Recenzja Shellfire VPN

Shellfire VPN

 • cennik

  Od 3,20 USD
  / miesiąc

 • Dostępne na:


  • Windows

  • System operacyjny Mac

  • iOS

  • Android

ProPrivacy.com Wynik
7.1 z 10

streszczenie

W tym przeglądzie Shellfire VPN patrzę na „tradycyjną” opartą na oprogramowaniu usługę VPN oferowaną przez tego niemieckiego dostawcę. Zobacz moją recenzję Shellfire Box, aby zobaczyć przenośny router VPN również oferowany przez tę firmę. Jak zobaczymy, ta niemiecka usługa VPN ma pewne zalety, które ją polecają, ale zawodzi ją przede wszystkim bardzo słaba prędkość połączenia.

Szybkie statystyki

 • Jurysdykcja
  Niemcy
 • Jednoczesne połączenia
  1
 • Kraje
  35

cechy

 • OpenVPN
 • Może również skonfigurować PPTP i L2TP / IPSec
 • Brak dzienników
 • Brak wycieków IP
 • Aplikacje na Androida i iOS
 • Obsługa Netflix i BBC iPlayer
 • Solidne szyfrowanie
 • Idealna tajemnica postępowa
 • Wsparcie P2P

Szybkość i wydajność

Wszystkie testy zostały wykonane przy użyciu mojego łącza światłowodowego Virgin UK 50 Mb / s / 3 Mb / s. Moje testy w USA i Holandii wykorzystały serwery PremiumPlus.

Moje testy w Wielkiej Brytanii zostały przeprowadzone na serwerze „Premium” o prędkości maksymalnej 10 Mb / s. Uzyskane przeze mnie wyniki były jednak bliższe 25 Mb / s. Jednak raczej niepokojąco przetestowałem również brytyjski serwer „unlimited PremiumPlus” i stwierdziłem, że jest on znacznie wolniejszy niż testowany tutaj serwer „Premium”. Zrób z tego co chcesz. Myślę, że uczciwie jest opisywać te wyniki jako rozczarowujące.

Shellfire działał znacznie lepiej, jeśli chodzi o wycieki IP. Nie wykryłem żadnego. Niestety mój dostawca usług internetowych (Virgin Media) nie obsługuje połączeń IPv6, więc nie mogłem przetestować pod kątem wycieków IPv6.

Ich serwery DNS są obsługiwane przez Google. Jednak nie jest to koszmar prywatności, jak mogłoby się początkowo wydawać, ponieważ wszystkie żądania są obsługiwane przez Shellfire, więc Google nie wie, kto wysłał żądanie DNS.

Ceny i plany

Shellfire VPN oferuje trzy plany cenowe (nie licząc routera, który sprawdziłem osobno). Darmowy plan jest dostępny, ale nic dziwnego, że jest dość ograniczony (ponieważ wszystkie takie bezpłatne plany są).

 • Wolna przepustowość użytkowników jest ograniczona do 1 Mb / s, a ty jesteś ograniczony do serwerów w tylko dwóch krajach (Niemcy i USA). Musisz także poczekać 25 sekund, aż ekran nag zakończy się przy każdym połączeniu. Shellfire twierdzi, że streaming nie jest dostępny dla darmowych użytkowników, ale mogłem przesyłać strumieniowo nawet z US Netflix przy użyciu darmowego konta.
 • Abonament Premium kosztuje 4,00 USD miesięcznie lub 3,20 USD miesięcznie, jeśli jest wypłacany rocznie. Przepustowość użytkowników Premium jest ograniczona do 12 Mb / s, a oni mają dostęp do 20 serwerów
 • Abonament PremiumPlus kosztuje 9,00 USD miesięcznie lub 5,60 USD miesięcznie, jeśli jest wypłacany rocznie. Użytkownicy PremiumPlus korzystają z nieograniczonej przepustowości i serwerów w 31 krajach. Należą do nich bardziej nietypowe opcje, takie jak Australia, Islandia (świetna prywatność) i Republika Południowej Afryki. Należy jednak pamiętać, że pełna nieograniczona przepustowość „PremiumPlus” jest dostępna tylko na niektórych serwerach.

Oprócz powyższych korzyści szyfrowanie VPN poprawia się z każdą aktualizacją w planie (więcej na ten temat poniżej). Rozczarowujące jest to, że wszyscy użytkownicy Shellfire są ograniczeni do jednego jednoczesnego połączenia.

Ta recenzja dotyczy planu PremiumPlus.

Prywatność i ochrona

Shellfire stwierdza, że ​​„nie rejestrujemy żadnych danych połączeń”. Ale z drugiej strony, stwierdza również, że „surfujesz absolutnie bezpiecznie i anonimowo!” Naprawdę chciałbym, aby dostawcy VPN przestali to mówić.

Shellfire dokładnie wie, kim jesteś za pośrednictwem adresu IP, i może przechowywać dzienniki w dowolnym momencie. Podczas korzystania z usługi nie jesteś w żaden sposób anonimowy.

Przyglądając się bliżej swojej polityce prywatności, Shellfire mówi to,

„Dane dotyczące połączenia i użytkowania (na przykład transfery plików, czasy połączeń) są gromadzone tylko wtedy, gdy są wymagane jako sposób rozliczania. Nie dotyczy to taryf ryczałtowych. ”

Biorąc pod uwagę, że wszystkie jego plany VPN korzystają z taryf ryczałtowych, wydaje się, że Shellfire jest prawdziwą usługą bez dzienników. Tak!

Shellfire ma siedzibę w Niemczech, które mają jedne z najsurowszych przepisów dotyczących prywatności na świecie. Jednak nowe przepisy dotyczące nadzoru i obowiązkowego zatrzymywania danych są uciążliwe. Wielu obawia się, że sytuacja się pogorszy.

Jak rozumiem, nowe obowiązkowe przepisy dotyczące zatrzymywania danych nie mają obecnie zastosowania do dostawców VPN.

Oprócz powyższego problemu niemiecki wywiad (BND) aktywnie monitoruje obywateli niemieckich i ściśle współpracuje z GCHQ i NSA.

W związku z tym Niemcy zwykle nie są idealną lokalizacją do oparcia usługi VPN zorientowanej na prywatność. Trwa jednak debata na ten temat dzięki reputacji jej przepisów dotyczących prywatności.

P2P jest dozwolony przez Shellfire, ale tylko na serwerze w Finlandii.

Shellfire używa wspólnych adresów IP.

„Używamy OpenVPN z AES-256-CBC jako naszym szyfrem dla Premium Plus, AES-192-CBC dla Premium i AES-128-CBC dla naszych bezpłatnych kont. Używamy 2048 bitowych kluczy i certyfikatów RSA. DHE służy do zachowania tajemnicy terminowej. ”

Uścisk dłoni nie jest określony w plikach konfiguracyjnych .ovpn, więc założę, że jest to standardowy HMAC SHA-1, co jest absolutnie w porządku.

Te ustawienia szyfrowania nie są czymś bardzo podekscytowanym. Szyfrowanie PremiumPlus odpowiada naszej minimalnej rekomendacji dla „bezpiecznego” połączenia VPN, które powinno być odporne na wszelkie znane formy ataku w dającej się przewidzieć przyszłości.

A szyfrowanie używane w innych planach powinno być wystarczająco dobre do większości celów.

Końcowe przemyślenia

Usługa VPN Shellfire prawie nie oferuje dzwonków i gwizdków. Ale w ogóle nie przechowuje dzienników, używa przyzwoitego szyfrowania, a podczas korzystania z niego nie wykryłem wycieków adresów IP. To nie są rzeczy, do których powąchać.

Fakt, że mogłem przesyłać strumieniowo amerykański serwis Netflix przy użyciu nawet bezpłatnego abonamentu, sprawia, że ​​ten dostawca jest wart rozważenia przez osoby starające się znaleźć usługę VPN, która nie jest blokowana. Jednak tylko jedno współbieżne urządzenie jest zaskakująco skąpe (wielu rywali pozwala na pięć lub więcej!), A te wyniki prędkości są bardzo odrażające.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me