Recenzja PureVPN

PureVPN

 • cennik

  Od 2,88 USD
  / miesiąc

 • Dostępne na:


  • Windows

  • System operacyjny Mac

  • Android

  • Linux

  • iOS
 • Odblokowuje:


  • Netflix

  • iPlayer

  • Amazon Prime

  • Hulu

ProPrivacy.com Wynik
9.5 z 10

streszczenie

PureVPN jest usługą VPN z siedzibą w Hongkongu, godną uwagi ze względu na bardzo dużą liczbę lokalizacji serwerów. Ostatnio również nie ma żadnych dzienników, co jest świetne dla osób dbających o prywatność. Lista funkcji PureVPN jest obszerna i zadowoli nawet najbardziej wymagającego użytkownika VPN. Odblokowuje także prawie każdą usługę przesyłania strumieniowego, do której masz nadzieję uzyskać dostęp.

Szybkie statystyki

 • Kraje
  141
 • Jednoczesne połączenia
  5
 • Jurysdykcja
  Hongkong
 • ProPrivacy.com SpeedTest (średnia)
  77,37 Mbps

Cena £

24 miesiące

2-letnia oferta z 74% rabatem!

74% zniżki

2,88 USD
na miesiąc

1 miesiąc

10,95 USD
na miesiąc

Jak zwykle warstwy cenowe PureVPN odnoszą się tylko do tego, na jak długo kupujesz subskrypcję. Wszyscy klienci mają dostęp do wszystkich funkcji PureVPN. Trzeba powiedzieć, że plan miesięczny jest trochę drogi, ale miesięczny koszt, jeśli kupisz roczną subskrypcję lub dłużej, jest po prostu tani!

Dostępna jest 31-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy (7 dni, jeśli kupujesz tylko subskrypcję miesięczną), ale pamiętaj, aby ją anulować na czas, jeśli nie chcesz kontynuować subskrypcji. PureVPN ma reputację ścisłego zwrotu pieniędzy. Bezpieczniejszą opcją jest zapłacenie 2,50 USD za 3-dniowy okres próbny.

PureVPN akceptuje płatności kartą kredytową / debetową, PayPal, AliPay i CashU. Potencjalnie anonimowa płatność jest możliwa za pośrednictwem kart podarunkowych lub różnych kryptowalut przetwarzanych przez amerykańskiego zewnętrznego dostawcę płatności PaymentWall.

Jednak, jak omówimy później, PureVPN nie jest dobrym wyborem dla tych, którzy potrzebują dużej prywatności. Korzyści z anonimowego płacenia za PurePN są zatem nieco ograniczone. Warto również zauważyć, że płatność przy użyciu potencjalnie anonimowych metod nie podlega zwrotowi.

Obsługiwane platformy płatnicze


Visa / MasterCard


Amex


Kryptowaluta

cechy

Torrenting
Kraje 141
Jednoczesne połączenia 5
Obsługa routera
Serwery z czystego metalu lub wirtualne Czystego metalu
Przekierowanie portów
Wybór portu
Obsługiwane routery DD-WRT, Asus, Linksys, Tomato, TP-Link,, Belkin, pfsense, Sabai Buffalo, Sabai i więcej
Wszystkich serwerów 2000

PureVPN wyraźnie zaznacza, które lokalizacje są wirtualne, tj. Nie ma tam fizycznego serwera, ale które są sfałszowane przy użyciu fantazyjnego inteligentnego routingu DNS. Dla większości użytkowników to, czy używają wirtualnej lokalizacji, będzie zupełnie nieistotne.

W lokalizacjach, w których używane są serwery fizyczne, wszystkie są serwerami typu single-dzierżawa typu bare metal. Jest to dobre, ponieważ serwery typu bare metal są znacznie bezpieczniejsze niż instancje oprogramowania VPS hostowane na serwerach udostępnionych.

Bezpieczeństwo WiFi PureVPN

Ta fajna funkcja automatycznie wykrywa, gdy łączysz się z nierozpoznaną ofertą sieci WiFi, aby zabezpieczyć połączenie, włączając VPN. Jest to świetny sposób na zapewnienie, że nigdy nie będziesz surfować po Internecie w niepewnym hotspocie WiFi bez ochrony zapewnianej przez VPN.

Dedykowane adresy IP

Jedną z największych zalet PureVPN jest to, że odblokuje on niemal każdą usługę przesyłania strumieniowego znaną ludzkości. Obejmuje to usługi takie jak BBC iPlayer i Netflix, które blokują zakresy adresów IP, o których wiadomo, że należą do firm VPN.

PureVPN może to zrobić, ponieważ (nieco myląco) oferuje dwa rodzaje „dedykowanego adresu IP”. Pierwszy rodzaj to adresy IP utworzone tymczasowo w celu uzyskania dostępu do określonego zdarzenia lub usługi przesyłania strumieniowego online. Są więc „dedykowane” temu, a nawet usługom, ale są udostępniane wielu użytkownikom.

Jeśli znajdziesz usługę zablokowaną dla użytkowników VPN, po prostu skontaktuj się z obsługą czatu LiveVPN 24/7 Live Chat, a oni prawie na pewno będą mogli podać ci adres IP serwera, który działa.

Oprócz tego rodzaju „dedykowanego adresu IP” PureVPN wynajmuje bardziej tradycyjny rodzaj dedykowanego adresu IP za 1,99 USD miesięcznie. Są to adresy IP dla jednego użytkownika, które są unikalne dla twojego konta.

Te unikalne osobiste adresy IP są również przydatne do omijania bloków, które są ukierunkowane na znane zakresy adresów IP VPN. Ponadto są one przydatne dla osób, które prowadzą takie rzeczy jak serwery gier lub chcą uzyskać dostęp do zasobów sieci LAN wymagających połączenia ze stałym statycznym adresem IP.

Zaawansowane przekierowanie portów

Podobnie jak większość nowoczesnych usług VPN, PureVPN oferuje zaporę NAT, która zapobiega niechcianym połączeniom przychodzącym. Problem z firewallami NAT polega na tym, że są one dobre dla bezpieczeństwa, ale są nieco gorsze, jeśli, podobnie jak głowice torrentowe P2P, naprawdę chcesz niechcianych połączeń przychodzących w celu lepszego ułatwienia udostępniania plików.

Przekazywanie portów rozwiązuje ten problem, umożliwiając użytkownikom otwieranie otworów (portów) w zaporze NAT, przez które mogą przechodzić połączenia przychodzące. Oprócz torrentów ta funkcja jest przydatna dla każdego, kto chce uzyskać dostęp do zasobów, takich jak drukarki, napędy LAN oraz gry lub serwery multimediów za VPN.

Zapoznaj się z naszym Przewodnikiem po przekierowaniu portów VPN, aby uzyskać pełną dyskusję na temat tej funkcji, w tym potencjalnych problemów.

Warto jednak zauważyć, że przekierowanie portów nie działa, jeśli używane są współużytkowane adresy IP (sieć NAT).

Czy PureVPN odblokowuje Netflix?

PureVPN
NordVPN
ExpressVPN

Netflix
iPlayer
Amazon Prime
Hulu

Oprócz naszych wzorcowych usług Netflix i BB iPlayer, PureVPN odblokowuje Amazon Prime, Hulu i wiele innych. Rzeczywiście, dzięki zastosowaniu dedykowanych adresów IP (oba rodzaje) PureVPN jest jedną z najlepszych usług VPN na rynku do odblokowywania usług przesyłania strumieniowego i dostępu do ograniczonych wydarzeń sportowych. PureVPN odblokuje również filmy z YouTube'a, które są ograniczone w twoim regionie.

Szybkość i wydajność

Poniżej znajduje się wykres na żywo pokazujący aktualne prędkości PureVPN w naszych bieżących zaawansowanych testach prędkości.

Trzeba powiedzieć, że w ciągu ostatniego roku zaobserwowaliśmy znaczny spadek ogólnej wydajności PureVPN. Średnie prędkości w ubiegłym roku wypracowały szacunkowe 29 Mb / s, ale w ciągu ostatniego miesiąca odnotowaliśmy średnio zaledwie 9,1 Mb / s.

Nie mówi nam to jednak pełnej historii, ponieważ wyniki maksymalnej prędkości w ubiegłym miesiącu były bardzo godne szacunku 232,8 Mb / s. Oznacza to, że dopóki łączysz się z pobliskim serwerem, możesz doświadczyć doskonałej wydajności przy korzystaniu z PureVPN.

Czasy wyszukiwania DNS są nieco zawrotne (średnio 0,52 sekundy i maksymalnie 6,97 sekundy), a użytkownicy PureVPN mają najdłuższy średni czas oczekiwania na nasze książki podczas łączenia się z usługą. Ale to wciąż tylko 14,1 sekundy.

Testy szczelności

Przeprowadziliśmy testy szczelności IP za pomocą narzędzia ipleak.net typu open source. Wszystkie testy zostały przeprowadzone na nowej maszynie wirtualnej z zainstalowaną przeglądarką obsługującą WebRTC. Ustawiamy tę przeglądarkę na tryb prywatny / incognito dla każdego testu, aby zapobiec problemom z buforowaniem mylącym wyniki.

W systemie Windows nie wykryliśmy żadnych problemów, ale klient macOS wyciekł z naszego adresu IPv6 zarówno przez zwykły DNS, jak i WebRTC.

Jednak nie wykryliśmy wycieków WebvTC IPv4, kiedy wyłączyliśmy IPv6, więc właściciele komputerów Mac z połączeniami IPv6 powinni dobrze po prostu ręcznie wyłączyć IPv6 w macOS. Ale dla pewności zalecamy również wyłączenie WebRTC w przeglądarce.

Nie wykryto wycieków IP podczas korzystania z dodatków proxy przeglądarki, chociaż warto zauważyć, że „Zapobieganie wyciekom WebRTC” w dodatkach zapobiega jedynie wyciekom WebRTC dla własnych połączeń proxy. Nie zapobiega wyciekom WebRTC podczas korzystania z VPN.

Obecnie nie jesteśmy w stanie przetestować wycieków IPv6 w Androidzie, ale nie wykryliśmy żadnych wycieków IPv4.

Limity danych
Ograniczenia przepustowości
Wykryto wyciek WebRTC?
ProPrivacy.com SpeedTest (średnia) 77,37
ProPrivacy.com SpeedTest (max / burst) 252,3

Łatwość użycia

PureVPN oferuje aplikacje VPN dla Windows, macOS i Android. Oprócz zwykłego Androida PureVPN oferuje niestandardowe aplikacje dla Amazon Firestick i Android TV. PureVPN ma również rozszerzenia przeglądarki dla Chrome i Firefox oraz niestandardowy aplet dla Kodi i DD-WRT. Uff!

Dostępna jest nowa aplikacja OpenVPN dla systemu Linux, chociaż jest to tylko wiersz poleceń. Aplikacja iPhone VPN nie jest dostępna w momencie pisania tej recenzji, ale jest sprawdzana w App Store.

Dostępne są dobre przewodniki dotyczące ręcznej konfiguracji oszałamiającej kombinacji platform i protokołów VPN. Obejmuje to iOS, Linux (wiele dystrybucji) i różne routery.

Zgodność

PureVPN
NordVPN
ExpressVPN

Windows
System operacyjny Mac
Android
Linux
iOS
telefon Windows

Klient systemu Windows

Klient systemu Windows ma dość uroczą animację podczas instalacji. Po zainstalowaniu wygląda elegancko i jest wyposażony w przydatne funkcje.

klient Windows purevpn

Zaczyna się od pytania, którego trybu chcesz użyć: transmisji strumieniowej, wolności w Internecie, bezpieczeństwa / prywatności itp. PureVPN nie wyjaśnia szczegółowo, jaka różnica ma każdy tryb w ustawieniach połączenia, więc założymy, że są one odpowiednio zoptymalizowane dla reklamowane zadania.

tryb wyboru klienta Windows purevpn

VPN Hotspot wykorzystuje wbudowaną funkcję Hotspot systemu Windows 10, aby umożliwić innym urządzeniom łączenie się przez Windows z Internetem, jednocześnie korzystając z ochrony VPN. To zdecydowanie fajne, ale jest dostępne tylko dla użytkowników systemu Windows 10 i tylko jeśli masz interfejs Wi-Fi, który jest zgodny z funkcją Windows Hotspot (wiele nie jest).

Z przyjemnością zauważamy, że funkcje, które kiedyś były dostępne dla głównych użytkowników, są teraz tam, gdzie należą - w wersji Beta i dostępne tylko dla ochotników świnek morskich. Obejmuje to dzielone tunelowanie i „Grawitację” (bloker reklam i funkcję bezpiecznego wyszukiwania, która odfiltrowuje wyraźne wyniki z wybranych popularnych wyszukiwarek).

Domyślnie klient Windows używa protokołu VPN IKEv2. Jest to coraz bardziej popularny wybór, ponieważ chociaż nie został przetestowany w walce w taki sposób, jak OpenVPN, IKEv2 jest powszechnie uważany za bezpieczny i jest niewątpliwie szybszy niż OpenVPN.

Dobrze jest zobaczyć, że ochrona przed wyciekiem IPv6 jest teraz domyślnie włączona, chociaż przełącznik zabijania oparty na zaporze nie jest. Jest to lepszy rodzaj przełącznika zabijania, ponieważ zapobiega wszelkiemu ruchowi wchodzącemu lub wychodzącemu z komputera poza tunelem VPN. Przetrwał także symulowaną awarię oprogramowania, a zatem wykorzystuje ściany zapory na poziomie systemu. Znowu to dobrze.

Podobnie jak większość usług VPN, PureVPN oferuje wspólne adresy IP. W przeciwieństwie do większości usług VPN ta funkcja jest opcjonalna. Korzyści płynące z prywatności uzyskuje się tylko dzięki wspólnym adresom IP z włączoną opcją sieci NAT. Użytkownicy niebędący NAT mają przypisany unikalny adres IP.

Dlatego ważne jest, aby pamiętać, że domyślnie oprogramowanie PureVPN wybiera połączenia NAT lub inne niż NAT w zależności od dostępności. Jeśli chcesz używać współużytkowanych adresów IP, musisz określić typ sieci NAT w ustawieniach zaawansowanych klienta.

Inne platformy

Aplikacja na Maca wygląda niemal identycznie z aplikacją Windows. Jedną z rzeczy, których nie ma, jest ochrona przed wyciekiem IPv6, więc musisz ręcznie wyłączyć IPv6 w macOS. Wydaje się, że zapobiega wyciekom WebRTC IPv4, ale ponownie nie blokuje wycieków WebRTC IPv6.

Obecnie klient Mac nie obsługuje IKEv2. Domyślnie korzysta z protokołu SSTP VPN, ale można go zmienić na OpenVPN (UDP lub TCP). Ponieważ domyślnie korzysta z wbudowanego klienta VPN macOS, VPN pozostanie na swoim miejscu, nawet jeśli klient PureVPN ulegnie awarii.

Aplikacja na Androida oferuje jeszcze więcej funkcji niż aplikacje komputerowe. Oferuje przekierowanie portów, przełącznik „zabicia” i „bezpieczne Wi-Fi”. Jedynymi obsługiwanymi protokołami VPN są OpenVPN (UDP lub TCP) i IKEv2, ale ponieważ są to jedyne protokoły VPN, których powinieneś używać w tych dniach, tak naprawdę nie jest problem.

Aplikacja OpenVPN z wiersza poleceń dla systemu Linux działa dobrze, ale jest raczej prosta. Poza tym, że jest wstępnie skonfigurowany dla PureVPN, nie widzimy korzyści w korzystaniu z niego w porównaniu ze zwykłym klientem wiersza poleceń OpenVPN.

Linia poleceń PureVPN OpenVPN

Dodatki do przeglądarki

Dodatki proxy przeglądarki są dostępne dla przeglądarek Firefox i Chrome. Są one przydatne do szybkiego fałszowania lokalizacji, ale nie zapewniają żadnych korzyści w zakresie bezpieczeństwa ani prywatności, ponieważ połączenia proxy nie są szyfrowane.

purevpn dla Windows połączyć

Obsługa klienta

PureVPN
NordVPN
ExpressVPN

Gwarancja zwrotu pieniędzy
Całodobowe wsparcie
Czat na żywo
Bezpłatny okres próbny Nie Tak - 3 dni Nie
Długość gwarancji zwrotu pieniędzy 31 30 30

Nasz audyt nagród za obsługę klienta w 2020 r. Był ogólnie bardzo pozytywny dla PureVPN. Personel czatu na żywo 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu ma wiedzę na temat większości rzeczy, o których oczekujemy, że pracownicy działu wsparcia na pierwszej linii będą mieli wiedzę i chętnie przekażą zapytania dotyczące bardziej technicznych kwestii do właściwego działu, aby później odpowiedzieć e-mailem.

Te odpowiedzi e-mail były na ogół szybkie i dobrze odpowiadały na nasze pytania. Jedynym problemem było to, że nie otrzymaliśmy odpowiedzi na jedno z naszych trudniejszych pytań.

Prywatność i ochrona

PureVPN
NordVPN
ExpressVPN

Gwarancja zwrotu pieniędzy
Całodobowe wsparcie
Czat na żywo
Bezpłatny okres próbny Nie Tak - 3 dni Nie
Długość gwarancji zwrotu pieniędzy 31 30 30

Jurysdykcja

PureVPN ma siedzibę w Hongkongu, który pomimo tego, że jest rządzony przez Chiny, cieszy się jednymi z najbardziej swobodnego i nieocenzurowanego dostępu do Internetu na świecie.

Kłody

Dostawcy VPN w Hongkongu nie są zobowiązani do prowadzenia jakiejkolwiek formy dzienników. Do niedawna PureVPN i tak prowadził obszerne dzienniki połączeń, które były używane, aby pomóc FBI w złapaniu jednego z jego użytkowników. To się jednak teraz zmieniło. PureVPN zaktualizował swoją politykę prywatności i jest teraz oficjalnie VPN bez dzienników.

„Niezbędny jest minimalny zestaw danych, aby pomóc w pomocy technicznej, rozwiązywaniu problemów z łączeniem i pokonywaniu problemów specyficznych dla regionu”, ale adres IP, z którego się łączysz, adres IP serwera VPN, z którym się łączysz, oraz znacznik czasu kiedy łączysz się, nie są przechowywane.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego posunięcia.

Protokoły szyfrowania

PureVPN
NordVPN
ExpressVPN

IKEv2
OpenVPN
PPTP
L2TP / IPsec
SSTP

Na kliencie różne tryby używają prawdopodobnie różnych protokołów, chociaż IKEv2 i SSTP wydają się być ustawieniami domyślnymi. Podczas korzystania z OpenVPN PureVPN korzysta z następujących ustawień:

Kanał danych: szyfr AES-256-CBC z uwierzytelnianiem skrótu HMAC SHA1.

Kanał sterowania: szyfr AES-256-CBC z szyfrowaniem uzgadniania RSA-2048 i uwierzytelnianiem mieszania HMAC SHA384. Idealna tajemnica przekazywania jest zapewniona przez wymianę kluczy Diffie-Hellman (DHE), chociaż nie znamy długości klucza dla tego.

Jest to bezpieczna konfiguracja, która spełnia lub przekracza nasze minimalne zalecenia dotyczące wszystkich punktów. Więcej informacji znajduje się w Przewodniku szyfrowania VPN.

Inne rzeczy

Jak już wspomniano, PureVPN używa tylko serwerów bez systemu operacyjnego. Wykorzystuje „wirtualne lokalizacje”, ale są one hostowane na serwerach bezpośrednio pod kontrolą PureVPN, a zatem nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Miło nam również zauważyć, że PureVPN obsługuje teraz wszystkie żądania DNS przy użyciu wewnętrznych serwerów DNS dla maksymalnej prywatności.

Nie tak dobre jest to, że witryna PureVPN korzysta z różnych narzędzi do śledzenia prywatności na swojej stronie internetowej, w tym Google Analytics. Nie wpływają one jednak na prywatność sesji przeglądania VPN.

Wszystkie aplikacje PureVPN oferują OpenVPN przez TCP, który, jak zakładamy, wykorzystuje port 443. Może to być skuteczne w pokonaniu bloków VPN, ale jest łatwe do pokonania za pomocą bardziej wyrafinowanych miar cenzury. PureVPN nie oferuje żadnych dodatkowych technologii zaciemniania VPN.

Końcowe przemyślenia

Najważniejszą rzeczą powstrzymującą tę w pełni funkcjonalną usługę VPN były obszerne dzienniki połączeń, które utrzymywała. Teraz, gdy przestał prowadzić dzienniki, które mogą zagrozić prywatności użytkowników, PureVPN jest łatwy do zarekomendowania.

W szczególności PureVPN jest jednym z najlepszych wyborów na rynku, ponieważ bardzo skutecznie odblokowuje prawie wszystko. Użytkownicy komputerów Mac powinni jednak ostrożnie wyłączać IPv6 w swoich systemach (i prawdopodobnie również WebRTC w swoich przeglądarkach).

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me