Recenzja Posteo

Posteo

 • cennik

  Od 1,13 USD
  / miesiąc

Posteo to bezpieczny dostawca poczty e-mail typu open source z siedzibą w Niemczech. Niektórzy użytkownicy wolą to od ProtonMail i Tutanota.

ProPrivacy.com Wynik
8 z 10

streszczenie

Jedną z zalet tej płatnej usługi e-mail jest to, że nie podlega ona jurysdykcji narodów FiveEyes. Co więcej, Niemcy wydają się być lokalizacją, która jest uważana za dobrą w przestrzeganiu cyfrowych praw do prywatności.

To powiedziawszy, niemiecka federalna służba wywiadowcza, Bundesnachrichtendienst (BND), jest niezwykle wyrafinowana. W ostatnich latach BND otrzymał więcej środków niż kiedykolwiek wcześniej od rządu Merkel. Ponadto wiadomo, że BND współpracował z GCHQ i NSA w przeszłości (w ramach większego układu 14 oczu).

Mimo to można śmiało powiedzieć, że Niemcy są lepszym miejscem niż prywatność w Wielkiej Brytanii, USA czy Australii (i wielu innych krajach), jeśli chodzi o usługi prywatności.

Szybkie statystyki

 • Kraj
  Niemcy

cennik

Po pierwsze, Posteo jest tanie - kosztuje zaledwie jedno euro (1,13 USD) miesięcznie. Fakt, że jest to usługa płatna, oznacza przede wszystkim, że może istnieć bez polegania na reklamie i śledzeniu jako źródle dochodu. W rezultacie Posteo wymaga bardzo mało informacji od użytkowników na etapie subskrypcji. W rzeczywistości jedną z najpiękniejszych rzeczy w Posteo jest etyka biznesu i polityka ograniczania danych, która polega na przechowywaniu jak najmniejszej liczby danych o subskrybentach, aby wyeliminować ryzyko niewłaściwego obchodzenia się z danymi i włamywania się do nich.

Abonenci mogą płacić gotówką za pośrednictwem poczty, PayPal, przelewu bankowego, karty kredytowej lub za pomocą kuponu. Posteo oferuje również 14-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Nawet jeśli nie możesz wypróbować usługi e-mail za darmo - możesz zmienić zdanie i otrzymać zwrot pieniędzy, jeśli Ci się nie podoba. Zapytałem Posteo, dlaczego nie akceptuje Bitcoin. Firma powiedziała mi: "Jesteśmy zrównoważonym przedsiębiorstwem, którego nie można powiedzieć o Bitcoin. Jesteśmy sceptycznie nastawieni do zapotrzebowania energetycznego blockchain, a także niejasnego pochodzenia zużytej energii. Nasze transakcje bankowe są bardziej ekologiczne i są dla nas udokumentowane jako zrównoważone. Problematyczna jest także zmienność waluty. Nie stanowi to stabilności gospodarczej." Co jest dość uczciwe.

cechy

Za euro miesięcznie użytkownicy uzyskują dostęp do następujących podstawowych funkcji:

 • Dwa adresy aliasów (niestety nie ma adresów .com)
 • Konto do przechowywania poczty e-mail o pojemności 2 GB (można je zaktualizować do 20 GB za 0,25 EUR miesięcznie za każde dodatkowe GB)
 • Załączniki e-mail o rozmiarze do 50 MB
 • Prześlij wiele plików
 • Kompatybilność między urządzeniami dzięki IMAP / POP3. subskrybenci mogą synchronizować swoje wiadomości e-mail na smartfonach, tabletach lub komputerach
 • Szyfrowanie wiadomości e-mail E2E za pomocą PGP
 • i kompatybilność nagłówka OpenPGP
 • Filtr antyspamowy i wirusowy (z możliwością dodania do białej listy)
 • Konfigurowalne filtry - do automatycznego sortowania wiadomości e-mail po ich otrzymaniu
 • Nieograniczone adresy filtrów, aby utrzymać porządek w skrzynce odbiorczej
 • Użytkownicy mogą bezpiecznie migrować do trzech zewnętrznych kont e-mail
 • Widok listy lub konwersacji
 • Podpisy
 • Automatyczna odpowiedź (na przykład, gdy jesteś na wakacjach)
 • Przekierowanie
 • Szybkie wyszukiwanie
 • Wiadomości e-mail w formacie HTML
 • Kalendarz

Prywatność

Posteo nie wymaga od użytkowników podania nazwy, adresu ani zapasowego adresu e-mail, aby otworzyć konto. W ramach polityki ograniczania danych Posteo obiecuje nie gromadzić żadnych danych użytkownika - ani nie przechowywać żadnych danych o ruchu (takich jak adresy IP) w związku z kontem. Posteo anonimizuje wszystkie płatności subskrypcyjne. Zapewnia również, że szczegóły płatności nigdy nie są przechowywane obok szczegółów samego konta e-mail.

Oznacza to, że użytkownicy mogą bezpiecznie płacić kartą kredytową lub PayPal. Jedyną rzeczą, którą władze mogą się o tobie dowiedzieć, jest to, że twoje konto PayPal (lub karta kredytowa) otworzyło konto Posteo w danym dniu. Warto zauważyć, że przepisy podatkowe zobowiązują do przechowywania informacji o płatności przez 10 lat.

Bezpieczeństwo

Posteo implementuje silne szyfrowanie AES na wszystkich swoich serwerach e-mail w celu ochrony przed hakerami i innymi niepożądanymi włamaniami. Podstawowy dostęp do serwerów jest szyfrowany (TLS z Perfect Forward Secrecy [PFS] dla IMAP, POP3, webmail, CardDAV i CalDAV). Posteo wdraża również usuwanie adresów IP. Gwarantuje to, że ani twój lokalny, ani publiczny adres IP nigdy nie jest dołączony do wychodzącej wiadomości e-mail.

Metadane e-mail są chronione podczas transmisji przy użyciu TLS z Perfect Forward Secrecy (PFS) - o ile e-mail odbiorcy również je obsługuje. Funkcja powiadomienia o dostarczeniu TLS zapewnia, że ​​wiadomości e-mail nie będą wysyłane, jeśli konto odbiorcy nie obsługuje TLS (użytkownicy są powiadamiani i mają możliwość wysłania wiadomości e-mail bez szyfrowania).

Szyfrowanie wiadomości e-mail PGP E2E jest również dostępne w kliencie poczty internetowej, ale wymaga zainstalowania dodatku o nazwie MailVelope. Użytkownicy mogą również szyfrować swoją skrzynkę odbiorczą, ale będzie to miało pewne konsekwencje pod względem funkcjonalności (wyszukiwanie poczty e-mail przestanie działać). Przychodzące wiadomości e-mail można szyfrować za pomocą prywatnego klucza S / MIME lub OpenPGP.

Oznacza to, że nie musisz ufać szyfrowaniu skrzynki odbiorczej Posteo, jeśli nie chcesz. Dla osób dbających o bezpieczeństwo, posiadanie własnych kluczy jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Wreszcie, uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) jest dostępne dla wszystkich kont. Użytkownicy mogą korzystać z aplikacji TOTP, takich jak Google Authenticator, ale Posteo zaleca FreeOTP przez Fedorę, ponieważ jest to oprogramowanie typu open source. Użytkownicy z YubiKey mogą użyć tego dla 2FA, jeśli wolą.

Proces

Otwarcie konta w Posteo jest niezwykle łatwe i nie trwa dłużej niż minutę lub dwie.

<img data- lazyfied ="dobrze " klasa ="frfic fr-dib " src ="https://cdn.proprivacy.com/storage/images/proprivacy/2018/12/posteo-sign-up-content_image-default.png " alt ="Proces Posteo ">

Jedyne niezbędne dane to:

 • Nazwa użytkownika (może to być pseudonim anonimowy)
 • Hasło
 • Metoda płatności (gotówka, PayPal, przelew bankowy, karta kredytowa lub kupon)

logować się

Jedną z rzeczy, która mnie nieco rozczarowała, był brak dostępności adresów .com. Adres .com jest zaletą dla każdej firmy lub osoby, która polega na tym, że ludzie mogą zapamiętać swój adres e-mail. Tak długo, jak jesteś zadowolony z adresu e-mail z rozszerzeniem .net, .org, .de, .co.uk, .af, .jp - lub jednego z wielu innych, Posteo może być dla Ciebie.

Klient Posteo Roundcube

Klient poczty internetowej Posteo jest oparty na Roundcube, kliencie open source. Jednak implementacja Roundcube przez Posteo ma wiele dodatkowych funkcji w porównaniu do standardowego klienta Roundcube. W prawym górnym rogu pojawi się menu z następującymi zakładkami: E-mail; Książka adresowa, kalendarz, notatki, ustawienia, pomoc i wylogowanie.

Jak widać na powyższym obrazku, Posteo ma atrakcyjny i przejrzysty interfejs. Przekonasz się również, że Posteo jest łatwy w użyciu - bez względu na to, czy zamierzasz robić techniczne rzeczy, takie jak szyfrowanie wiadomości e-mail - lub po prostu chcesz go używać jako standardowego klienta poczty e-mail, aby uciec od Gmaila. Jeśli nie chcesz korzystać z klienta Roundcube, masz możliwość korzystania z Thunderbirda, poczty e-mail na Androida lub dowolnego innego klienta.

Jedną z funkcji, które uważałem za nieco kłopotliwe, był wątkowy widok konwersacji Posteo. Chociaż jest to miły dodatek, nie jest tak dobrze zaimplementowany jak w Gmailu. Wynika to z tego, że nie zawiera twoich odpowiedzi - daje tylko wątki z wiadomości e-mail wysłanych do Ciebie. Ponadto czasami wyklucza kontakty z listy DW, co oznacza, że ​​rozmowy mogą rozpadać się na wiele wątków.

Kolejnym rozczarowaniem jest fakt, że klient sieci nie jest przyjazny dla przeglądarki mobilnej. Oznacza to, że każdy, kto woli zalogować się na swoją pocztę e-mail za pomocą przeglądarki mobilnej (aby zabezpieczyć dane osobowe w telefonie komórkowym ze względów bezpieczeństwa danych), nie będzie zadowolony z doświadczenia Posteo. Próbowałem użyć go w Chrome na tablecie, ale odkryłem, że zawsze muszę powiększać i pomniejszać, ponieważ tekst ma niewłaściwy rozmiar.

Szyfrowanie PGP

Aby użyć szyfrowania PGP, najpierw musiałem zainstalować dodatek MailVelope. Użytkownicy Chrome mogą uzyskać go w sklepie Chrome Webstore, a użytkownicy Firefoksa mogą pobrać go ze strony Mailvelope. Dobrą wiadomością jest to, że MailVelope jest wstępnie skonfigurowany w kliencie Posteo, a gdy tylko go zainstalujesz, nowy przycisk z napisem „Utwórz i zaszyfruj” pojawi się w interfejsie poczty internetowej.

Aby sprawdzić, czy działa, kliknij go, a jeśli w polu tekstowym zobaczysz symbol blokady MailVelope, instalacja się powiodła. Jednym z problemów związanych z MailVelope (w przeciwieństwie do szyfrowania end-to-end rodzimego klienta) jest to, że nie jest on kompatybilny z każdym popularnym klientem e-mail.

Kolejną rzeczą do zapamiętania jest to, że twój klucz prywatny do MailVelope jest wyjątkowo wrażliwy. Po skonfigurowaniu zaszyfrowanych wiadomości e-mail OpenPGP twój klucz prywatny jest szyfrowany do hasła. Ważne jest, aby wybrać silne hasło i abyś nigdy nie ujawniał go nikomu.

Twój klucz prywatny służy Ci tylko do odszyfrowywania wiadomości wysłanych do Ciebie od osób posiadających Twój klucz publiczny. Jeśli ktoś uzyska dostęp do Twojego klucza prywatnego, będzie mógł odczytać Twoje zaszyfrowane wiadomości i podpisać wiadomości, tak aby wyglądały na to, że pochodzą od Ciebie.

Każdy, kto woli korzystać z Enigmail na Thunderbirdie, może to zrobić, a Posteo zapewnia doskonałe przewodniki na ten temat i wszystko, co tylko możesz wymyślić..

Migracja

Aby przetestować migrację na Posteo, zaimportowałem konto Gmail. Skorzystałem z instrukcji w sekcji pomocy na stronie i nie miałem żadnych problemów. Każdy, kto chce importować z AOL, Gmail, GMX, Hotmail, iCloud, Office 365, Outlook.com lub Yahoo! powinno być łatwe, ponieważ możesz przenieść książkę adresową do Posteo, klikając tylko jeden przycisk.

Uwierzytelnianie odcisków palców DANE

DANE to wyjątkowa metoda uwierzytelniania oparta na systemie DNS, która sprawdza odciski palców certyfikatów cyfrowych innych dostawców poczty e-mail. Pozwala to Posteo wykrywać fałszywe certyfikaty zastępowane przez cyberprzestępców lub podmioty sponsorowane przez państwo. Jest to znakomita funkcja, ale jest kompatybilna tylko z innymi klientami poczty elektronicznej, które ją obsługują, takimi jak Tutanota i ProtonMail.

tworzenie wiadomości e-mail

Jeśli używasz DANE, nad zielonym adresem odbiorcy pojawi się małe zielone pole wyboru, aby poinformować Cię, czy serwer, z którym się komunikujesz, jest przyjazny dla DANE.

Brak folderu ze spamem

Być może najbardziej denerwującą rzeczą w Posteo jest to, że ma zautomatyzowany system reagowania na spam bez skrzynki na spam. Oznacza to, że nie będziesz w stanie sprawdzić, czy oczekiwany e-mail został przypadkowo odfiltrowany jako spam. Chociaż możesz dodawać kontakty do białej listy, aby mieć pewność, że nigdy nie zostaną usunięte jako spam, nie możesz umieszczać na białej liście wiadomości e-mail od kontaktów, których nie znasz - i nie spodziewaliśmy się, że otrzymujesz wiadomości e-mail od.

Chociaż jest to wada, dobrą wiadomością jest to, że nadawca wiadomości e-mail, która jest odrzucana jako spam, jest powiadamiany o tym, dlaczego został sklasyfikowany jako spam, co daje im możliwość ponownej próby. Z czasem możliwe jest, że niektórzy zdecydują, że jest to zaleta usługi.

Strona internetowa i obsługa klienta

Osobiście uważam, że strona Posteo jest absolutnie fantastyczna. Podobało mi się to zarówno wizualnie, jak i ponieważ zapewnia wiele cennych informacji na temat usługi. Nie ma dosłownie niczego, czego nie można się dowiedzieć o usłudze w witrynie, a jej instrukcje konfiguracji i solucje są niezwykle dobrze ułożone.

Jeśli chodzi o obsługę klienta, uważam, że agenci są niezwykle pomocni. Wprawdzie ich praca jest ułatwiona dzięki dużej dostępności treści na stronie internetowej, do których mogą kierować użytkowników. Wadą jest to, że nie ma systemu opartego na biletach. Oznacza to, że będziesz się zastanawiać, czy odpowiedź na twoje pytanie. To powiedziawszy, nie musiałem czekać dłużej niż 24 godziny na odpowiedź. Polecam odrobinę cierpliwości, jeśli potrzebujesz czasu jeden na jednego.

Formularz kontaktowy

Wniosek

Posteo można łatwo porównać do popularnych prywatnych usług e-mail, takich jak Tutanota i ProtonMail. Mimo że ProtonMail jest przez niektórych uważany za króla prywatnych e-maili, w rzeczywistości ProtonMail nic nie może zrobić, czego Posteo nie potrafi. W rzeczywistości Posteo ma możliwość szyfrowania wszystkich metadanych - czegoś, czego ProtonMail tak naprawdę nie robi. Co więcej, ProtonMail kosztuje około 5 razy więcej (dostajesz większy limit skrzynki odbiorczej - ale zawsze możesz zapłacić za Posteo, jeśli naprawdę tego potrzebujesz).

Dzięki ProtonMail nie potrzebujesz osobnego rozszerzenia do obsługi szyfrowania end-to-end w kliencie poczty internetowej. Prawdą jest również to, że niektóre klienty poczty e-mail nie są kompatybilne z implementacją MailVelope firmy Posteo. Oznacza to, że jeśli zamierzasz korzystać z klienta Roundcube Posteo - możesz mieć problemy z wysyłaniem i odbieraniem zaszyfrowanych wiadomości e-mail do niektórych swoich kontaktów. Możesz oczywiście po prostu użyć Posteo z innym klientem, takim jak Thunderbird, aby obejść ten problem.

Podobnie jak Posteo, Tutanota ma siedzibę w Niemczech. Tutanota jest w tym samym przedziale cenowym co Posteo i chociaż Tutanota ma kilka dodatkowych funkcji (takich jak możliwość wysyłania linków do wiadomości chronionych hasłem), są one bardzo, bardzo podobne. Ponadto Posteo ma tę przewagę, że jest bardziej znana niż Tutanota.

Podsumowując, Posteo to świetna usługa e-mailowa, na którą warto zwrócić uwagę każdego, kto chce uciec od bardziej inwazyjnych dostawców poczty e-mail, takich jak Google i Hotmail.

Plusy:

 • Kosztuje tylko 1 EUR miesięcznie
 • POP3 lub IMAP do użytku na dowolnym kliencie w systemie OS X, iOS, Android, Windows lub Linux
 • Nacisk na prywatność, redukcję danych, zerowe śledzenie, zieloną energię, zrównoważony rozwój, sprawiedliwość społeczną
 • Pełna funkcjonalność: szyfrowanie wiadomości e-mail po stronie serwera, kalendarz i kontakty, E2E z innymi klientami / użytkownikami w razie potrzeby, kompatybilność między klientami
 • Metadane e-mail mogą być również szyfrowane

Cons:

 • Prawdopodobnie będziesz musiał przeliterować „@posteo” każdemu, kto prosi o słowny adres e-mail
 • Nie możesz użyć własnej domeny
 • Brak dostępnych adresów .com
 • Znajduje się w kraju „14 oczu”
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me