Recenzja Trust.Zone

Strefa zaufania


 • cennik

  Od 3,33 USD
  / miesiąc

ProPrivacy.com Wynik
6,8 z 10

streszczenie

Trust Zone to dostawca VPN z siedzibą na Seszelach. Twierdzą, że mają politykę zerowych dzienników i wprowadzili szereg ulepszeń od czasu naszej pierwszej oceny w 2015 r. I dalszych działań w ubiegłym roku. Chociaż cel firmy w dużej mierze pozostaje ten sam, użytkownicy mają teraz dostęp do większej liczby funkcji, serwerów, połączeń i aplikacji za niższą cenę. Sprawdzamy nowe funkcje, które dodali do usługi oraz różne aspekty tej usługi w tym przeglądzie VPN Strefy zaufania.

Szybkie statystyki

 • ProPrivacy.com SpeedTest (średnia)
  18 Mbps
 • Jurysdykcja
  Seszele
 • Jednoczesne połączenia
  3)
 • Kraje
  32

cechy

Trust.Zone jest zarejestrowany na Seszelach, co jest świetną wiadomością, jeśli szukasz prywatności. Seszele są zwolnione z wszelkich obowiązkowych przepisów dotyczących zatrzymywania danych, co czyni z niego niesamowitą bazę operacji dla VPN.

Trust.Zone twierdzi również, że prowadzi zerowe dzienniki aktywności użytkowników na serwerach VPN. Extra Solutions Ltd jest spółką dominującą Trust.Zone, a dalsze badania nie wskazują na nic podejrzanego w tej firmie.

Przez lata Trust.Zone ciężko pracował, aby poprawić liczbę kontrolowanych serwerów. Obecnie usługa oferuje imponujące 170 serwerów w 98 oddzielnych strefach geograficznych zlokalizowanych w 36 różnych krajach, z wyróżniającymi się lokalizacjami, takimi jak Republika Południowej Afryki, Hongkong, Nowa Zelandia i Singapur. Trochę rozczarowujące jest to, że wciąż istnieje tylko jeden serwer na kontynencie afrykańskim i południowoamerykańskim.

Wszystkie pakiety zawierają teraz dedykowane adresy IP do przesyłania strumieniowego, podczas gdy połączenia mogą się różnić od jednego urządzenia w wersji próbnej do pięciu jednoczesnych połączeń w ramach dwuletniej subskrypcji.

Odwiedź Trust.Zone »

Prędkości i wydajność

Najważniejszym aspektem każdej usługi VPN jest wpływ, jaki będzie ona miała na szybkość połączenia. Aby lepiej zrozumieć wydajność Trust.Zone, przeprowadziłem kilka testów prędkości na serwerach Trust.Zone w Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA.

Prędkości pobierania Trust.Zone

Wykresy pokazują najwyższe, najniższe i średnie prędkości dla każdego serwera i lokalizacji. Zobacz nasze wyjaśnienie testu pełnej prędkości, aby uzyskać więcej szczegółów.

Jak widać, większość moich wyników testów powróciła całkiem pozytywnie, z wyjątkiem niemieckiego serwera. Podczas gdy inne lokalizacje tylko trochę spowolniły połączenie, Niemcy były znacznie biedniejsze.

Nasze oryginalne doświadczenia z tym produktem ujawniły szereg wycieków DNS, ale zdaniem Trust.Zone problem został szybko i skutecznie rozwiązany w 2017 roku. Od tego czasu firma wprowadziła szereg znaczących ulepszeń, aby problem ten został rozwiązany przeszłość. Obejmuje to zupełnie nową stronę wyjaśniającą użytkownikom dokładnie, co to jest wyciek DNS oraz wszystkie funkcje zaimplementowane w celu ochrony użytkowników od, w tym przełącznik Kill Internet, ochrona przed wyciekiem DNS i ochrona WebRTC.

Ceny i plany

1 miesiąc

3,33 USD
na miesiąc

Trust.Zone pozwala klientom wypróbować VPN przed zarejestrowaniem się w trzydniowej bezpłatnej wersji próbnej. Pamiętaj, że ta bezpłatna wersja próbna ogranicza Cię do 142 ze 170 różnych serwerów i tylko 1 GB danych, więc przesyłanie strumieniowe lub pobieranie dużych plików nie jest zalecane. Ceny Trust.Zone są zgodne ze standardowym modelem, z różnymi zniżkami w zależności od długości twojego planu. Miesięczny skok ceny do 8,88 USD, lepiej odzwierciedlający standard branżowy z większą liczbą serwerów i funkcji do rozruchu. Użytkownicy nie mogą już płacić co trzy miesiące, ponieważ ten poziom został zastąpiony nową 2-letnią ofertą. Ten nowy wybór wprowadza 5 jednoczesnych połączeń i można go regularnie znaleźć ze zniżką poprzez wyprzedaże sezonowe.

Cennik TrustZone

Jeśli opuścisz bezpłatny okres próbny i zarejestrujesz się w płatnym planie Trust.Zone, masz dziesięciodniową gwarancję zwrotu pieniędzy, do której możesz się zwrócić, jeśli nie będziesz zadowolony. Pamiętaj, że będzie to wymagało poinformowania Trust.Zone pocztą e-mail o swojej decyzji o anulowaniu.

Trust.Zone akceptuje szeroki zakres rodzajów płatności: wszystkie główne karty kredytowe, PayPal, Alipay, główne kryptowaluty, a nawet bezpośredni przelew bankowy.

Bezpieczeństwo i prywatność

Ponieważ głównym celem VPN jest szyfrowanie i zabezpieczanie połączenia internetowego, dostawca VPN musi stosować doskonałe standardy szyfrowania, aby być rekomendowanym przez ProPrivacy.com. Trust.Zone przechodzi ten test z szyfrem AES-256-CBC, uwierzytelnianiem SHA256 i uzgadnianiem RSA-2048.

Jak wspomniałem wcześniej, Trust.Zone twierdzi, że przestrzega surowej zasady braku logowania, co jest zgodne z brakiem jakichkolwiek przepisów dotyczących zatrzymywania danych na Seszelach.

Trust.Zone używa protokołu OpenVPN z klientem Windows, co jest dobrą wiadomością, jeśli szukasz bezpiecznej sieci VPN. Konfigurowanie połączenia przez L2TP / IPSec jest również możliwe, chociaż zalecane tylko w przypadku niektórych platform mobilnych.

Chcesz zwiększyć swoje bezpieczeństwo podczas torrentowania? Pobieranie filmów, muzyki i oprogramowania za pośrednictwem P2P jest dozwolone na wszystkich serwerach Trust.Zone.

Klient systemu Trust.Zone dla systemu Windows jest wyposażony w automatyczny przełącznik zabijania w Internecie, a także możliwość automatycznego uruchamiania i łączenia się z serwerem VPN podczas uruchamiania komputera.

Łatwość użycia

Witryna Trust.Zone niewiele się zmieniła od czasu ostatniej recenzji ProPrivacy.com w 2015 r. Dopracowana obsługa witryny zapewnia przyjemne wrażenia dla użytkownika, od rejestracji po zarządzanie kontem.

Strona zarządzania subskrypcją Trust.Zone umożliwia wyświetlanie czasu rozpoczęcia i wygaśnięcia planów wraz z poręcznym licznikiem przepustowości, dzięki czemu możesz śledzić ruch.

Wspomnę również, że Trust.Zone prowadzi aktywną stronę kanaryjską nakazu. Ta strona pokazuje, czy dostawca VPN musiał zastosować się do jakichkolwiek nakazów sądowych. Kanarek nakazu jest dobrym sposobem na zwiększenie przejrzystości, ale nie powinien być uważany za gwarancję prywatności.

Istnieją również aktywne profile na Facebooku, Google Plus i Twitterze, na wypadek gdybyś musiał szybko skontaktować się z obsługą Trust.Zone.

Wsparcie

Jednym z najważniejszych czynników podczas patrzenia na VPN jest obsługa klienta udzielana przez dostawcę. Niestety byłem rozczarowany, gdy dowiedziałem się, że Trust.Zone oferuje jedynie obsługę biletów i standardową stronę FAQ.

Obsługa biletów również nie jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a godziny otwarcia od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 16:00 GMT.

Aby lepiej zrozumieć wsparcie Trust.Zone, przesłałem bilet testowy z kilkoma podstawowymi pytaniami. Z przyjemnością otrzymałem szybką i skuteczną odpowiedź pięć godzin po przesłaniu biletu o 10:30 GMT.

Chociaż byłem w stanie uzyskać zadowalającą pomoc w ciągu kilku godzin, chciałbym zobaczyć więcej opcji pomocy technicznej z Trust.Zone, szczególnie w przypadku innych sieci VPN oferujących czat na żywo, telefon, a nawet obsługę Skype!

Oprogramowanie

Logować się

Rejestracja w Trust.Zone jest łatwym procesem, który zajmuje około pięciu minut od początku do końca.

Rejestracja konta wymaga adresu e-mail (Trust.Zone wysyła Ci e-mail aktywacyjny), hasła i wypełnienia captcha bezpieczeństwa.

Po utworzeniu konta możesz wybrać plan Trust.Zone, który chcesz kupić, a następnie metodę płatności. Po zapłaceniu pobierz i zainstaluj Trust.Zone na wybranej platformie i wszystko gotowe!

W momencie pisania tego tekstu Trust.Zone oferuje 10% zniżki, jeśli płacisz za pomocą Bitcoin lub innych kryptowalut.

Klient Windows VPN

Klient Windows Trust.Zone wygląda dokładnie tak samo jak klient z ostatniej recenzji ProPrivacy.com w 2015 roku. Chociaż nie ma większych problemów z klientem, aktualizacja wizualna byłaby przyjemnym akcentem ze względów estetycznych, ponieważ jest przestarzały do bieżącej aplikacji.

Klient systemu Windows ma wiele funkcji powitalnych, w tym automatyczny przełącznik zabijania w Internecie, funkcję automatycznego uruchamiania i niezły wybór portów, których można użyć do połączenia z VPN.

Muszę dodać, że pojawił się jeden irytujący problem z klientem Trust.Zone. Jeśli uruchomisz klienta (bez łączenia się z serwerem VPN), tworzona jest osobna sieć, która zakłóca połączenie internetowe z bieżącą siecią. Chociaż można to łatwo naprawić, zamykając klienta (lub łącząc się z VPN), może to być frustrujący problem dla początkujących użytkowników.

Android & iOS

Trust.Zone zwiększył swój zakres w ostatnich latach, wprowadzając nowe aplikacje mobilne na Androida i iOS. Interfejs użytkownika jest prawie identyczny z wersją dla komputerów stacjonarnych, ale znacznie lepiej pasuje do urządzeń mobilnych o znacznie czystszym wyglądzie.

Dzięki tej jednolitości wszystkie funkcje są dostępne dla wszystkich wersji aplikacji, dzięki czemu Trust.Zone jest idealny dla użytkowników wymagających prywatności na wielu urządzeniach.

Linux & System operacyjny Mac

Obecnie Trust.Zone nie oferuje obecnie aplikacji all-in-one dla innych systemów operacyjnych. Linux i macOS są nadal obsługiwane przez niestandardowe konfiguracje, ale niewątpliwie trudniej jest uruchomić je dla osób o mniejszej wiedzy technicznej.

Na szczęście Trust.Zone oferuje szereg przewodników instalacji dla tych platform, w tym starszych systemów operacyjnych, takich jak Windows Vista, do aktualnych ofert na rynku, takich jak Mac OS X i różne wersje systemu Linux.

Końcowe przemyślenia

Aby uzyskać niedrogą usługę VPN, Trust.Zone jest wystarczająco przyzwoity, jeśli dopiero zaczynasz korzystać z VPN. To powiedziawszy, istnieje wiele problemów, które mogą nie spodobać się weteranom VPN. Szybkość połączenia na niektórych serwerach może być rozczarowująca, a mile widziane byłyby także inne opcje wsparcia.

Byłem bardzo szczęśliwy widząc Trust.Zone szybko naprawiające problemy z wyciekiem DNS, wzmacniając ochronę klienta, a nawet dodając przewodniki dla nowych użytkowników, aby dowiedzieć się, jakie są wycieki DNS.

Podsumowując, Trust.Zone to wystarczająco przyzwoita, tania sieć VPN, szczególnie jeśli rejestrujesz się długoterminowo i korzystasz z taniej stawki miesięcznej. Zapisz się na bezpłatny okres próbny i sprawdź je sam!

Odwiedź Trust.Zone »

Masz pytania lub uwagi dotyczące Trust.Zone? Zostaw je poniżej!

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me