Recenzja SaferVPN

SaferVPN

 • cennik

  Od 3,29 USD
  / miesiąc

 • Dostępne na:


  • Windows

  • System operacyjny Mac

  • iOS

  • Android

  • Linux
 • Odblokowuje:


  • Amazon Prime

  • Hulu

  • Netflix

  • iPlayer

ProPrivacy.com Wynik
7.3 z 10

streszczenie

SaferVPN jest rozwijającym się dostawcą VPN obsługującym klientów na całym świecie. Niedawno poprawił swoją grę i jest teraz usługą wirtualnej sieci prywatnej (VPN), którą możemy szeroko polecić. Szybkość połączenia i obsługa klienta to obszary, które można jeszcze poprawić, ale SaferVPN ma dość ścisłe wymagania dotyczące prywatności i bezpieczeństwa dobrej usługi VPN.

Szybkie statystyki

 • Jurysdykcja
  Izrael
 • Kraje
  35
 • Jednoczesne połączenia
  5

cechy

Wszystkich serwerów 700
Kraje 35
Jednoczesne połączenia 5
Torrenting
Serwery z czystego metalu lub wirtualne Połączenie
Przekierowanie portów
Obsługiwane routery R7000 (DD-WRT), router RT-N66U, WRT1900ACS (DD-WRT),
Obsługa routera
Wybór portu

SaferVPN oferuje następujące dodatkowe funkcje:

 • Wsparcie czatu na żywo 24/7
 • Algorytm automatycznego wyboru lokalizacji
 • Torrentowanie peer-to-peer (P2P) jest dozwolone (tylko serwer holenderski)
 • Ochrona WiFi
 • Rozszerzenie Chrome

Serwery znajdują się na całym świecie, a niektóre znajdują się w bardziej nietypowych lokalizacjach, takich jak Republika Południowej Afryki, Brazylia, Indie, Australia i Nowa Zelandia.

Algorytm automatycznego wyboru lokalizacji

Jest to funkcja, z której SaferVPN wydaje się bardzo dumny:

"Mamy funkcję naprawy diagnozy, która działa w tle i wybiera najlepszy protokół VPN do użycia na podstawie konfiguracji systemu. W większości przypadków używamy IKEv2 przez IPSEC (AES 256) i wracamy do OpenVPN (AES 256)."

IKEv2 jest powszechnie uważany za bezpieczny protokół VPN i jest szczególnie świetny, gdy regularnie przełącza się między WiFi i telefonem komórkowym lub między różnymi sieciami WiFi. Zasadniczo zalecamy jednak OpenVPN, ponieważ jest to sprawdzony standard zapewniający bezpieczeństwo danych. Jeśli wolisz trzymać się OpenVPN, to nic wielkiego, ponieważ algorytm automatycznego wyboru lokalizacji jest całkowicie opcjonalny.

Szczegółową dyskusję na ten temat można znaleźć w moim Przewodniku szyfrowania VPN.

Odwiedź SaferVPN »

Szybkość i wydajność

Wszystkie testy zostały przeprowadzone na moim połączeniu światłowodowym Virgin Media UK 80 Mb / s / 5 Mb / s, z wykorzystaniem protokołu OpenVPN. Pozwoliłem SaferVPN na automatyczny wybór serwerów w danej lokalizacji.

Safervpn Down

Safervpn Up

Wykresy pokazują najwyższe, najniższe i średnie prędkości dla każdego serwera i lokalizacji. Widziałem gorsze wyniki, ale ja.

Testy szczelności

Rozdzielczość DNS została poprawnie wykonana przez serwery innych firm. SaferVPN używa do tego Google DNS, ale wyniki są podawane w przybliżeniu, aby Google nie wiedział, kto je utworzył. Chociaż nie jest tak dobry jak dostawca wykonujący własne rozpoznawanie DNS, myślę, że jest w porządku.

Niestety inne wyniki są mniej zachęcające. W systemie Windows wykryłem wyciek IPv6 za pośrednictwem WebRTC. Chociaż wycieki WebRTC są przede wszystkim problemem przeglądarki, wiele usług VPN zaostrzyło swoje ustawienia, aby zminimalizować prawdopodobieństwo ich wystąpienia. Co gorsza, klient macOS wyciekał mój adres IPv6, nie tylko przez WebRTC, również jako zwykły wyciek IP. Dlatego każdy, kto ma połączenie IPv6, zaleca się wyłączenie IPv6 w ustawieniach systemu operacyjnego i zablokowanie WebRTC w przeglądarce.

Cena £

24 miesiące

3,29 USD
na miesiąc

12 miesięcy

5,49 USD
na miesiąc

1 miesiąc

12,95 USD
na miesiąc

Jak zwykle cena za miesiąc spada, im dłużej kupujesz abonament. Dostępny jest 24-godzinny bezpłatny okres próbny, co jest miłe. W tym celu nie są wymagane dane karty kredytowej. SaferVPN oferuje również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Płatności można dokonać za pomocą karty kredytowej / debetowej, Paypal lub Bitcoin. Bardziej niejasne opcje płatności są również dostępne dzięki uprzejmości Paymentwall.

Łatwość użycia

Windows
System operacyjny Mac
iOS
Android
Linux
telefon Windows

SaferVPN oferuje niestandardowe aplikacje dla systemów Windows, Mac OS, iOS i Android. Aplikacje mobilne używają OpenVPN z tymi samymi ustawieniami szyfrowania, co aplikacje komputerowe. SaferVPN zapewnia również dobre instrukcje ręcznej konfiguracji dla systemów Linux, telefonów Blackberry, telefonów z systemem Windows, wielu routerów i różnych platform do strumieniowego przesyłania multimediów.

Klient VPN VPN SaferVPN

Klient SaferVPN jest dość prosty, ale wykonuje zadanie.

Klient stacjonarny SaferVPN

Nie jest jasne, który protokół jest używany, gdy wybrano domyślny „Automatyczny”. Wsparcie też nie było w stanie mi tego powiedzieć.

Protokoły SaferVPN

Klient systemu Windows SaferVPN ma przełącznik „zabicia”. Przetestowałem to, wymuszając zamknięcie aplikacji w Menedżerze zadań Windows, ale nadal byłem podłączony do Internetu.

Oznacza to, że przełącznik „zabicia” jest reaktywny - zamyka Internet, gdy wykryje, że VPN się rozłączył. Nie działa na przykład, jeśli sam klient VPN ulegnie awarii.
Przełącznik zabijania oparty na zaporze ogniowej, który zapobiega wszelkim połączeniom poza VPN, byłby lepszy, ale każdy przełącznik zabijania jest lepszy niż żaden.

SaferVPN auto WiFi

Zauważyłem, że klient bardzo szybko łączy się z serwerami VPN, co jest miłe. Jak zobaczymy, klient nie obejmuje żadnej ochrony przed wyciekiem DNS.

Aplikacja na Androida

Posiadam telefon z Androidem, więc pobrałem aplikację na Androida ze Sklepu Play.

Uprawnienia aplikacji SaferVPN

SaferVPN znacznie zmniejszył liczbę uprawnień wymaganych przez aplikację. Powyższa lista jest teraz bardzo rozsądna.

Klient mobilny SaferVPN

Aplikacja również wygląda dobrze i nie wykryłem wycieków IP podczas jej używania.

Rozszerzenia Chrome i Firefox

SaferVPN oferuje rozszerzenia przeglądarki dla Chrome i Firefox. Powiedziano mi, że (i zakładam, że dotyczy to również dodatku do przeglądarki Firefox):

„Nie używamy jawnie szyfrowania w naszym rozszerzeniu Chrome. Sam Chrome (wewnętrznie) wykorzystuje SSL jako warstwę bezpieczeństwa na szczycie protokołu HTTP, aby zabezpieczyć dane sesji użytkownika przed kradzieżą przez „złych” ludzi ”.

Myślę, że to oznacza, że ​​używa HTTPS, ale nie jestem pewien. Jeśli chcesz szyfrowanego połączenia, trzymaj się pełnego klienta VPN.

Rozszerzenie SaferVPN Chrome

Obsługa klienta

Całodobowe wsparcie
Bezpłatny okres próbny Tak - 1 dzień
Czat na żywo
Gwarancja zwrotu pieniędzy
Długość gwarancji zwrotu pieniędzy 30

Oprócz instrukcji konfiguracji wsparcie odbywa się głównie przez czat na żywo przez całą dobę. Wprowadzono również system poczty elektronicznej z biletami. Kiedy skontaktowałem się ze wsparciem SaferVPN za pośrednictwem czatu na żywo, odpowiedzi były niemal natychmiastowe i bardzo przyjazne.

Nie uważam za sprawiedliwe oczekiwać od personelu pomocniczego pierwszej linii posiadania dogłębnej wiedzy technicznej, ale byłem trochę zirytowany tym, że wielokrotnie otrzymywałem odpowiedzi „Mogę zapewnić, że używamy najlepszego możliwego szyfrowania”, kiedy pytamy o szczegóły.

Co ważniejsze, kiedy moje zapytania były eskalowane za pośrednictwem e-maili z biletami w celu zwrócenia uwagi przez bardziej kompetentnych pracowników, odpowiedzi były raczej niezadowalające. Dobrym przykładem jest to, kiedy zapytałem o bezpieczeństwo rozszerzenia Chrome i kiedy nie jestem w stanie ustalić, czy zastosowano idealną tajemnicę przekazywania.

Prywatność i ochrona

Wyłącznik awaryjny
Obfuscation (podstęp)
Samoobsługowy / proxy DNS tak

Jurysdykcja

SaferVPN (a zatem Perimeter 81) ma siedzibę w Izraelu, który ma surowe przepisy dotyczące ochrony danych, które ściśle i konkretnie ograniczają zdolność rządu do szpiegowania danych osobowych.

Z drugiej strony Mossad jest bliskim sojusznikiem NSA, a Izrael znany jest z solidności operacji cyberobrony i współpracy z NSA w operacjach masowej inwigilacji. Podsumowując, surowe przepisy Izraela dotyczące ochrony danych sprawiają, że jest to miejsce dość przyjazne dla prywatności.

Kłody

Na swojej stronie głównej SaferVPN mówi,

„Brak zasad rejestrowania! Cenimy i szanujemy Twoją prywatność - w sieci i poza nią. Nigdy nie logujemy ani nie monitorujemy ruchu w sieci VPN. ”

Więcej szczegółów, SaferVPN nie przechowuje żadnych dzienników użytkowania. Nie rejestruje również twojego adresu IP podczas nawiązywania połączeń lub zachowuje sporo innych informacji (metadanych) połączenia:

"• data i godzina rozpoczęcia sesji, data i godzina zakończenia sesji,

• ilość danych przesyłanych podczas każdej sesji,

• do której lokalizacji (np. USA Wschód) (nie przechowujemy adresów IP serwerów),

• i z jakiego kraju się łączyłeś (nie posiadamy adresów IP)."

Bezpieczeństwo techniczne

PPTP
L2TP / IPsec
SSTP
IKEv2
OpenVPN

SaferVPN wykorzystuje następujące szyfrowanie OpenVPN: AES-256 dla szyfru kanału danych, RSA-2048 dla uzgadniania TLS (Transport Layer Security) i SHA-256 dla uwierzytelniania skrótu kanału kontrolnego.

Wsparcie nie było w stanie podać mi więcej szczegółów, więc zgaduję, że SaferVPN używa SHA-1 do uzgadniania kanału danych (co jest w porządku). SaferVPN potwierdziło, że używa idealnej tajemnicy przekazywania (PFS) dla wszystkich połączeń OpenVPN i IKEv2.

To jest silna konfiguracja OpenVPN. Aplikacje systemu Windows i macOS SaferVPN zawierają również ochronę przed wyciekiem DNS i przełącznik „zabicia”, ale jak widzieliśmy, nie zawsze są one skuteczne. Aplikacje SaferVPN na Androida i iOS zawierają wyłącznik awaryjny, który pozostaje bardzo przydatną, choć aż nazbyt niezwykłą, funkcją.

Końcowe przemyślenia

SaferVPN wprowadził kilka znaczących ulepszeń i jest już blisko bycia świetną usługą. Korzysta z doskonałego szyfrowania, ma wiele serwerów w przydatnych lokalizacjach, pozwala na pięć połączeń jednocześnie i ma dobrą politykę rejestrowania. Oferuje również bardzo przydatne dzwonki i gwizdki, takie jak rozszerzenie Chrome i silne wsparcie dla IKEv2. Tylko nieco niższa wydajność i niższa (ale przyjazna!) Obsługa klienta powstrzymuje SaferVPN. Użytkownicy IPv6 powinni jednak podjąć dodatkowe środki bezpieczeństwa.

Dzięki 24-godzinnemu bezpłatnemu okresowi próbnemu i 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy nie ma powodu, aby nie sprawdzać tej wysoce kompetentnej usługi.

Odwiedź SaferVPN »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me