Recenzja Passwork

Passwork


Passwork
to bezpieczny menedżer haseł, który zapewnia silne szyfrowanie end-to-end. Został on opracowany przez Aii Corporation, a jego siedziba znajduje się w Helsinkach w Finlandii. Finlandia jest uważana za dobre miejsce dla siedziby służby prywatności, ponieważ fiński rząd jest bardzo bezkonkurencyjny w zakresie dyrektyw dotyczących zatrzymywania danych. Ponadto Finlandia nie jest objęta większą umową w sprawie nadzoru dotyczącego dziewięciu oczu lub 14 oczu.

ProPrivacy.com Wynik
6.2 z 10

streszczenie

Passwork to usługa skierowana przede wszystkim do zespołów i firm, jednak nadaje się również dla samotnych użytkowników. Niestety ten menedżer haseł nie jest oprogramowaniem typu open source, co z pewnością zniechęci niektóre osoby do korzystania z usługi. W tej recenzji przyjrzymy się bliżej tej usłudze, aby zdecydować, czy warto wydać pieniądze na subskrypcję. Lub czy lepiej trzymać się bezpiecznego menedżera haseł typu open source.

Omówienie pracy zespołowej

Coraz trudniej jest zapamiętać solidne, unikalne hasła do wszystkich kont i usług internetowych, z których korzystamy. Tutaj właśnie pomagają menedżerowie haseł, tacy jak Passwork. Passwork to prosty menedżer haseł, który chroni hasła po stronie klienta za pomocą szyfrowania.

Zapamiętując hasła w Twoim imieniu, możesz ustawić trudne hasła dla wszystkich swoich kont. A ponieważ usługa zapewnia kompleksowe szyfrowanie wszystkich haseł, nigdy nie musisz się martwić, że poufne dane logowania będą przechowywane w stanie zagrożenia.

Internauci mogą wypróbować Passwork.me za darmo przez pięć dni. Bezpłatny abonament zapewnia dostęp do wszystkich podstawowych funkcji usługi. Poza tym konsumenci muszą płacić 1,50 USD za użytkownika miesięcznie. Dla wielu użytkowników nie są dostępne żadne zniżki, co oznacza, że ​​jeśli chcesz, aby zespół Passwork korzystał z 25 osób, będziesz musiał zapłacić 450 USD rocznie.

Ceny przejazdów

Jest to dość drogi i nietypowy format subskrypcji, który sprawdza się bardzo drogo, jeśli używasz Passwork dla zespołu. Jednak korzyści płynące z Passwork dla zespołów mogą sprawić, że usługa będzie atrakcyjna dla niektórych firm, pomimo wysokich kosztów.

Jakie funkcje oferuje Passwork?

Subskrypcja Passwork zapewnia następujące podstawowe funkcje:

 • Bezpieczne zarządzanie hasłami dzięki zerowej wiedzy
 • Silne szyfrowanie AES 256 do bezpiecznego przechowywania i przesyłania haseł
 • Aplikacje na wszystkie platformy
 • Rozszerzenia Chrome i Firefox
 • Funkcja automatycznego wypełniania formularzy (przy użyciu rozszerzeń przeglądarki)
 • Portal w chmurze zapewniający łatwy dostęp do haseł z dowolnego miejsca
 • Funkcja oznaczania i wyszukiwania w celu skutecznego znajdowania haseł
 • Łatwe importowanie i eksportowanie haseł
 • Logowanie do stron internetowych i usług jednym kliknięciem
 • Zaproś członków drużyny do skarbców haseł i folderów
 • Skonfiguruj niestandardowe uprawnienia do skarbców i folderów
 • Śledź zmiany haseł i w razie potrzeby wróć do starych haseł (przechowywanie wersji)
 • Odkryj i zaktualizuj słabe hasła
 • Hostuj własny serwer haseł, aby uniknąć korzystania z serwerów Passwork

Jak skonfigurować Passwork

Zdecydowaliśmy się przetestować tego menedżera haseł, korzystając z 5-dniowej bezpłatnej wersji próbnej. Dobrą wiadomością jest to, że każdy może przetestować Passwork bez konieczności przekazywania danych karty. To miły akcent.

Założenie konta jest niezwykle łatwe. Odwiedź stronę internetową i dołącz, używając prawidłowego adresu e-mail. Podczas tworzenia konta firma przypomina, że ​​jeśli zapomnisz hasła głównego, nigdy więcej nie będziesz mógł uzyskać dostępu do haseł.

Formularz rejestracyjny Passwork

Jest to jedyna wada prawdziwego szyfrowania typu end-to-end po stronie klienta. Jednak chociaż nie można odzyskać haseł, niektóre osoby mogą zniechęcić; jest to w rzeczywistości jedna z głównych zalet bezpieczeństwa usługi.

Po zarejestrowaniu zostaniesz automatycznie zalogowany i możesz zacząć korzystać z menedżera haseł za darmo. Każdy, kto chce skorzystać z rozszerzeń przeglądarki lub dedykowanych aplikacji dla systemu Android lub iOS, może uzyskać do nich dostęp, klikając ikonę ustawień w lewym górnym rogu, a następnie Aplikacje.

Pobraliśmy rozszerzenie Chrome i aplikację na Androida, aby przetestować je. Zarówno pobrane, jak i zainstalowane bez żadnych problemów. Synchronizacja haseł z serwera jest możliwa, ponieważ możesz użyć swojego hasła głównego do odszyfrowania haseł bez względu na wersję Passwork, na której jesteś.

Warto również zauważyć, że każdy, kto chce zaktualizować swoje hasło główne, może to zrobić, wprowadzając swoje stare hasło i ustawiając nowe. Zapewnia to, że jeśli uważasz, że Twoje hasło główne zostało naruszone, możesz je później zaktualizować, aby uzyskać dostęp do całej przechowalni haseł..

Zalecamy zawsze używanie silnego, unikalnego hasła głównego, którego nie używałeś z żadnym innym kontem lub usługą. I zdecydowanie zalecamy użycie innego hasła do konta i hasła głównego (w przeciwnym razie narażasz swoje hasło).

Aby uzyskać pomoc w wyborze silnego hasła głównego, sprawdź nasz moduł sprawdzania siły hasła poniżej:

Miernik hasła

Szczegółowy wynik pojawi się tutaj

Paswork jest łatwy w użyciu?

Po utworzeniu konta i ustawieniu hasła głównego następuje automatyczne zalogowanie do portalu internetowego i rozpoczęcie zapisywania haseł w bazie danych.

Passwork ma automatyczny generator haseł, co oznacza, że ​​nie musisz samodzielnie wymyślać bezpiecznych haseł do swoich kont. Automatyczne hasła mają 15 znaków i składają się z losowego ciągu wielkich i małych znaków, cyfr i symboli. Jest to idealne rozwiązanie, ponieważ Passwork zapamięta dla ciebie hasła.

Zaczęliśmy od utworzenia przechowalni naszych haseł po lewej stronie. Aby to zrobić, kliknij znak „Plus” obok skarbców i wprowadź nazwę swojego skarbca.

Utwórz skarbiec

Aby dodać hasło, kliknij niebieski Dodaj hasło przycisk na ekranie głównym. Możesz dodać te hasła do swojego osobistego skarbca.

Dodanie hasła

Zdecydowaliśmy się dodać hasło do naszego konta na Facebooku w celu przetestowania usługi. Dla każdego, kto zakłada konto online po raz pierwszy, dostępna jest opcja skopiowania hasła do schowka - dzięki czemu można wprowadzić automatycznie wygenerowane hasło do strony internetowej, którą konfigurujesz podczas pracy.

Po skonfigurowaniu hasła pojawi się ono w skarbcu, dzięki czemu będzie można je skopiować do formularza w dowolnym momencie. Postanowiliśmy oznaczyć hasło Facebooka na żółto (które zdecydowaliśmy, że będzie kolorem wszystkich haseł do mediów społecznościowych).

Facebook w bazie danych

Udaliśmy się na Facebooka, aby skorzystać z rozszerzenia Chrome, aby uzyskać dostęp do naszego hasła do Facebooka. Kliknięcie rozszerzenia ze strony głównej Facebooka wywołało nasze hasło ze skarbca w nowym oknie.

Passwork z Facebookiem

Kliknięcie niebieskiego symbolu po prawej stronie Facebooka automatycznie wypełnia hasło w formularzu logowania i pozwala automatycznie zalogować się na konto bez potrzeby robienia czegokolwiek. Ta funkcja autouzupełniania jest idealna i sprawia, że ​​ten menedżer haseł jest idealny dla początkujących, którzy nie chcą kłopotać się ręcznym kopiowaniem i wklejaniem haseł ze swojego skarbca.

Aby przyspieszyć, postanowiliśmy zaimportować niektóre hasła z naszego starego menedżera haseł. Większość menedżerów haseł pozwala importować hasła za pomocą pliku CSV, a Passwork nie różni się.

Aby rozpocząć importowanie haseł, najpierw przejdź do starego menedżera haseł i wyeksportuj je za pomocą pliku CSV, aby zostały zapisane na dysku twardym. Teraz kliknij ikonę menu obok Dodaj hasło przycisk na głównym ekranie Passwork i wybierz Import danych.

Zaimportować dane

Po otwarciu następnego ekranu pojawi się opcja zaimportowania pliku CSV.

Wybierz plik

Okazało się, że ta funkcja działa bez problemu, i mogliśmy zaimportować hasła wyeksportowane z Chrome na potrzeby wersji próbnej. Ta funkcja jest świetna dla każdego, kto chce przejść od jednego menedżera haseł do drugiego szybko i bez stresu.

Każdy, kto zastanawia się, czy może eksportować hasła, z przyjemnością usłyszy, że dostępna jest również funkcja odwrotna. Tak więc, jeśli zdecydujesz się zostawić Passwork za innym menedżerem haseł - będziesz mógł pomyślnie migrować swoje hasła. Aby to zrobić, otwórz ustawienia i pod Zarządzanie Wybierz Eksportuj dane. Teraz możesz wpisać swoje hasło główne, aby wyeksportować wszystkie hasła jako plik CSV.

Eksportowanie danych

Każdy, kto zastanawia się, czy można bezpiecznie opuścić komputer podczas logowania do portalu internetowego, może zablokować menedżera haseł, aby upewnić się, że hasło główne musi zostać wprowadzone, aby wznowić dostęp do haseł. Aby zablokować menedżera haseł, po prostu kliknij blokadę w prawym górnym rogu klienta WWW.

Aby sprawdzić siłę haseł, kliknij strzałkę w dół w prawym górnym rogu klienta internetowego i kliknij Panel bezpieczeństwa. Teraz kliknij Analizować hasła, aby sprawdzić siłę wszystkich haseł. Podobał nam się raport, który pozwala szybko ustalić, czy istnieją jakieś słabe hasła, które wymagają aktualizacji.

Dla każdego, kto chce udostępnić hasła członkom zespołu, konieczne będzie, aby te kontakty również subskrybowały usługę. Po zapłaceniu przez abonament opłaty abonamentowej (firmy mogą płacić za wiele kont za jednym razem) można rozpocząć dodawanie tych kontaktów. Aby to zrobić, kliknij Zarządzanie zespołem w lewym górnym rogu klienta internetowego.

Użytkownicy mogą udostępniać dostęp do folderów i skarbców haseł bezpośrednio za pośrednictwem platformy lub za pomocą wspólnego klucza tajnego. Doceniliśmy możliwość nadania różnym członkom zespołu różnych uprawnień, co jest ważną funkcją dla firm, które chcą bezpiecznie kontrolować wiele haseł.

Jak dobra jest pasywność dla prywatności i bezpieczeństwa

Passwork to firma z Finlandii, która hostuje swoje dane na serwerach z siedzibą w Finlandii. Jest to uważane za dobre ze względu na prywatność, ponieważ Finlandia nie jest krajem o nadmiernych praktykach nadzoru. Witryna jest hostowana na .mnie domena z Czarnogóry, która ponownie wydaje się być dobra dla prywatności na papierze.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Passwork zapewnia silne szyfrowanie typu end-to-end po stronie klienta. Osiąga się to poprzez utworzenie hasła głównego, które jest przechowywane lokalnie i nigdy nie jest przesyłane na serwery Passwork.

Hasła głównego nie można odzyskać, dlatego musisz mieć pewność, że nigdy go nie zapomnisz. Użytkownicy mogą użyć swojego hasła głównego do bezpiecznego szyfrowania haseł za pomocą szyfrowania AES 256 przed przesłaniem ich bezpiecznie na serwery Passwork przy użyciu RSA. Jest to uważane za bezpieczne.

Passwork implementuje również silne szyfrowanie TLS / SSL, aby zabezpieczyć wszystkie dane przesyłane z przeglądarki użytkownika na serwery firmy. Przetestowaliśmy jakość bezpieczeństwa transportu Passwork za pomocą Qualys SSL Labs i stwierdziliśmy, że uzyskał ocenę A +. Oznacza to, że szyfrowanie TLS Passwork działa tak, jak powinno, a dane użytkowników są bezpieczne podczas transportu.

Pasywna praca we własnym zakresie

Na jego stronie internetowej znajdują się informacje, które wydają się sugerować, że kod źródłowy Passwork jest dostępny do kontroli. Skontaktowaliśmy się jednak z firmą, a jej przedstawiciel szybko poinformował nas, że Passwork jest całkowicie zamkniętym źródłem i nie może być przez nikogo audytowany.

To prawdziwy wstyd, ponieważ aby usługa prywatności była całkowicie godna zaufania, ważna jest weryfikacja jej kodu. Przy zamkniętym kodzie źródłowym niemożliwe jest sprawdzenie, czy szyfrowanie po stronie klienta działa zgodnie z obietnicą.

Zamknięte źródło oznacza, że ​​musisz ufać Passwork, że robi to, co mówi, i jest to element zaufania, który budzi wątpliwości w każdej usłudze prywatności. Ostatecznie nie mamy powodu, by nie wierzyć, że Passwork nie działa tak, jak twierdzi. Jednak nie mamy też powodu, aby w to wierzyć.

Z tego powodu, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się użyć tego zamkniętego menedżera haseł źródłowych, musisz sprowadzić się do twojej osobistej sytuacji. Dla każdego, kto chce bezpieczniejszej opcji, zawsze lepiej jest trzymać się menedżera haseł typu open source, który został w pełni skontrolowany przez wiarygodną stronę trzecią.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo, można skonfigurować autoryzację dwuskładnikową. W przeciwieństwie do wielu usług, które oferują wybór uwierzytelniaczy, Passwork umożliwia uwierzytelnianie tylko za pomocą Google Authenticator.

Podoba nam się również możliwość sprawdzenia historii logowania na karcie autoryzacji w ustawieniach. Pozwala to upewnić się, że nikt inny nie zalogował się i nie uzyskał dostępu do haseł bez Twojej wiedzy. Umożliwia także zdalne wylogowanie się z trwających sesji, o które się martwisz.

Historia logowania

W przypadku zespołów jedną z zalet Passwork jest możliwość ustawiania indywidualnych uprawnień dostępu do poszczególnych plików, folderów i skarbców. Dzięki temu użytkownik może bezpiecznie udostępniać hasła członkom zespołu lub kontaktom, zachowując możliwość cofnięcia dostępu w razie potrzeby. Można ustawić różne poziomy dostępności, dając administratorom haseł pełną kontrolę nad tym, kto może uzyskać dostęp do tego, co i kiedy.

W celu bezpośredniego udostępniania haseł użytkownicy mogą zdecydować się na wspólny sekret. Umożliwia to odbiorcy odszyfrowanie hasła za pomocą hasła udostępnionego przez kanał komunikacyjny strony trzeciej. To bezpieczny proces.

Każdy, kto woli samodzielnie hostować swoje hasła na własnym serwerze, ma taką możliwość, a to wyeliminuje potrzebę zaufania Passwork do bezpiecznego przechowywania haseł na swoich serwerach..

Na koniec sprawdziliśmy politykę prywatności i Warunki korzystania z usługi, aby upewnić się, że nie ma w niej nic podejrzanego lub niepożądanego. Zasady wydają się być standardową taryfą prawną, choć warto zauważyć, że firma nie zbiera adresu IP użytkownika i umieszcza pliki cookie w przeglądarce. Ponadto firma zwalnia się z konieczności zabezpieczania haseł:

Zawiadomienie o przejeździe

Jak dobra jest obsługa klienta Passwork?

Każdy, kto chce dowiedzieć się więcej o korzystaniu z tej usługi, ma możliwość zapoznania się z informacjami na jej stronie internetowej. FAQ to przydatny zasób, który wyjaśnia wszystko, co możesz chcieć wiedzieć o wydaniu Passwork na własnym serwerze. Jednak informacje o wersji opartej na przeglądarce są nieco cienkie na ziemi.

Dostępny jest blog z artykułami na temat ochrony danych i prywatności danych. Jednak nie ma przewodników dotyczących faktycznego korzystania z usługi i nie ma instrukcji po pierwszym uruchomieniu usługi. Oznacza to, że każdy użytkownik nieznający menedżerów haseł będzie zdezorientowany.

Szkoda, ponieważ do Passwork nie jest szczególnie trudno się przyzwyczaić, a dzięki zaledwie kilku instrukcjom użytkownika moglibyśmy polecić tę usługę początkującym. W tej chwili każdy nietechniczny użytkownik, który nigdy wcześniej nie używał menedżera haseł, może chcieć szukać gdzie indziej.

Każdy, kto zdecyduje się skorzystać z usługi, może poprosić o pomoc przez e-mail. Okazało się, że personel pomocniczy jest kompetentny, a odpowiedzi zawsze przychodziły tego samego dnia. Warto jednak zauważyć, że zespół obsługi klienta wydaje się niewielki i dostępny tylko w europejskich godzinach pracy.

Czat na żywo jest dostępny na jego stronie internetowej, która jest doskonałym źródłem. Musisz jednak zalogować się do komunikatora Facebook, aby rozpocząć rozmowę. Może to sprawić, że niektórzy użytkownicy, którzy cenią sobie prywatność, czują się raczej zimno.

Moje ostatnie myśli

Passwork to bezpieczny menedżer haseł, który nie jest drogi i można go przetestować za darmo. Warto jednak zauważyć, że nie ma zniżek dla wielu użytkowników. Jest to niezwykłe i oznacza, że ​​istnieją znacznie tańsze opcje dla firm wymagających rozwiązania do zarządzania hasłami.

Możliwość importowania haseł z innej usługi jest świetna, a dostęp do haseł z dowolnego miejsca za pośrednictwem przeglądarki - przy użyciu hasła głównego - sprawia, że ​​jest to odpowiednie rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje stałego dostępu do swoich haseł w wielu lokalizacjach i urządzeniach.

Rozszerzenia przeglądarki i funkcja automatycznego wypełniania sprawiają, że ten menedżer haseł jest niezwykle łatwy w użyciu. I można śmiało powiedzieć, że podczas korzystania z usługi nie ma dużej krzywej uczenia się. Jednak dla początkujących, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z menedżera haseł, ta usługa może być nieco frustrująca. Wynika to przede wszystkim z tego, że nie ma instrukcji obsługi. Z drugiej strony szczegółowo opisaliśmy dokładnie, jak korzystać z usługi w tej recenzji, więc każdy zainteresowany przetestowaniem usługi za pomocą 5-dniowej bezpłatnej wersji próbnej może to zrobić bez problemu.

Jeśli chodzi o zespoły, ten menedżer haseł ma wiele przydatnych funkcji, a kompleksowe szyfrowanie oznacza, że ​​hasła są zawsze przechowywane w sposób zaszyfrowany. Oznacza to, że tylko Ty jesteś odpowiedzialny za klucz główny do swojej przechowalni haseł i dopóki wybierzesz unikalne hasło główne, nigdy nie powinieneś martwić się o hakowanie haseł.

Ogólnie rzecz biorąc, uważamy tę usługę za łatwą w użyciu i uważamy, że jest ona odpowiednia dla początkujących, którzy nie mają nic przeciwko uczeniu się na własnych nogach.

Z rozczarowaniem stwierdziliśmy, że klient sieciowy dla Passwork ma zamknięte oprogramowanie i nie można go skontrolować. Oznacza to, że musisz zaufać tej usłudze i musisz wierzyć, że robi to, co mówi z Twoimi hasłami. Wydaje się jednak słuszne stwierdzenie, że dla większości ludzi jest to odpowiednie rozwiązanie do zarządzania hasłami, które zapewnia pożądane rezultaty.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 8 = 1

map