez Kodi. Miałem takie same wyniki z Netflix UK.

Nie mogłem oglądać filmów na stronie ABC w Stanach Zjednoczonych, ale mogłem oglądać NBC i CBS. Spośród testowanych przeze mnie witryn wideo w Wielkiej Brytanii mogłem w ogóle oglądać filmy. Te strony to BBC, ITV i Channel 4.

Szybkość i wydajność

Przeprowadziłem testy prędkości usługi OkayFreedom VPN za pośrednictwem aplikacji Windows VPN. Użyłem IPLocation.net, aby wykryć fizyczną lokalizację serwerów, do których uzyskano dostęp do testu. Serwer w USA znaleziono w Wayne w Pensylwanii, a serwer w Kanadzie w Montrealu. Przetestowałem oba te serwery na połączeniu z Miami i porównałem je z prędkościami na tym samym połączeniu bez sieci VPN aktywnej na linii.

W transatlantyckim teście prędkości porównałem prędkości połączenia z serwerem testowym w Londynie z serwerem VPN OkayFreedom United Kingdom zarządzającym połączeniem i bez niego. IPLocation poinformował, że serwer w Wielkiej Brytanii znajduje się w Gloucester.

W każdym przypadku testowym przeprowadzono pięć testów z testmy.net z Dominikany.

Prędkości pobierania OkayFreedom

Prędkości wysyłania OkayFreedom

Wykresy pokazują najwyższe, najniższe i średnie prędkości dla każdego serwera i lokalizacji. Zobacz nasze wyjaśnienie testu pełnej prędkości, aby uzyskać więcej szczegółów.

Wydajność VPN nie była tak świetna. Serwer sieci VPN w USA obniżył średnią prędkość połączenia o 26 procent. Serwer w Wielkiej Brytanii obniżył średnie prędkości połączenia transatlantyckiego o 19 procent.

Testy szczelności

Witryny testowe ipleak.net i doileak.com podały informacje o wykrytym adresie IP mojego połączenia i serwerach DNS, do których system uzyskał dostęp. IPLeak widział moją lokalizację w Wielkiej Brytanii. Witryna zbadała serwery DNS używane przez mój komputer. Strona wykryła dostęp do 57 serwerów DNS, wszystkie w Belgii. DoILeak znalazł tylko dwa serwery DNS, oba w Holandii. Jednak ani IPLeak, ani DoILeak nie wykryły mojej prawdziwej lokalizacji, która była na Dominikanie. OkayFreedom z powodzeniem ukrył moją prawdziwą lokalizację.

Cena £

1 miesiąc

2,50 USD
na miesiąc

Masz dwie opcje z OkayFreedom - wersja bezpłatna i wersja płatna. Darmowa wersja ma limit danych 500 MB miesięcznie i jest obsługiwana przez reklamy. Możesz subskrybować wersję płatną tylko na okres jednego roku.

Ceny w porządku

Płatności są pobierane przez Cleverbridge AG, niemiecką firmę, która również przetwarza płatności dla Avira, Malwarebytes i usługi VPN CyberGhost. Nie musisz obciążać się powtarzającą się umową rozliczeniową na swoim koncie, po prostu otrzymujesz roczny okres usługi, na który się zgodziłeś. Za usługę można zapłacić kartami kredytowymi, PayPal, bankowością SOFORT i przelewem bankowym.

Jeśli mieszkasz w UE, twój rachunek będzie zawierał podatek VAT. Jednak firma bierze ten dodatkowy koszt za uderzenie w swoje zyski, więc nie płacisz więcej za usługę.

Darmowa wersja

Aby przejść do bezpłatnej sieci VPN, kliknij duży przycisk u góry strony głównej lub wybierając bezpłatny abonament z sekcji porównywania pakietów na dole strony. Każda z tych tras prowadzi do strony pobierania Cnet.

Proces instalacji wymaga podania adresu e-mail. Jeśli czujesz się niekomfortowo, podając swój zwykły adres e-mail, utwórz nowe konto poczty internetowej.

Proces instalacji instaluje rozszerzenie w przeglądarce.

Rozszerzenie tak naprawdę nic dla ciebie nie robi.

Łatwość użycia

Windows

OkayFreedom jest dostępny tylko dla systemu Windows.

Strona internetowa

OkayFreedom utrzymuje prostą stronę internetową. Projekt strony jest bardzo stylowy, ale ma bardzo mało stron i prawie nie ma informacji o tym, jak działa VPN. U góry strony nie ma nawet menu.

Strona główna OkayFreedom

Niezwykle funkcję menu pełni stopka strony.

Stopka Okej wolności

Na stronie nie ma obszaru konta i instrukcji instalacji. Firma wydaje się mieć dużą pewność, że aplikacja będzie działać dobrze.

Logować się

Jeśli chcesz pozbyć się wyskakujących okienek w aplikacji OkayFreedom, będziesz musiał zapłacić za usługę. Nabywcy otrzymują również zniesiony limit przepustowości danych, dzięki czemu mają nieograniczoną usługę.

Musisz podać swoje imię i adres na tym ekranie. Informacje te nie są przechowywane w aktach Steganos Software, ale są przechowywane przez Cleverbridge.

Kolejnym etapem zakupu jest faktura. Nie martw się o podatek VAT, który zostanie dodany do rachunku, jeśli jesteś w Europie - nie podniesie to ceny usługi.

Klient Windows VPN

Proces instalacji tworzy skrót na pulpicie.

Po zakończeniu instalatora aplikacja otworzy się automatycznie. Przy pierwszej wizycie w aplikacji możesz zapoznać się z funkcjami usługi.

OkayFreedom dla Windows

Nie musisz logować się do aplikacji. W rzeczywistości tak naprawdę nie ma aplikacji. Interfejs VPN działa w trybie zminimalizowanym. Zobaczysz ikonę oka na pasku zadań pulpitu. Może być konieczne kliknięcie strzałki w górę, jeśli jest ona przechowywana w ukrytych ikonach.

Ikona OkayFreedom w zasobniku systemowym

Kliknij ikonę, aby otworzyć aplikację. Wszystko, co dostaniesz, to wyskakujące menu.

OkayFreedom włącza się i wyłącza

Menu Ustawienia ma bardzo mało funkcji. Umożliwia to jednak zmianę języka interfejsu.

Wybór języka OkayFreedom

Aby włączyć VPN, musisz wybrać lokalizację serwera. Robisz to, przesuwając mysz do pozycji menu Kraje. Otwiera to podmenu zawierające wszystkie dostępne lokalizacje serwerów. Aktualnie wybrany serwer jest wytłuszczony.

Selektor serwerów OkayFreedom

Jeśli korzystasz z bezpłatnej sieci VPN, po naciśnięciu przycisku zobaczysz reklamę płatnej usługi "Na", a także po wyłączeniu VPN.

Obsługa klienta

Wszystkie funkcje wsparcia są skoncentrowane na jednej stronie witryny. Zawiera sekcję FAQ i formularz kontaktowy.

OkayFreedom to bardzo tania usługa, a jednym z kosztów, które wydają się obniżyć, jest budżet operacyjny działu obsługi klienta.

Odpowiedzi na pytania są obiecane w ciągu trzech dni, co nie jest zbyt pomocne, jeśli masz kłopoty. Otrzymałem odpowiedź na moje zapytanie po 15 godzinach, co jest lepsze niż 72 godziny, które firma daje sobie na odpowiedź, ale nadal duże opóźnienie, jeśli potrzebujesz pilnej pomocy, aby uruchomić system.

Jak często zdarza się w przypadku odpowiedzi działu wsparcia technicznego, otrzymana odpowiedź nie była kompletna, dlatego wymagała kolejnej wymiany wiadomości e-mail, więc długi czas odpowiedzi na jedno zapytanie może przekształcić się w proces trwający kilka dni, obejmujący serię wiadomości e-mail w celu naprawić problem.

Zespół pomocy technicznej jest prawdopodobnie zlecany na zewnątrz i wypłacany za rozwiązane zapytanie. Moje pytanie dotyczące szyfrowania używanego przez VPN nigdy nie otrzymało odpowiedzi, więc powinieneś mieć świadomość, że zespół obsługi klienta nie będzie ci bardzo pomocny.

Prywatność i ochrona

Niektóre mniejsze firmy VPN, takie jak OkayFreedom VPN, nie udostępniają szczegółów technicznych na swoich stronach internetowych. Być może uważają, że ich docelowym rynkiem jest opinia publiczna i ludzie ci byliby zniechęceni skomplikowanymi faktami.

Chociaż jest to dobra strategia na sprzedaż, sieci VPN oferują prywatność i systemy bezpieczeństwa, których używają do zapewnienia tej ochrony. Jeśli dostawcy nie są otwarci na implementację szyfrowania, sprawia wrażenie, jakby mieli coś do ukrycia. Niektóre sieci VPN w rzeczywistości nie używają silnego szyfrowania, więc nie zapewniają żadnej ochrony prywatności. Naturalnie to śmieci to usługi, które najprawdopodobniej milczą na temat szyfrowania.

Protokoły szyfrowania

OpenVPN

Witryna OkayFreedom VPN stwierdza, że ​​aplikacja korzysta z OpenVPN z szyfrowaniem AES, używając 256-bitowego klucza. To bardzo dobre bezpieczeństwo. Jednak ten klucz AES musi być dystrybuowany i dobrze byłoby wiedzieć, która metoda szyfrowania jest używana do ochrony fazy ustanawiania sesji VPN.

Można się domyślić, że OkayFreedom VPN wykorzystuje szyfrowanie RSA do ustanawiania sesji. Ponieważ personel pomocy technicznej nie chce odpowiedzieć na to pytanie, można jedynie założyć, że OkayFreedom używa albo bardzo słabego szyfrowania RSA, albo w ogóle go nie szyfruje. RSA może mieć klucz 1024 bity, 2048 bitów lub 4096 bitów. Firma RSA przyznaje, że można złamać 1024-bitowy klucz. Jeśli dystrybucja klucza AES nie jest odpowiednio chroniona, cała sesja może zostać odszyfrowana przez szpiegów.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo w Internecie, dobrze jest zaplanować najgorsze. Dlatego przy braku innych informacji lepiej założyć, że OkayFreedom nie jest bezpieczny.

Cleverbridge zapewnia taką samą anonimowość konta klientom OkayFreedom VPN jak klientom CyberGhost. Firma VPN nie ma danych konta dla swoich klientów. Jednak OkayFreedom zbiera Twój adres e-mail po zainstalowaniu aplikacji.

Instalacja kończy się dodaniem rozszerzenia przeglądarki do Chrome lub Firefox, w zależności od typu przeglądarki, przez którą uzyskano dostęp do pobranego pliku. Jednak dla tego rozszerzenia nie ma oczywistej funkcji. Nie można go otworzyć, więc może to być monitorowanie działań. Nie ma wzmianki o stronie firmy dotyczącej celu tego rozszerzenia.

Jednak polityka prywatności na stronie oświadcza: "Usługa OkayFreedom nie zapisuje ani adresów, ani treści, do których użytkownik ma dostęp, adresu IP, który przypisał im OkayFreedom; ani własny adres IP użytkownika, przez który korzysta z OkayFreedom." To świetna wiadomość. Brak jakichkolwiek identyfikatorów oznacza, że ​​bez względu na to, jakie informacje firma przechowuje, nie można ich odnaleźć.

Końcowe przemyślenia

OkayFreedom jest bardzo łatwy w użyciu, więc będzie odpowiedni dla osób, które nie chcą niepokoić się technologią sieciową i chcą tylko VPN, który wykona tę pracę. Firma zaprzecza sobie w kwestii torrentowania. Strona główna witryny mówi, że udostępnianie plików jest dozwolone, ale Warunki korzystania z usługi mówią, że nie jest. Lepiej byłoby zachować ostrożność i wybrać inną sieć VPN, jeśli szczególnie chcesz zabezpieczyć się przed pobraniem.

Zminimalizowana aplikacja wydaje się być adaptacją systemu o nazwie GUI OpenVPN. Interfejs ten jest wytwarzany przez organizację zarządzającą standardem OpenVPN. Ten interfejs jest dobry i zapewnia ochronę połączeń. Brakuje jednak dodatkowych funkcji bezpieczeństwa, które inne firmy VPN wbudowały w swoje niestandardowe aplikacje. Największą nieobecnością w systemie OkayFreedom jest przełącznik zabijania. Brak przełącznika „zabicia” oznacza, że ​​ta usługa nie byłaby odpowiednia dla osób mieszkających w krajach o represyjnych reżimach i / lub nieregularnych usługach internetowych. W tych okolicznościach krótki wyciek adresu IP może wystarczyć, aby doprowadzić użytkownika do zastrzeżonych witryn mających problemy z władzami.

Dobra Wolność jest bardzo tania i zawsze miło jest znaleźć darmową sieć VPN. Jednak ci, którzy potrzebują żeliwnej prywatności, powinni szukać gdzie indziej lepszej sieci VPN.

Odwiedź OkayFreedom »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me