Recenzja Openmailbox.org

Openmailbox.org

OpenMailBox oferował zarówno bezpłatne, jak i płatne wersje swoich usług. Niestety wydaje się, że OpenMailBox jest obecnie bezzałogowy, a portal rejestracyjny obecnie nie działa, co oznacza, że ​​nowi użytkownicy nie mogą zarejestrować się w serwisie. Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje kilka alternatyw dla OpenMailBox, zapoznaj się z naszymi najbezpieczniejszymi klientami e-mail i bezpiecznymi przewodnikami do przechowywania w chmurze, aby uzyskać ich listę.

ProPrivacy.com Wynik
8 z 10

streszczenie

Openmailbox.org
to bezpieczny dostawca poczty e-mail i usługa przechowywania plików z siedzibą we Francji, której właścicielem jest firma SASU Initix. Osiedlenie się we Francji nie jest szczególnie pocieszające ze względu na prywatność, ze względu na głodny nadzór rządu i praktyki wywiadowcze.

Rząd francuski został skrytykowany przez Human Rights Watch za obowiązkowe dyrektywy w sprawie zatrzymywania danych, a francuskie przepisy dotyczące nadzoru przyjęte w 2014 i 2015 r. Dają rządowi nadmierny dostęp do poufnych danych prywatnych bez przejrzystości i nadzoru sądowego.

Dla klientów szukających bezpiecznego przechowywania w chmurze i wysyłania wiadomości e-mail może to wystarczyć, aby wyłączyć ich z usługi. Jednak OpenMailBox ma silną politykę prywatności, dlatego jest uważana za godną alternatywę dla usług inwazyjnych, takich jak konta Google, Yahoo lub Microsoft.

Pozostała część tej recenzji oparta jest na analizie jej zasad i ma na celu poinformowanie każdego, kto może już mieć konto, i zastanawia się, czy kontynuować odnawianie bieżącej subskrypcji.

OpenMailBox.org ile to kosztuje?

OpenMailBox to dostawca usług w chmurze, który obiecuje zapewnić prywatność swoim użytkownikom, pozostawiając ich dane w spokoju. Użytkownicy mogą zdecydować się na bezpłatne konto z 5 GB przestrzeni dyskowej lub konto premium z 500 GB przestrzeni dyskowej za 4,99 euro miesięcznie (równowartość 5,80 USD).

Nie ma wątpliwości, że 5 GB przestrzeni dyskowej jest wyjątkowo hojne za darmo. Warto jednak zauważyć, że ponieważ twórcy OpenMailBox postanowili zmienić firmę z organizacji non-profit na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością - liczba funkcji dostępnych w ramach bezpłatnej usługi zmniejszyła się.

Dlatego każdy, kto chce mieć dostęp do funkcji takich jak IMAP / POP / SMTP, niestandardowy hosting domen i nieograniczona liczba kontaktów, będzie musiał zapłacić za pełną wersję. Z drugiej strony, jeśli chcesz uzyskać dostęp do wiadomości e-mail za pośrednictwem klienta poczty internetowej firmy - warto rozważyć tę usługę.

cechy

Poniżej znajdziesz pełną listę funkcji dostępnych na płatnym koncie. Warto jednak zauważyć, że bezpłatna usługa to wersja masowo pozbawiona elementów, zawierająca jedynie podstawowe elementy.

  • Magazyn w chmurze
  • IMAP / POP / SMTP
  • Nieograniczone kontakty
  • Nieograniczone wydarzenia w kalendarzu
  • Domeny niestandardowe
  • Bez reklam
  • Platforma poczty internetowej
  • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Prywatność

OpenMailBox.org ma siedzibę we Francji, co budzi pewne obawy dotyczące prywatności. Naród jest częścią większego traktatu o inwigilacji Nine Eyes i uchwalił szereg przepisów dotyczących inwigilacji, które pozwalają szpiegom rządowym na dostęp do danych komunikacyjnych bez konieczności wydawania nakazu.

Witryna OpenMailBox twierdzi, że wszystkie dane klientów są przechowywane na serwerach w „krajach szanujących prywatność”. Nie jest jednak szczególnie przejrzyste, gdzie znajdują się te serwery. W usłudze brakuje również faktycznych informacji technicznych dotyczących sposobu zabezpieczenia danych klientów.

Postanowiliśmy sprawdzić Warunki korzystania z usługi (ToS), ponieważ w jej witrynie internetowej nie było dokumentu polityki prywatności. ToS wyjaśnia, że ​​usługi OpenMailBox rzeczywiście podlegają prawu francuskiemu, co w pewien sposób podważa roszczenia zgłoszone na stronie głównej. Uważamy, że Francja jest inwazyjną jurysdykcją, na której opiera się usługa prywatności; jeden z najgorszych w Europie (i porównywalny pod względem nieprzyjemnych nawyków inwigilacyjnych z USA i Wielką Brytanią).

Niezwykle minimalny dokument ToS nie wyszczególnia, jakie dane mogą, ale nie muszą być gromadzone na temat konsumentów. Dlatego na stronie głównej twierdzi, że: „Twoja prywatność jest szanowana, a twoje dane osobowe nie są wykorzystywane do celów komercyjnych. Twoje prawo, nasz obowiązek ”, bardzo trudno to zweryfikować z powodu braku przejrzystej prawnej polityki prywatności.

Nigdzie na swojej stronie internetowej nie ma polityki prywatności zgodnej z RODO i trudno jest ustalić, czy firma gromadzi dane od użytkowników; w tym w odniesieniu do informacji o przetwarzaniu płatności. Jest to rozczarowanie dla usługi sprzedawanej jako usługa prywatności.

W tych okolicznościach możesz zaufać firmie i nie widzimy żadnego powodu, aby ufać jej, biorąc pod uwagę nieco zwodnicze stwierdzenia na stronie głównej.

Regulamin wyraźnie zabrania użytkownikom korzystania z usługi w celu „wysyłania niezamówionych, masowych lub zniesławiających wiadomości lub wiadomości w celu promowania nielegalnych działań lub mających być szkodliwe lub niszczące, w celu naruszenia prywatności lub praw własności intelektualnej lub zawierających obraźliwe, oszukańcze, język lub jakikolwiek inny rodzaj treści zabroniony przez prawo. ”Chociaż nie jest to wyraźnie stwierdzone, można jedynie założyć, że jeśli firma otrzyma nakaz, będzie przestrzegała prawa, jeśli podejrzewa się, że jedna z tych nielegalnych działań została wykonana przez subskrybenta. W rzeczywistości firma przypomina użytkownikom, że mogą ponosić odpowiedzialność:

„Nie filtrujemy ani nie cenzurujemy treści wysyłanych lub otrzymywanych za pośrednictwem naszych usług, w związku z czym nie możemy ponosić odpowiedzialności za ich rozpowszechnianie. Konto przekazane Tobie należy do Ciebie i jesteś w pełni za nie odpowiedzialny; nie wolno go udostępniać, sprzedawać ani udostępniać osobom trzecim w żadnych okolicznościach; w przeciwnym razie możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności. ”

Bezpieczeństwo

OpenMailBox.org twierdzi, że działa na oprogramowaniu całkowicie otwartym (freemium) i wydaje się, że jest to swego rodzaju rozwiązanie dla wirtualnej poczty Unix zaimplementowane w RoundCube.

Nie udało nam się jednak znaleźć żadnego dowodu na to, że kod OpenMailBox został opublikowany online (nie mogliśmy go nawet znaleźć na Github) i wydaje się, że nie został poddany audytowi w celu sprawdzenia, czy jest rzeczywiście bezpieczny.

W związku z tym wszelkie roszczenia jego twórcy, Pierre'a Barre'a, muszą zostać uwzględnione ze szczyptą soli. Z tego, co obecnie wiemy, może to być całkowicie niepewne lub pełne tylnych drzwi.

Wszystkie dane przesyłane z przeglądarki do portalu poczty internetowej są chronione szyfrowaniem HTTPS, a my sprawdziliśmy jej bezpieczeństwo TLS za pomocą Qualys SSL Labs. Dobrą wiadomością jest to, że usługa uzyskała ocenę A +, jest to bardzo wysoki wynik, który wskazuje, że usługa będzie chronić Twoje dane podczas przesyłania z przeglądarki na serwery.

Niestety, nie byliśmy w stanie całkowicie zweryfikować, w jaki sposób dane są przechowywane na jego serwerach i nie ma wzmianki o jego stronie internetowej używającej szyfrowania dla wiadomości e-mail, które są w spoczynku, ani czy szyfrowanie odbywa się w locie.

Funkcja PGP jest dostępna w kliencie poczty internetowej, dzięki czemu użytkownicy mogą wysyłać wiadomości e-mail z szyfrowaniem typu end-to-end. Pozwoli to usunąć wszelkie obawy dotyczące przechowywania wiadomości e-mail w spoczynku, zapewniając pełną kontrolę nad zawartością wiadomości e-mail w rękach nadawcy i odbiorcy.

Warto zauważyć, że ponieważ klient poczty internetowej jest oparty na przeglądarce, ma on luki w zabezpieczeniach spowodowane przez sposób, w jaki kod JavaScript współdziała z przeglądarką. Oznacza to, że użytkownicy mogą paść ofiarą mężczyzny w środkowym ataku, który wymusza na nich klucze. W związku z tym konieczne będzie korzystanie z tej usługi e-mail z autonomicznym klientem e-mail innej firmy, takim jak Thunderbird, w celu bezpiecznego korzystania z usługi e-mail.

Niestety IMAP i POP są dostępne tylko na koncie płatnym, co oznacza, że ​​będziesz musiał trzymać się klienta WWW, jeśli nie chcesz płacić.

Ustawiać

Założenie konta w OpenMailBox.org powinno być łatwe. Jednak próbowaliśmy założyć bezpłatne konto, aby dowiedzieć się, jak działa usługa, i nie mogliśmy uzyskać konta. Zarówno bezpłatne, jak i płatne portale rejestracyjne prowadzą do tej samej strony i żadne z nich nie pozwoli na założenie konta w tej chwili.

darmowe i płatne wersje usługi

Jest to mylące, ponieważ na Twitterze nie ma żadnych wiadomości o tym, że usługa nie działa. W rzeczywistości kilka ostatnich wiadomości z usługi twierdzi, że była wyłączona, ale wkrótce zostanie ponownie utworzona:

tweet openmailbox

Wprawdzie to było dziesięć miesięcy temu, jednak strona wydaje się być aktualna i aktualna…

Stopka strony Openmailbox

Niestety proces rejestracji jest w tej chwili całkowicie przerwany i nie mogliśmy założyć konta. Nie mamy pojęcia, czy jest to tymczasowe, czy też usługa jest obecnie niedostępna dla nowych użytkowników. Nie mogliśmy się tego dowiedzieć, kontaktując się z firmą.

Obsługa klienta

Próbowaliśmy skontaktować się z obsługą klienta, aby dowiedzieć się, czy istnieje tymczasowy problem z portalem rejestracji dla OpenMailBox.org. Chcieliśmy również wiedzieć, czy istniejący klienci są w stanie nadal z powodzeniem korzystać z usługi.

Niestety, nie byliśmy w stanie uzyskać żadnej odpowiedzi od twórców witryny (próbowaliśmy trzy razy). Z tego powodu musimy założyć, że ta usługa nie jest już obsługiwana i należy jej unikać.

Wniosek

OpenMailBox to usługa e-mail, która przez lata cieszyła się zarówno krytyką, jak i pochwałami. Wielu konsumentów skarżyło się na wydajność i niezawodność tej usługi e-mail, a jej obecne problemy z pewnością dzwonią dzwonkami alarmowymi.

Jeśli chodzi o prywatność i bezpieczeństwo, tej usłudze trudno zaufać. Mówi się, że jest to oprogramowanie typu open source, ale nie mogliśmy znaleźć dowodów na opublikowanie kodu i nie wydaje się, aby został poddany audytowi.

Co więcej, brak odpowiedniej polityki prywatności zgodnej z RODO pozostawia zaufanie do roszczeń twórców e-maili. A jego baza we Francji jest daleka od ideału, zwłaszcza jeśli w tym miejscu są przechowywane wiadomości e-mail użytkowników.

Możliwe, że nowe konta nie są już dostępne, ale z istniejącego konta można nadal korzystać. Jednak w tych okolicznościach zalecamy, aby obecni klienci przerzucili się na bardziej niezawodną i godną zaufania usługę (na rynku są tańsze usługi, które są znacznie bardziej przejrzyste).

Ta usługa nie ma obsługi klienta i możliwe jest, że jeśli zapłacisz za odnowienie istniejącej subskrypcji - usługa może nagle przejść w tryb offline i możesz stracić pieniądze.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me