Recenzja SuperVPN

SuperVPN

 • cennik

  Od 8,00 $
  / miesiąc

ProPrivacy.com Wynik
1 z 10

streszczenie

SuperVPN to internetowa usługa prywatności z siedzibą w Wilmington, Delaware. Pomimo łamanych angielskich obietnic na stronie internetowej usługi, ta wirtualna sieć prywatna (VPN) ma kilka problemów. Nie do końca spełnia wysokie standardy najwyższej klasy dostawców VPN. Lepsze usługi, takie jak CyberGhost, NordVPN, VPNArea lub ibVPN, oferują znacznie więcej funkcji niż SuperVPN po znacznie niższych cenach. Jeśli nadal chcesz dowiedzieć się więcej o tej sieci VPN, czytaj dalej, aby odkryć jej mocne i słabe strony.

Szybkie statystyki

 • ProPrivacy.com SpeedTest (średnia)
  16 Mbps
 • Jurysdykcja
  NAS
 • Jednoczesne połączenia
  3)
 • Kraje
  48

Witryna SuperVPN obiecuje darmową wersję. Jednak zbadanie tej opcji ujawni jeden z błędów w kodowaniu witryny tej usługi. Ten przycisk ponownie ładuje stronę główną. Zbadaliśmy pozostałe opcje SuperVPN i oceniliśmy, czy za tę usługę warto zapłacić.

Plusy SuperVPN

 • Zakres planów
 • Wybór protokołu tunelowania punkt-punkt (PPTP) lub OpenVPN
 • Wybór jednego, trzech lub pięciu jednoczesnych połączeń
 • Zewnętrzna aplikacja OpenVPN dla systemów Windows, Mac OS X, macOS, Linux, iOS i Android
 • Specjalne konto dla peer-to-peer (P2P)

CONS

 • Bardzo drogi
 • Ręczne przetwarzanie płatności
 • Może zawierać złośliwe oprogramowanie
 • Brak przełącznika zabijania
 • Brak ochrony WiFi
 • Nieznana metoda szyfrowania
 • Powtórz fakturowanie
 • Obsługa klienta jest kłótliwa i wolno reaguje
 • Musisz walczyć o zwrot pieniędzy

Odwiedź SuperVPN »

Ceny i plany

Ceny różnych planów są wysokie w porównaniu z cenami konkurentów. Każdy plan oferuje inny zestaw usług o coraz większej cenie. Najlepszy pakiet jest niezwykle drogi. Jest o 250% wyższa niż cena miesięczna oferowana przez ExpressVPN, który jest liderem w branży. Ponadto większość firm VPN, w tym ExpressVPN, oferuje długoterminowe okresy subskrypcji, które zapewniają klientom niższe stawki miesięcznie.

Firma oferuje 15-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Wyjaśnia jednak szczegółowo na kilku stronach swojej witryny, że prawdopodobnie nie da ci zwrotu pieniędzy. Na stronie FAQ podany okres zwrotu wynosi siedem dni. Strona FAQ mówi, że masz prawo do zwrotu pieniędzy, jeśli usługa nie działa lub nie jesteś zadowolony. Pokazuje jednak również podejrzenia każdego, kto może poprosić o zwrot pieniędzy: "jest wielu klientów, którzy próbują korzystać z naszych usług kilka dni, a następnie próbują zwrócić pieniądze i zrobić to samo z kolejnym dostawcą VPN."

Jest to kolejny znak ostrzegawczy, że ta sieć VPN nie jest zainteresowana przestrzeganiem standardów oferowanych przez konkurentów - zwłaszcza, że ​​remont jest źle napisany.

Przetwarzanie płatności

Firma zewnętrzna o nazwie SWREG przetwarza płatności. SWREG jest własnością Digital River i działa za pośrednictwem strony internetowej plimus.com. Rodzaje płatności akceptowane w ramach subskrypcji to Visa, Mastercard, przelew bankowy, czek i PayPal. Możesz jednak płacić tylko bezpośrednio na stronie internetowej za pomocą karty kredytowej. Jeśli chcesz zapłacić za pomocą PayPal, musisz skontaktować się z działem pomocy, który prześle Ci e-mailem link do faktury PayPal.

Na końcu procesu płatności jest jeszcze jedna niespodzianka. Jeśli masz konto bankowe lub konto PayPal w kraju UE, stawka VAT tego kraju zostanie doliczona do cen widocznych na stronie.

Pamiętaj, że procesor płatności utworzy cykliczne zlecenie płatnicze na Twoim koncie. Anuluj to, jeśli chcesz zakończyć subskrypcję. Przetwarzanie płatności odbywa się ręcznie, więc oprogramowanie aplikacji nie jest natychmiast dostępne po dokonaniu płatności.

cechy

Pakiety oferowane przez SuperVPN mają różne poziomy usług i różne rodzaje szyfrowania.

Funkcje głównego pakietu obejmują:

 • Możliwa 15-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy (pod ścisłymi warunkami)
 • Nieograniczona przepustowość danych, z wyjątkiem pakietu górnego
 • Przekierowanie portów
 • Aplikacja innej firmy do połączeń Secure Sockets Layer (SSL)
 • Ręczna konfiguracja PPTP

SuperVPN obsługuje serwery w sześciu miastach w Stanach Zjednoczonych. Najtańszy plan oferuje ochronę PPTP za pośrednictwem serwerów w 22 krajach. Najtańszy plan obejmujący ochronę OpenVPN działa za pośrednictwem serwerów w 26 krajach. Droższy plan OpenVPN zapewnia dostęp do serwerów w 28 krajach i umożliwia trzy jednoczesne połączenia. Najdroższy plan daje dostęp do serwerów w 36 krajach, chociaż strona główna twierdzi, że obsługuje serwery w 48 krajach.

Odwiedź SuperVPN »

Bezpieczeństwo

Najtańszy plan SuperVPN wykorzystuje protokół tunelowania punkt-punkt. Jest to najstarszy dostępny komercyjny system VPN. Nie jest uważane za bardzo bezpieczne. Na stronie nie ma wyjaśnienia, jakiej metody szyfrowania używa ta usługa VPN. Operator obsługi klienta mógł mi tylko powiedzieć, że używa 128-bitowego generycznego szyfrowania routingu (GRE). Jednak definicja protokołu GRE nie obejmuje żadnej metodologii szyfrowania, więc nie może być poprawna.

PPTP zwykle stosuje metodę szyfrowania o nazwie Microsoft Point-to-Point Encryption (MPPE). Microsoft wynalazł MPPE dla tego protokołu (który jest również wynalazkiem Microsoft). Możesz jednak użyć protokołu GRE bez szyfrowania. Ponieważ nikt w SuperVPN nie mógł mi powiedzieć, który szyfr szyfrujący jest używany do implementacji PPTP, istnieje możliwość, że szyfrowanie nie jest w ogóle zaangażowane.

OpenVPN

Wszystkie pozostałe plany korzystają z OpenVPN, który strona internetowa SuperVPN nazywa SSL. Wynika to z faktu, że OpenVPN wykorzystuje bibliotekę funkcji bezpieczeństwa o nazwie OpenSSL. To faktycznie implementuje Transport Layer Security (TLS), następcę protokołu SSL.

TLS używa asymetrycznego systemu szyfrowania o nazwie RSA do ustanawiania sesji i dystrybucji kluczy. W ramach TLS klient najpierw odnosi się do certyfikatu przechowywanego na serwerze innej firmy w celu sprawdzenia tożsamości serwera. Ten certyfikat zawiera klucz szyfrowania serwera. Klient szyfruje wiadomość do serwera za pomocą RSA, używając klucza publicznego serwera określonego w certyfikacie bezpieczeństwa. Serwer powinien mieć możliwość odszyfrowania tej wiadomości i udowodnienia, że ​​jest to komputer wymieniony w certyfikacie bezpieczeństwa. Serwer sprawdza również certyfikat klienta i odsyła zaszyfrowaną wiadomość. Klient potwierdza swoją tożsamość poprzez zdolność do odszyfrowania tej wiadomości.

Wyjaśnienie tej fazy połączenia jest ważne, ponieważ ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa TLS. Uniemożliwia hakerom pozowanie na zamierzony serwer. Dzienniki połączeń pokazują, że połączenia SuperVPN nie sprawdzają certyfikatu serwera, dlatego trudno jest ustalić, w jaki sposób obie strony połączenia mogą wymieniać klucze.

Zespół obsługi klienta nie uważa, że ​​brak bezpieczeństwa jest wystarczającą podstawą do zwrotu pieniędzy.

Szyfrowanie

Strona z cennikiem witryny wyjaśnia, że ​​VPN wykorzystuje szyfrowanie 4096-bitowe. Tabela atrybutów planu nie wyjaśnia, dla którego systemu szyfrowania jest używany. Jednak rozmiar 4096 bitów jest typowy dla szyfrowania RSA. Mimo to strona FAQ witryny mówi w jednym miejscu, że klucz szyfrowania ma 1024 bity. Gdzie indziej na tej samej stronie podaje, że długość klucza wynosi 2048 bitów.

Kiedy zapytałem operatora pomocy technicznej, jakiej długości klucza używa system, najpierw powiedział mi 2048 bitów. Później powiedział mi 1024 bity. Kiedy zauważyłem, że strona Ceny stwierdza, że ​​klucz miał długość 4096 bitów, powiedział, że to prawda. Twierdził, że użytkownik może wybrać długość klucza. Jednak w ustawieniach programu GUI OpenVPN używanego jako aplikacja dla tej usługi VPN nie ma opcji, która pozwala użytkownikowi zdefiniować długość klucza używanego do ustanowienia sesji.

Na stronie internetowej nie ma wzmianki o szyfrie używanym do szyfrowania danych przekazywanych przez tunel VPN. Operator obsługi klienta nalegał, aby do tego szyfrowania użyto systemu RSA. Kiedy wyjaśniłem mu, że to niemożliwe, i wysłałem mu link do definicji systemu OpenSSL, w której wymieniono opcje szyfrowania danych, po prostu zamknął się.

GUI OpenVPN

Wiele usług VPN korzysta z interfejsu GUI OpenVPN. Jako taki, przyzwyczaiłem się do czytania plików konfiguracyjnych i plików dziennika dla tego systemu. Szyfr, który powinien być używany do szyfrowania danych w sieci VPN, znajduje się w wierszu pliku konfiguracyjnego. Plik dziennika zwykle pokazuje również, który szyfr szyfrujący jest używany podczas połączenia. Te linie nie pojawiają się w plikach konfiguracyjnych SuperVPN. Nie ma też żadnego zapisu szyfru w sesjach plików dziennika prowadzonych przez VPN.

Organizacja naukowa i przemysłowa Commonwealth w Australii opublikowała badania dotyczące sieci VPN dostępnych w Google Play. Raport znalazł się na pierwszych stronach gazet na początku 2017 r. SuperVPN zyskuje w tym badaniu wyróżnienie. Naukowcy odkryli, że była to trzecia najgorsza VPN dostępna dla Androida pod względem wirusów. W badaniu uwzględniono każdą z 283 sieci VPN za pomocą narzędzia do sprawdzania online o nazwie VirusTotal. To agreguje systemy wykrywania złośliwego oprogramowania z ponad 100 narzędzi antywirusowych.

13 członków antywirusa VirusTotal wykryło złośliwe oprogramowanie w SuperVPN. Tylko OKVPN i Easy VPN działały gorzej niż SuperVPN. Oba zostały wycofane z rynku.

Aplikacja nie ma wyłącznika awaryjnego, blokady sieci, zapory ani automatycznej ochrony WiFi.

Prywatność

Firma twierdzi, że nie śledzi działań użytkowników, ale prowadzi dzienniki połączeń. Przechowuje te rekordy przez pięć dni po zamknięciu połączenia. Jest to problem, ponieważ prawnicy zajmujący się prawami autorskimi mogą korzystać z informacji o Twoim prawdziwym adresie IP i czasie połączenia w celu śledzenia twoich działań pobierania za pośrednictwem tej firmy VPN i twojego dostawcy usług internetowych. Może to doprowadzić do uzyskania Twojego imienia i nazwiska oraz adresu. Narazi Cię to na ściganie za pobranie materiałów chronionych prawem autorskim.

Niepokój budzi również fakt, że SuperVPN jest zarejestrowany w USA. To jest kraj, w którym właściciele praw autorskich są najbardziej aktywni w dążeniu do pobierania. Firma twierdzi, że nie wyda dzienników połączeń bez nakazu sądowego. Nie jest to jednak prawdziwy środek ochrony, ponieważ każdy prawnik zajmujący się prawami autorskimi może łatwo uzyskać nakaz sądowy dotyczący tych informacji.

Wsparcie

Najlepszą szansą na szybką odpowiedź na pytania jest skontaktowanie się z zespołem pomocy technicznej za pośrednictwem czatu na żywo. Dostęp do systemu czatu uzyskuje się za pomocą przycisku w prawym górnym rogu strony.

Przycisk czatu ma komentarz na temat godzin obsadzenia systemu. Jednak nie skontaktowałem się z agentem wsparcia, mimo że próbowałem w podanych godzinach. Zamiast tego przekierował mnie na stronę poczty internetowej.

Po wysłaniu formularza otrzymałem powiadomienie o awarii w mojej skrzynce odbiorczej Yahoo Mail. Najwyraźniej system pocztowy SuperVPN blokuje adresy e-mail Yahoo. Ponownie przesłałem formularz przy użyciu adresu Hotmail.

SuperVPN "O nas" stany strony:

"Nasz zespół pomocy technicznej należy do najlepszych w branży hostingu, IT i VPN. Jesteśmy jedną z niewielu firm, które rozwiązują prawie każdy poważny problem techniczny w mniej niż 15 minut. Super VPN wybiera pracowników spośród najbardziej utalentowanych specjalistów od komputerów i IT."

Niestety nie otrzymałem odpowiedzi w ciągu 15 minut.

Złapałem technika wsparcia innego dnia.

Najpierw musisz wybrać, czy chcesz porozmawiać z kimś z działu obsługi klienta czy działu pomocy technicznej. Niezależnie od tego, który dział wybierzesz, otrzymasz tego samego faceta: Ian.

Ian nie był w stanie przekazać mi żadnych istotnych informacji na temat szyfrowania używanego przez SuperVPN. Poprosiłem go, aby sprawdził te informacje i przesłał mi fakty. Niestety, wszystko, co mógł mi powiedzieć w wiadomości e-mail, to to, że implementacja PPTP używa 128-bitowego szyfrowania GRE. To nie jest prawdopodobne, ponieważ GRE nie jest szyfrem szyfrującym. Wydawało się, że nie wiedział dużo o tym, jak działa usługa, ani ogólnie o VPNach.

Proces

Logować się

Firma nie oferuje bezpłatnego okresu próbnego. Wymienia to nawet na swojej stronie cenowej:

Dlatego możesz zastanawiać się, dlaczego na stronie głównej jest przycisk Free VPN. Autor strony z często zadawanymi pytaniami też nie do końca to zrozumiał, więc objął wszystkie bazy następującymi dwiema odpowiedziami:

Ten link do bezpłatnego okresu próbnego prowadzi tylko z powrotem do strony głównej, więc jeśli naprawdę chcesz wypróbować SuperVPN, musisz zapłacić.

Za usługę nie można płacić w witrynie, jeśli chcesz zapłacić za pomocą PayPal. Jeśli zamierzasz zapłacić kartą kredytową, lepiej nie płacić w witrynie. Dzieje się tak, ponieważ otrzymujesz niższą cenę, jeśli wybierzesz trasę oferowaną użytkownikom PayPal.

Musisz powiedzieć operatorowi obsługi klienta (Ian), w którym planie chcesz się zarejestrować. Wyśle ci link do faktury. Możesz zapłacić fakturę kartą kredytową, więc PayPal nie jest twoim jedynym wyborem. Poprosiłem o abonament Deluxe SSL, którego cena w witrynie wynosi 15 USD. Został on jednak wymieniony na fakturze w cenie 14 USD. W ten sposób zaoszczędziłem dolara, otrzymując fakturę ręczną zamiast płacić za pośrednictwem strony. W dalszej części tego ekranu znajdują się pola, które pozwalają zamiast tego płacić kartą kredytową.

Niechciane dodatki

Dodatkowy, nieprzyzwoity przedmiot zostanie dodany do rachunku. Jest to usługa rozszerzonego pobierania, która twierdzi, że zachowa oprogramowanie, które zamierzasz pobrać w chmurze przez dwa lata, jeśli zapłacisz 3,95 USD. Możesz przeczytać więcej o tej ofercie, klikając "Co to jest?" połączyć.

Możesz pozbyć się tego elementu zamówienia, klikając ikonę kosza. Nie musisz płacić ceny 14 USD, ponieważ po kliknięciu przycisku PayPal, aby zapłacić, witryna myśli, że opuszczasz stronę bez zakupu, i oferuje Ci ofertę rabatu.

Kliknij przycisk w oknie podręcznym, aby ponownie obliczyć rachunek.

Kliknij przycisk PayPal Checkout, aby kontynuować. Musisz zalogować się do PayPal, z którego system rozliczeniowy wyodrębni Twój adres domowy. Do faktury zostanie doliczony podatek VAT kraju, w którym masz konto PayPal.

Po naciśnięciu przycisku "Kup Teraz" przycisk, zostanie wyświetlony paragon jako dowód zakupu.

Poszukaj w skrzynce odbiorczej e-maila powitalnego od Superb VPN (zauważ zmianę nazwy). Zawiera łącza do przewodnika instalacji i do pobrania oprogramowania GUI OpenVPN.

Klient VPN VPN SuperVPN

Jeśli wypróbowałeś inne usługi VPN, być może masz już system GUI OpenVPN na swoim komputerze. W takim przypadku po prostu przenieś pliki konfiguracyjne SuperVPN do katalogu config dla OpenVPN, aby się połączyć.

Po uruchomieniu interfejsu aplikacja nie pojawi się na ekranie. Zamiast tego spójrz na zasobnik systemowy komputera. Aplikacja jest wyświetlana jako ikona przedstawiająca ekran komputera z kłódką.

Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę, aby uzyskać dostęp do menu VPN, które zawiera listę wszystkich dostępnych serwerów. Najedź kursorem na nazwę lokalizacji serwera, aby uzyskać dostęp do podmenu poleceń.

Po kliknięciu Connect otworzy się okno z nakładką logowania. Na szczęście nazwa użytkownika i hasło dla tej sieci VPN nie są generowane, ale są niezapomnianymi warunkami. Musisz podać swoją nazwę użytkownika i hasło przy każdym logowaniu do serwera.

Po połączeniu VPN ikona OpenVPN na pasku zadań zmieni kolor na zielony.

Wydajność (testy prędkości, DNS, WebRTC i IPv6)

Testowałem połączenia SuperVPN za pomocą testmy.net. Testowałem połączenia z serwerami testmy.net w Miami i Londynie. Testy w Miami rozpoczęły się po raz pierwszy bez udziału VPN. To ustanowiło punkt odniesienia dla ocen wyników. IPLocation.net zgłosił lokalizację serwera SuperVPN US jako Wilmington, Delaware. Serwer kanadyjski znaleziono w Montrealu, a serwer brytyjski w Londynie.

Moja lokalna usługa internetowa nie jest świetna. Są to warunki, które możesz napotkać, podróżując za granicę na wakacje i potrzebując VPN, aby połączyć się z usługami telewizji domowej. Chociaż usługa SuperVPN spowolniła połączenia w Ameryce Północnej, wydajność brytyjskiego serwera była porównywalna do prędkości na linii niechronionej. We wszystkich przypadkach wydajność pobierania SuperVPN była wystarczająca do strumieniowego przesyłania wideo HD.

Testowałem pod kątem wycieków IP w ipleak.net, gdy jestem podłączony do serwera SuperVPN US. Ta strona wykryła moją lokalizację w Stanach Zjednoczonych, ale nie mogła ustalić dokładnej lokalizacji. Wszystkie połączenia z systemem nazw domen (DNS) były kierowane na serwery w Kalifornii i Iowa. Nic nie wskazywało na moją prawdziwą lokalizację, która była na Dominikanie. Raport komunikacji w czasie rzeczywistym (WebRTC) nie ujawnił mojej prawdziwej lokalizacji.

doileak.net wymyślił podobne wyniki. Umieściło mnie w USA, ale nie było w stanie wskazać miasta. Nie było wycieków DNS, a raport WebRTC nie wskazywał, gdzie naprawdę jestem.

Mój dostawca Internetu nie używa adresowania protokołu internetowego w wersji 6 (IPv6), więc nie mogłem przetestować pod kątem wycieków IPv6.

Usługi przesyłania strumieniowego

Połączyłem się z amerykańskim serwerem SuperVPN i przetestowałem umiejętności VPN w dostaniu się do wielu amerykańskich serwerów transmisji strumieniowej wideo. Netflix zauważył VPN i uniemożliwił mi oglądanie filmów. ABC.com również zablokowało dostęp. Byłem w stanie obejrzeć wideo na NBC.com.

Po połączeniu z serwerem SuperVPN w Wielkiej Brytanii przetestowałem witryny brytyjskiego kanału telewizyjnego i ponownie wypróbowałem Netflix. Netflix UK nie pozwolił mi oglądać filmów, podobnie jak BBC iPlayer. Centrum ITV i kanał 4 pozwalają mi oglądać ich zawartość.

Inne platformy

Możesz zainstalować interfejs GUI OpenVPN do użytku z SuperVPN na urządzeniach z Windows, Android, Mac OS X, macOS i iOS. Możesz także zainstalować implementację OpenVPN SuperVPN w systemie Linux Ubuntu.

Uzyskiwanie zwrotu pieniędzy

Witryna SuperVPN wyraźnie pokazuje, że będziesz mieć walkę na rękach, jeśli chcesz otrzymać zwrot pieniędzy.

Biorąc pod uwagę, że VPN nie zawiera żadnego szyfrowania, nie powinieneś najpierw rejestrować się w usłudze. Jeśli jednak popełnisz ten błąd, oto, czego możesz oczekiwać, gdy poprosisz o zwrot pieniędzy.

Poprosiłem o zwrot pieniędzy za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie SuperVPN, ale dostałem odpowiedź, że konto działa dobrze, a nie o to prosiłem.

Zapłaciłem za usługę za pośrednictwem PayPal i polecam zrobić to samo. Proces subskrypcji ustanawia na rachunku powtarzającą się umowę rozliczeniową, więc pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przestać.

Krok 1

Zaloguj się do PayPal i kliknij Profil w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz Profil i ustawienia z menu rozwijanego Profil. Spowoduje to przejście do strony Mój profil.

Krok 2

Kliknij Moje pieniądze w menu po lewej stronie, a następnie Aktualizacja w "Moje wstępnie zatwierdzone płatności" Sekcja. Otrzymasz listę powtarzających się umów rozliczeniowych.

Krok 3

Kliknij nazwę MyCommerce Inc - jest to umowa rozliczeniowa dla SuperVPN.

Krok 4

Na ekranie Szczegóły płatności kliknij Anuluj w linii statusu.

Po anulowaniu umowy SuperVPN będzie wiedział, że masz na myśli biznes. Witryna oświadcza, że ​​firma musi zwrócić Ci pieniądze tylko wtedy, gdy usługa nie działa. To oświadczenie jest egzekwowane przez informację, że "bez refundacji" zasady są uzgadniane przez podmiot przetwarzający płatności, SWREG. Dlatego zrezygnuj z prób uzyskania pieniędzy z SuperVPN i wybierz SWREG.

E-mail [chroniony e-mailem], podając identyfikator zamówienia klienta z dowodu zakupu w formacie PDF przesłanego przez firmę. Wystarczy podać: "Chcę zlikwidować konto i otrzymać zwrot pieniędzy, ponieważ usługa nie jest taka, jak w reklamie."

SWREG wyśle ​​wiadomość e-mail do SuperVPN i skopiuje cię. Temat tej wiadomości będzie SWREG 1ST Wniosek o zwrot środków. SuperVPN wyśle ​​ci kilka e-maili, próbując zachęcić cię do ponownej instalacji oprogramowania. Ignoruj ​​ich. Pozostaw to na kilka dni, a następnie wyślij inny e-mail do SWREG, mówiąc: "Poprosiłem o zwrot pieniędzy, gdzie to jest?" Powinieneś otrzymać pełny zwrot pieniędzy w ciągu około czterech godzin.

Recenzja SuperVPN: Podsumowanie

SuperVPN ma wiele podejrzanych aspektów, które sprawiają, że czuję się niekomfortowo. Usługa VPN ma adres i numer telefonu w Wilmington, Delaware, ale pracownicy obsługi klienta pracują w Europie Środkowej. Na fakturach firma umieszcza się w Irlandii.

Usługa nosi nazwę SuperVPN na całej stronie internetowej, ale w e-mailach dotyczących wsparcia linia podpisu odnosi się do Superb VPN. Ta zmieniająca się tożsamość wydaje się nieco podejrzana.

Fakt, że nikt w firmie nie ma pojęcia, jakie metody szyfrowania wykorzystuje VPN, jest zdecydowanie dziwny. W plikach konfiguracyjnych interfejsu GUI OpenVPN brakuje wierszy kodu zawartych w standardowych implementacjach OpenVPN. Ponadto pliki dziennika połączeń nie pokazują żadnego szyfrowania.

Oprogramowanie do połączeń klienckich nie weryfikuje certyfikatów serwerów, z którymi się łączy, dlatego wszystkie połączenia są otwarte na ataki typu man-in-the-middle. Jest to ogromny nadzór dla firmy, która prowadzi usługę bezpieczeństwa i prywatności w Internecie.

Firma jest otwarta na przechowywanie dzienników połączeń przez pięć dni. Ten czynnik sprawia, że ​​VPN jest złym wyborem dla tych, którzy chcą ochrony tożsamości podczas pobierania torrentami. Brak możliwości uzyskania dostępu do wielu usług przesyłania strumieniowego wideo oznacza, że ​​znacznie tańsze sieci VPN, takie jak NordVPN lub VPNArea, oferują znacznie lepszą ofertę.

Lubiłam:

 • Aplikacja wielojęzyczna
 • Ogólny interfejs OpenVPN
 • Dołączone pliki konfiguracyjne
 • Dozwolone jest do pięciu jednoczesnych połączeń, w zależności od planu
 • Dobre prędkości

Nie byłam tak pewna co do:

 • Personel bez znajomości protokołów VPN

Nienawidziłem:

 • Przechowywanie dziennika połączeń
 • Zgłoszona zawartość złośliwego oprogramowania
 • Wątpliwe szyfrowanie
 • Brak weryfikacji certyfikatu serwera
 • Zmieszana tożsamość korporacyjna
 • Brak przełącznika zabijania
 • Brak automatycznej ochrony WiFi

To prawie najdroższa sieć VPN w branży. Jednak nie chcesz go używać do pobierania P2P, przesyłania strumieniowego wideo, ochrony tożsamości, zapobiegania hakerom lub ochrony Wi-Fi. Jest prawdopodobne, że klienci, którzy zyskają tę VPN, nie wiedzą nic lepszego. Trudno sobie wyobrazić, aby ktokolwiek, kto był na stronie takiej jak ProPrivacy.com i kliknął zalecane sieci VPN, wybrałby subskrypcję SuperVPN.

Spójrz na ExpressVPN, a następnie spójrz na SuperVPN. Które byś wybrał?

Odwiedź SuperVPN »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me