Recenzja PandaPow WiFi

PandaPow WiFi

 • cennik

  Od 6,60 USD
  / miesiąc

ProPrivacy.com Wynik
4.5 z 10

streszczenie

Ta usługa w Hongkongu określa się jako „prawdopodobnie najłatwiejsza w użyciu VPN na świecie”. Z pewnością w tej recenzji PandaPow WiFi trudno mi się spierać z tym twierdzeniem. Pomijając problemy z zasięgiem, router PandaPow jest bardzo łatwy w użyciu.

Problem był jednak widoczny w momencie, gdy ten wprawdzie całkiem elegancki zestaw wpadł do mojej skrzynki na listy. Przetwarzanie szyfrowania VPN jest zadaniem bardzo wymagającym procesora i pamięci. Aby to zrobić bez poważnego uszkodzenia prędkości Internetu, potrzebujesz solidnego sprzętu.

A PandaPow WiFi, ze swoim eleganckim, niewielkim wyglądem, po prostu nie pakuje tego rodzaju pomruków. Rezultatem jest bardzo słaba wydajność Internetu.

 • PROS
 • Bardzo łatwy w konfiguracji i obsłudze (jeśli jest w zasięgu)
 • Router wygląda dobrze i jest solidny
 • Zmieści się w kieszeni jeansów
 • Akumulator USB
 • Może połączyć się z routerem przez WiFi
 • CONS
 • Straszne prędkości internetu
 • Słaby zasięg WiFi
 • Słabe WiFi
 • Rozbudowane dzienniki połączeń

Odwiedź PandaPow »

Ceny i plany

PandaPow WiFi to przenośny router VPN. Kosztuje 99 USD rocznie i jest objęty dodatkową trzy miesięczną subskrypcją za darmo. Innymi słowy, płacisz za abonament i dostajesz router za darmo. Wynosi to 6,60 USD miesięcznie przez pierwszy rok, a następnie 8,25 USD miesięcznie.

Ceny Wi-Fi Pandapow

PandaPow oferuje również "Klasyczny" programowy plan VPN. Sprawdź nasze, aby uzyskać więcej informacji. Warto jednak tutaj wspomnieć, ponieważ pakiet PandaPow WiFi plus pakiet kombi PandaPow Classic jest dostępny za 149 USD rocznie (z dodatkowymi 3 miesiącami za darmo).

Ceny PandaPow Classic same w sobie zaczynają się od 9 USD miesięcznie, spadając do 7 USD miesięcznie, jeśli zakupiona zostanie roczna subskrypcja.

cechy

Według strony internetowej PandaPow obsługuje serwery w 11 krajach. Jednak tylko dziewięć z nich jest obecnie dostępnych za pośrednictwem interfejsu routera (Francja, Niemcy, Hongkong, Japonia, Holandia, Singapur, Szwecja, Wielka Brytania i USA). Dodatki zawarte:

 • Wybór portu
 • Funkcja filtrowania, która pozwala wykluczyć lub uwzględnić ruch na podstawie określonych domen, adresów IP i portów
 • Filtr klienta, który pozwala wykluczyć określone urządzenia z sieci VPN
 • Serwery w dziewięciu krajach
 • Akumulator USB
 • Używa OpenVPN (pomimo twierdzeń przeciwnych)

PandPow w pudełku

Możesz oczywiście podłączyć do routera tyle urządzeń, ile chcesz. Podobnie jak w przypadku wszystkich routerów VPN, mogą to być urządzenia, których zwykle nie można skonfigurować do obsługi VPN, takie jak telewizory smart i konsole do gier.

Specyfikacja sprzętu routera

Router WiFi PandaPow to kompaktowy, przenośny router VPN. Podłączasz do niego swoje urządzenia za pośrednictwem Wi-Fi, a ono łączy się z Internetem za pośrednictwem przewodowej sieci LAN (podłącz go do routera), WiFi lub modemu USB. Dostarczono mi specyfikacje:

 • IEEE 802.11 b / g / n (maksymalna prędkość transferu: 150 Mb / s)
 • 8 MB Flash i 64 MB RA
 • Procesor: [chroniony przez e-mail]

Te specyfikacje są znacznie niższe niż na przykład router Betterspot VPN. Jak zobaczymy, to pokazuje.

Porty PandaPow

W przeciwieństwie do podobnych routerów VPN, które sprawdziłem, PandaPow WiFi zawiera akumulator USB. Jest to świetna funkcja, która sprawia, że ​​PandaPow jest naprawdę przenośny. Obawiam się jednak, że nie miałem cierpliwości, aby poprawnie przetestować, jak długo bateria wytrzymuje między ładowaniami.

Projekt fizyczny

Tak długo, jak jesteś fanem białego sprzętu (muszę przyznać, że nie jestem), router WiFi PandaPow wygląda świetnie. Jego styl jest elegancki, a urządzenie jest wystarczająco kompaktowe, aby zmieścić się nawet w najcieńszej kieszeni jeansów.

PandaPower WiFi

Plastikowa obudowa wydaje się trochę tania, ale jest solidna. Jest to router, który z łatwością poradzi sobie z uderzeniami i zadrapaniami związanymi z codziennym noszeniem.

Odwiedź PandaPow »

Prywatność

PandaPow ma siedzibę w Hongkongu, w którym nie obowiązują przepisy dotyczące zatrzymywania danych. Zgodnie z jej polityką prywatności nie są przechowywane dzienniki użytkowania:

„W żadnych okolicznościach nie przechowujemy żadnych prywatnych informacji o naszych działaniach użytkowników w naszej sieci, takich jak e-maile, czaty, połączenia VoIP, odwiedzane strony internetowe itp.”

Przechowuje jednak różne dzienniki połączeń (metadane):

„Oprócz wszelkich danych osobowych, które nam przekazujesz, możemy przechowywać następujące dane: adres IP, czas połączenia z naszą usługą, całkowitą ilość przesłanych danych oraz informacje o prędkości transferu.”

Z drugiej strony, NSA i jego podobni nie mają jurysdykcji w Hongkongu. Jeśli chodzi o P2P i prawa autorskie, PandaPow ma do powiedzenia:

„Jeśli otrzymamy skargi dotyczące materiałów chronionych prawem autorskim, takich jak muzyka i filmy udostępniane za pośrednictwem naszej sieci, możemy zostać zmuszeni do podjęcia pewnych kroków w celu zapobieżenia działaniom prawnym w stosunku do naszej usługi. Takie środki obejmują filtrowanie ruchu w celu ustalenia, które konto niewłaściwie korzysta z naszej usługi i anulowania tego konkretnego konta. ”

Bezpieczeństwo

Używa PandaPow "nasz protokół VPN oparty na SSL, we wszystkich naszych aplikacjach i na routerze. Został zaprojektowany specjalnie w celu uniknięcia wykrywania i blokowania, które w przeciwnym razie psują standardowe protokoły VPN."

Kiedy zapytałem PandaPow, czy to oznacza, że ​​używa OpenVPN, powiedziano mi (ostatecznie), że nie, "to zastrzeżony protokół VPN."

Szybkie spojrzenie na pliki konfiguracyjne oprogramowania planu klasycznego wyraźnie pokazuje jednak, że PandaPow faktycznie używa zwykłego OpenVPN. Klient systemu Windows to niestandardowa kompilacja OpenVPN 2.3.11.

[quickfactsbox title ="Szyfrowanie OpenVPN"]
[quickfactsbox_data items ="Szyfr, Blowfish-128, żółty; Handshake, RSA-2048, zielony; Control Auth, HMAC SHA1, zielony; Forward Secrecy,?,?"]
[quickfactsbox_data title ="Kłody & Prawny" przedmioty ="Połączenie, Tak, żółty; Ruch drogowy, Brak, zielony; Kraj, Wielka, gwiazda"]
[/ quickfactsbox]

Poprosiłem również o dalsze szczegóły dotyczące "unikać wykrycia" kawałek. powiedziałem to,

"Nie chcemy szczegółowo opisywać, co może być użyte przeciwko nam przez tych, którzy chcą zablokować naszą sieć VPN. Powiedzmy, że nasza usługa VPN od lat odnosi sukcesy w miejscach, w których wielu naszych konkurentów ma problemy z blokowaniem."

Mogę się mylić, ale zgaduję, że połączenia OpenVPN są po prostu kierowane przez port TCP 443.

Pliki konfiguracji i dziennika OpenVPN wyjaśniają, że stosowane jest następujące szyfrowanie: szyfr Blowfish-128, uzgadnianie RSA-2048 i uwierzytelnianie mieszania HMAC SHA-1. Innymi słowy, podstawowe ustawienia OpenVPN. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Wyjaśnione warunki szyfrowania VPN.

PandaPow mówi, że wdrożono idealną tajemnicę przekazywania (PFS). Nie byłoby to zaskakujące, ponieważ PFS został zaimplementowany w najnowszej oficjalnej aktualizacji OpenVPN 2.4.0. Ale klient oprogramowania PandaPow dla systemu Windows jest oparty na OpenVPN 2.3.11, aw plikach konfiguracyjnych nie podano kluczy Diffie-Hellman ani ECDH. Sugeruje to, że PFS nie jest w rzeczywistości używany.

Ta konfiguracja powinna być odpowiednia do bardziej swobodnego użytkowania. Ale spada poniżej naszych minimalnych zaleceń dotyczących „bezpiecznego” połączenia VPN, które powinno być odporne na wszelkie znane formy ataku w dającej się przewidzieć przyszłości. PandaPow mi to mówi,

"Jesteśmy w trakcie dodawania opcji jeszcze silniejszego szyfrowania, np. AES-256."

Strona internetowa

Witryna PandaPow nie ma wizualnego połysku, ale jest łatwa w nawigacji. FAQ jest dostępne, ale jest ono w dużej mierze skierowane do początkujących VPN. Blog informuje czytelników o najnowszych wydarzeniach w PandaPow.

Wsparcie

Wsparcie udzielane jest za pośrednictwem wiadomości e-mail lub czatu na żywo. Może to być spowodowane tym, że moja strefa czasowa w Wielkiej Brytanii bardzo różni się od strefy w Hongkongu, ale czat na żywo nigdy nie był dostępny, kiedy odwiedzałem stronę. Pomoc telefoniczna jest dostępna w godzinach pracy Hongkongu (GMT + 8). Obowiązują standardowe opłaty za połączenia międzynarodowe.

Wysłałem kilka pytań pocztą elektroniczną, a dwa dni później otrzymałem tylko częściową odpowiedź. Kiedy poprosiłem o wyjaśnienia i dodatkowe szczegóły, PandaPow zajęło pełne dwa tygodnie na udzielenie odpowiedzi. Teraz wiem, że to wszystko wydarzyło się w okresie wakacyjnym, ale nadal byłem dość zaskoczony tym bardzo długim opóźnieniem. Zwłaszcza, że ​​firma wiedziała, że ​​recenzuję jej produkt!

Jak omówiono powyżej w szyfrowaniu, kiedy otrzymałem odpowiedzi, były one częściowe, wymijające lub niepoprawne pod względem faktycznym. Bez względu na to, czy jest to spowodowane ignorancją, czy celową próbą oszukiwania, nie mam pojęcia.

Proces

Logować się

Rejestracja jest dość łatwa. Płatność odbywa się za pomocą karty kredytowej lub debetowej, PayPal, Alipay, UnionPay lub TenPay. Płatności są automatycznie powtarzane do momentu anulowania.

Możliwe jest również płacenie za pomocą bitcoinów (przez Coinbase), ale byłoby to zupełnie bezcelowe dla prywatności, ponieważ fizyczny adres jest wymagany do dostarczenia routera.

Interfejs routera

Podobnie jak w przypadku większości routerów VPN, PandaPow WiFi jest zarządzany przez interfejs sieciowy. Wystarczy zalogować się na określonej stronie internetowej w przeglądarce i użyć podanego hasła.

Interfejs routera PandaPower q

Interfejs internetowy jest atrakcyjny i łatwy do zrozumienia.

Interfejs routera PandaPower 2

Strona ustawień VPN. Należy pamiętać, że możliwy jest ręczny wybór zdalnego portu.

Interfejs WiFi Pandapow 4

Jedną z najlepszych funkcji PandaPow jest możliwość filtrowania sieci VPN według strony…

Interfejs routera PandaPower 3

...lub według urządzenia.

PandaPow zasługuje na to, że jest bardzo łatwy w użyciu. Obsługuje również niektóre bardzo przydatne funkcje. Najbardziej użyteczna z nich (przynajmniej moim zdaniem) to jej możliwości filtrowania.

Wydajność WiFi

PandaPow WiFi może wykorzystywać pasmo 2,4 GHz przy teoretycznej maksymalnej prędkości 150 Mb / s. Aby przetestować wydajność surowego Wi-Fi, zacząłem od porównania prędkości wysyłania i pobierania Internetu: podczas korzystania z mojego zwykłego modemu / routera, podczas korzystania z PandaPow WiFi podłączonego do mojego modemu / routera za pomocą kabla Ethernet; i podczas korzystania z PandaPow podłączonego do mojego modemu / routera przez WiFi.

Warto zauważyć, że zasięg był dużym problemem w przypadku PandaPow. Dopiero po umieszczeniu w połowie drogi między komputerem a modemem / routerem (co zapewnia doskonałe połączenie) dostałem połączenie z PandaPow, które było wystarczająco stabilne, aby uruchomić te testy.

Nawet wtedy połączenie było często bardzo niestabilne.

Wszystkie testy zostały przeprowadzone przy użyciu mojego łącza światłowodowego 50 Mb / s / 3 Mb / s. Mój modem / router to Virgin SuperHub 2ac (2,4 GHz / 5 GHz 802.11ac), a ja przeprowadziłem test kontrolny przy użyciu pasma 5 GHz.

Zmniejszona wydajność PandaPower WiFi

Zwiększona wydajność PandaPower WiFi

Wykresy pokazują najwyższe, najniższe i średnie prędkości dla każdego testu.

Testowałem również wydajność sieci lokalnej w sieci WiFi, korzystając z aplikacji WiFi Speed ​​Test na Androida. Testy zostały przeprowadzone z moim telefonem umieszczonym obok testowanego routera.

PandaPower WiFi przyspiesza o 3 w dół

Komputer podłączony do mojego modemu / routera za pośrednictwem Wi-Fi 5Ghz 802.11ac (sterowanie).

PandaPower WiFi przyspiesza o 4 w dół

Komputer podłączony do PandaPow WiFi.

Mimo że między moim komputerem a PandaPow była tylko połowa odległości niż między moim komputerem a routerem / modemem, PandPow był znacznie wolniejszy. To powiedziawszy, PandaPow należy pochwalić za włączenie funkcji WiFi w ogóle. Wymaga to dwóch układów Wi-Fi i jest to funkcja nie zawsze spotykana w podobnych produktach.

Wydajność Internetu (testy prędkości, DNS, WebRTC i IPv6)

Wszystkie testy zostały przeprowadzone przy użyciu routera WiFi PandaPow. Router był podłączony do Internetu kablem Ethernet, a mój komputer był podłączony do PandaPow przez Wi-Fi.

Internet PandaPower przyspieszył

Internet PandaPower przyspiesza

Wykresy pokazują najwyższe, najniższe i średnie prędkości dla każdego serwera i lokalizacji. Zobacz nasze wyjaśnienie testu pełnej prędkości, aby uzyskać więcej szczegółów.

Spodziewaj się spadku prędkości pobierania o około 85-90% podczas korzystania z VPN na routerze PandaPow. Nie jest to dobre, ale nie dziwi, biorąc pod uwagę wyraźnie bardzo ograniczone możliwości swojego sprzętu.

Testy szczelności PandaPower IP

Nie wykryłem wycieków IPv4 ani WebRTC (lokalny adres IP pokazany powyżej w obszarze Wykrywanie WRTC nie ujawnia twojego adresu IP wyprzedzającego, a zatem nie stanowi wycieku IP). Niestety mój dostawca usług internetowych (Virgin Media) nie obsługuje połączeń IPv6, więc nie mogłem przetestować pod kątem wycieków IPv6.

Z przyjemnością zobaczyłem, że ani US Netflix, ani BBC iPlayer nie zostały zablokowane po podłączeniu do serwera PandaPow w odpowiednim kraju. Biorąc pod uwagę powyższe wyniki prędkości, możesz mieć problemy z przesyłaniem strumieniowym treści z tych usług bez większych problemów z buforowaniem.

Inne platformy

Każde urządzenie z obsługą Wi-Fi może połączyć się z routerem PandaPow WiFi. Prawdopodobnie warto również wspomnieć, że program PandaPow („Classic”) ma klientów stacjonarnych na Windows i MacOS / OS X oraz aplikacje mobilne na Androida i OS X (9+). Proszę zobaczyć moją klasyczną recenzję PandaPow, aby uzyskać więcej informacji.

Recenzja PandaPow WiFi: Podsumowanie

Lubiłam:

 • Sprzęt jest zasadniczo bezpłatny z subskrypcją VPN
 • Bardzo łatwy w konfiguracji i obsłudze (jeśli jest w zasięgu)
 • Może połączyć się z routerem przez WiFi
 • Dobrze zaprojektowany interfejs użytkownika
 • Router wygląda dobrze i jest solidny
 • Zmieści się w kieszeni jeansów
 • Akumulator USB
 • Filtrowanie stron internetowych i urządzeń
 • Wybór portu
 • Z siedzibą w Hongkongu
 • Działa US Netflix i BBC iPlayer
 • Brak dzienników użytkowania, ale…

Nie byłam tak pewna co do:

 • Rozbudowane dzienniki połączeń
 • Zastosowano tylko podstawowe szyfrowanie OpenVPN

Nienawidziłem:

 • Straszne prędkości internetu
 • Słaby zasięg WiFi
 • Niska wydajność Wi-Fi
 • Szokująco złe wsparcie
 • P2P: nie

Biorąc pod uwagę jego niewielki rozmiar, zawsze było jasne, że PandaPow nigdy nie będzie demonem prędkości w Internecie. Jednak nawet według standardów podobnych urządzeń jego wydajność jest bardzo niska. Ma również najgorszą wydajność Wi-Fi, jaką kiedykolwiek spotkałem, zarówno pod względem prędkości, jak i zasięgu.

PandaPow WiFi wyraźnie nie nadaje się do codziennego użytku. W końcu ile osób jest skłonnych poświęcić około 90% prędkości Internetu? Jego łatwość użycia i akumulator mogą być przydatne jako bezpieczny router podróżny. Jednak to narzędzie jest poważnie podważone przez jego ograniczony zasięg, co sprawi, że podłączenie do wielu publicznych hotspotów WiFi będzie w najlepszym przypadku niepraktyczną propozycją.

Odwiedź PandaPow »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me