Recenzja PCProtect

PCProtect

 • cennik

  Od 49,00 $
  / miesiąc

ProPrivacy.com Wynik
2) z 10

streszczenie

W tej recenzji PCProtect AntiVirus Pro znajduję wszechstronny, wieloplatformowy produkt bezpieczeństwa, który zawiera komponent VPN. PCProtect to marka należąca do brytyjskiej firmy SS Protect Limited, która jest również odpowiedzialna za marketing Scanguard i TotalAV.

Chociaż nie testowałem tych produktów, sądząc po ich zrzutach ekranu, wydają się one identyczne z paskiem PCProtect, ale kilka drobnych zmian w brandingu.

Ceny i plany

Na stronie internetowej PCProtect AntiVirus Pro jest reklamowany w cenie 39,99 USD (również £ i €), rzekomo 80 USD zniżki od "regularny" Cena £. Chodzi o to, że "regularny" cena jest całkowicie fikcyjna, o ile mogę stwierdzić, ponieważ ten produkt był na stałe "oferta" przez lata.

Ceny PCProtect

Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że jest to tylko cena promocyjna, która wygasa po 1 roku. Po tym czasie „wszystkie usługi odnawiają się automatycznie według standardowej stawki przy użyciu tej samej metody płatności, chyba że poprosisz o zmianę”. Standardowa roczna subskrypcja kosztuje 149 USD. Yikes! I nie jest to wcale jasne na stronie internetowej,

Jeśli chcesz wypróbować PCProtect, dostępna jest 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy: „Bez zadawania pytań!” Biorąc pod uwagę podejrzane taktyki promocyjne, jakie stosuje, oraz odmowę wsparcia na moje pytania, nie jestem jednak pewien, czy ta gwarancja można zaufać.

Możesz też pobrać bezpłatną wersję PCProtect. Spowoduje to przeskanowanie systemu w poszukiwaniu zagrożeń, ulepszeń systemu i problemów z czyszczeniem dysku, ale ich nie naprawi. Aby rozwiązać znalezione problemy, musisz zapłacić za licencję.

Maksymalnie trzy urządzenia mogą być chronione za pomocą jednego „domowego” (standardowego) pakietu. Strona internetowa zauważa, że ​​można kupić pakiet „rodzinny”, który obejmuje licencje na sześć urządzeń (ogółem). Wydaje się jednak, że nie są dostępne dalsze informacje na ten temat.

Płatność jest dokonywana za pomocą karty kredytowej / debetowej lub PayPal.

cechy

Główne reklamowane funkcje PCProtect to:

Funkcje PCProtect

Chociaż nie trafia na nagłówki gazet, PCProtect obejmuje również VPN.

Odwiedź PCProtect »

Prywatność

PCProtect gromadzi ogromną ilość danych osobowych od swoich użytkowników - zbyt wiele, by je tutaj szczegółowo opisać. Informacje te będą udostępniane zewnętrznym dostawcom usług (w zakresie dozwolonym obowiązującymi przepisami o ochronie danych), partnerom i sponsorom.

Kredyt, gdzie jest należny, jednak: "Prywatność" zasady jasno wyjaśniają, że nie masz prywatności podczas korzystania z tego produktu.

Warto również zauważyć, że firma parasolowa PCProtect, SS Protect Limited, ma siedzibę w Wielkiej Brytanii. Dom GCHQ, a teraz ustawa o uprawnieniach dochodzeniowych, którą Edward Snowden opisał jako „najbardziej ekstremalną inwigilację w historii zachodniej demokracji”, Wielka Brytania to straszne miejsce dla prywatności.

Firmy technologiczne i VPN w Wielkiej Brytanii są prawnie zobowiązane do prowadzenia rejestrów i przekazywania ich władzom na żądanie.

Bezpieczeństwo VPN

Mówi się nam, że PCProtect VPN używa OpenVPN z szyfrem AES-256 z uwierzytelnianiem skrótu SHA-512 i uzgadnianiem RSA-4096. Obsługiwana jest idealna tajemnica przekazywania (PFS), chociaż nie podano żadnych szczegółów. Są to tak naprawdę ustawienia goos, chociaż nie jest jasne, czy te same ustawienia uwierzytelniania szyfru i skrótu są używane zarówno w kanałach danych, jak i kanałach sterujących.

Strona internetowa

Strona wygląda bardzo elegancko, a FAQ i baza wiedzy zawierają mnóstwo informacji o tym, co robi PCProtect. Dokumentacja jest jednak trochę krótka na temat twardych szczegółów. Istnieje również dobra lista samouczków w wideo lub dobrze zaprezentowanych formatach instruktażowych.

Wsparcie

Oprócz wyżej wymienionych często zadawanych pytań i samouczków możesz skontaktować się z PCProtect za pośrednictwem czatu na żywo przez całą dobę, e-maila z biletem lub Twittera. Wygląda na to, że strony na Facebooku i Google+ nie działają obecnie.

PCProtect czat na żywo

Kiedy zadałem kilka pytań technicznych dotyczących usługi VPN PCProtect na czacie na żywo, byłem całkowicie zignorowany. Opisanie tego zachowania jako niegrzecznego z trudem je obejmuje. W związku z tym wysłałem swoje pytania pocztą elektroniczną, a następnego dnia otrzymałem kompetentną odpowiedź.

Proces

Logować się

Pierwszym problemem, jaki napotkałem, było ostrzeżenie antywirusowe NOD32 o stronie internetowej PCProtect. Nie wzbudzało zaufania.

PCProtect

Witryna zaprasza do pobrania bezpłatnej wersji PCProtect. Po zainstalowaniu wykona skanowanie, które niezmiennie ostrzega o alarmującej liczbie zagrożeń. Gdy spróbujesz naprawić te zagrożenia, jesteś zaproszony do zakupu licencji.

Oprogramowanie Windows PCProtect

PCProtect ma bardzo elegancki interfejs Windows VPN.

Pulpit nawigacyjny PCProtect

Jest również bardzo łatwy w użyciu. Wystarczy nacisnąć duży zielony przycisk „Skanuj teraz”, aby rozpocząć skanowanie całego systemu.

Skanowanie PCProtect

Następnie możesz wybrać sposób postępowania ze zidentyfikowanymi zagrożeniami (poddaj kwarantannie, usuń, białą listę lub nic nie rób).

Wyniki antywirusowe PCProtect

Jak można się spodziewać po w pełni funkcjonalnym produkcie antywirusowym, PCProtect oferuje ochronę w czasie rzeczywistym przed wirusami i innymi zagrożeniami. System Boost pozwala wyczyścić programy startowe i odinstalować aplikacje. Menedżer przeglądarki umożliwia usuwanie plików cookie i historii z różnych przeglądarek.

Zwiększenie systemu PCProtect

Pamiętaj jednak, że wszystkie aplikacje odinstalowujące uruchamiają wbudowaną procedurę odinstalowywania aplikacji, tak samo jak programy i funkcje systemu Windows. Nie wykonuje żadnego głębokiego czyszczenia resztek plików, takiego jak Revo Uninstaller.

Narzędzia do czyszczenia dysków wyszukują duplikaty plików i zwalniają miejsce, usuwając niepotrzebne pliki „śmieci”. Biorąc pod uwagę rozmiar współczesnych dysków twardych i dysków SSD, wątpliwe jest, aby skasowanie niepotrzebnych plików przyniosło wiele praktycznych korzyści, ale może pomóc zaspokoić poczucie porządku!

Co ciekawe, Junk Shredder znalazł znacznie mniej plików (139,7 Mb) niż wbudowane narzędzie Windows do czyszczenia dysku (263 Mb)…

PCProtect Disk Cleaner

VPN pozwala łączyć się z serwerami w 43 różnych krajach. Należą do nich bardziej niezwykłe lokalizacje, takie jak Republika Południowej Afryki, Brazylia i Azerbejdżan.

Wybór serwera PCProtect

Zapora PCProtect to tak naprawdę podstawowa zapora systemu Windows, z łatwymi przełącznikami do włączania i wyłączania połączeń przychodzących i wychodzących.

Zapora PCProtect

Kiedy po raz pierwszy zacząłem sprawdzać ten produkt, miałem duże problemy z aktywacją konta. Dlatego odinstalowałem oprogramowanie, czekając na rozwiązanie problemu. Kiedy zrestartowałem system po odinstalowaniu PCProtect, odmówił uruchomienia!

Dopiero wykonanie pełnego przywracania systemu Windows z poprzedniego punktu przywracania pozwoliło mi przywrócić wszystko do działania. W wyniku tego doświadczenia większość tej recenzji wykonałem z PCProtect zainstalowanym na maszynie wirtualnej dla własnego bezpieczeństwa.

Wydajność i skuteczność

Zaawansowana wydajność antywirusowa

Ochrona antywirusowa jest podstawową funkcją PCProtect, więc DUŻE pytanie brzmi: jak skuteczna jest i czy naprawdę może konkurować z innymi znanymi, znanymi na rynku produktami antywirusowymi?

Zastrzeżenie: testowanie skuteczności oprogramowania antywirusowego i anty-malware nie jest łatwe (w ogóle), dlatego jest domeną specjalistów od oprogramowania antywirusowego (którym nie jestem). Mogą one bezpiecznie i etycznie uzyskiwać wirusy, za pomocą których mogą testować produkty zabezpieczające w bezpiecznych środowiskach.

To, co zrobiłem, to przetestowanie PCProtect przy użyciu pliku testowego antywirusowego utworzonego przez Europejski Instytut Badań Antywirusowych Komputerów (EICAR) i Organizację Badań Antywirusowych Komputerów (CARO) w celu przetestowania odpowiedzi komputerowych programów antywirusowych.

Ten plik testowy (dostępny w różnych formatach kompresji zaprojektowanych do testowania zdolności wykrywania programów antywirusowych i anty-malware) sam w sobie nie jest złośliwym oprogramowaniem, ale został zaprojektowany do wyzwalania odpowiedzi z dowolnego dobrego oprogramowania antywirusowego i anty-malware (tylko Windows).

Plik testowy nie jest w stanie zmierzyć skuteczności oprogramowania w wykrywaniu często bardzo subtelnych wirusów istniejących „na wolności”, ale przynajmniej wskazuje na podstawowy poziom kompetencji. Od czasu wycofania pakietu narzędzi testujących wykrywanie złośliwego oprogramowania opracowanych przez Spy Car, jest to jedyne takie narzędzie dostępne publicznie (zresztą jestem tego świadomy).

Wynik: Fail.

Ochrona w czasie rzeczywistym nie wykryła pliku testowego, gdy go pobrałem, ani nie uniemożliwiła mi jego otwarcia. Jednak podczas ręcznego szybkiego skanowania PCProtect wykrył plik i zidentyfikował go jako wirusa.

Wyniki szybkiego skanowania PCProtect

Kiedy przeprowadziłem ręczne szybkie skanowanie, PCProtect wykrył plik i zidentyfikował go jako wirusa. Ale w tym momencie otworzyłem już różne wersje pliku testowego. Gdyby były prawdziwymi wirusami, Szybkie skanowanie PCProtect byłoby za późno, aby zapobiec zainfekowaniu mojego systemu.

Dla porównania, Windows Defender natychmiast wykrył i poddał kwarantannie plik testowy (więc nie mogłem go otworzyć), drugi raz próbowałem go pobrać.

Wykrywanie złośliwego oprogramowania PCProtect

Po zainstalowaniu PCProtect uruchomiłem również szanowane oprogramowanie antywirusowe Malwarebytes. Co ciekawe, spośród 1507 zagrożeń zidentyfikowanych przez Malwarebytes, 1501 z nich to pliki należące do PCProtect!

Wydajność VPN (testy prędkości, DNS, WebRTC)

Wszystkie testy prędkości zostały przeprowadzone na moim połączeniu światłowodowym Virgin Media UK 50 Mb / s / 3 Mb / s.

Prędkości pobierania PCProtect

Prędkości wysyłania PCProtect

Wykresy pokazują najwyższe, najniższe i średnie prędkości dla każdego serwera i lokalizacji. Zobacz nasze wyjaśnienie testu pełnej prędkości, aby uzyskać więcej informacji.

Na pobliskim serwerze spodziewaj się utraty około połowy prędkości Internetu. Chociaż widziałem gorzej, jest to bardzo mało inspirująca wydajność.

PCProtect Wykrywanie nieszczelności

Należy pamiętać, że prywatne adresy IP RFC są tylko lokalnymi adresami IP. Nie można ich użyć do identyfikacji osoby, a zatem nie stanowią przecieku IP WebRTC. Ten brytyjski adres DNS to jednak wyciek DNS. Niestety, mój dostawca usług internetowych (Virgin Media UK) nie obsługuje połączeń IPv6, więc nie mogę teraz przetestować wycieków IPv6. Jest to sytuacja, która powinna się zmienić w najbliższej przyszłości.

Jeśli szukasz VPN dla Netflix, możesz rozważyć inną usługę. PCProtect nie był w stanie odblokować Netflix, gdy próbowałem uzyskać do niego dostęp z serwera amerykańskiego. Plusem jest to, że mogłem oglądać BBC iPlayer poza Wielką Brytanią.

Bezpieczeństwo techniczne

Strona internetowa mówi, że PCProtect używa OpenVPN z szyfrem AES-256, co pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi. Jak już wspomniano, PCProtect odmówił podania szczegółowych informacji, takich jak uścisk dłoni, uwierzytelnianie, czy użycie Perfect Forward Secrecy.

Dzięki szyfrowaniu diabeł tkwi w szczegółach. Więc bez szczegółów nie jestem w stanie wypowiedzieć się na temat tego, jak dobre jest bezpieczeństwo VPN.

Inne platformy

PCProtect oferuje aplikacje VPN dla Windows, macOS, Android i iOS. Witryna twierdzi, że jest również dostępna na Chromebooki i Amazon Fire. Brak dostępnych łączy do pobrania dla aplikacji na Chromebooka.

Do pobrania aplikacji Android VPN wymagana jest Google Play, więc też nie sądzę, że można jej używać na urządzeniu Amazon Fire. W tej chwili jest to nieco akademickie, ponieważ podobno zaktualizowana wersja aplikacji na Androida oczekuje na zatwierdzenie ze Sklepu Play. Oznacza to, że w momencie pisania aplikacji aplikacja jest niedostępna. Mogę zaktualizować tę recenzję, gdy będzie.

Recenzja PCProtect: Podsumowanie

Lubiłam:
 • Wygląda świetnie
 • Bardzo łatwy w użyciu
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy (ale czy można temu zaufać?)
 • Doskonałe szyfrowanie VPN
 • Trzy urządzenia chronione (plan standardowy)
 • VPN nie jest blokowany przez BBC iPlayer
Nie byłam tak pewna co do:
 • Dlaczego widzę ceny tylko w Firefoksie?
 • Wiele „funkcji” to naprawdę standardowe funkcje systemu Windows
 • Malwarebytes zidentyfikował PCProtect jako złośliwe oprogramowanie!
 • Nie mam żadnych szczegółów na temat zastosowanego szyfrowania OpenVPN
Nienawidziłem:
 • Nieudany najbardziej podstawowy test wykrywania wirusów!!!
 • Podstępne praktyki marketingowe
 • Uszkodził system Windows podczas odinstalowywania
 • Wsparcie było początkowo bardzo niegrzeczne
 • Niska wydajność VPN
 • DNS przecieka podczas korzystania z VPN
 • Bardzo drogi (po upływie okresu wstępnego)
 • Z siedzibą w Wielkiej Brytanii
 • „Polityka prywatności” jest co najmniej uczciwa: wszystkie twoje dane należą do nas!

Nie chodźmy tutaj o krzaku. PCProtect to naprawdę okropny produkt. Podstępne taktyki marketingowe od samego początku budzą we mnie alarm, ale nawet wtedy byłem zszokowany tym, jak złe jest oprogramowanie.

Co najbardziej spektakularne, nie udało się na najważniejszym koncercie! Ochrona w czasie rzeczywistym całkowicie przeoczyła najbardziej podstawowy dostępny test antywirusowy!

Bity, które działają w zasadzie, po prostu wykorzystują istniejące funkcje systemu Windows (na przykład „Zaawansowana zapora ogniowa”) lub są aktywnie gorsze od narzędzi już dołączonych do systemu Windows. VPN działa i wykorzystuje świetne szyfrowanie, ale wydajność jest prawie tak wysoka, jak to tylko możliwe. Sądząc po polityce prywatności firmy, z pewnością nie jest prywatna!

Co do wsparcia, które początkowo niegrzecznie odmawia odpowiedzi na podstawowe (choć nieco techniczne) pytania, czy jestem zirytowany? Nie Chociaż byłem raczej zaskoczony. Denerwuje mnie to, że PCProtect zniszczył mój system, gdy go odinstalowałem. Podejrzewa mnie, że nie używam maszyny wirtualnej do jej przeglądu.

Nie tylko poważnie wątpię w skuteczność tego programu, ale aktywnie uważam go za złośliwe oprogramowanie, które może uszkodzić komputer, jeśli go zainstalujesz. Uniknąć.

Odwiedź PCProtect »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me