Recenzja SmartVPN

SmartVPN

 • cennik

  Od 6,95 USD
  / miesiąc

ProPrivacy.com Wynik
1 z 10

streszczenie

Nasza recenzja SmartVPN znalazła na scenie nowego dostawcę o doskonałych prędkościach i dobrych cenach, choć pewne obawy dotyczące szyfrowania i pytania dotyczące niezawodności wsparcia mogą okazać się niesmaczne dla niektórych użytkowników. Sprawdź usługę za pomocą poniższego linku lub czytaj dalej, aby uzyskać więcej analiz.

Szybkie statystyki

 • ProPrivacy.com SpeedTest (średnia)
  13 Mbps
 • Jurysdykcja
  Maroko
 • Jednoczesne połączenia
  1
 • Kraje
  14

cechy

Rejestracja prawna SmartVPN ma siedzibę w Maroku (który ma podobne przepisy DRD do UE), pod trafnie nazwanym Anonimowym pseudonimem firmy. W planie Premium jest 15 serwerów do wyboru, obejmujących 13 lokalizacji głównie w Europie, po jednym w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii i Singapurze. Zasięg jest wtedy raczej niewielki dla osób mieszkających lub podróżujących przez większą część Afryki, Ameryki Południowej i Australii - chociaż nadchodzą aktualizacje nowych Brazylii, Irlandii, Litwy, Korei Południowej i Australii (oprócz niektórych tajemniczych serwerów) , zaplanowane do końca przyszłego tygodnia.

Niestety, możesz mieć tylko jedno urządzenie podłączone do VPN na raz, choć wkrótce może się to zmienić wraz z wydaniem specjalnie zaprojektowanych klientów mobilnych na Androida i iOS. Odwiedź SmartVPN za pomocą poniższego linku lub czytaj dalej, by zastanowić się nad bezpieczeństwem.

Odwiedź SmartVPN »

Szybkość i wydajność

Prędkości były niezmiennie świetne na wszystkich serwerach w nieformalnych testach, a liczby potwierdzały niepotwierdzone wrażenia dotyczące wydajności. Prędkości uśrednione w zakresie 15 Mb / s dla połączeń w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Prędkości w USA były również zaskakująco doskonałe - pomimo dużej odległości geograficznej - średnio w zakresie 12 Mb / s poniżej.

Podczas przeglądu SmartVPN nie wykryto wycieków DNS, wycieków IP ani wycieków WebRTC. Biorąc to pod uwagę, zawsze dobrze jest sprawdzić rzeczy samemu za pomocą ipleak.net

Ceny i plany

SmartVPN oferuje trzy plany różniące się zarówno ceną, jak i zawartymi funkcjami. W tym przeglądzie skupimy się na planie Premium, ponieważ ograniczenia serwera (DE, NL) w planie podstawowym mogą sprawić, że nie będzie on atrakcyjny geograficznie dla wielu użytkowników, którzy nie znajdują się w pobliżu tych krajów lub tych, którzy mają potrzeby związane z odblokowaniem . Wzrost cen z 3 do 6 USD miesięcznie nie jest zbyt gwałtowny w przypadku większej liczby lokalizacji serwerów. Możesz również zdecydować się na całkowicie droższą opcję 13 USD miesięcznie, jeśli chcesz dedykowanego adresu IP, choć nieco to zmniejsza twoją anonimowość - narażając Cię na atak typu end-to-end.

Ceny SmartVPN

Każdy plan daje wybór głównych protokołów szyfrowania, które omówimy bardziej szczegółowo poniżej, wystarczy powiedzieć, że OpenVPN powinien być twoim wyborem w przeważającej większości przypadków. Istnieją również rabaty wprost proporcjonalne do długości zobowiązania, powiększone o 5% rabatów, jak pokazano na powyższym obrazku. Możesz zaoszczędzić 5% na rejestrację kwartalną, 10% na półroczne i 15%, jeśli korzystasz z usługi i chcesz dokonać zobowiązania przez rok. Możesz zapłacić dowolną dużą kartą kredytową, PayPal, a nawet Bitcoinem przez Bitpay, aby w pełni zachować swoją anonimowość. Istnieje również 7-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy z niektórymi zastrzeżeniami częściowo odtworzonymi poniżej.

"Wszystkie zwroty dokonane poza okresem 7-dniowego zakupu okna będą rozpatrywane wyłącznie przez SmartVPN, tylko wtedy, gdy subskrybent przysięgnie wykazać niedostępność usługi lub że to samo zostało wykorzystane w okresie subskrypcji lub że podjęto wiele uzasadnionych starań nawiązano kontakt z SmartVPN w celu rozwiązania problemu."

Oznacza to, że SmartVPN nie musi działać na twoich urządzeniach przed i po skontaktowaniu się ze wsparciem SmartVPN, tak skomplikowanym, jak niektórzy mogą się wydawać. Jednak nawet płatności Bitcoin są zwracane - podobnie jak wszystkie inne - w USD. Niezła oferta, ponieważ większość dostawców nie oferuje zwrotów Bitcoin.

Istnieje również plan Fidelity (polecenie), w którym potencjalnie zyskujesz formę kredytu na bezpłatną usługę dla każdego przyjaciela, który zarejestruje się na twoją radę i po odnowieniu subskrypcji.

Prywatność i ochrona

Bezpieczeństwo niestety sprowadza się do mieszanej torby, choćby dlatego, że nie otrzymaliśmy odpowiedzi na to, jakie dokładnie metody szyfrowania są używane, oprócz domyślnego pakietu 256-bitowego AES OpenVPN wymienionego w sekcji protokołów witryny - ale nie ma nic innego do powiedzenia, poza czystą spekulacją, dopóki zespół projektowy SmartVPN nie będzie chciał komentować.

Byłoby również miło wyjaśnić powyższe i poniżej obrazy dotyczące rejestrowania, ponieważ jasne jest, że rejestrowanie połączeń ma miejsce, ale jak długo dokładnie są one przechowywane, jest nieco tajemnicą. Idealnie byłoby, gdyby dzienniki połączeń nie były posuwane naprzód, ale nie jest to wcale rzadka praktyka w branży.

Z twojej strony zawsze jest pewien element wiary, że SmartVPN - lub jakikolwiek inny prover VPN, jeśli o to chodzi - nie naruszy twoich danych i nie przekaże ci. Będąc stosunkowo nową usługą, nie ma o wiele więcej do komentowania w tej sprawie niż to, co widać powyżej, i w podsumowaniu tego artykułu.

Łatwość użycia

Strona internetowa SmartVPN jest Spartaninem, ale jest wydajna i na pewno nie ma w niej wzroku. Istnieje przydatne narzędzie do przeliczania waluty z euro na dolary na GBP. Łącza do funkcji serwisowych, wsparcia i sekcji blogów są jasno określone.

Tymczasem dolny baner zawiera łącza do mediów społecznościowych i stronę informacyjną serwera, a także bieżący kanał Twittera w prawym dolnym rogu.

Blog zawiera kilka przydatnych postów na temat odblokowywania i informacji o bezpieczeństwie dla firm. Wygląda na to, że obiecujące źródło infose treści posuwa się naprzód.

Wsparcie

Wsparcie występuje w dwóch formach: LiveChat i oparte na biletach. Pracownicy pomocy technicznej odpowiadali na moje pytania najlepiej jak potrafili, choć czasami nagle. Z drugiej strony, niuansowe pytania zostały przekierowane do obsługi biletów i zajęły kilka dni na udzielenie odpowiedzi (wciąż nie ma słowa w tym piśmie, jak omówiono wcześniej w części „Bezpieczeństwo” powyżej).

Sekcja FAQ nie jest zbyt pouczająca, ale radzi sobie z prostymi pytaniami. Byłoby miło widzieć w przyszłości znacznie bardziej rozbudowany obszar FAQ, ale zwykle przychodzi to z czasem.

Proces

Logować się

Rejestracja obejmuje dodanie imienia i nazwiska oraz adresu e-mail, informacji rozliczeniowych - lub nie, w zależności od tego, czy korzystasz z Bitcoin - a następnie postępowanie zgodnie z instrukcjami konfiguracji w obszarze Klient, aby rozpocząć.

Klient SmartVPN dla Windows VPN

Indywidualnie dostosowany klient Windows SmartVPN nie jest jeszcze bezbłędny, ale to, co jest na miejscu, jest całkiem dobre, jeśli nie zadziwiające z wizualnego punktu widzenia. Wystarczy wybrać serwer i nacisnąć Połącz, aby nawiązać połączenie VPN - rozłącz, aby je wyłączyć. Nie ma jeszcze w ofercie żadnego wyłącznika bezpieczeństwa, ale ochrona DNS wygląda dobrze (niewidoczna, ale wypalona), jak omówiono w poniższej sekcji. Możesz wybrać automatyczne łączenie przy uruchamianiu lub skorzystać z nowej funkcji „Smart Connect”, aby połączyć się z optymalnym portem VPN.

Inne platformy

SmartVPN jest obecnie dostępny w systemach Windows, OSX, Linux, Android i iOS, chociaż istnieje tylko dedykowany klient dla OSX (lub wspomnianej wyżej aplikacji Windows omówionej powyżej).

Końcowe przemyślenia

SmartVPN ma jedne z najlepszych prędkości na rynku, z niezawodnymi połączeniami do uruchomienia. Niestety niektóre obawy związane z szyfrowaniem budzą niepokojące wrażenie, podobnie jak brak jakichkolwiek zasad dotyczących prób lub zwrotów. Użyj linku poniżej, aby wypróbować SmartVPN.

Odwiedź SmartVPN »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me