Recenzja rozmycia

Plama


Plama Abine
Menedżer haseł został zaprojektowany tak, aby ludzie mogli chronić swoje konta internetowe za pomocą silnych, unikalnych haseł. Usługa z siedzibą w USA jest dostępna od 2014 roku. Jednak w rzeczywistości jest to aplikacja z nową marką, pierwotnie zwana DoNotTrackMe; , która została pierwotnie uruchomiona w 2011 roku. W tym przeglądzie menedżera haseł Blur szczegółowo przyglądamy się wszystkim aspektom tej usługi, od tego, jak łatwo Blur może używać bezpieczeństwa swojej polityki prywatności.

ProPrivacy.com Wynik
9.1 z 10

streszczenie

Ze względu na swoją poprzednią inkarnację jako aplikację blokującą śledzenie, Blur jest unikalnym, wielofunkcyjnym menedżerem haseł, który zapewnia kilka niezwykłych dodatków. Obejmuje to blokowanie modułu śledzącego, zamaskowane wiadomości e-mail, zamaskowane karty kredytowe i zamaskowane numery telefonów. Jako taka, jest to wielofunkcyjna aplikacja do ochrony prywatności, która może się przydać osobom szukającym lepszej prywatności i bezpieczeństwa w Internecie.

Na pierwszy rzut oka Abine's Blur z pewnością wydaje się być wygraną dla prywatności w Internecie. Czy więc usługa jest wszystkim, czego potrzeba? Czy jest to rozszerzenie obowiązkowe dla każdego, kto obecnie próbuje zapamiętać unikalne hasła? I czy warto porzucić inne popularne rozszerzenia blokujące trackery?

Przegląd

Podobnie jak w przypadku innych menedżerów haseł, Abine Blur to narzędzie, które pozwala internautom automatycznie chronić swoje konta za pomocą silnych haseł bez konieczności pamiętania ich wszystkich.

W dzisiejszych czasach konsumenci muszą pamiętać hasła do ogromnej liczby kont. I, chyba że wszystkie te konta mają unikalne, złożone hasła - internauci otwierają się na potencjał włamania. Menedżerowie haseł, tacy jak Blur, starają się rozwiązać ten problem, umożliwiając użytkownikom ustalanie niezawodnych haseł, które zapamiętuje w ich imieniu.

Internauci, którzy zdecydują się na korzystanie z Blur, mogą to zrobić za darmo lub płacąc za konto premium. Co więcej, wszyscy użytkownicy otrzymują 30 dni premii za darmo, kiedy po raz pierwszy pobierają rozszerzenie. Co najważniejsze, najważniejsze funkcje - zarządzanie hasłami, zapobieganie śledzeniu i maskowanie wiadomości e-mail - są dostępne bez aktualizacji do wersji premium. Jednak każdy, kto chce skorzystać z funkcji maskowania karty w bezpłatnej wersji, będzie musiał uiścić opłatę w wysokości 2 USD za każdym razem, gdy to zrobi.

Dla tych, którzy kochają to rozszerzenie, inwestowanie 39 USD rocznie poprawi usługę, dodając kopię zapasową hasła, synchronizację między urządzeniami i bezpieczny numer telefonu, który przekierowuje na Twój rzeczywisty numer. I płacąc 14,99 USD miesięcznie - lub 99 USD rocznie - użytkownicy uzyskują dostęp do bez limitu wersja Blur - która oferuje nieograniczone korzystanie z zamaskowanej karty kredytowej bez ukrytych kosztów.

Abine Blur Features

 • Rozszerzenie dostępne dla wszystkich platform (Chrome, Firefox, Internet Explorer, Opera i Safari)
 • Blokowanie modułu do śledzenia sieci
 • Zamaskowane wiadomości e-mail
 • Zamaskowane karty kredytowe (premium)
 • Zamaskowane numery telefonów (premium)
 • Synchronizacja haseł na różnych urządzeniach
 • Hasła autouzupełniania
 • Funkcja importowania i eksportowania haseł
 • Automatyczna blokada w celu zapewnienia bezpieczeństwa haseł
 • Odblokowanie linii papilarnych (Android i iOS)
 • Odzyskaj konto z zapasowym hasłem
 • Szyfrowanie całościowe

Logować się

Założenie konta w Blur jest niezwykle łatwe, wystarczy podać adres e-mail i hasło, aby rozpocząć korzystanie z rozszerzenia.

Blur Formularz rejestracji menedżera haseł

Usługa prosi również o zanotowanie hasła zapasowego, abyś mógł odzyskać swoje konto w przypadku zapomnienia podstawowego hasła. Po zalogowaniu Blur prosi o pobranie rozszerzenia Chrome lub Firefox; który przekieruje Cię do PlayStore, gdzie możesz pobrać aplikację. Po zainstalowaniu możesz zacząć używać oprogramowania do ochrony swoich kont hasłem, którego już nie musisz pamiętać.

Rozmycie hasła kopii zapasowej menedżera haseł

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz po zainstalowaniu Blur, jest to, że rozszerzenie natychmiast zaczyna blokować moduły śledzące w odwiedzanych witrynach. Jest to godne uwagi, ponieważ (podobnie jak inne aplikacje blokujące ścieżki, takie jak Privacy Badger) wyświetla małą liczbę obok ikony na pasku zadań rozszerzenia.

Rozszerzenie menedżera haseł Albine Blur w przeglądarce

Jak widać na powyższym obrazku, Blur pokazuje ten sam numer co Privacy Badger. Ujawnia to, że skutecznie wykrył i zablokował tę samą liczbę modułów śledzących na odwiedzanej stronie internetowej.

Łatwość użycia

Z zainstalowanym rozszerzeniem i już wykonującym blokowanie modułu śledzącego użytkownicy mogą zacząć od kliknięcia ikony Rozmycie na pasku narzędzi. Spowoduje to wyświetlenie okna, które zapewnia dostęp do czterech podstawowych funkcji: kont, portfela, maskowania i śledzenia. Funkcje te można włączać i wyłączać dla każdej odwiedzanej witryny. Kliknięcie dowolnej z tych funkcji otwiera okno, w którym można zmienić ustawienia i wprowadzić preferencje. Kliknięcie na Maskowanie pozwala wybrać z Zamaskowane wiadomości e-mail, Zamaskowane karty, lub Zamaskowane telefony. Funkcja zamaskowanego numeru telefonu jest dostępna tylko z kontem w pełni płatnym i zapewnia bardzo podobną funkcjonalność jak Google Voice.

Rozmycie e-maili menedżera haseł, kart, zamaskowanych telefonów

Kliknięcie na Portfel pozwala skonfigurować automatyczne wypełnianie danych karty, automatyczne wypełnianie tożsamości i automatyczne wypełnianie adresów - a także funkcję Masked Cards. Umożliwia to przeglądanie formularzy online bez konieczności ciągłego uzupełniania danych. Dodanie karty jest łatwe i można to zrobić, korzystając z bezpłatnego okresu próbnego premium.

rozmycie ekranu płatności menedżera haseł

Po dodaniu karty do deski rozdzielczej możesz wybrać automatyczne wypełnianie szczegółów w celu ułatwienia użytkowania lub użyć funkcji kart zamaskowanych dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Kliknięcie na Konta otwiera pulpit nawigacyjny, w którym możesz wprowadzić hasła i dane logowania do swoich kont. Jeśli ustawiasz nowe hasło, możesz skorzystać z funkcji silnego sugerowania hasła.

Hasła i automatyczne uzupełnianie

Zamiast dodawać hasło ręcznie do deski rozdzielczej, zaczęliśmy od odwiedzenia strony logowania, która wymaga hasła. W tym celu postanowiliśmy odwiedzić Facebooka, aby sprawdzić, czy menedżer haseł automatycznie poprosi nas o zapisanie hasła do przyszłych prób logowania.

Próba zalogowania się na Facebooku natychmiast spowodowała pojawienie się wyskakującego okienka Blur, które informuje nas, że menedżer haseł przekroczył limit czasu i został zablokowany. W związku z tym musieliśmy wprowadzić hasło, aby móc wprowadzić dane uwierzytelniające na Facebooku.

autouzupełnianie haseł

Po odblokowaniu Blur pojawi się monit o dodanie hasła do skarbca:

autouzupełnianie adresu e-mail

Kliknięcie przycisku „Kliknij, aby dodać” powoduje otwarcie kolejnego okna podręcznego, w którym możesz ręcznie wprowadzić swoje dane, aby w przyszłości automatycznie je wypełniał. Jeśli jednak po prostu podasz swoje dane uwierzytelniające i hasło w formularzu, Blur zapyta Cię, czy chcesz automatycznie zapisać te dane w przechowalni haseł.

dodając hasło, w tym generator haseł

Po zapisaniu konta możesz powrócić na stronę logowania, na której Blur automatycznie wypełni dane na stronie logowania i zaloguje się pomyślnie.

Odkryliśmy, że proces ten jest niezwykle łatwy i zdecydowanie odpowiedni dla początkujących, którzy szukają menedżera haseł, który działa bez wysiłku. A jeśli z jakiegoś powodu zdarzy ci się wprowadzić hasło niepoprawnie, Blur ostrzeże Cię, gdy tylko logowanie się nie powiedzie, umożliwiając aktualizację hasła bez konieczności przeszukiwania menu.

Maskowanie wiadomości e-mail i aplikacja na Androida

Następnie zainstalowaliśmy Blur na Androidzie, aby sprawdzić klienta i przetestować funkcję maskowania wiadomości e-mail. Ta funkcja działa idealnie i umożliwia wysłanie wiadomości e-mail na losowo utworzony adres, który jest magicznie przekazywany do Twojej skrzynki odbiorczej.

ekran zamaskowanego e-maila

Ta funkcja jest naprawdę przydatna i jest fantastycznym zasobem, ponieważ jest bezpłatna. Co do samej aplikacji na Androida? Uznaliśmy, że jest łatwy w użyciu, a fakt, że synchronizuje się on automatycznie z wersją przeglądarki jest świetny dla początkujących. Dla użytkowników, którzy chcą, możesz skonfigurować odblokowanie odcisków palców - przydatne, ponieważ aplikacja szybko się blokuje, wymagając ciągłego wprowadzania hasła.

Importowanie haseł

Każdy, kto chce zaimportować swoje hasła z innego menedżera haseł, może to zrobić za pomocą pliku CSV lub bezpośrednio z wielu usług, w tym 1Password, Dashlane, KeePass, LastPass, PasswordWallet i RoboForm. Przetestowaliśmy importowanie starych haseł przy użyciu pliku .CSV i stwierdziliśmy, że działa bez żadnych problemów.

importowanie haseł do menedżera haseł rozmycia

Eksportowanie danych jest również możliwe, a Blur zawsze prosi o podanie hasła, zanim będziesz mógł kontynuować. Użytkownicy mogą zdecydować się na eksport jako kopię zapasową danych Blur w celu przywrócenia konta lub za pomocą pliku CSV w celu migracji haseł do innej usługi.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest dostępne z ustawieniami konta, ale użytkownicy mogą zdecydować się na korzystanie z aplikacji uwierzytelniających, takich jak Authy, Google Authenticator lub FreeOTP. Uwierzytelnianie SMS i fizyczne 2FA przez Yubikey nie są obecnie dostępne, co jest wstydem.

Autolock

Aby zwiększyć bezpieczeństwo, użytkownicy mogą zdecydować o zmianie częstotliwości monitowania o podanie hasła. Funkcja Auto Lock pozwala ustawić Blur na wylogowanie przy każdym ponownym uruchomieniu przeglądarki i tak często, jak co 15 minut. Zapewnia to, że jeśli pozostawisz komputer na dłuższy czas, hasła nie będą dostępne. Funkcja zabezpieczenia hasłem pozwala ustawić Blur tak, aby wymagał hasła, nawet jeśli komputer jest używany, można ustawić, aby uruchamiał się co 15 minut.

Możliwe jest również sprawdzenie automatycznych kopii zapasowych tworzonych przez Blur, co pozwala na korzystanie z wersji w celu uzyskania dostępu do wcześniej używanego hasła. Ze względów bezpieczeństwa możliwe jest usunięcie tych kopii zapasowych, jeśli chcesz.

automatyczne hasła do tworzenia kopii zapasowych

Dbamy również o wszystkich, którzy chcą zsynchronizować swoje hasła na swoich urządzeniach.

Oprócz głównej strony ustawień na pulpicie nawigacyjnym każdy, kto chce majstrować przy ustawieniach domyślnie dostarczanych przez Blur, może to zrobić, klikając jego ikonę na pasku narzędzi przeglądarki, a następnie Ustawienia. W ten sposób otworzy się następujące okno:

ustawienia hasła do przeglądarki

Użytkownicy mogą aktualizować te ustawienia dla każdej odwiedzanej witryny lub dla wszystkich witryn. Kliknięcie opcji Zarządzaj listami ignorowanych pozwala sprawdzić, które strony internetowe mają określone funkcje, takie jak „Automatycznie wypełniaj kartę kredytową”. Poniżej możesz zobaczyć, jak to wygląda, gdy ustawienie zostało wyłączone.

Dla tych, którzy chcą skorzystać z funkcji zamaskowanej karty kredytowej, Blur pozwala stworzyć tymczasową kartę „palnika”, której używasz do robienia zakupów online. Za każdym razem, gdy użyjesz funkcji zamaskowanej karty, Abine będzie działać jako pośrednik i zajmie się transakcją, dzięki czemu tylko Abine będzie miała dostęp do twoich prawdziwych danych karty. W rezultacie ta fałszywa karta pozwala robić zakupy bez przekazywania prawdziwych danych sprzedawcom internetowym - w związku z czym o wiele trudniej jest padać ofiarą ataków phishingowych.

Rozmycie automatycznego wypełniania menedżera haseł

Możliwość dostosowania, które strony internetowe są dozwolone, gwarantuje, że nigdy nie dostarczysz przypadkowo danych, z którymi nie czujesz się komfortowo.

Ogólnie rzecz biorąc, stwierdziliśmy, że Blur jest niezwykle łatwy w użyciu, a biorąc pod uwagę wszystkie funkcje, które zapewnia nawet w wersji darmowej - naprawdę jest

Prywatność i ochrona

Siedziba w USA nie jest idealna pod względem prywatności, ponieważ każda firma z siedzibą w USA podlega nakazom i rozkazom kneblowania. Oznacza to, że Abine może być technicznie zmuszona do potajemnego rozpoczęcia dostarczania wszelkich danych władzom USA. Dodaj to do faktu, że Blur jest całkowicie zamkniętą platformą źródłową i możesz mieć pewne obawy dotyczące korzystania z usługi. Fakt, że jest to zamknięte źródło, oznacza, że ​​musisz ufać Abine, że zrobi to, co mówi, że robi to z Twoimi danymi. Wynika to z faktu, że nie można stwierdzić, czy ma luki w zabezpieczeniach, czy tylne drzwi, które potencjalnie mogłyby zapewnić firmie dostęp do haseł głównych.

Firma twierdzi, że nie ma dostępu do hasła głównego ani hasła zapasowego w żadnym innym formacie niż zaszyfrowanym. Może to być prawda, ale ponieważ usługa ta jest zamkniętym źródłem, zawsze będzie element zaufania związany z korzystaniem z usługi. Niezależnie od tego, czy chcesz ufać firmie, że robi to, co twierdzi, zależy to wyłącznie od Ciebie i Twojego osobistego modelu zagrożenia.

Jeśli wolisz korzystać z firmy oferującej 100% przejrzystości, musisz wybrać menedżera haseł, który może udowodnić swoje bezpieczeństwo dzięki audytowi kodu open source. Dzięki temu możemy przejść do analizy twierdzeń Abine Blur.

Polityka prywatności

Sprawdziliśmy politykę prywatności, aby sprawdzić, jak firma traktuje Twoje dane. Abine stwierdza, że ​​nikomu nie sprzedaje danych użytkowników. Oświadcza jednak, że udostępnia dane stronom trzecim, które zawarła w celu świadczenia swoich usług. Ponadto ilość danych przechowywanych przez Abine na temat konsumentów jest dość niska. Przechowuje niektóre dane zagregowane w celu uruchomienia usługi, jednak jeśli nie jest to absolutnie konieczne do świadczenia usługi, nie przechowuje tych danych obok danych osobowych.

Jedną z rzeczy, które zauważyliśmy, jest to, że firma twierdzi, że prowadzi rejestr „skąd pobrałeś” Blur. Nie jest jasne, czy oznacza to, że przechowuje on twój adres IP, czy tylko odnotowuje kraj, z którego pobierasz rozszerzenie.

Warto również zauważyć, że ponieważ używasz funkcji Rozmycie do autouzupełniania haseł w witrynach, rozszerzenie zyskuje dane telemetryczne na temat odwiedzanych witryn, a zatem wykonuje pewien poziom śledzenia. Firma twierdzi jednak, że nigdy nie udostępnia tych danych ani nie sprzedaje ich.

Poza tym firma twierdzi, że nigdy „nie otrzymała nakazu bezpieczeństwa narodowego i sąd FISA nie wymagał od nas zachowania tajemnic”. Jednak niezależnie od tego, czy sądzisz, że to stwierdzenie zależy od ciebie, warto zauważyć, że jeśli otrzyma polecenie kneblowania, nie będzie mógł nikomu powiedzieć, więc jest bardzo prawdopodobne, że polityka prywatności pozostanie taka sama.

Z drugiej strony moglibyśmy założyć, że wyrok jest kanarkiem nakazu (choć nie jesteśmy pewni, czy tak jest), a jeśli zdanie to kiedykolwiek zniknie z polityki prywatności, można słusznie założyć, że został wydany nakaz i knebel zamówienie.

Ogólnie rzecz biorąc, polityka prywatności wydaje się silna i nie wywołuje żadnych konkretnych dzwonków alarmowych, co oznacza, że ​​usługa ta wydaje się traktować dane w bezpieczny sposób wyłącznie w celu świadczenia usługi.

Szyfrowanie i bezpieczeństwo

Domyślnie Abine Blur jest wstępnie skonfigurowany do przechowywania wszystkich danych na serwerach w chmurze. Jednak użytkownicy, którzy wolą przechowywać hasła tylko lokalnie, mogą to zrobić, przechodząc do konta > Ustawienia > Utworzyć kopię zapasową & Synchronizacja Lokalne przechowywanie danych oznacza, że ​​jeśli coś stanie się z komputerem lub jeśli lokalne pliki przeglądarki zostaną usunięte lub uszkodzone, możesz utracić wszystkie hasła. Jest to jednak ogólnie uważane za najbezpieczniejszy sposób przechowywania haseł, ponieważ zmniejsza ryzyko związane z ich przebywaniem na serwerach Blur.

Biorąc to pod uwagę, warto zauważyć, że przechowywanie haseł na serwerach Blur powinno być całkowicie bezpieczne - ponieważ wszystkie dane są szyfrowane w przeglądarce przed przesłaniem do chmury. Przechowywane hasła i numery kart kredytowych z funkcją automatycznego uzupełniania są szyfrowane na urządzeniu przy użyciu bezpiecznego szyfrowania AES-256.

Hasło zapasowe działa jako dodatkowe hasło odzyskiwania, które jest dołączone do klucza prywatnego używanego do szyfrowania danych. Te dane i hasło zapasowe nigdy nie pozostawiają urządzenia w niezaszyfrowanej, czytelnej formie. Oznacza to, że pracownicy Blur nie mogą uzyskać dostępu do haseł pod żadnym pozorem, a nawet jeśli firma zostanie zhakowana, tylko zaszyfrowana wersja hasła jest dostępna na jej serwerach. Oto, co firma powiedziała nam o tym, jak działa system:

„Gdy dane są synchronizowane z Abine, są najpierw szyfrowane, a następnie hasło zapasowe jest szyfrowane za pomocą hasła głównego. Te zaszyfrowane obiekty są wysyłane do Abine. Twoje hasło główne nigdy nie jest wysyłane do Abine. Do uwierzytelnienia używamy procesu mieszania, więc my (Abine) nigdy nie znamy Twojego oryginalnego hasła głównego, znamy tylko wynik funkcji jednokierunkowej na Twoim haśle głównym. ”

To kompleksowe szyfrowanie powinno zapewnić, że Twoje dane są zawsze bezpieczne. Warto jednak zauważyć, że jeśli zapomnisz hasła i utracisz hasło zapasowe, nie będziesz w stanie odzyskać dostępu do swoich haseł, zostaną one utracone na zawsze. W tych okolicznościach firma będzie musiała zresetować hasło główne i utworzyć nowe hasło zapasowe, co oznacza, że ​​będziesz musiał zacząć od nowa zapisywać hasła w skarbcu Blur.

Wady bezpieczeństwa?

Chociaż prawdą jest, że Blur otrzymał negatywną prasę pod koniec 2018 r. Z powodu odkrytej podatności, problem, który został przeniesiony z poprzedniej wypowiedzi aplikacji o nazwie MaskMe, został już załatany. Luka w zabezpieczeniach potencjalnie umożliwiła hakerom uzyskanie dostępu do następujących danych:

 • Adresy e-mail użytkowników Somer
 • Imiona i nazwiska niektórych użytkowników
 • Wskazówki niektórych użytkowników do hasła (ale tylko ze starej aplikacji MaskMe)
 • Ostatnie i ostatnie do ostatnich adresy IP użytkowników używane do logowania do Blur
 • Zaszyfrowane hasło Blur każdego użytkownika (w pełni zaszyfrowane, dlatego nie jest przydatne i nie nadaje się do uzyskiwania dostępu do haseł użytkowników).

Chociaż luka w zabezpieczeniach była poważna, dobrą wiadomością jest to, że ze względu na kompleksowe szyfrowanie stosowane przez Blur, hakerzy mieliby dostęp tylko do zaszyfrowanego hasła głównego (tylko w formacie zaszyfrowanym, a zatem nieprzydatnym), co oznacza, że nie byli w stanie uzyskać dostępu do danych karty kredytowej, haseł i innych danych chronionych w ich przechowalni. Chociaż ta luka dotyczyła tej luki, na szczęście nie była bardzo szkodliwa dla użytkowników Blur.

Ostrzeżenia dotyczące urządzenia i lokalizacji

Aby zwiększyć bezpieczeństwo, Blur wysyła Ci wiadomość za każdym razem, gdy logujesz się do swoich haseł z nowego urządzenia lub lokalizacji. Oznacza to, że korzystanie z VPN spowoduje otrzymanie kontroli bezpieczeństwa. Wiadomość e-mail umożliwia przejście do strony, na której można zweryfikować wszystkie urządzenia i lokalizacje, z których się zalogowałeś. Dzięki temu możesz oznaczyć login jako oszustwo, jeśli uważasz, że konto zostało przejęte.

Autoryzacja dwuskładnikowa

Dla tych, którzy chcą, można skonfigurować uwierzytelnianie dwuskładnikowe. To doda dodatkową warstwę bezpieczeństwa. Zalecamy również korzystanie z funkcji, które zapewniają, że Blur jest zablokowany i wymaga hasła po 15 minutach nieaktywności oraz przy każdym ponownym uruchomieniu przeglądarki.

Obsługa klienta

Obsługa klienta Abine Blur jest obsługiwana przede wszystkim za pośrednictwem dużej bazy danych odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na jej stronie internetowej. Ta sekcja FAQ jest przydatnym źródłem informacji, które mogą pomóc w rozwiązaniu większości pytań dotyczących usługi. Znaleźliśmy przydatne informacje na temat instalowania oprogramowania, konfigurowania go, tworzenia kopii zapasowych, przywracania konta za pomocą hasła i wielu innych ważnych tematów.

Każdy, kto chce bardziej bezpośredniego wsparcia, może skorzystać z obsługi klienta, klikając przycisk w prawym górnym rogu strony FAQ. Tutaj możesz zadać pytanie, na które zostanie udzielona odpowiedź za pośrednictwem systemu biletów.

Końcowe przemyślenia

Abine Blur to niezwykle interesujące rozszerzenie przeglądarki, które oferuje fantastyczną kompatybilność między urządzeniami. Początkujący poszukujący menedżera haseł, który automatycznie wypełnia się w locie, mogą korzystać z tego oprogramowania za darmo, a ponieważ działa on jako aplikacja zatrzymująca śledzenie - naprawdę oferuje wiele korzyści dla użytkowników.

Możliwość maskowania adresu e-mail pozwala na prowadzenie marketingu internetowego, robienie zakupów i wszelkie inne działania bez konieczności przekazywania prawdziwego adresu e-mail. A dla tych, którzy zdecydują się na konto premium, bezpieczny numer telefonu, który maskuje Twój prawdziwy numer telefonu (np. Numery Google Voice), jest fantastyczny do unikania połączeń spamowych i oszustw telefonicznych.

Podobało nam się prawie wszystko w tej aplikacji i wydaje się słuszne powiedzieć, że za darmo jest to wyjątkowo przydatne rozszerzenie. Prawdą jest jednak również to, że ta firma ma siedzibę w USA i że jest zamkniętym źródłem, co może dzwonić dzwonkami alarmowymi dla niektórych konsumentów.

To, czy zdecydujesz się zaufać i korzystać z Blur, zależy wyłącznie od Ciebie i Twojego osobistego modelu zagrożenia. Jeśli masz obawy dotyczące prywatności związane z menedżerem haseł Blur, możesz chcieć trzymać się czegoś takiego jak BitWarden. Jednak dla przeciętnego konsumenta Blur jest naprawdę wszechstronnym narzędziem, które zapewnia dużą prywatność przy zerowym koszcie. Z tego powodu dajemy Blur kciuki do góry.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me