Recenzja Surfshark

ZMIENIŁEM, W JAKI SPOSÓB PORÓWNAMY RECENZJE!
Niedawno zaktualizowaliśmy nasz proces oceniania wszystkich recenzji w ProPrivacy.com. Szczegóły naszych nowych kryteriów punktacji można znaleźć tutaj


Surfshark

 • cennik

  Od 1,99 USD
  / miesiąc

 • Dostępne na:


  • Android

  • iOS

  • Windows

  • System operacyjny Mac

  • Linux
 • Odblokowuje:


  • Netflix

  • iPlayer

  • Amazon Prime

  • Hulu

Surfshark, z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, to usługa VPN bez dzienników z doskonałym bezpieczeństwem technicznym, szeregiem przydatnych funkcji i doskonałą obsługą 24/7.

ProPrivacy.com Wynik
9.5 z 10

streszczenie

Szybkie statystyki

 • ProPrivacy.com SpeedTest (średnia)
  77,26 Mbps
 • Jurysdykcja
  Brytyjskie Wyspy Dziewicze
 • Jednoczesne połączenia
  1000
 • Kraje
  60

cechy

Wybór portu
Jednoczesne połączenia 1000
Wszystkich serwerów 1000
Kraje 60
Obsługa routera
Obsługiwane routery DD-WRT, Tomato, AsusWRT, Netgear, TP-Link, Linksys.
Serwery z czystego metalu lub wirtualne Czystego metalu
Torrenting

Surfshark obsługuje ponad 1000 serwerów w ponad 60 krajach. Imponująco twierdzi, że wszystkie te serwery są fizycznymi pojedynczymi serwerami typu bare metal. Oprócz wszystkich zwykłych lokalizacji, Surfshark ma silną obecność w Azji, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie i Afryce.

Co jeszcze bardziej imponujące, Surfshark pozwala na nieograniczoną liczbę jednoczesnych połączeń. Oznacza to, że możesz podłączyć tyle urządzeń, ile chcesz, korzystając z tego samego konta.

Surfshark prosi, aby użytkownicy ograniczali dostęp do członków rodziny i nie udostępniali danych konta innym osobom, ale mówi, że musi ufać swoim użytkownikom. Nie prowadzi dzienników, które mogłyby zidentyfikować nadużycia w tym zakresie. Jesteśmy wielkimi fanami tego.

Torrentowanie jest dozwolone na wszystkich serwerach, a Surfshark automatycznie kieruje ruchem P2P do swoich serwerów w Kanadzie lub Holandii, które są specjalnie skonfigurowane do tego celu.

Podział tunelowania („Biała lista” i odwrotna biała lista)

Podział tunelowania to przydatna funkcja, która jest obecnie dostępna w aplikacjach Windows i Android. Umożliwia kierowanie tylko wybranych programów / aplikacji przez VPN lub zwolnienie ich z ogólnosystemowego połączenia VPN. Aplikacja systemu Windows umożliwia również zwolnienie wybranych witryn i adresów IP z sieci VPN.

Funkcja dzielonego tunelowania

Inteligentny DNS

Surfshark oferuje usługę Smart DNS wszystkim użytkownikom. Jest to bardzo przydatne do fałszowania Twojej lokalizacji na urządzeniach, które nie mogą uruchomić klienta VPN. Takie jak inteligentne telewizory, konsole do gier i Apple TV. Pamiętaj tylko, że nie zapewnia to żadnych korzyści w zakresie prywatności ani bezpieczeństwa.

Stałe IP

Funkcja statycznego adresu IP SurfShark jest dostępna w aplikacjach Windows i Android. Jeśli łączysz się z listą serwerów w Niemczech, Japonii, Holandii, Wielkiej Brytanii lub Stanach Zjednoczonych, to za każdym razem, gdy łączysz się z tym samym serwerem, otrzymasz ten sam adres IP. Jest to bardzo przydatne, jeśli prowadzisz serwer FTP, serwer gier, serwer multimediów lub w inny sposób potrzebujesz połączyć się z komputerem przez Internet, gdy VPN jest uruchomiony.

Funkcja statycznego adresu IP

Odblokowywanie Netflix i iPlayer

Netflix
iPlayer
Amazon Prime
Hulu

Surfshark odblokowuje szeroki wybór usług przesyłania strumieniowego, w tym Netflix w 16 różnych krajach. Co jest całkiem sporym osiągnięciem. W naszych testach odblokował US Netflix i BBC iPlayer zgodnie z reklamą.

Jeśli Twoim głównym celem jest dostęp do tych usług, sprawdź Najlepsze VPN dla Netflix i Najlepsze VPN dla BBC iPlayer, aby uzyskać więcej informacji.

Szybkość i wydajność

ProPrivacy.com SpeedTest (średnia) 77,26
Wykryto wyciek IPv6?
Wykryto wyciek WebRTC?
Wykryto wyciek IPv4?
Limity danych
Ograniczenia przepustowości
ProPrivacy.com SpeedTest (max / burst) 202,87

W momencie aktualizacji tej opinii Surfshark jest najszybszą siecią VPN w naszych książkach pod względem średnich prędkości. Który jest dobry. Maksymalna wydajność serii nie jest tak imponująca, ale nie ma na co narzekać i będzie wystarczająco szybka dla prawie wszystkich użytkowników VPN.

Testy szczelności IP

Wykryliśmy zero wycieków IPv4, IPv6, WebRTC lub DNS (IPv4 lub IPv6). Najwyższe oceny.

Warto zauważyć, że Surfshark gwarantuje ochronę przed wyciekiem WebRTC tylko wtedy, gdy korzystasz z jego dodatków do przeglądarki Chrome i / lub Firefox, chociaż bez nich nie wykryliśmy wycieków.

Aby uzyskać więcej informacji na temat zagrożeń związanych z wyciekami IP, zapoznaj się z naszym kompletnym przewodnikiem dotyczącym wycieków IP.

cennik

24 miesiące

1,99 USD
na miesiąc

12 miesięcy

5,99 USD
na miesiąc

Jak obecnie, wszyscy klienci Surfshark korzystają z tych samych funkcji. Ceny miesięczne są nieco na najwyższym poziomie, ale strome rabaty są dostępne dla subskrypcji na 1 rok i 2 lata. Również jeśli zarejestrujesz się w usłudze za pomocą tego linku
dodatkowa zniżka jest w ofercie.

Jeśli jesteś użytkownikiem systemu macOS, Androida lub iOS, możesz wziąć udział w 7-dniowym bezpłatnym okresie próbnym, chociaż musisz założyć konto i podać szczegóły płatności, aby z tego skorzystać. Żadna płatność nie zostanie faktycznie pobrana, jeśli anulujesz w ciągu 7 dni.

Surfshark oferuje teraz funkcje HackLock i BlindSearch (które omówimy w dalszej części tej recenzji) jako dodatkowe dodatki za dodatkowe 0,99 USD miesięcznie dla obu z nich.

Wszyscy użytkownicy mogą również skorzystać z hojnej 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy. Surfshark zapewnia nas, że nie ma żadnych ograniczeń, co jest świetne, ale pamiętaj, że płatności odnawiają się automatycznie, więc musisz skontaktować się z pomocą techniczną, aby je anulować.

Obsługiwane platformy płatnicze

Surfshark akceptuje płatności za pośrednictwem PayPal, karty kredytowej / debetowej i Alipay, które są przetwarzane przez Stripe. Inne metody płatności są obsługiwane za pośrednictwem usług przetwarzania płatności Tenpay i Unionpay.

Płatności Bitcoin, Litecoin i Etherium są również obsługiwane przez Coingate lub CoinPayments. Płacenie w Bitcoin lub Litecoin może zapewnić pewien stopień anonimowości, ale pamiętaj, że Surfshark zawsze będzie mógł zobaczyć twój adres IP.

Łatwość użycia

Oprócz szczegółów dotyczących płatności jedynymi informacjami wymaganymi podczas rejestracji w serwisie są twoje imię i adres e-mail. Jeśli chcesz się zarejestrować anonimowo, możesz to zrobić, płacąc anonimowo zakupionym Bitcoinem lub Litecoinem i używając jednorazowego adresu e-mail.

Otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem zawierającą przydatne linki, ale i tak wszystko, czego potrzebujesz, jest łatwo dostępne na stronie internetowej.

Klient systemu Windows

Wszystkie aplikacje Surshark przeszły niedawno poważny projekt interfejsu użytkownika, a teraz wyglądają świetnie. Aplikacja Windows VPN domyślnie korzysta z IKEv2, ale obsługuje również OpenVPN.

Klient Windows

Klient ma przełącznik zabijania, dzielone tunelowanie ("Whitelister"), „CleanWeb” i multihop. Obsługuje również Hacklock i BlindSearch, jeśli zapłaciłeś za te funkcje.

dodane funkcje

Uważamy, że nowy tryb Mini jest dość fajny.

podłączony do serwera Chile

Ochrona przed wyciekiem IPv4 i IPv6 jest wbudowana, chociaż Surfshark mówi, że powinieneś używać jego dodatków przeglądarki, aby zapobiec wyciekom WebRTC. Chociaż nie wykryliśmy żadnych wycieków w testach, nadal jest to dobra rada.

Przełącznik zabijania nie jest domyślnie włączony, ale działał dobrze w naszych testach. Symulowany test zderzeniowy wykazał, że przełącznik zabijania modyfikuje reguły zapory systemu Windows, co oznacza, że ​​nadal działa, nawet jeśli klient Surfshark i demon OpenVPN ulegną nieoczekiwanej awarii.

Użytkownicy mogą przełączać się z OpenVPN UDP na OpenVPN TCP (port 443), aby ruch VPN wyglądał jak zwykły ruch HTTPs. Jest to przydatne do omijania bloków VPN, ale nie oszuka bardziej wyrafinowanych technik wykrywania.

Klient systemu macOS

Aplikacja macOS VPN firmy Surfshark jest dostępna za pośrednictwem Apple App Store oraz jako samodzielny plik .dmg ze strony internetowej. Aplikacja korzysta z IKEv2. Obecnie jest dość lekki w funkcjach, chociaż Surfshark mówi nam, że zostaną one dodane tak szybko, jak to możliwe, zgodnie z restrykcyjnymi zasadami App Store.

Cieszymy się, że aplikacja na Maca posiada przełącznik zabijania. Podobnie jak w przypadku klienta Windows, wykorzystuje to systemowe reguły zapory ogniowej, i pozostaje skuteczne, nawet jeśli klient Surfshark ulegnie awarii. Podobnie jak wszystkie pozostałe aplikacje Surfshark, klient Mac oferuje funkcję „CleanWeb”. Posiada również funkcje "Połącz Wi-Fi."

Aplikacja na Androida

Aplikacja Surfshark na Androida VPN dla Androida również domyślnie używa IKEv2, ale obsługuje również OpenVPN (UDP i TCP). I robi to, co mówi na puszce. Przełącznik zabijania (który nie jest domyślnie włączony), białe listy, CleanWeb i Shaodowsocks zjadły wszystkie obecne i poprawne.

Aplikacja na Androida

Bardzo fajna to funkcja, która zastępuje wbudowaną funkcję lokalizacji GPS na urządzeniu z Androidem, dzięki czemu aplikacje korzystające z GPS uważają, że jesteś w lokalizacji VPN.

Inne platformy

Dostępne są niestandardowe aplikacje dla systemów Windows, macOS, Android, Android TV / Amazon Fire TV i iOS. Co ciekawe, aplikacja iOS VPN ma przełącznik zabijania i obsługuje teraz zarówno IKEv2, jak i OpenVPN. Wszystkie aplikacje (w tym dodatki do przeglądarki) używają teraz tego samego inteligentnie wyglądającego interfejsu użytkownika, który widzimy powyżej.

Dostępna jest również aplikacja wiersza polecenia dla systemu Linux. Dobre przewodniki dotyczące ręcznej konfiguracji są również dostępne dla wszystkich platform, w tym macOS i Linux (Ubuntu, przy użyciu NetworkManager). Oprócz tego dostępne są instrukcje instalacji dla DD-WRT, Tomato i wielu popularnych marek routerów, które mają wbudowanych klientów OpenVPN (AsusWRT, Netgear, TP-Link i Linksys).

Dodatki do przeglądarki

Oprócz obsługi platformy, Surfshark oferuje dodatki do przeglądarki Chrome i Firefox, które zostały niezależnie sprawdzone pod kątem luk w zabezpieczeniach przez firmę bezpieczeństwa Cure53. Tworzą one bezpieczne połączenia proxy HTTPS w przeglądarce z serwerami Surfshark.

Zapewniają również ochronę WebRTC. Teraz ... naprawdę chcielibyśmy, aby usługi VPN zrobiły więcej, aby ostrzec swoich klientów o problemie z WebRTC i ostrzec ich, że powinni chronić się przed nieświadomym ujawnieniem swoich adresów IP online podczas korzystania z VPN.

Obejmuje to Surfshark, chociaż nie możemy być zbyt surowi, ponieważ i tak nie wykryliśmy wycieków WebRTC za pomocą jego oprogramowania. Mimo to nadal najbezpieczniej jest zainstalować te dodatki lub ręcznie wyłączyć WebRTC w przeglądarce.

Dodatki do przeglądarki mają opcję „CleanWeb” jako opcję (patrz później).

Obsługa klienta i wsparcie

Bezpłatny okres próbny 7 dni (macOS i aplikacje mobilne)
Gwarancja zwrotu pieniędzy
Całodobowe wsparcie
Czat na żywo
Długość gwarancji zwrotu pieniędzy 30

Obsługa czatu na żywo jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu lub można wysłać wiadomość e-mail z biletem. Okazało się, że czasy odpowiedzi na czacie na żywo są niemal natychmiastowe i byliśmy pod wrażeniem kompetencji i jakości odpowiedzi.

Istnieje również baza wiedzy. Nie jest ogromny, ale zawiera przydatne FAQ, artykuły instalacyjne i inne przydatne bity i boby.

Prywatność i ochrona

Samoobsługowy / proxy DNS Hosting własny
Wyłącznik awaryjny
Obfuscation (podstęp)
Ochrona przed wyciekiem IPv4
Ochrona przed wyciekiem IPv6
Ochrona przed wyciekiem WebRTC

Jurysdykcja

Surfshark jest zarejestrowany na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych (BVI), a jego Warunki świadczenia usług jasno wyjaśniają, że wszystkie spory będą rozstrzygane przez sądy BVI. Brytyjskie Wyspy Dziewicze to brytyjskie terytorium zamorskie. Reguluje własne sprawy wewnętrzne i nie ma obowiązkowych przepisów dotyczących zatrzymywania danych, ale pozostaje pod jurysdykcją i suwerennością rządu Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że uzasadnione jest założenie, że Wielka Brytania może wywrzeć presję na rząd BVI i wszelkie działające tam firmy.

Chociaż bycie w BVI jest prawdopodobnie bezpieczniejsze niż bycie w kraju z 14 oczami, wciąż nie jest idealne.

Kłody

Surfshark z łatwością spełnia nasze wymagania dotyczące VPN bez logów:

„Nie zbieramy adresów IP, historii przeglądania, informacji o sesji, używanej przepustowości, znaczników czasu połączenia, ruchu sieciowego i innych podobnych danych”.

Jego aplikacje domyślnie zbierają anonimowe dane diagnostyczne i awarie, chociaż można to wyłączyć. Obejmuje to zagregowane dane dotyczące wydajności, częstotliwość korzystania z jego usług, nieudane próby połączenia i inne podobne informacje nieosobowe.

Podstawowe informacje o koncie i rozliczeniach są przechowywane w pełnej zgodności z RODO dla klientów europejskich.

Śledzenie strony internetowej

Chociaż aktywność sieciowa nie jest śledzona podczas korzystania z samej sieci VPN, strona internetowa Surfshark wykonuje dość dużo śledzenia. Obejmuje to rejestrowanie adresów IP i wykonywanie odcisków palców w przeglądarce dla odwiedzających.

Surfshark korzysta z wielu zewnętrznych programów śledzących, w tym Google Analytics.

Bezpieczeństwo techniczne

IKEv2
OpenVPN

Surfshark jest wielkim fanem IKEv2, którego używa jako domyślnego protokołu VPN we wszystkich swoich aplikacjach. IKEv2 nie jest tak testowany w bitwie jak OpenVPN, ale jest uważany za bardzo bezpieczny i jest coraz bardziej popularny w usługach VPN, ponieważ jest znacznie szybszy niż szyfrowanie OpenVPN.

Jak zawsze szczegółowo przyglądamy się ustawieniom OpenVPN, z których korzysta ten dostawca. Nie tylko zapewniają dobry wskaźnik opieki, jaką dana usługa przejmuje szyfrowanie, ale jest to najlepszy sposób na porównanie z innymi usługami VPN. Surfshark używa następujących ustawień OpenVPN w aplikacjach, które go obsługują:

Kanał danych: szyfr AES-256-GCM. Nie jest wymagane dodatkowe uwierzytelnianie, ponieważ uwierzytelnianie obsługiwane jest przez AES-GCM.

Kanał sterowania: szyfr AES-256-GCM z wymianą kluczy TLS zabezpieczoną za pomocą RSA-2048. Nie jest wymagane żadne dodatkowe uwierzytelnienie, ponieważ uwierzytelnianie obsługiwane jest przez AES-GCM, a idealna tajemnica przekazywania jest zapewniona przez wymianę kluczy ECDH- (384?).

Jest to bardzo bezpieczna konfiguracja. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zobacz Szyfrowanie VPN: kompletny przewodnik. Jak już wspomniano, wszystkie aplikacje Surfshark dla systemu Windows, macOS i iOS mają przełączniki zabijania. Nie wykryliśmy również żadnych wycieków IP na żadnej platformie,

Warto zauważyć, że Surshark ma coś wspólnego z audytem bezpieczeństwa przez Cure53, ale dla jasności: tylko rozszerzenia przeglądarki Chrome i Firefox, które przeprowadziły audyt w ten sposób.

Inne funkcje bezpieczeństwa

Świetną wiadomością jest to, że nie wykryliśmy żadnego wycieku IP na żadnej testowanej platformie, chociaż nadal najbezpieczniej jest użyć jednego z rozszerzeń przeglądarki Surfshark, aby zabezpieczyć się przed wyciekiem WebRTC. Klienci Windows, macOS i iOS mają przełączniki zabijania na poziomie systemu.

Surfshark korzysta z serwerów typu bare metal. Niektóre lokalizacje to lokalizacje wirtualne bez fizycznej obecności serwera, ale są one a) wyraźnie oznaczone w aplikacjach, oraz b) są uruchamiane na serwerach obsługiwanych przez Surfshark, a zatem z punktu widzenia prywatności liczą się jako serwery typu bare metal. To także rozwiązuje wszystkie żądania DNS na serwerze, z którym się łączysz, co jest idealne.

CleanWeb

Wszystkie oprogramowanie Surfshark ma opcję „CleanWeb”. Jest to reklamowane jako blokowanie reklam, trackerów, phishingu, ataków i złośliwego oprogramowania, i prawie na pewno jest to zestaw reguł zapory sieciowej blokujących połączenia w oparciu o prostą listę bloków. Co powinno działać wystarczająco dobrze.

Multihop

Ta funkcja jest dostępna w kliencie Windows. Umożliwia „łączenie” serwerów VPN w taki sposób, aby dane były kierowane między dwoma serwerami VPN podczas ich przemieszczania między tobą a Internetem.

Twój komputer -> Serwer VPN 1 -> Serwer VPN 2 -> Internet

Surfshark oferuje kilka podwójnych kombinacji VPN, ale nie można połączyć dwóch dowolnych serwerów.

Lista serwerów

Multihop VPN może zapewnić pewną ochronę przed atakami typu end-to-end przeciwko serwerowi końcowemu, ale zawsze spowoduje znaczną utratę prędkości. Uważamy, że korzyści płynące z prywatności / bezpieczeństwa wynikające z VPN typu multi-hop są ograniczone, ale wiemy, że może to być ważniejsze dla niektórych użytkowników niż innych.

Shadowsocks

Ponownie ta niezwykła funkcja anty cenzury jest obsługiwana przez aplikacje Windows i Android. Shaowsocks "to aplikacja proxy typu open source, szeroko stosowana w Chinach kontynentalnych w celu obejścia cenzury internetowej. ”Zasadniczo jest to serwer proxy SOCKS5. Aby z niego korzystać, należy pobrać aplikację Shadowsocks typu open source i skonfigurować ją tak, aby łączyła się z Shadowsocks za pośrednictwem serwera VPN Surfshark. Ten proces jest trochę kłopotliwy, ale powinien być skuteczny w unikaniu blokad VPN.

Połącz Wi-Fi

Ta funkcja, dostępna w kliencie Windows, pozwala zdecydować, jak działa aplikacja VPN podczas łączenia się z nowymi sieciami Wi-Fi - pytaj, chroń lub zawsze chroń.

HackLock

Dostępny z BlindSearch jako dodatkowy dodatek, HackLock skanuje sieć w poszukiwaniu, czy Twój adres e-mail był zaangażowany w naruszenie danych. Jako taki jest bardzo podobny do naszego własnego narzędzia do naruszania danych, z tym wyjątkiem, że zapewnia regularne automatyczne skanowanie. Jest dostępny w aplikacjach Windows i Android.

BlindSearch

Jest to prywatna wyszukiwarka dla klientów Surshark, która nie zawiera reklam i nie rejestruje twoich wyszukiwań. Domyślamy się, że jest to instancja SearX i działa dobrze.

Ślepe wyszukiwanie

Zaufaj DNS

Ta aplikacja na Androida jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich ze Sklepu Play. Wysyła zapytania DNS z twojego urządzenia do Surfshark zamiast twojego ISP w celu poprawy prywatności i pomocy w pokonaniu cenzury. Te zapytania są chronione przed wścibskimi oczami za pomocą protokołów szyfrowania DNS przez HTTPS (DoH) (domyślnie) lub DNS przez TLS (DoT).

Wniosek

Surfshark to świetna usługa VPN. Nie przechowuje dzienników, jest dość szybki i oferuje doskonałe bezpieczeństwo techniczne bez wycieków IP. Fakt, że oferuje duży wybór serwerów, jest dobry, ale fakt, że wszystkie są bezpiecznymi serwerami typu bare metal, jest jeszcze lepszy.

Fantastyczna jest także nieograniczona liczba jednoczesnych połączeń. Jesteśmy pod wrażeniem jakości obsługi czatu na żywo przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Oferowane dodatki, takie jak VPN Multihop, „Cleanweb” i WiFi-Connect, są przyzwoitymi dodatkami. Chociaż żadna z nich nie ma cech zabójczych, są fajne, a kolekcja cały czas rośnie, co poprawia i tak już świetną ofertę Surfshark.

Surfshark to bardzo dobra, prywatna usługa VPN, która z łatwością zaznacza wszystkie ważne pola.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

81 − 76 =

map