Recenzja TunnelBear

TunnelBear

 • cennik

  Od 4,17 USD
  / miesiąc

 • Dostępne na:


  • Windows

  • System operacyjny Mac

  • Android

  • iOS

ProPrivacy.com Wynik
8.5 z 10

streszczenie

TunnelBear to wirtualna sieć prywatna (VPN) z Kanady, która istnieje od 2011 roku. Jest to bogata w funkcje sieć VPN z oprogramowaniem dla wszystkich platform, która utrzymuje tylko minimalne, nieinwazyjne dzienniki połączeń dotyczące jej użytkowników. Oprogramowanie VPN jest idealne dla początkujących, ponieważ jest bardzo łatwe w użyciu. Ponadto ten dostawca VPN ma dobrze napisaną politykę prywatności, która jest aktualna i przejrzysta. Koszt tej sieci VPN jest tani (szczególnie jeśli zobowiązujesz się do roku), a bezpłatny abonament pozwala każdemu wypróbować usługę z pełną wydajnością. Jednak miesięczny limit danych 500 Mb sprawia, że ​​darmowy plan jest mniej wykonalny w celu przetestowania usługi, a firma niestety zrezygnowała z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy. Ogólnie rzecz biorąc, w tej recenzji TunnelBear znaleźliśmy usługę, która choć jest dobra, nie konkuruje z najlepszymi usługami premium pod względem stosunku jakości do ceny.

Szybkie statystyki

 • Jednoczesne połączenia
  5
 • Jurysdykcja
  Kanada
 • Kraje
  22
 • ProPrivacy.com SpeedTest (średnia)
  73,64 Mbps

cechy

Torrenting
Wszystkich serwerów 1000
Jednoczesne połączenia 5
Obsługa routera
Przekierowanie portów
Wybór portu
Serwery z czystego metalu lub wirtualne Czystego metalu
Obsługiwane routery -
Kraje 22

Serwery TunnelBear

TunnelBear VPN zapewnia dostęp do serwerów w 22 krajach. To pozwala abonentom udawać, że znajdują się w dowolnym z tych miejsc, aby ominąć geobloki i lokalnie egzekwowaną cenzurę. Płatne plany dają abonentom dostęp do wszystkich serwerów. Należy jednak zauważyć, że nie można połączyć się z serwerem australijskim przy użyciu bezpłatnego abonamentu.

Abonenci mogą używać TunnelBear do łączenia się ze swoimi serwerami za pomocą komputera stacjonarnego, laptopa, smartfona, tabletu, a nawet routera obsługującego VPN. A ponieważ każde konto premium umożliwia pięć równoczesnych połączeń, możesz łączyć się przy użyciu większości swoich urządzeń jednocześnie.

VigilantBear (Kill switch)

Przełącznik zabójstwa powstrzymuje Cię przed wyciekiem niezaszyfrowanych danych do Twojego dostawcy usług internetowych, jeśli połączenie VPN przypadkowo się zerwie. Aby chronić swoją prywatność, TunnelBear VPN zapewnia przełącznik zabijania o nazwie VigilantBear. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj sekcję dotyczącą prywatności i bezpieczeństwa w dalszej części tej recenzji.

Peer-to-peer (P2P)

TunnelBear ma siedzibę w Kanadzie, co oznaczało, że usługa nie była uważana za odpowiednią do torrentowania. Na szczęście TunnelBear zmienił swoje oficjalne stanowisko i teraz stwierdza, że ​​usługi można używać zarówno do pobierania P2P, jak i do uzyskiwania dostępu do Tora.

Ta zmiana serca wiąże się z bardzo potrzebną pewnością, że TunnelBear nie prowadzi już dzienników połączeń, dzięki czemu ataki korelacji czasu należą już do przeszłości. Oznacza to również, że firma nie ma danych, które mogłyby przekazać władzom kanadyjskim, gdyby się zapukały.

GhostBear

GhostBear to technologia zaciemniania VPN w TunnelBear (czasami określana również jako „tryb ukryty”). Zaciemnianie ukrywa ruch OpenVPN od twojego dostawcy usług internetowych i pomaga ludziom ominąć zapory VPN w lokalizacjach takich jak Iran i Chiny. Robi to, implementując wybór TCP przez port 443 lub używając obfsproxy (użytkownicy mają taką opcję). To sprawia, że ​​szyfrowanie VPN jest mniej wykrywalne przez rządy, dostawców usług internetowych i firmy, ponieważ wydaje się, że jest to zwykły ruch HTTPS.

Wyłączenie GhostBear tak naprawdę nie czyni Cię mniej bezpiecznym, ale jest to doskonała dodatkowa funkcja dla osób, które muszą ukryć swoje korzystanie z VPN przed dostawcą usług internetowych lub dla użytkowników, którzy muszą unikać ograniczania lub ograniczania dostępu do Internetu w miejscach, w których korzystanie z VPN jest ograniczone lub zablokowane przez rząd (Chiny, Iran itp.). Warto zauważyć, że GhostBear potencjalnie spowolni twoje połączenie internetowe bardziej niż korzystanie z VPN bez niego.

Czy TunnelBear odblokowuje Netflix?

Nie, niestety TunnealBear nie odblokowuje Netflix US, Netflix UK, a nawet BBC iPlayer. Szybkość VPN jest więcej niż wystarczająca, aby przesyłać strumieniowo treści od lokalnych dostawców, ale firma wyraźnie stwierdziła, że ​​nie zezwala na dostęp do treści blokowanych geograficznie. Jest to dość rozczarowujące, biorąc pod uwagę koszt VPN, i w dużej mierze sprawia, że ​​zalecamy, aby szukać gdzie indziej, jeśli potrzebujesz VPN, który może uzyskać dostęp do Netflix US.

Ceny i plany

12 miesięcy

Zaoszczędź 58% dzięki planowi na 1 rok

58% zniżki

4,17 USD
na miesiąc

1 miesiąc

9,99 USD
na miesiąc

TunnelBear VPN oferuje trzy różne opcje subskrypcji: 1-miesięczną, 1-letnią oraz ekskluzywny 2-letni plan dla czytników ProPrivacy. Bezpłatny plan pozwala abonentom pobierać 500 MB bezpłatnych danych co miesiąc. Bezpłatni użytkownicy mają dostęp do wszystkich serwerów oprócz Australii (łącznie 21 lokalizacji).

Płatne plany można kupić na miesięczny lub roczny użytek. Miesięczny abonament będzie Cię kosztował 9,99 USD miesięcznie i będzie się powtarzał, więc musisz anulować go ręcznie, jeśli chcesz przestać płacić, aby z niego skorzystać. Jeśli chcesz zapłacić z góry, zaoszczędzisz znaczną sumę pieniędzy dzięki planowi rocznemu, który odpowiada 4,99 USD miesięcznie (59,88 USD za rok), a ekskluzywnemu planowi dwuletniemu wynosi 4,17 USD miesięcznie (99,99 USD dla obu lata).

Niestety, TunnelBear zrezygnował z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy, zamiast tego zdecydował się na zakupy bezzwrotne. W niektórych okolicznościach firma może przyznać zwrot pieniędzy, ale sugerujemy wypróbowanie usługi przy użyciu jej bezpłatnej warstwy przed podjęciem zakupu.

Płatności można dokonać za pomocą karty kredytowej lub karty bankowej, a Tunnelbear bardzo szczegółowo określa sposób obsługi informacji o płatnościach w polityce prywatności (działający wyłącznie z procesorami płatniczymi zgodnymi z PCI). Niestety, PayPal nie jest akceptowany przez TunnelBear VPN (tak, wiemy, że inne witryny porównujące VPN twierdzą, że tak, ale się mylą). Na plus jednak użytkownicy mogą zdecydować się na płatność za pomocą Bitcoin, jeśli chcą.

Szybkość i wydajność

Testujemy prędkości połączeń TunnelBear przy użyciu naszego naukowego systemu testowania prędkości VPN opartego na serwerze. Aby uzyskać więcej informacji na temat działania naszych testów prędkości, przeczytaj pełny artykuł tutaj. Nasz system testów prędkości jest automatycznie aktualizowany 3 razy dziennie, co oznacza, że ​​zawsze mamy dostęp do aktualnych danych prędkości w czasie rzeczywistym.

Podczas naszych testów stwierdziliśmy, że Tunnelbear zapewnia szybkie prędkości połączenia, odpowiednie do przesyłania strumieniowego w jakości HD i wykonywania innych zadań wymagających dużej ilości danych.

Test prędkości TunnelBear

Zgodnie z naszymi testami, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy TunnelBear zapewnia średnie prędkości pobierania 40,8 Mb / s, a wyniki Max Speed ​​/ Burst - 411 Mb / s. Dzięki tym prędkościom TunnelBear należy do najlepszych sieci VPN na rynku i chociaż nie jest to najszybsza sieć VPN na rynku, jest to usługa o wyjątkowo wysokiej wydajności.

Testy szczelności

Wykryto wyciek IPv4?
Wykryto wyciek WebRTC?
Limity danych
Ograniczenia przepustowości
ProPrivacy.com SpeedTest (max / burst) 189,99
ProPrivacy.com SpeedTest (średnia) 73,64

Testowaliśmy pod kątem wycieków IP i DNS za pomocą ipleak.net. Dobrą wiadomością jest to, że nie wykryliśmy żadnych wycieków adresów IP ani DNS podczas korzystania z TunnelBear. Nie wykryliśmy również wycieków IP w IPv4 ani IPv6.

Jednak podczas korzystania z IPv6 wykryliśmy wycieki WebRTC zarówno w systemie Windows, jak i Mac, co oznacza, że ​​musisz wyłączyć WebRTC w przeglądarce (lub użyć rozszerzenia blokującego WebRTC), jeśli chcesz bezpiecznie korzystać z tej sieci VPN. Alternatywnie możesz wyłączyć połączenia IPv6 na swoim urządzeniu.

Tunnelbear twierdzi, że jest w trakcie opracowywania poprawki wycieków WebRTC, jednak w momencie pisania tego problemu problem nadal występuje.

Łatwość użycia

Windows
System operacyjny Mac
Android
Linux
iOS
telefon Windows

Logować się

Rejestracja w TunnelBear VPN jest łatwym procesem. Aby uzyskać dostęp do darmowej wersji, użytkownicy muszą wprowadzić adres e-mail i hasło. Następnie strona automatycznie przekierowuje użytkowników na stronę pobierania. W tym momencie użytkownicy mogą wybrać oprogramowanie dla wymaganej platformy. Subskrypcja płatnego planu wymaga dodatkowej płatności za pomocą karty kredytowej lub Bitcoin (PayPal nie jest już obsługiwany).

Po przejściu na stronę pobierania wystarczy pobrać klienta TunnelBear na potrzebną platformę. Oprogramowanie pobiera się szybko, a kreator instalacji przeprowadzi Cię przez proces instalacji bez żadnych problemów. Po zainstalowaniu możesz zalogować się przy użyciu adresu e-mail i hasła.

Po zalogowaniu, TunnelBear zapewnia szybki przewodnik wyjaśniający możliwości VPN. Na koniec prosi subskrybentów, aby sprawdzili skrzynkę odbiorczą pod kątem wiadomości e-mail z potwierdzeniem konta. Dopóki konto jest zweryfikowane, użytkownicy mogą zacząć korzystać z oprogramowania VPN (bezpłatnie lub płatnie).

Klient VPN VPN TunnelBear

TunnelBear Windows VPN został zaprojektowany z wielką starannością. Klient wygląda świetnie i jest przyjemny w użyciu: jest to dość rzadkie. Zgodnie z jego wizerunkiem oprogramowanie jest wypełnione niedźwiedziami i zabawną grafiką niedźwiedzi. Domyślnie TunnelBear łączy się z losowym serwerem znajdującym się blisko Ciebie. Jeśli potrzebujesz określonej lokalizacji, musisz ją wybrać z listy lokalizacji serwera i kliknąć Połącz.

W lewym górnym rogu użytkownicy mogą uzyskać dostęp do menu rozwijanego, w którym mogą zmienić ustawienia VPN. W "Generał", subskrybenci mogą zdecydować o ustawieniu TunnelBear do uruchomienia po uruchomieniu komputera. Ponadto mogą poprosić klienta o wysyłanie powiadomień o różnych rzeczach (rozłączenia, zakłócenia usługi i informacje o stanie sieci).

Na karcie Zabezpieczenia użytkownicy mogą włączyć funkcję VigilantBear (przełącznik zabijania) i GhostBear (tryb ukryty) w celu omijania zapór ogniowych. Korzystanie z przełącznika „zabijania” jest zalecane przez cały czas, aby zapobiec wyciekom danych do twojego dostawcy usług internetowych: gwarantuje to twoją prywatność. GhostBear jest niezbędny tylko dla osób mieszkających w lokalizacjach, w których konieczne jest zaciemnianie VPN (w celu obejścia Zapory lub obejścia ograniczania przepustowości ISP). GhostBear jest tak naprawdę implementacją Obfsproxy przez TunnelBear.

W obszarze Zaufane sieci użytkownicy mogą dodawać znane sieci i umożliwić TunnelBear łączenie się z serwerem VPN za każdym razem, gdy łączą się z nieznaną siecią (idealne dla osób, które regularnie korzystają z losowych publicznych hotspotów WiFi).

Na koniec zakładka Konto może służyć do zarządzania subskrypcją, żądania wsparcia za pomocą systemu biletów lub wylogowania się z TunnelBear VPN.

Inne platformy

Oprócz systemu Windows TunnelBear oferuje aplikację VPN na iOS. Klient iOS zapewnia szyfrowanie L2TP / IPsec zamiast szyfrowania OpenVPN, więc jeśli potrzebujesz OpenVPN, będziesz również musiał użyć oprogramowania do łączenia OpenVPN innej firmy (TunnelBear może pomóc w uzyskaniu tej konfiguracji).

TunnelBear zapewnia również aplikację Android VPN, która korzysta z OpenVPN i ma podobny wygląd do wersji na iPhone'a. Tunnelbear będzie działał jako Linux VPN, jednak ważne jest, aby pamiętać, że użytkownik Linux będzie wymagał zewnętrznego klienta OpenVPN.

Ogólnie rzecz biorąc, aplikacje są bardzo podobne na wszystkich platformach, są łatwe w użyciu i zapewniają podobne prędkości połączeń na całym pokładzie.

TunnelBear ma również rozszerzenie przeglądarki, które można pobrać bezpłatnie i można go używać z Chrome lub Opera (ale nie Firefox). Rozszerzenie przeglądarki jest miłym dodatkiem, ale pamiętaj, że jest to usługa proxy w przeciwieństwie do pełnej usługi VPN (tylko proxy danych w przeglądarce). Rozszerzenie przeglądarki jest wieloplatformowe (działa z Linux, Chrome OS, OS X i Windows).

Obsługa klienta

Gwarancja zwrotu pieniędzy
Całodobowe wsparcie
Czat na żywo
Bezpłatny okres próbny Tak - 7 dni
Długość gwarancji zwrotu pieniędzy 30

TunnelBear ma dedykowaną stronę pomocy, którą można znaleźć w małym menu u dołu dowolnej strony. Ten zasób zawiera informacje dotyczące "Aktualizacje statusu", "Pierwsze kroki", "Konta & Płatności", "Pomoc rozszerzenia przeglądarki", "Pomoc aplikacji Windows", "Pomoc aplikacji Mac OS X.", "Pomoc aplikacji na iOS", i "Pomoc aplikacji na Androida". Artykuły te można łatwo znaleźć za pomocą przycisku wyszukiwania na stronie.

Każdy, kto nie może znaleźć odpowiedzi na stronie pomocy TunnelBear, może skontaktować się bezpośrednio z TunnelBear. Niestety firma nie ma funkcji czatu na żywo, więc musisz skorzystać z internetowego formularza kontaktowego. Subskrybenci i nie-subskrybenci mogą korzystać z tej funkcji, aby zadawać pytania dotyczące usługi.

Aby przetestować obsługę klienta TunnelBear, wysłałem do ich przedstawicieli pytanie dotyczące szyfrowania na platformie, aby sprawdzić, czy coś się zmieniło lub ulepszyło od czasu ostatniego ich przeglądu w zeszłym roku. Tak jak poprzednio, otrzymałem wiadomość e-mail z informacją, że mam oczekiwać odpowiedzi w ciągu 24 godzin.

Moja odpowiedź nadeszła w ciągu 24 godzin, ale musiałem poprosić o wyjaśnienie w jednym punkcie, na który nie udzielono jasnej odpowiedzi. Pomimo tego niewielkiego problemu, okazało się, że są bardzo przyjaźni i chętni do pomocy. Co więcej, otrzymałem szczegóły, które chciałem w drugiej odpowiedzi. Nie najlepsza obsługa klienta na świecie, ale też niezła.

Prywatność i ochrona

Obfuscation (podstęp)
Ochrona przed wyciekiem IPv4
Ochrona przed wyciekiem IPv6
Ochrona przed wyciekiem WebRTC
Wyłącznik awaryjny
Samoobsługowy / proxy DNS tak

TunnelBear przechowuje niektóre minimalne dzienniki przez miesiąc. Oto, co TunnelBear mówi o konieczności przestrzegania władz w Kanadzie:

„W przypadku gdy TunnelBear jest zobowiązany do przestrzegania przepisów prawa w przypadku wezwania do sądu, nakazów sądowych lub innych dokumentów prawnych obowiązujących w jurysdykcji kanadyjskiej, zakres ujawnienia jest ograniczony do danych osobowych podanych podczas rejestracji, a także ogólnej liczby połączenia, ogólne MB wykorzystane w tym miesiącu. ”

To fantastyczna polityka prywatności, która oznacza, że ​​żadne dane o użytkowaniu VPN lub adres IP użytkownika nie są powiązane z kontem i mogą być użyte do przeprowadzenia ataku korelacji czasowej:

Prywatność Tunnelbear 1

Dane operacyjne Tunnelbear

Bardzo minimalna natura tego, co utrzymuje TunnelBear, oznacza, że ​​abonenci naprawdę nigdy nie muszą się martwić o to, do czego używają VPN. Nawet jeśli władze dostarczyłyby nakaz, TunnelBear VPN miałby bardzo niewiele do przekazania jakiejkolwiek rzeczywistej wartości.

Warunki świadczenia usług TunnelBear

Warto zauważyć, że TunnelBear ma siedzibę w Kanadzie, kraju objętym niesławnym Traktatem Pięciu Oczu. W ostatnich latach znaleziono Kanadę szpiegującą obywateli, ale to nie powstrzymuje TunnelBear przed ochroną twoich danych.

Chociaż TunnelBear wymaga przekazania danych, jeśli zwróci się do nich władza, nie posiada żadnych dzienników połączeń ani identyfikowalnych dzienników jakiegokolwiek rodzaju. W związku z tym władze powinny mieć przede wszystkim możliwość uzyskania imienia i nazwiska, adresu e-mail i szczegółów płatności. Jest także jednym z niewielu dostawców, którzy przeprowadzają regularne pełne kontrole systemu, kodu i infrastruktury przez zaufane firmy zewnętrzne i publikują wyniki.

Warto jednak pamiętać, że TunnelBear praktycznie umywa ręce od wszelkiej odpowiedzialności za szereg rzeczy w swoich Warunkach świadczenia usług:

Tunnelbear Tos

Jak widać, TunnelBear zwalnia się z odpowiedzialności za prawie wszystko. Ponadto TunnelBear wyraźnie stwierdza, że ​​użytkownicy nie mogą:

Piractwo jest niedozwolone

Prosi również użytkowników, aby zawsze przestrzegali prawa swojego kraju i kraju, do którego tunelują. Wszystkie punkty, o których zdecydowanie warto pamiętać (zwłaszcza, że ​​mają siedzibę w Kanadzie).

Protokoły szyfrowania

IKEv2
OpenVPN
PPTP
L2TP / IPsec
SSTP
Inne protokoły -

Jeśli chodzi o szyfrowanie, TunnelBear zapewnia dostęp do dwóch różnych protokołów VPN. Klienci Windows, Android i Mac OS X implementują OpenVPN. Użytkownicy iOS mają do wyboru L2TP / IPsec) lub IKEv2. Dlatego każdy, kto chce połączyć się przez OpenVPN na iOS, musi to zrobić, korzystając z oprogramowania OpenVPN Connect innej firmy (które jest bezpłatne).

Silne 256-bitowe szyfrowanie Advanced Encryption Standard (AES) z uwierzytelnianiem SHA256 jest używane na wszystkich platformach, oprócz iOS 8 i wcześniejszych (które jest szyfrowane 128-bitowym szyfrowaniem AES i wykorzystuje SHA-1 do uwierzytelniania danych).

Wszystkie te informacje są dostępne na blogu TunnelBear, co jest fantastycznym poziomem przejrzystości. Również pozytywne: TunnelBear nie zapewnia protokołu PPTP (Point-to-Point Tunneling Protocol) - nieaktualnej formy szyfrowania VPN, która jest obecnie uważana za niebezpieczną i zawsze zalecamy.

Oprócz silnego szyfrowania i silnej polityki prywatności, w ubiegłym roku TunnelBear zainwestował w zewnętrzny audyt swoich aplikacji (ale nie sieci serwerów). Ten profesjonalny audyt bezpieczeństwa pozwala TunnelBear śmiało reklamować prywatność i bezpieczeństwo zapewniane przez jego oprogramowanie.

Warto również zauważyć, że TunnelBear wydał teraz zaktualizowane oprogramowanie, które chroni przed wyciekami IPv6, i stwierdziliśmy, że działa z powodzeniem (ostatnim razem, gdy sprawdziliśmy usługę, która była w wersji Beta).

Czujny niedźwiedź

Końcowe przemyślenia

W tej recenzji TunnelBear odkryliśmy słodko wyglądającą i łatwą w użyciu usługę VPN, która jest idealna dla początkujących. Bezpłatny plan pozwala użytkownikom zapoznać się z usługą, chociaż 500 Mb na miesiąc z pewnością nie wystarczy, aby skorzystać z usługi do czegoś znaczącego (takiego jak przesyłanie strumieniowe filmów z zachowaniem prywatności). Darmowa wersja jest przydatna dla osób mieszkających na obszarach objętych konfliktem lub w miejscach, w których obowiązuje silna cenzura. Umożliwi im to dostęp do stron z wiadomościami i wykonywanie innych zadań, które nie wymagają dużych ilości danych w razie potrzeby.

TunnelBear VPN ma dobrą politykę prywatności, a trywialne dzienniki połączeń, które firma utrzymuje, są do użytku wewnętrznego i nie mogą być wykorzystywane do ingerowania w prywatność subskrybentów. Poza tym, że przebywam w Kanadzie, jedyne, co mnie niepokoi, to Warunki świadczenia usług TunnelBear, które odmawiają odpowiedzialności za wszystko i wszystko. Ogólnie rzecz biorąc, płatne plany są solidne i zapewniają znacznie powyżej średniej prędkości połączenia. Jednak ta sieć VPN nie zapewnia dostępu do geoblokowanej zawartości z ważnych usług przesyłania strumieniowego, dlatego też można uzyskać lepszą sieć VPN za tę samą cenę (a nawet mniej).

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me