Recenzja OneVPN

OneVPN

 • cennik

  Od 4,99 USD
  / miesiąc

ProPrivacy.com Wynik
4 z 10

streszczenie

OneVPN to niezwykle podstawowa usługa, która wykazuje pewne obietnice na przyszłość. Jest to oparta na Hongkongu sieć VPN bez dzienników, która zapewnia wystarczająco szybkie połączenia do przesyłania strumieniowego. Oznacza to, że ma solidną bazę, na której można budować - ale niestety jest zbyt drogie, aby polecać w obecnym stanie. Niestety nie udało mi się potwierdzić wdrożenia jego szyfrowania. Ponadto ucierpiał z powodu wycieków DNS, co oznacza, że ​​nie mogę uważać tego VPN za dobry dla prywatności.

Szybkie statystyki

 • ProPrivacy.com SpeedTest (średnia)
  42 Mb / s
 • Jurysdykcja
  Hongkong
 • Jednoczesne połączenia
  3)
 • Kraje
  6

cechy

Na swojej stronie internetowej OneVPN zajmuje się ochroną przed złośliwym oprogramowaniem, blokowaniem reklam i zaporą NAT. Jednak, o ile wiem, żadne reklamy nie były blokowane podczas korzystania z usługi. Poza tym VPN ma bardzo mało funkcji:

 • Serwery w 59 krajach
 • Duże prędkości przesyłania strumieniowego
 • 3 jednoczesne połączenia
 • Wybór portu
 • Wsparcie 24/7 (w tym wsparcie czatu na żywo i system biletów)

OneVPN oferuje 2 amerykańskie „serwery Netflix”, ale oba zostały zablokowane przez Netflix w moich testach. BBC iPlayer był jednak dostępny przy użyciu brytyjskich serwerów OneVPN.

Szybkość i wydajność

Testy przeprowadzono na połączeniu światłowodowym 50 Mbs / 3 Mbps w Wielkiej Brytanii (przy użyciu adaptera AC1200 powerline). Testy OpenVPN przeprowadzono przy użyciu UDP (szybszy, ale mniej niezawodny niż TCP). Moje podstawowe testy dały wyniki około 52 Mb / s. Serwer w Wielkiej Brytanii wypadł bardzo dobrze, uzyskując średnią prędkość 45 Mb / s. Serwer w USA działał równie imponująco, zmniejszając moją prędkość o zaledwie 5 do 10 Mb / s (pomimo dodatkowych odległości). Prędkości przesyłania były również imponujące i prawie nie uległy zmianie z połączeniem VPN i bez.

Klient niestandardowy nie robi nic, aby zapobiec wyciekowi DNS lub wyciekowi WebRTC. Wykonałem jednak kroki wymienione w artykule bazy wiedzy „Jak uniknąć wycieków DNS”. Wyłączenie IPv6 oczywiście działa, ale poza tym nadal widziałem wycieki DNS po zmodyfikowaniu pliku konfiguracyjnego OpenVPN używanego przez klienta zgodnie z instrukcją. To prawie ruje VPN dla prywatności.

Cena i plany

1 miesiąc

4,99 USD
na miesiąc

OneVPN pobiera 7,95 USD miesięcznie, z obniżkami w przypadku planów długoterminowych. Cena spada do zaledwie 1 USD miesięcznie w przypadku planu 4-letniego. Opcja, która jest prawie podejrzanie tania. Wszystkie plany subskrypcji zapewniają dostęp do wszystkich funkcji VPN.

Dostępna jest 7-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy, ale warto sprawdzić mały wydruk. Aby otrzymać zwrot pieniędzy, musisz podać powód roszczenia o zwrot pieniędzy. Co gorsza, zwrot pieniędzy nie jest możliwy, jeśli wykorzystałeś więcej niż 3 GB danych.

Konsumenci mogą płacić za VPN za pomocą wszystkich głównych kart kredytowych, Bitcoin (przez BitPay), PayPal, Paymentwall, AliPay i kart podarunkowych.

Prywatność i ochrona

Siedziba w Hongkongu jest dobra dla prywatności, ponieważ nie ma obowiązkowych przepisów dotyczących zatrzymywania danych. Chociaż oczywiście zawsze istnieje obawa, że ​​Chiny zdołają przeprowadzić tam jakiś tajny nadzór. Zgodnie z polityką prywatności OneVPN twierdzi, że prowadzi zerowe dzienniki, co jest doskonałe. Oznacza to, że VPN można uznać za dobry dla prywatności.

Abonenci OneVPN korzystają z wielu protokołów: OpenVPN, L2TP i PPTP VPN. OneVPN obsługuje również otwarty protokół Cisco OpenConnect (CSTP). Jest to protokół VPN oparty na SSL / TLS.

Jak zawsze, sprawdziliśmy standardy implementacji OpenVPN: szyfr AES-256 z uzgadnianiem RSA-2048 i uwierzytelnianiem skrótu SHA 256. To całkiem nieźle. Nie byłem jednak w stanie ustalić, czy OneVPN implementuje również Perfect Forward Secrecy (efemeryczne klucze). Ten „szczegół” jest ważny, ponieważ jeśli PFS nie jest używany, ten sam klucz jest używany przy każdym połączeniu z serwerem VPN. To znacznie ułatwia hakowanie połączenia.

Niestety nie mam sposobu na sprawdzenie, czy OpenVPN jest całkowicie bezpieczny dzięki OneVPN. Dodaj to do wycieków DNS, które zostały wykryte w moich testach, i jest prawie niemożliwe, aby polecić tę VPN dla prywatności.

Końcowe przemyślenia

Jak pokazuje ta recenzja OneVPN, OneVPN jest tak samo gołe, jak tylko usługa VPN. Otrzymasz proste połączenie VPN i to wszystko. Twierdzi, że oferuje ważne funkcje, takie jak ochrona przed wyciekiem DNS i przełącznik zabijania w swoich przewodnikach, ale one po prostu nie działają.

Dlatego w obecnym stanie trudno jest polecić OneVPN. To powiedziawszy, nie wszystko jest złe. OneVPN jest dostawcą bez dzienników z siedzibą w Hongkongu, a jego wydajność jest doskonała. W rzeczywistości oznacza to, że OneVPN ma silną bazę, na której można budować i ulepszać swoje usługi w przyszłości. Warto zatem mieć na oku.

Odwiedź OneVPN »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me