Recenzja StrongVPN

ZMIENIŁEM, W JAKI SPOSÓB PORÓWNAMY RECENZJE!
Niedawno zaktualizowaliśmy nasz proces oceniania wszystkich recenzji w ProPrivacy.com. Szczegóły naszych nowych kryteriów punktacji można znaleźć tutaj

StrongVPN

 • cennik

  Od 5,83 USD
  / miesiąc

 • Dostępne na:


  • Windows

  • System operacyjny Mac

  • iOS

  • Android
 • Odblokowuje:


  • Amazon Prime

  • Hulu

  • Netflix

ProPrivacy.com Wynik
7.2 z 10

streszczenie

StrongVPN to dostawca VPN z siedzibą w USA. Firma VPN, założona w 2005 roku, szybko ewoluowała - teraz znajduje się pod kontrolą odnoszącej sukcesy firmy StackNath z CDN. StrongVPN to usługa dostosowana do wszystkich platform, która zapewnia wyjątkowo dobre prędkości połączeń. Dodaj do tego jego zdolność do odblokowywania usług, takich jak Netflix, Prime i Hulu, a będziesz mieć usługę, z której większość osób będzie korzystać podczas przesyłania strumieniowego. Dział obsługi klienta jest jednym z najlepszych, jakie kiedykolwiek spotkałem. Ponadto, jeśli jest kupowany co roku, ta usługa ma całkiem dobry stosunek jakości do ceny. Być może jedyną wadą tej usługi jest to, że ma tylko wyłącznik bezpieczeństwa dla systemu Windows. Oznacza to, że jeśli zamierzasz robić cokolwiek wrażliwego, na przykład pobieranie P2P, jest to na razie usługa tylko dla systemu Windows.

Szybkie statystyki

 • Jednoczesne połączenia
  12
 • Kraje
  26
 • Jurysdykcja
  NAS
 • ProPrivacy.com SpeedTest (średnia)
  64,02 Mbps

Cena £

12 miesięcy

5,83 USD
na miesiąc

1 miesiąc

10,00 $
na miesiąc

Od czasu ostatniego przeglądu StrongVPN usprawnił on swoje plany. Firma reklamuje teraz tylko pakiet miesięczny i roczny. Naszym zdaniem miesięczny abonament jest odrobiną kosztownej strony. Jednak w szczególności dla użytkowników systemu Windows koszt rocznej subskrypcji jest konkurencyjny.

StrongVPN udostępnia bezpłatnie inteligentną funkcję DNS ze wszystkimi swoimi planami, co jest miłym dodatkiem dla osób, które chcą odblokować wiele treści.

Abonenci otrzymują 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, co oznacza, że ​​każdy może subskrybować i zmienić zdanie. Płatności można dokonać za pomocą karty debetowej, karty kredytowej, American Express, PayPal i Alipay. Jednak obecnie nie są akceptowane żadne kryptowaluty.

cechy

StrongVPN
NordVPN
ExpressVPN

Windows
System operacyjny Mac
iOS
Android
Linux
telefon Windows
 • Bez ograniczeń

 • Zero dzienników

 • Killswitch (tylko Windows)

 • Inteligentna usługa DNS

 • 12 jednoczesnych urządzeń

 • Odblokuj Netflix US

 • Obsługa routera dla wielu modeli

 • Silne szyfrowanie OpenVPN

 • Szybkie prędkości połączenia

 • Protokół Beta WireGuard

Odwiedź StrongVPN »

Odblokuj Netflix?

StrongVPN
NordVPN
ExpressVPN

Amazon Prime
Hulu
Netflix
iPlayer

Podczas naszych testów odkryliśmy, że StrongVPN jest w stanie odblokować wiele bardzo poszukiwanych usług przesyłania strumieniowego, w tym Netflix US. Bez problemu dostaliśmy się również do brytyjskiego serwisu Netflix. Niestety nie udało się odblokować brytyjskiego BBC iPlayera. Jeśli jest to problem, spójrz gdzie indziej.

StrongVPN z powodzeniem wprowadził nas również na ABC.com i NBC.com. Byliśmy również w stanie uzyskać dostęp do usługi Channel 4 na żądanie z Wielkiej Brytanii.

Szybkość i wydajność

Testujemy VPN przy użyciu opartego na serwerze, naukowego systemu testów szybkości. Nasz zastrzeżony system jest jedyny w swoim rodzaju na rynku porównywania VPN i pozwala konsumentom uzyskać dokładną migawkę tego, czego można się spodziewać w zakresie wydajności VPN. Nasz system testuje StrongVPN trzy razy dziennie, a wyniki pokazują, że jest to szybka sieć VPN, która jest w stanie zapewnić prędkości wystarczająco dobre do przesyłania strumieniowego wideo 4K wysokiej jakości. Dzięki szybkości połączenia StrongVPN zalicza się również do elitarnej kategorii sieci VPN, które radzą sobie z zadaniami intensywnie wykorzystującymi dane, takimi jak gry.

Prędkości pobierania StrongVPN

Aby przetestować StrongVPN pod kątem prywatności, sprawdziliśmy pod kątem wycieków IPv4 i IPv6 za pomocą maszyny wirtualnej w systemie Windows. Testowaliśmy za pomocą okna incognito, aby upewnić się, że nie występują problemy z pamięcią podręczną. Nasze testy nie wykazały wycieków IPv4 ani wycieków IPR4 WebRTC. Wyniki wykazały, że StrongVPN rzeczywiście obsługuje żądania DNS z własnymi serwerami.

Niestety sieć VPN cierpi z powodu wycieków IPR6 WebRTC. Oznacza to, że musisz całkowicie wyłączyć IPv6, aby z powodzeniem korzystać z tej sieci VPN w celach związanych z prywatnością. Szczerze mówiąc, StrongVPN przyznaje, że tak jest, a po wyłączeniu IPv6 VPN działa jak urok. Jest to coś, na co musisz uważać - ale niekoniecznie jest to przełom, ponieważ bardzo łatwo jest wyłączyć IPv6.

Prywatność i ochrona

StrongVPN
NordVPN
ExpressVPN

Całodobowe wsparcie
Czat na żywo
Gwarancja zwrotu pieniędzy
Długość gwarancji zwrotu pieniędzy 30 30 30

Mieszkanie w USA nie jest dobre dla prywatności. USA są domem NSA, a CIA i USA egzekwują nakazy i rozkazy, które mogą zmusić firmy do rezygnacji z danych o użytkownikach i zachowania ich w tajemnicy przez nieokreślony czas. Pomimo tej wady StrongVPN jest usługą, która reklamuje silne zasady braku dzienników. Oznacza to, że VPN nie przechowuje żadnych dzienników dotyczących danych, które przechodzą przez jego serwery.

Jeśli chodzi o szyfrowanie, ta VPN zapewnia wybór protokołów. IKEv2, SSTP, L2TP / IPSec i OpenVPN są dostępne przy użyciu różnych aplikacji. Zalecanym protokołem jest OpenVPN, który jest dostępny zarówno w wersji na komputery stacjonarne, jak i Android. Sprawdziliśmy implementację OpenVPN StrongVPN, aby upewnić się, że jest wystarczająco silna, aby chronić dane subskrybenta przed atakami. Odkryliśmy, że jego implementacja szyfrowania przekracza nasze minimalne wymagania dotyczące prywatności i bezpieczeństwa, co oznacza, że ​​ta sieć VPN jest bezpieczna.

Szyfr AES 256 z uzgadnianiem RSA-2048 i SHA-1 (HMAC) do uwierzytelniania mieszającego. Nie byłem w stanie ustalić, czy zastosowano Perfect Forward Secrecy. Ogólnie rzecz biorąc, to szyfrowanie jest wystarczająco solidne dla większości ludzi.

Z drugiej strony VPN zabezpiecza twoje dane tylko tak długo, jak VPN jest podłączony, a ponieważ przełącznik zabójstwa jest dostępny tylko w systemie Windows, VPN może nie być odpowiedni dla wszystkich. Ponadto IPv6 musi być wyłączony, aby bezpiecznie korzystać z tej sieci VPN.

Doświadczenie użytkownika

Strona internetowa

Strona StrongVPN jest przydatna, jednak brakuje w niej ważnych danych dotyczących standardów implementacji szyfrowania. Jego sekcja FAQ jest przydatna, ale zawiera tylko podstawowe potrzeby. Dobra wiadomość jest taka, że ​​StrongVPN ma okno czatu na żywo przez całą dobę na swojej stronie internetowej. Uważam, że jego agenci są niezwykle pomocni. Dział techniczny był jednak dostępny tylko w ciągu tygodnia.

Subskrybowanie jest łatwe, a rozmawiając na czacie na żywo, mogą połączyć cię z wieloma przydatnymi informacjami, które są zakopane w witrynie. Ogólnie dobry.

Proces

Rejestracja jest łatwa i nie trzeba podawać dużej ilości danych. Jest to dobre i jeśli zarejestrujesz się za pomocą e-maila z nagrywarką, możesz uzyskać subskrypcję z dużą ilością prywatności. Niestety kryptowaluty nie są dostępne. Warto zwrócić uwagę na to, że po pierwszym pobraniu klienta automatycznie przypisuje cię do "Dom" serwer. Ten serwer to PPTP, nieaktualna forma szyfrowania, której nie zalecamy. Z tego powodu pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić po zainstalowaniu StrongVPN, jest zmiana ustawień szyfrowania w opcjach klienta.

Klient VPN VPN StrongVPN

To najlepszy klient StrongVPN i twierdzimy, że StrongVPN jest znacznie lepszy dla użytkowników systemu Windows niż konsumenci używający innego systemu operacyjnego. OpenVPN jest dostępny, oprogramowanie jest łatwe w użyciu, i jest w pełni wyposażone w ochronę przed wyciekiem DNS IPv4 i wyłącznik bezpieczeństwa. Zaciemnianie sieci VPN jest również dostępne za pośrednictwem funkcji o nazwie szyfrowanie. StrongVPN powiedział mi, że ta funkcja ustawia VPN na TCP przez port 443 (aby ukryć ruch OpenVPN jako zwykły HTTP).

Inne platformy

StrongVPN ma również aplikacje dostępne dla systemów Mac OS X, iOS i Android. Instrukcje ręcznej konfiguracji są również dostępne dla wszystkich tych platform. Systemy operacyjne Linux, Ubuntu i Chromium OS mogą również integrować usługę StrongVPN poprzez ręczną instalację klienta OpenVPN innej firmy. Możesz także uzyskać dostęp do VPN z routerów z systemem operacyjnym routera DD-WRT, Tomato i Sabai.

Killswitch nie jest dostępny na żadnej z tych platform, która rządzi StrongVPN do torrentowania na Macu, Androidzie i iOS. Jeśli jednak Twoim głównym pragnieniem jest przesyłanie strumieniowe i odblokowywanie treści, ta sieć VPN jest niezawodna na wszystkich platformach.

WireGuard

Wireguard to nowej generacji protokół VPN typu open source, który został zaprojektowany tak, aby był zarówno solidny, jak i lekki. Domyślnie implementuje ukrywanie i jest oparty na wielu solidnych współczesnych prymitywach kryptograficznych. Niewiele VPN zaczęło zapewniać dostęp do WireGuard, ale StrongVPN obecnie testuje go w wersji Beta.

Postanowiliśmy przetestować implementację protokołu WireGuard w StrongVPN, aby zobaczyć, jak działa. Subskrybenci, którzy chcą korzystać z WireGuard, muszą zalogować się na stronie internetowej na określonej stronie. Stamtąd użytkownicy mogą wybrać platformę, dla której potrzebują klienta WireGuard. Spowoduje to przekazanie ich do witryny WireGuard w celu zainstalowania klienta zewnętrznego.

Pobraliśmy klienta Androida, aby przetestować go - ponieważ można go łatwo skonfigurować za pomocą kodu QR. Można jednak skonfigurować system Windows, Mac, Linux i iOS, jeśli wolisz.

Aby rozpocząć, wybraliśmy lokalizację serwera, z którym chcemy się połączyć (Londyn). Przetestowaliśmy WireGuard na połączeniu IPv4, ponieważ implementacja IPv6 nie jest jeszcze dostępna.

Po połączeniu z WireGuard przetestowaliśmy pod kątem wycieków IP za pomocą ipleak.net i stwierdziliśmy, że nie wystąpiły wycieki IP, DNS ani WebRTC. Oznacza to, że tunel ustanowiono pomyślnie i bez problemów. Byliśmy pod wrażeniem szybkości, z jaką nawiązane jest połączenie.

Wyniki testu szczelności StrongVPN

Następnie przetestowaliśmy prędkości Wireguard na połączeniu Virgin Media 50 Mb / s w Wielkiej Brytanii. Okazało się, że działa wyjątkowo dobrze. Nie było prawie żadnej różnicy między naszym połączeniem z siecią VPN i bez niej. To naprawdę imponujące i zdecydowanie sprawia, że ​​implementacja WireGuard w StrongVPN jest naprawdę bardzo interesująca.

Warto pamiętać, że WireGuard jest nadal uważany za eksperymentalny i nie został w pełni skontrolowany. Oznacza to, że nadal może być nieco zbyt wcześnie, aby zacząć używać go ze względów bezpieczeństwa. Przyjemnie jest jednak oglądać komercyjne sieci VPN, takie jak Strong, eksperymentalne z tym dobrze nagłośnionym nowym protokołem..

Obsługa klienta

StrongVPN
NordVPN
ExpressVPN

Całodobowe wsparcie
Czat na żywo
Gwarancja zwrotu pieniędzy
Długość gwarancji zwrotu pieniędzy 30 30 30

Długo rozmawialiśmy z zespołem obsługi klienta StrongVPN i stwierdziliśmy, że są oni niezwykle pomocni. Na pewnym etapie rozmawialiśmy na żywo z dwoma ich agentami jednocześnie, czego nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy. Zespół techniczny był kompetentny, jednak naprawdę techni byli dostępni tylko w dni powszednie. Mimo to okazało się, że StrongVPN ma jeden z najlepszych zespołów obsługi klienta czatu na żywo, jakie kiedykolwiek spotkałem. Użytkownicy mogą również skontaktować się z StrongVPN pocztą elektroniczną, jeśli wolą.

Końcowe przemyślenia

StrongVPN to usługa, która sprawdziła się podczas naszych testów. Chociaż musisz wyłączyć IPv6, aby upewnić się, że nie ma wycieków, ta usługa implementuje silne szyfrowanie i ma wodoszczelną politykę prywatności. Lokalizacja w USA nie jest idealna, a fakt, że nie ma wyłącznika bezpieczeństwa na żadnej platformie oprócz Windows, nieco ogranicza tę VPN. Jednak jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows, ta VPN jest całkiem dobra i nie złamie banku, jeśli zatwierdzisz przez rok.

Odwiedź StrongVPN »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me