Recenzja Sync.com

Sync.com

 • cennik

  Od 5,00 $
  / miesiąc

ProPrivacy.com Wynik
7.5 z 10

streszczenie

Sync.com to kanadyjska internetowa usługa tworzenia kopii zapasowych i synchronizacji między platformami z silnym naciskiem na prywatność. W tym przeglądzie Sync.com dokładnie przyjrzyj się każdemu aspektowi tej usługi przechowywania w chmurze.

Plusy

 • Silne szyfrowanie typu end-to-end
 • Pięknie synchronizuje się między urządzeniami i platformami
 • Vault pozwala na 100% miejsca w pamięci online (ale można go ulepszyć)
 • W pełni funkcjonalne aplikacje mobilne
 • Wersjonowanie plików

Cons

 • Kanada jest członkiem Five Eyes
 • Aplikacje nie są typu open source (chociaż portal internetowy jest)
 • Okazało się, że funkcja przesyłania z aparatu mobilnego jest raczej niezręczna
 • Brak obsługi systemu Linux

cennik

200 GB

5,00 $
na miesiąc

3 TB

10,00 $
na miesiąc

4 TB

15,00 USD
na miesiąc

Plan Sync Starter kosztuje ulubioną cenę każdego: nic. Zapewnia to 5 GB bezpiecznego przechowywania plików. Dla porównania, Dropbox rozdaje dość skąpą przestrzeń 2G za darmo, podczas gdy Dysk Google zapewnia bardzo duże 15 GB przestrzeni za darmo.

Plany Personal Pro do użytku osobistego i rodzinnego zaczynają się od 500 GB przestrzeni dyskowej, ale można ją rozszerzyć do 2 TB. Jednym z potencjalnych połowów jest to, że plany muszą być opłacane co roku, ponieważ nie ma opcji płatności miesięcznej. Mimo to cena 2 TB rocznie stanowi dobry stosunek jakości do ceny.

Zarejestruj się na sync.com

Bezpłatny plan zapewnia dostęp do większości funkcji, ale niektóre funkcje są dostępne tylko dla członków Personal Pro.

Dostępne są również różne biznesplany, ale nie są one przedmiotem niniejszej recenzji.

Płatności można dokonać kartą lub PayPal. Sync.com akceptuje również potencjalnie anonimowe płatności w Bitcoin / Bitcoin Cash, które są przetwarzane przez BitPay.

cechy

 • Nieograniczony transfer danych (tylko konta Personal Pro)
 • Zero wiedzy
 • Kopie zapasowe i synchronizacja w czasie rzeczywistym
 • Synchronizuj Vault
 • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA)
 • Obsługa wielu platform z aplikacjami mobilnymi
 • Wersjonowanie plików (ograniczone do 30-dniowego wycofania dla kont Sync Starter)
 • Udostępnianie linków chronione hasłem
 • Zaawansowana kontrola udostępniania (tylko konta Personal Pro)
 • Żądania plików (tylko konta Personal Pro)
 • Foldery współdzielone (użytkownicy Sync Starter mają tylko podstawowy dostęp do tej funkcji)
 • Przesyłanie zdjęć i filmów z urządzeń mobilnych

Synchronizuj kopię zapasową tylko Vault Online

Zamiast synchronizować pliki na wszystkich urządzeniach, funkcja Vault Sync.com umożliwia przesyłanie plików tylko do chmury. Lokalna wersja pliku pozostaje na oryginalnym urządzeniu, z którego został przesłany, ale nie jest automatycznie synchronizowana z innymi urządzeniami, chyba że zdecydujesz się na synchronizację offline.

Jest to świetna funkcja dla osób z ograniczoną ilością miejsca na dysku na niektórych urządzeniach, umożliwiająca łatwy dostęp do plików bez konieczności pobierania całego folderu udostępniania na każde urządzenie. Warto tutaj zauważyć, że na urządzeniach mobilnych wszystkie pliki są przechowywane tylko online, dopóki nie zostaną aktywnie pobrane lub zsynchronizowane lokalnie („Synchronizuj offline”).

Wersjonowanie plików

Sync.com przechowuje zapisane wersje plików, abyś mógł je odzyskać, jeśli zostaną uszkodzone, zainfekowane wirusem (takim jak ransomware) lub jeśli chcesz tylko uzyskać dostęp do historycznej wersji tego pliku. Bezpłatni użytkownicy mogą odzyskiwać tylko pliki do 30 dni, podczas gdy konta Personal Pro nie mają limitu czasu.

Udostępnianie linków

Poszczególne pliki można udostępniać za pomocą łącza, które można usunąć w dowolnym momencie. Nawet darmowi użytkownicy mogą ustawić hasło do udziału, chociaż użytkownicy Pro korzystają z szeregu dodatkowych funkcji linków, takich jak daty wygaśnięcia, limity pobierania, podgląd dokumentów, powiadomienia e-mail o aktywności i więcej.

Udostępnianie linków

Jedną z rzeczy, które naprawdę nam się podobają, są żądania plików, które pozwalają wysłać link do przesyłania, dzięki czemu odbiorcy mogą wysyłać dokumenty na twoje konto bez funkcji dostępu wspólnego folderu zespołu.

Udostępnione foldery zespołu

Możesz udostępnić folder zespołu innym osobom. Na darmowych kontach członkowie zespołu mogą odczytywać i edytować wszystkie pliki w folderze współdzielonym, chociaż konta Pro pozwalają określić uprawnienia tylko do odczytu. Członkowie zespołu muszą założyć konto Sync.com, jeśli jeszcze go nie mają, chociaż do uzyskania dostępu do folderu udostępnionego wystarczy konto bezpłatne.

udostępnianie folderów zespołu

Międzyplatformowy

Aplikacje są dostępne dla systemów Windows, macOS, Android i iOS. Linux nie jest obsługiwany. Na platformach komputerowych aplikacje przede wszystkim synchronizują określone foldery z chmurą, a bardziej szczegółowe zarządzanie odbywa się za pośrednictwem interfejsu internetowego, do którego można uzyskać dostęp na dowolnej platformie obsługującej przeglądanie sieci.

skopiuj, aby zsynchronizować skarbiec z pulpitu

Windows (ale nie klient macOS) posiada podstawowe funkcje integracji systemu operacyjnego. Aplikacje mobilne domyślnie nie synchronizują plików z pamięcią lokalną, chociaż możesz to zrobić.

Przesyłanie zdjęć i filmów z urządzeń mobilnych

Aplikacje mobilne mogą automatycznie przesyłać zdjęcia i filmy do chmury, co jest bardzo przydatną funkcją. Jeśli jednak chcesz przesłać istniejące multimedia zapisane na urządzeniu, aplikacja prześle wszystko, co znajdzie, ponieważ nie ma możliwości wykluczenia określonych folderów.

Aplikacja mobilna sync.com

W naszym przypadku oznaczało to, że zużył cenną przepustowość i pojemność pamięci masowej na przesyłanie dużych plików filmowych przeznaczonych wyłącznie do użytku w naszym telefonie. Nie udało nam się również zapobiec przesłaniu przez naszą bibliotekę ponad 2000 zdjęć, z wyjątkiem całkowitego wyłączenia tej funkcji.

Prywatność i ochrona

Jurysdykcja

Sync.com i jego serwery mają siedzibę w Kanadzie i prawdopodobnie są objęte ustawą o ochronie danych osobowych i ustawą o ochronie dokumentów elektronicznych (PIPEDA). Daje to klientom prawo dostępu do danych osobowych przechowywanych przez Sync.com i wymaga, aby Sync.com poprosiło o zgodę przed zebraniem, wykorzystaniem lub ujawnieniem informacji osobom trzecim.

Polityka prywatności Sync.com wydaje się być zgodna z PIPEDA i potwierdza zaangażowanie Sync.com w ochronę prywatności. Przyznaje jednak, że firma ujawni informacje, gdy wymaga tego prawo, co prowadzi nas do faktu, że Kanada jest głównym członkiem szpiegowskiego sojuszu Five Eyes pod przewodnictwem NSA.

Sytuacji tej nie pomaga wysoce kontrowersyjna ustawa antyterrorystyczna z 2015 r. (Bill C-51), która znacznie rozszerzyła uprawnienia kontrolne kanadyjskiej służby wywiadowczej (CSIS) i dała jej szerokie uprawnienia do hakowania lub uzyskiwania dostępu do dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu (który prawdopodobnie obejmuje serwery pamięci w chmurze).

Ponadto istnieje ustawa o ochronie Kanadyjczyków przed przestępczością online z 2014 r., Która wymaga posiadania policji "uzasadnione podstawy do podejrzeń" w celu uzyskania nakazu dostępu do danych online, ale pasek, który został skrytykowany jako bardzo niski.

Teoretycznie nic z tego nie powinno mieć większego znaczenia, ponieważ Sync.com używa szyfrowania typu end-to-end (e2ee)…

Bezpieczeństwo techniczne

E2ee oznacza, że ​​szyfrujesz pliki na komputerze lub urządzeniu mobilnym przed przesłaniem ich do chmury i tylko Ty możesz je odszyfrować. Innymi słowy, bez względu na sytuację prawną Sync.com (lub NSA) po prostu nie może uzyskać dostępu do twoich danych. Dlatego twierdzi, że jest to usługa „zerowej wiedzy”.

Dane są szyfrowane za pomocą szyfru AES-256-GCM, który jest zabezpieczony kluczem prywatnym RSA-2048 i hasłem. Rozciąganie klucza PBKDF2 z dużą liczbą iteracji służy do zwiększenia bezpieczeństwa słabych haseł pod względem kryptograficznym.

Zaszyfrowane klucze prywatne są przechowywane na serwerach Sync.com i pobierane przez aplikacje lub panel internetowy po udanym uwierzytelnieniu. Wymaga to hasła, ale jest to jednokierunkowe szyfrowanie przy użyciu Bcrypt i nigdy nie jest przechowywane. Sync.com nigdy nie ma dostępu do twojego klucza prywatnego ani faktycznego hasła, które służy do lokalnego odszyfrowywania plików.

Panel internetowy jest open source i wykorzystuje najnowsze biblioteki kryptograficzne JavaScript. Jednak, podobnie jak w przypadku wszystkich metod kryptografii opartej na przeglądarce, istnieje niebezpieczeństwo wypchnięcia szkodliwego kodu z serwera, który Twoja przeglądarka automatycznie zaakceptuje. Dodatkowe szczegóły są dostępne w białej księdze i wszystko wygląda dobrze.

Nie open source

Problem polega jednak na tym, że poza portalem internetowym wszystkie aplikacje Sync.com są zamknięte. Nie ma sposobu, aby niezależnie sprawdzić, czy pliki są faktycznie szyfrowane przez e2e przed przesłaniem.

Łatwość użycia

Rejestracja przy użyciu prawidłowego adresu e-mail i hasła zapewnia dostęp do bezpłatnej usługi 5 GB. Wystarczy pobrać i zainstalować aplikacje i gotowe! Możesz przejść na konto premium z poziomu portalu internetowego.

Klienci pulpitu

Pomijając drobne różnice w interfejsie systemu operacyjnego (oraz fakt, że klient Windows ma pewne funkcje integracji systemu operacyjnego, jak omówiono powyżej), klienci Windows i MacOS są mniej więcej identyczni. Fantastyczna obsługa użytkowników komputerów Mac sprawia, że ​​jest to jedna z najlepszych usług tworzenia kopii zapasowych w chmurze dla użytkowników komputerów Mac.

Sync.com dla systemu Windows i Mac

Zasadniczo utrzymują synchronizację folderu synchronizacji z folderami synchronizacji innych urządzeń i pamięci online. Bardziej zaawansowane funkcje są dostępne za pośrednictwem portalu internetowego.

Panel sterowania sync.com przesuwa ustawienia

Warto zauważyć, że do plików przechowywanych w Sync Vault nie można uzyskać dostępu za pośrednictwem stacjonarnego folderu synchronizacji - tylko za pośrednictwem portalu internetowego. Jest to trochę wstyd, ponieważ funkcje takie jak nowa Inteligentna synchronizacja Dropbox, która pokazuje pliki w folderze synchronizacji, ale pobiera je tylko lokalnie w razie potrzeby, są bardzo przydatne.

Portal internetowy

Portal internetowy typu open source jest bijącym sercem tego produktu i zapewnia dostęp do pełnego zakresu funkcji Sync.com. Tutaj możesz łatwo przesyłać pliki do Vault, tworzyć foldery współdzielone, monitorować udostępnienia plików i nie tylko.

portal internetowy sync.com

Aplikacje mobilne

Aplikacje na Androida i iOS zapewniają dostęp do prawie wszystkich funkcji Sync.com, w tym bezpośredni dostęp do Vault, monitorowanie udostępniania i wiele innych. Jedyne, czego nam brakowało, to możliwość tworzenia folderów udostępniania zespołu.

Aplikacja sync.com na Androida

Pliki i foldery można synchronizować lub po prostu pobrać lokalnie.

Końcowe przemyślenia

Sync.com jest bardzo eleganckim i łatwym w użyciu rozwiązaniem do przechowywania w chmurze, które wykorzystuje solidne szyfrowanie typu end-to-end w celu zapewnienia maksymalnej prywatności. W szczególności jego aplikacje mobilne są odświeżająco w pełni oferowane po naszym rozczarowaniu aplikacjami mobilnymi SpiderOak tylko do odczytu. Ostatecznie jednak musieliśmy wyłączyć przesyłanie zdjęć, co nie było idealne.

Nadzór w stylu NSA nie jest problemem dla wszystkich, ale nie możemy pomóc, aby nie było to w dużej mierze zamknięte źródło usług z siedzibą w Kanadzie.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me