Recenzja Tresorit

Tresorit

Tresorit jest jednym z najwyżej ocenianych dostępnych rozwiązań do przechowywania w chmurze, z prywatnością i bezpieczeństwem na pierwszym miejscu.

ProPrivacy.com Wynik
8 z 10

streszczenie

Usługa ma siedzibę w Szwajcarii i zapewnia niemal niezrównany poziom prywatności na całym świecie dzięki surowym federalnym przepisom i regulacjom tego kraju. Według samej firmy bezpieczeństwo Tresorit jest nie do pobicia, zdobywając zaufanie 10 000 organizacji na całym świecie. Jest to regularnie testowane przez ekspertów z najbardziej renomowanych instytucji, z których każda nie jest w stanie złamać szyfrowania.

Lubi

 • Szyfrowanie bez wiedzy
 • Z siedzibą w Szwajcarii
 • Ochrona integralności po stronie klienta
 • Przyjazny użytkownikowi
 • Wytyczne dotyczące zgodności z RODO dla firm
 • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe
 • Dobre wsparcie dla wielu platform
 • Wersjonowanie plików

Nie lubi

 • Nie open-source
 • Niektóre funkcje są zablokowane za dużą cenę

cennik

Darmowy

0,00 $
na miesiąc

Premia

6,67 USD
na miesiąc

Solo

16,00 USD
na miesiąc

Tresorit ma wiele pakietów dostosowanych do użytkowników indywidualnych, profesjonalnych i biznesowych. Ceny obejmują wszystkie końce rynku, a funkcje są skalowane odpowiednio do wzrostu. Na szczęście wszystkie warstwy obejmują zerową wiedzę, uwierzytelnianie dwuskładnikowe, wbudowane szyfrowanie typu end-to-end oraz integrację z programem Outlook. Tresorit obiecuje trzymać ręce mocno z dala od kluczy szyfrujących.

Warstwa osobista premium jest najtańsza, zapewnia dostęp do 200 GB przestrzeni dyskowej dla maksymalnie 5 osobnych urządzeń, odzyskiwanie wersji do 10 wersji i historię aktywności obejmującą 90 dni. Pakiet Solo, skierowany do freelancerów i profesjonalnych użytkowników, usuwa ograniczenia związane z odzyskiwaniem wersji i historią aktywności, zwiększając jednocześnie szyfrowaną pamięć do 2000 GB na 10 urządzeniach. Ta warstwa umożliwia także kontrolowanie uprawnień, udostępnianie plików za pomocą chronionych hasłem łączy i dzienniki dostępu do śledzenia.

Zespoły użytkowników będą chciały zwrócić uwagę na różne oferty biznesowe i korporacyjne, które obejmują większość funkcji opisanych powyżej. Niezależnie od tego, czy szukasz możliwości zintegrowania aktywnego katalogu, dodania cyfrowego zarządzania prawami, zdalnego czyszczenia systemu, dodawania administracyjnych interfejsów API lub zabawy z niestandardowymi funkcjami, warto sprawdzić pakiety dla siebie, ponieważ między nimi jest duża rozbieżność..

Tresorit oferuje bezpłatny pakiet o nazwie Basic, a także bezpłatny 14-dniowy okres próbny z 7-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy w pakietach Premium, Solo i Small Business. Ci, którzy chcą przejść na poziom Enterprise, będą musieli skontaktować się bezpośrednio z firmą. Niestety Tresorit nie akceptuje kryptowalut, metody płatności obejmują karty kredytowe (Visa, MasterCard i Amex) lub PayPal.

cechy

 • Zero wiedzy
 • Kompleksowe szyfrowanie
 • Całkowicie wieloplatformowy z synchronizacją folderów
 • Zgodny z najnowszymi standardami ISO
 • Wersjonowanie plików
 • Obsługa udostępniania plików
 • Integracja z systemem operacyjnym (tylko Windows)

Wersjonowanie plików

Istnieje wiele powodów, dla których użytkownik może potrzebować przywrócić swój plik do poprzedniej wersji, od wielu użytkowników dokonujących niepożądanych zmian po złośliwe oprogramowanie zagrażające Twojemu systemowi. Tresorit śledzi historię wersji każdego pliku, umożliwiając użytkownikom odzyskanie dostępu do poprzednich iteracji. Warto zauważyć, że funkcja dotyczy poszczególnych plików i nie można tego zrobić z całym folderem, co w niektórych okolicznościach może być czasochłonne.

Firma zachowuje pliki nawet po ich usunięciu, co może dotyczyć entuzjastów prywatności, ale oznacza to, że możesz przywrócić usunięte pliki, jeśli zmienisz zdanie.

Obsługa udostępniania plików

Dzięki Tresorit udostępnianie plików innym osobom jest niezwykle łatwe. Członkowie mogą być bezpośrednio zapraszani do dołączenia do folderu lub uzyskania dostępu za pomocą linku. Dołączenie do folderu za pośrednictwem poczty e-mail wymaga od odbiorcy zarejestrowania się w Tresorit, ale każdy, kto ma dostęp do połączonej wersji, może wyświetlić folder. Administratorzy mogą nakładać szereg ograniczeń na te łącza w imię bezpieczeństwa, np. Wprowadzać obowiązkową ochronę hasłem, wymagać weryfikacji wiadomości e-mail przed uzyskaniem dostępu, ustawić datę wygaśnięcia lub ograniczyć użycie samego łącza.

Międzyplatformowy

Tresorit ma niewiarygodnie szeroki wybór wsparcia, z których każdy może synchronizować foldery i dodawać coś do miksu. Aplikacje komputerowe są dostępne dla systemów Windows 7, 8, 8.1 i 10, macOS i Linux. Aplikacje mobilne obejmują Androida i iOS, a obsługa Windows Phone kończy się w marcu 2018 r. Oczywiście użytkownicy zawsze mogą uzyskać dostęp do pulpitu nawigacyjnego za pośrednictwem przeglądarek internetowych. Zgodnie z oczekiwaniami powiadomienia są zawsze wysyłane na główny adres e-mail po nowym logowaniu, co pozwala administratorom śledzić akceptowane urządzenia i użytkowników.

Integracja systemu operacyjnego

Tresorit integruje się z systemem Windows za pomocą kliknięcia prawym przyciskiem myszy i systemem Android w menu Udostępnij. Opcja „Konwertuj na Tresor” robi to, co mówi na puszce, przesyłając plik lub folder bezpośrednio do Tresorit. „Udostępnij (Utwórz link)” automatycznie przesyła go na platformę jako własny Tresor, generując link dla innych osób do przeglądania folderu. Możesz ustawić wszystkie różne parametry, aby folder był prywatny i bezpieczny przed jego sfinalizowaniem.

ścieżka tresorit

Prywatność i ochrona

Jurysdykcja

Jurysdykcja nie jest niezwykle ważna dla firmy o zerowej wiedzy, która myje ręce z jakichkolwiek szkodliwych danych, ale może zapewnić bezpieczeństwo, gdy coś się zepsuje.

Chociaż Tresorit ma wiele bezpiecznych centrów danych Microsoft Azure w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii, Francji, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, firma jest Szwajcarią, a zatem przede wszystkim podlega jurysdykcji Szwajcarii. Jest to celowe, ponieważ węgierscy założyciele chwalą szwajcarskie stanowisko w sprawie neutralności, prywatności i ochrony klientów

Zero wiedzy

Firma obiecuje zerową wiedzę na całym świecie, a nawet uzyskała certyfikat EY, co oznacza, że ​​nawet Tresorit nie widzi zawartości twoich plików. Ze względów bezpieczeństwa Tresorit nawet nie przechowuje haseł. Oznacza to, że nie ma systemu odzyskiwania hasła głównego, ale z kolei zapewnia jeszcze jedną warstwę bezpieczeństwa.

Użytkownicy biznesowi i korporacyjni uzyskują dostęp do Kontroli zaawansowanej, która umożliwia administratorom przywracanie haseł użytkowników.

Bezpieczeństwo techniczne

Tresorit twierdzi, że tak, "złamanie choćby jednego Tresora zajmuje znacznie więcej niż ludzkie życie dzięki zastosowaniu standardowych algorytmów bezpieczeństwa".

Transakcja rozpoczyna się od szyfrowania danych za pomocą szyfru AES-256-CFB po stronie klienta, który jest następnie uwierzytelniany za pomocą podpisów RSA-2048 i mieszany za pomocą HMAC-SHA-512 w celu zapewnienia integralności.

Następnie tunel ATLS jest ustanawiany między komputerem klienta a chmurą, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo podczas przesyłania i pobierania. Wreszcie jest to uwierzytelniane za pomocą podpisu cyfrowego użytkownika, który naśladuje strukturę zdalnego katalogu po stronie klienta, aby zapobiec zdalnym atakom.

Oczywiście wszystko to jest dodatkowo chronione, gdy włącza się uwierzytelnianie dwuskładnikowe na dowolnym urządzeniu z dostępem do Tresorit.

Problemy

Kryptografia przeglądarki

Poprawiając poprzednią wersję tej recenzji, Tresorit nie używa przestarzałej kryptografii JavaScript w swojej wersji przeglądarki, ale zamiast tego API WebCrypto. Firma powiedziała nam, że generowanie kluczy jest obsługiwane przez platformę CSPRNG, która jest bezpieczniejsza niż jej poprzednik. Sam klient weryfikuje zasoby za pomocą integralności podrzędnych zasobów i ogranicza ataki polegające na wstrzykiwaniu danych za pomocą metody zwanej polityką bezpieczeństwa treści.

Chociaż pomaga to egzekwować zasadę zerowej wiedzy, którą przysięga Tresorit i sprawia, że ​​wersja przeglądarki jest podobnie bezpieczna jak jej odpowiedniki na komputery i urządzenia mobilne, istnieje jedno duże „ale”.

Chociaż Tresorit podkreślił, że jest prawnie zobowiązany do przestrzegania standardów szyfrowania na wszystkich platformach, sieć wciąż nie jest najbezpieczniejszą platformą dostarczania aplikacji i wymaga, aby użytkownik domyślnie ufał kontrolującym serwer. Gotowość firmy do komunikacji jest godna podziwu i nie oskarżamy Tresorita o pchanie natrętnego lub złośliwego kodu, ale bez żadnych środków weryfikacji i wcześniejszych incydentów z innymi firmami zmawiającymi się z urzędnikami państwowymi bez względu na prawo, wolimy aplikacje niż interakcję w przeglądarce.

Zamknięte źródło

Ze względu na naturę zamkniętych źródeł nie można zajrzeć pod maską, aby potwierdzić wzniosłe roszczenia Tresorit. Mimo to firma często chętnie testuje swoje bezpieczeństwo i prywatność, organizując liczne konkursy, w których znani na całym świecie eksperci łamią metody szyfrowania danych.

Łatwość użycia

Korzystanie z Tresorit jest tak proste, jak zalogowanie się do wersji przeglądarki internetowej lub pobranie i zalogowanie się w jednej z obsługiwanych aplikacji. Interfejs użytkownika jest niezwykle czysty i szczególnie doceniam to, że lista kontrolna samouczka Explore jest opcjonalna i nieinwazyjna.

Plik Tresors w aplikacji

Komputer stacjonarny (Windows 7+, macOS i Linux)

Pierwszą rzeczą, którą Tresorit zaleca, jest pobranie aplikacji na pulpit. Niezależnie od wersji, następnym krokiem jest utworzenie nowego „Tresora”. Jest to folder w chmurze, który można synchronizować na podłączonych urządzeniach, jeśli użytkownik wybierze.

Udostępnianie folderu jest szczególnie łatwe dzięki opcjom pokazanym po prawej stronie. Alternatywnie użytkownicy mogą kliknąć prawym przyciskiem myszy plik lub folder w Tresorit i wybrać „Udostępnij”. Układ jest identyczny we wszystkich systemach operacyjnych dla komputerów stacjonarnych, w tym na karcie Centrum administracyjne przekierowującej użytkowników do domyślnej przeglądarki. Obecnie wydaje się, że Windows jest jedyną platformą do integracji integracji systemu operacyjnego.

pliki wyświetlane na klientach Windows i Mac

Mobile (Android i iOS)

Mobilna wersja Tresorit jest podobna do swojego stacjonarnego odpowiednika, choć nieco uproszczona. Umożliwia dostęp do wszystkich Tresorów w celu przesyłania i pobierania dowolnego wybranego folderu. Ze względów bezpieczeństwa aplikacja uniemożliwia wykonywanie zrzutów ekranu na urządzenia mobilne, ale zrobiliśmy zdjęcie, aby pokazać, czego się spodziewać.

Aplikacja na Androida i iPhone'a

Niestety, aplikacja mobilna nie jest obecnie w stanie zsynchronizować się z folderami utworzonymi na smartfonach i tabletach, co oznacza, że ​​jest dużo pracy ręcznej, aby wykonać kopię zapasową. Umożliwia jednak automatyczne przesyłanie z powrotem z aparatu urządzenia.

Przeglądarka

Tresorit oferuje przeważnie pełną wersję swoich usług w przeglądarkach, chociaż synchronizacja i bezpośrednie otwieranie plików nie są obecnie dostępne. Użytkownicy mają bezpośredni dostęp do Centrum administracyjnego, pozwalając administratorom zobaczyć, które urządzenia i użytkownicy są podłączeni, dodać weryfikację dwuetapową, dostosować branding od logo do schematów kolorów i zmienić różne ustawienia. Jak wspomniano w sekcji Kryptografia przeglądarki, nie jest to tak bezpieczne, jak aplikacje.

Przewodniki Tresorit

Końcowe przemyślenia

Tresorit to jedna z najbardziej bogatych w funkcje usług w chmurze, a entuzjaści prywatności z pewnością będą świętować swoją neutralną szwajcarską bazę operacji. Mimo że firmie udało się zaspokoić większość rynków, jest to niewątpliwie droga oferta w porównaniu do konkurencji z niektórymi funkcjami ograniczonymi do wyższych pakietów.

Istnieje szeroki zakres wsparcia dla obecnych i przestarzałych systemów operacyjnych, z których wszystkie są równie eleganckie pod względem estetycznym i wydajnościowym. Brak synchronizacji mobilnej jest wybaczalny w porównaniu z resztą rynku, który podobnie pomija taką funkcję, ale nie możemy nie liczyć na to, że zmiany w przyszłości.

Mimo to z pewnością dostajesz to, za co płacisz, co jest wysoce bezpieczną, wysoce prywatną alternatywą dla Dropbox i Dysku Google. Jest to wspierane przez niezawodne wsparcie, które stara się odpowiadać na zapytania w odpowiednim czasie. W szczególności zalecamy powiązanie Tresorit z niezawodnym menedżerem haseł, aby maksymalnie zabezpieczyć swoje pliki.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me