Recenzja UltraVPN

UltraVPN

 • cennik

  Od 3,75 USD
  / miesiąc

 • Dostępne na:


  • Android

  • iOS

  • Windows

  • System operacyjny Mac
 • Odblokowuje:


  • iPlayer

UltraVPN jest brytyjskim dostawcą VPN, który został uruchomiony w 2006 roku przez Network Protect Limited. Ma aplikacje dla systemów Windows, Mac, iOS i Android. Aplikacje komputerowe mają wszystkie najważniejsze funkcje VPN - killswitch, ochronę przed wyciekiem DNS i silne szyfrowanie OpenVPN. Aplikacje mobilne są znacznie bardziej podstawowe; zapewniając jedynie wybór serwerów.

ProPrivacy.com Wynik
3,9 z 10

streszczenie

Jeśli chodzi o prędkości, ta VPN jest nieco powolna w porównaniu do niektórych usług o podobnej cenie. Powinien jednak umożliwiać przesyłanie strumieniowe w jakości HD. I ta sieć VPN odblokowuje Netflix (używając serwerów Ultraflix) i BBC iPlayer - więc jest to dobra VPN do przesyłania strumieniowego. VPNUltra pozwala również na torrenty i zdecydowanie jest to VPN, który można uznać za tani. Warto jednak zauważyć, że polityka prywatności tej sieci VPN stwierdza, że ​​prowadzi dzienniki połączeń obok adresów IP. W tej recenzji UltraVPN szczegółowo przyglądamy się każdemu aspektowi tej usługi, aby sprawdzić, czy warto wydać swoje pieniądze.

Szybkie statystyki

 • Jurysdykcja
  UK
 • Jednoczesne połączenia
  3)
 • Kraje
  34

Cena £

12 miesięcy

3,75 USD
na miesiąc

6 miesiąc

5,99 USD
na miesiąc

1 miesiąc

7,99 USD
na miesiąc

Podobnie jak zdecydowana większość VPN, UltraVPN można kupić w trzech różnych subskrypcjach; abonament miesięczny, kwartalny i roczny.

cennik

Jak to zwykle bywa, UltraVPN daje konsumentom, którzy subskrybują na dłuższy okres, większą zniżkę. Ta struktura cen ma na celu nagradzanie klientów, którzy zobowiązują się do usługi. Oprócz tych zniżek wszystkie plany subskrypcji są identyczne, a wszyscy użytkownicy mają dostęp do wszystkich serwerów i funkcji VPN.

Kosztująca 7,99 USD za miesiąc, ta sieć VPN jest niezwykle konkurencyjna, a jej roczna cena 45 USD - lub równowartość 3,75 USD - sprawia, że ​​UltraVPN jest jedną z tańszych sieci VPN na rynku.

Co ciekawe, jeśli klikniesz stronę rejestracji i zaczekasz chwilę - a następnie ponownie włączysz - otrzymasz dodatkowe 70% zniżki. Zmniejsza to koszt rocznej subskrypcji do zaledwie 27 USD (lub równowartości 2,25 USD miesięcznie). Jest to doskonała cena, dlatego zalecamy odczekać, aż strona zaoferuje tę automatyczną zniżkę.

ultaVPN zniżki

Podoba nam się również, że ta VPN zapewnia 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, co oznacza, że ​​możesz wypróbować ją bez obawy o ryzyko związane z gotówką.

Najbardziej imponujący ze wszystkich? UltraVPN zapewnia 7-dniowy bezpłatny okres próbny, który jest dostępny dla wszystkich użytkowników, po prostu pobierając i instalując oprogramowanie na urządzeniu. Po utworzeniu bezpłatnego konta możesz natychmiast zacząć korzystać z VPN za darmo, bez podawania szczegółów płatności. Jest to niezwykle rzadkie i bardzo podoba nam się ta usługa.

Opcje płatności UltraVPN

Każdy, kto zdecyduje się na subskrypcję UltraVPN, może zdecydować się na płatność kartą kredytową lub debetową. UltraVPN akceptuje karty Visa, Mastercard, Amex i Discover. Abonenci mogą również płacić za pośrednictwem PayPal. Niestety, Ultra VPN nie akceptuje żadnych kryptowalut, co oznacza, że ​​nie możesz płacić anonimowo za usługę.

Odblokuj Netflix?

UltraVPN należy do coraz mniejszej liczby usług VPN, którym wciąż udaje się odblokować popularne serwisy streamingowe, takie jak Netflix US i BBC iPlayer. Z płatnym kontem masz dostęp do Ultraflix UK w Londynie, Ultraflix US w Nowym Jorku, a także Ultraflix Japan i Ultraflix Canada. Warto jednak zauważyć, że nie będziesz mieć dostępu do Netflix w 7-dniowym bezpłatnym okresie próbnym, ponieważ serwery „Ultraflix” są dostępne tylko na kontach płatnych.

Okazało się, że BBC iPlayer jest dostępny na wszystkich serwerach w Wielkiej Brytanii, co jest świetne. Ponadto próbowaliśmy uzyskać dostęp do hulu na jego serwerach w USA, ale z przykrością informujemy, że UltraVPN nie jest obecnie w stanie odblokować tej usługi. Więc jeśli hulu Cię interesuje, musisz robić zakupy w innym miejscu.

Ogólnie rzecz biorąc, jesteśmy pod wrażeniem zdolności tej stosunkowo taniej sieci VPN do odblokowywania strumieni, co z pewnością będzie zaletą dla wielu użytkowników.

cechy

Wybór portu
Przekierowanie portów
Jednoczesne połączenia 3)
Wszystkich serwerów 100
Kraje 34
Obsługa routera
Obsługiwane routery Pomidor, DD-WRT
Serwery z czystego metalu lub wirtualne Mieszać
Torrenting

UltraVPN to usługa, która jest wyjątkowo prosta. Ma mało funkcji i nie ma żadnej z najlepszych funkcji, które można znaleźć w wielu usługach VPN.

Zapytaliśmy dostawcę, czy Torrenting jest dozwolony, i powiedział nam, że Torrenting jest możliwy na wszystkich jego serwerach (chociaż nie aktywnie promuje ani nie reklamuje się za pomocą usługi Torrenting). Mimo to P2P nie jest ograniczone, a BitTorrent, utorrent itp. Wszystko działa dobrze z UltraVPN. Zatem to, czy zdecydujesz się na BitTorrent za pomocą tej usługi, zależy od twojego osobistego modelu zagrożeń (jest to sieć VPN z siedzibą w Wielkiej Brytanii i zgodnie z własną polityką prywatności prowadzi dzienniki połączeń). Jednak ogólnie rzecz biorąc, torrentowanie powinno być bezproblemowe.

Poniżej możesz zobaczyć wszystkie funkcje, które UltravPN zapewnia swoim użytkownikom:

 • Serwery w ponad 50 krajach

 • Silne szyfrowanie OpenVPN i IKEv2

 • Wsparcie czatu na żywo 24/7

 • Aplikacje dla systemów Windows, Mac, Android, iOS i Amazon Firestick

 • Killswitch w obu aplikacjach komputerowych

 • Odblokuj Netflix US

 • 7-dniowy bezpłatny okres próbny (karta nie jest wymagana)

 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Szybkość i wydajność

Testujemy prędkości VPN przy użyciu naukowego, opartego na serwerze systemu testów prędkości. To pozwala nam testować różne serwery VPN trzy razy dziennie - aby uzyskać dokładne, aktualne wyniki dotyczące wydajności tych VPN.

Jednak w momencie publikacji wciąż czekamy na serwery testowe UltraVPN na dostarczenie danych. Z tego powodu przetestowaliśmy VPN ręcznie za pomocą speedtest.net. Przetestowaliśmy serwer austriacki na połączeniu 50 Mb / s i stwierdziliśmy, że prędkości pobierania wzrosły o ponad połowę do 20 Mb / s. Serwer w Wielkiej Brytanii / Londynie zmniejszył naszą prędkość Internetu do zaledwie 8,76 Mb / s, jest to bardzo wolne - co stanowi spadek o 43 Mb / s. Następnie przetestowaliśmy serwer US Easy Coast w Waszyngtonie. Ponownie zmniejszyło to nasze połączenie internetowe do zaledwie 13 Mb / s. Chociaż jest to szybsze niż serwer w Wielkiej Brytanii, nadal jest rozczarowujące, ponieważ straciliśmy około trzy czwarte naszych podstawowych prędkości połączenia.

Ogólnie rzecz biorąc, te wyniki są nieco niepokojące i będziemy bardzo zainteresowani, aby zobaczyć, jak się zachowa, gdy dokładnie przetestujemy go w naszym systemie opartym na serwerze. Sprawdź te zaktualizowane wyniki za kilka tygodni. Tymczasem uważaj na VPN - ponieważ tak niskie prędkości połączenia na serwerze w Wielkiej Brytanii są złym znakiem.

Testy szczelności

Wykryto wyciek IPv6?
Wykryto wyciek WebRTC?
Wykryto wyciek IPv4?

Sieci VPN należy sprawdzić, aby sprawdzić, czy działają poprawnie. Wszelkie wycieki mogą oznaczać, że VPN zapewnia fałszywe poczucie bezpieczeństwa bez zapewnienia prywatności, o którą się twierdzi.

Aby upewnić się, że VPN działa poprawnie, sprawdziliśmy, czy nie ma wycieków IP, DNS i WebRTC na komputerze z systemem Windows 10. Przetestowaliśmy VPN zarówno na połączeniach IPv4, jak i IPv6, aby upewnić się, że VPN nie ucieka.

Podczas naszych testów wykryliśmy bardzo poważne wycieki DNS zarówno na IPv4, jak i IPv6. Oznacza to, że Twój dostawca usług internetowych może dokładnie zobaczyć, jakie strony odwiedzasz podczas korzystania z tej sieci VPN. Jednak nie wykryliśmy wycieków IP ani wycieków WebRTC na IPv4 lub IPv6. Warto jednak zauważyć, że zapora ogniowa musi zostać przerzucona, aby uniknąć wycieków IP na IPv6 (jeśli nie włączysz tego ustawienia, otrzymasz proste wycieki IP IP6).

Poniżej możesz zobaczyć wycieki DNS, które napotkaliśmy podczas testowania połączenia IPv6:

Wyciek DNS 1

Chociaż ta sieć VPN cierpi tylko z powodu wycieków DNS, nadal jest to ogromny problem, ponieważ oznacza, że ​​Twój dostawca usług internetowych może śledzić wszystkie żądania DNS, a zatem wie dokładnie, jakie witryny odwiedzasz.

Poniżej możesz zobaczyć, jak działało na IPv4, kiedy ręcznie wyłączyliśmy IPv6:

Wyciek DNS 2

O wiele szczęśliwszą uwagę mieliśmy okazję przetestować klienta Android pod kątem wycieków w połączeniu IPv4 i okazało się, że nie ma wycieków. W ten sposób UltraVPN wydaje się być znacznie bezpieczniejszy na Androidzie niż na pulpicie Windows (o ile używasz go w połączeniu IPv4).

Aby samemu przetestować UltraVPN pod kątem wycieków i zweryfikować nasze ustalenia, po prostu odwiedź witryny takie jak ipleak.net, test-ipv6.com lub doileak.net.

Prywatność i ochrona

UltraVPN ma siedzibę w Wielkiej Brytanii, co technicznie oznacza, że ​​brytyjskie prawo wymaga prowadzenia dokumentacji dotyczącej tego, co robią użytkownicy, gdy są podłączeni do swoich serwerów. Te obowiązkowe dzienniki przechowywania danych są określone w brytyjskiej ustawie o uprawnieniach dochodzeniowych. Jest to niepokojące, ponieważ oznacza, że ​​Wielka Brytania to straszne miejsce dla VPN.

Pomimo tych wymagań prawnych, UltraVPN twierdzi na swojej stronie internetowej, że jest usługą VPN bez dzienników. Co więc możemy wywnioskować z analizy polityki prywatności UltraVPN?

Dokładnie sprawdziliśmy polisę i stwierdziliśmy, że jest ona zgodna z RODO. Polityka zawiera jednak pewne elementy, które budzą poważne obawy. Po pierwsze, firma stwierdza, co następuje:

„Będziemy wykorzystywać Twoje dane osobowe tylko wtedy, gdy pozwala na to prawo. Najczęściej wykorzystamy Twoje dane osobowe w następujących okolicznościach:

 • Tam, gdzie musimy wykonać umowę, mamy zamiar zawrzeć lub zawrzeć z tobą.

 • Gdy jest to konieczne dla naszych uzasadnionych interesów biznesowych (lub interesów osób trzecich), a twoje interesy i prawa podstawowe nie zastępują tych interesów.

 • Gdzie musimy przestrzegać obowiązku prawnego lub regulacyjnego. ”

Jak widać, UltraVPN oświadcza, że ​​wykorzysta twoje dane osobowe w celu spełnienia wszelkich obowiązków prawnych. To natychmiast dzwoni dzwonkami alarmowymi, ponieważ przepisy obowiązujące w Wielkiej Brytanii wymagają, aby VPN przechowywał wszystkie dzienniki połączeń obok adresu IP.

W dalszej części polityki firma stwierdza, że ​​wykona pewne automatyczne zbieranie danych:

„Informacje automatyczne. Możemy gromadzić informacje o urządzeniu, z którego uzyskujesz dostęp do Usług, takie jak adres IP lub inne unikalne identyfikatory urządzenia. Jeśli uzyskujesz dostęp do swojego konta z urządzenia mobilnego, to urządzenie mobilne może również podać nam szczegóły Twojej lokalizacji. Większość urządzeń mobilnych umożliwia wyłączenie tej funkcji. ”

Są to dokładnie takie dzienniki, które teoretycznie mogą być wykorzystane do powiązania użytkowników z ich nawykami przeglądania sieci - ponieważ znaczniki czasu połączenia obok adresu IP mogą być użyte do przeprowadzenia ataku korelacji czasowej. To dość jednoznacznie dowodzi, że UltraVPN nie jest VPN z zerowym logiem (zgodnie z własną polityką prywatności).

Co więcej, w dalszej części polityki firma wyjaśnia, w jaki sposób UltraVPN wykorzystuje dane osobowe

 • „Generuj i przeglądaj raporty i dane dotyczące naszej bazy użytkowników i wzorców korzystania z usług,

 • analizować dokładność, skuteczność, użyteczność lub popularność Usług,

 • poprawić zawartość i funkcje Usług oraz

 • pozwalają nam na personalizację treści i reklam wyświetlanych w Usługach. ”

Jak widać, firma przyznaje, że wykorzysta dane subskrybenta do personalizacji treści i reklamy. Znów jest to sprzeczne z twierdzeniem o zerowych logach, które można znaleźć na stronie „funkcje”, na zdjęciu poniżej.

zerowe rejestrowanie

Jakby tego było mało, firma przyznaje, że udostępni twoje dane osobowe:

 • „Starannie wybrane strony trzecie, które świadczą nam usługi wspierające nasze podstawowe operacje, takie jak: przetwarzanie naszej poczty, komunikowanie się z klientami i potencjalnymi klientami w naszym imieniu (w tym za pośrednictwem mediów społecznościowych), prowadzenie promocji, zapewnianie systemów informatycznych i usług administracyjnych oraz rozwój i doskonalenie wewnętrznych systemów i procesów;

 • Właściwe organy (organy ustawowe, organy regulacyjne, upoważnione organy, których rola wynika z przepisów prawa);

 • Inne organizacje, w których jesteśmy prawnie zobowiązani do ujawnienia twoich danych osobowych (takich jak wnioski złożone w celu zapobiegania i wykrywania przestępstw) lub w których ujawnienie jest konieczne w celu ochrony własności, praw i bezpieczeństwa nas i naszych pracowników lub w celu przestrzegania dowolnego prawa , rozporządzenie lub rządowy lub sądowy nakaz, reguła, nakaz lub wezwanie;

 • Strony trzecie, którym możemy zdecydować się na sprzedaż, przeniesienie lub połączenie części naszej działalności lub naszych aktywów. Alternatywnie możemy starać się nabywać inne firmy lub łączyć się z nimi. Jeśli nastąpi zmiana w naszej firmie, nowi właściciele mogą wykorzystywać Twoje dane osobowe w taki sam sposób, jak określono w niniejszej Polityce prywatności;

 • Inne firmy, w których testujemy produkty i usługi, które uważamy, mogą ulepszyć naszą ofertę dla klientów i / lub naszych procesów biznesowych; i

 • Inne osoby trzecie, w przypadku których wyrazili Państwo wyraźną zgodę lub w przypadku gdy istnieje uzasadnione przekonanie, że strona trzecia działa w Twoim imieniu. ”

Podsumowując, z zasady jasno wynika, że ​​ta sieć VPN przechowuje niektóre dane osobowe, a podczas gdy polityka stanowi, że "może" przechowywać dzienniki połączeń obok adresu IP, musimy wziąć to pod uwagę, że tak będzie. W związku z tym nie możemy polecić tej sieci VPN do celów ochrony prywatności.

Warto zauważyć, że UltraVPN przyszedł do nas, aby twierdzić, że nie prowadzą tych dzienników, a jeśli tak, wskazane byłoby, aby całkowicie zmienił swoje zasady, ponieważ ponieważ są one obecnie napisane, nie można uwierzyć w jego roszczenia w przeciwieństwie. Warto również wspomnieć, że firma twierdzi, że wynajmuje swoje serwery od kanadyjskiej sieci VPN; Windscribe. Chociaż wszystko jest dobrze i dobrze, nie zmienia to faktu, że - w przeciwieństwie do Windscribe - UltraVPN jest spółką zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii i z tego powodu musi przestrzegać prawa brytyjskiego (w tym ustawy o uprawnieniach dochodzeniowych).

Fakt, że UltraVPN przyznał się do bycia białą etykietą Windscribe, wydaje się interesujący i ogólnie zalecamy, aby każdy zainteresowany tą usługą trzymał się Windscribe (która ma lepszą politykę i ma nieco lepszą jurysdykcję).

Protokoły szyfrowania

UltraVPN zapewnia dwa protokoły szyfrowania IKEv2 i OpenVPN. Oba są uważane za bezpieczne protokoły, które powinny chronić twoje dane przed wścibskimi oczami. W systemach Mac i Windows użytkownicy mogą korzystać z IKEv2 lub OpenVPN. W systemie Android dostępny jest tylko OpenVPN. W systemie iOS dostępny jest tylko IKEv2. Jest to dość rutyna dla tych konkretnych klientów.

Podczas gdy tutaj w ProPrivacy.com nie jesteśmy przeciwko IKEv2 - i jest szybszy niż OpenVPN (co oznacza, że ​​niektórzy konsumenci wolą go używać) - generalnie wolimy OpenVPN. Wynika to z faktu, że OpenVPN był wielokrotnie poddawany gruntownym audytom i jest obecnie uważany za złoty standard prywatności i bezpieczeństwa VPN.

Z tego powodu zalecamy, aby ludzie zawsze korzystali z OpenVPN, o ile to możliwe. To powiedziawszy, prawdą jest również to, że OpenVPN może być implementowany i konfigurowany na wiele sposobów; i nie zawsze jest bezpiecznie wdrażane. Dlatego zawsze sprawdzamy implementację OpenVPN każdego dostawcy VPN, aby upewnić się, że spełnia ona lub przekracza nasze minimalne standardy. Poniżej szczegółowo opisaliśmy, w jaki sposób UltraVPN implementuje ten ważny protokół:

Kanał sterowania: szyfr: AES-256-GCM, uzgadnianie: TLS z domyślną długością klucza RSA 4096-bit, auth: HMAC SHA (o nieznanym rozmiarze klucza - ale ponieważ HMAC SHA1 jest bezpieczny, nie ma to znaczenia).

Kanał danych: szyfr: AES-256-CBC, autor: HMAC SHA: 512

Kanał kontrolny implementuje również Perfect Forward Secrecy za pomocą ECDHE dla zwiększenia bezpieczeństwa i szybkości. Podsumowując, są to silne standardy implementacyjne, które pokazują, że tunel VPN jest bezpieczny przed hakerami.

Doświadczenie użytkownika

UltraVPN jest dostawcą, który wyraźnie spędził dużo czasu na rozwijaniu estetyki swojej strony internetowej. Górne menu nawigacyjne ma na celu szybkie przekierowanie użytkowników do szczegółowych informacji o funkcjach VPN, a zadawanie pytań za pośrednictwem czatu na żywo jest przyjemne i proste. W przeciwieństwie do wielu VPN, strona jest również ładna, co zdecydowanie nadaje pewien profesjonalizm.

Witryna UltraVPN

U dołu każdej strony znajduje się inne menu, które może z łatwością skierować Cię do informacji o VPN na różnych platformach, dla których ma oprogramowanie. Tutaj można również znaleźć linki do ważnych aspektów usługi, takich jak polityka prywatności i warunki korzystania z usługi.

Dla tych, którzy szukają wsparcia, baza wiedzy jest połączona, a użytkownicy mogą przechodzić do różnych blogów na temat korzystania z VPN. Ta baza wiedzy jest pełna często zadawanych pytań, porad i wskazówek oraz różnych przewodników dotyczących konfiguracji sieci VPN. Szukaliśmy przez chwilę, ale ponownie nie udało nam się znaleźć żadnych szczegółów dotyczących wdrożenia zabezpieczeń na platformie. Te szczegóły techniczne są ważne i dobrze byłoby, gdyby zostały poruszone w często zadawanych pytaniach

Blog, który nosi nazwę „UltraVPN News”, jest znakomitym zasobem, który zawiera różnego rodzaju artykuły na temat VPN i tematów związanych z prywatnością. Okazało się, że jest to dobrze zorganizowany blog, który warto sprawdzić.

Nowości bezpieczeństwa UltraVPN

Ogólnie uważamy, że strona jest przyjemna, nawet jeśli całkowicie brakuje jej informacji technicznych na temat VPN (takich jak szyfrowanie, które zapewnia i jak jest realizowane).

Naszym zdaniem tego rodzaju dane są niezwykle ważne iz tego powodu strona internetowa może być rozumiana jako służąca do sprzedaży - zamiast informować potencjalnych użytkowników o poziomie usług, jakiego mogą się spodziewać.

Klient systemu Windows

Zdecydowaliśmy się wziąć klienta Windows do uruchomienia testowego w systemie Windows 10. Znaleźliśmy to oprogramowanie dostępne na jego stronie internetowej bez żadnych problemów i mogliśmy od razu zacząć korzystać z niego za darmo dzięki 7-dniowej wersji próbnej.

Kliknięcie ustawień pozwala zorientować się, co jest dostępne pod maską. Postanowiliśmy zacząć od sprawdzenia karty Połączenie.

łączenie się z VPN w aplikacji

Jak widać, VPN jest domyślnie ustawiony na IKEv2. Jest to bezpieczna forma szyfrowania, o której wiadomo, że zapewnia dobre prędkości i jest dobrą opcją dla większości ludzi.

Kliknięcie strzałki w dół ujawnia dwie dodatkowe opcje UDP i TCP. Oba te ustawienia dotyczą silnego protokołu szyfrowania VPN o nazwie OpenVPN. OpenVPN jest tak naprawdę naszym preferowanym protokołem do celów związanych z prywatnością, dlatego ogólnie zalecamy przejście na UDP (który jest szybszy z dwóch dostępnych opcji OpenVPN).

Ustawienia UltraVPN

Kliknięcie UDB powoduje wyświetlenie menu rozwijanego dostępnych opcji portów. Dla większości osób najlepszym rozwiązaniem jest 443, ponieważ oznacza to, że ruch jest ukryty jako zwykły HTTPS. Po wybraniu preferowanego portu VPN poprosi cię o pozwolenie na instalację sterowników TAP - są one niezbędne do nawiązania połączenia OpenVPN.

Instalacja systemu Windows TAP

Kliknięcie opcji Uruchamianie pozwala skonfigurować VPN do uruchamiania podczas uruchamiania systemu Windows. Możliwe jest również, aby VPN automatycznie łączył się z najszybszym serwerem lub ostatnim serwerem, z którym się łączyłeś. Zwykle wolimy VPN, aby połączyć się z ostatnio używaną lokalizacją, więc zdecydowaliśmy się na to.

uruchomienie ultravpn

Kliknięcie Zapory ogniowej pozwala skonfigurować Killswitch. Killswitch został zaprojektowany tak, aby powstrzymać Cię przed wyciekiem niezaszyfrowanego ruchu poza tunelem VPN, w przypadku awarii połączenia VPN. Jest to ważna funkcja, która powstrzymuje Cię przed wyciekiem danych do twojego dostawcy usług internetowych (na przykład podczas torrentowania).

zapora aktywowana

Postanowiliśmy przetestować przełącznik Killswitch, aby sprawdzić, czy działa on w całym systemie, czy nie. Osiągnęliśmy to, zmuszając aplikację do zamknięcia i sprawdzając, czy nasze połączenie zostało wyłączone. Dobrą wiadomością jest to, że killswitch jest wdrażany za pomocą platformy filtrowania systemu Windows, a jeśli aplikacja ulegnie awarii, zapora uruchomi się i powstrzyma cię przed wyciekiem ruchu.

Wreszcie, karta Ogólne pozwala na uaktualnienie do konta premium i zmianę ustawień języka. Ogólnie rzecz biorąc, jest to bardzo minimalna liczba opcji i można śmiało powiedzieć, że UltraVPN to bezproblemowa sieć VPN, która jest dostarczana z podstawowymi potrzebami. To, czy przemawia do Ciebie, zależy w dużej mierze od tego, do czego chcesz używać VPN.

Jeśli jesteś początkującym, który chce zyskać prywatność i odblokować zawartość bez majstrowania przy jakichkolwiek zaawansowanych funkcjach, ta VPN może cię spodobać. Jest skonfigurowany i gotowy do pracy, a wszystko, co musisz zrobić, to wybrać lokalizację serwera i kliknąć Połącz. VPN robi dla ciebie wszystko inne.

połączony ultavpn

Okazało się, że VPN łączy się niezwykle szybko, co było przyjemniejsze w porównaniu z powolnymi VPNami, których połączenie zajmuje pół minuty. Aby przetestować, jak działa z Netflix, postanowiliśmy zalogować się na konto premium i przetestować amerykański serwer UltraFlix (jest to niedostępne w bezpłatnym planie 7-dniowym).

Inni klienci

Mieliśmy szybki przegląd pozostałych klientów, aby sprawdzić, czy istnieje między nimi duża różnica. Dobra wiadomość jest taka, że ​​oba komputery stacjonarne są identyczne i, oprócz kilku funkcji, działają dobrze.

Podobnie jak w systemie Windows, użytkownicy komputerów Mac otrzymują przełącznik kills i możliwość przełączania się między OpenVPN i IKEv2. Nie ma innych funkcji, o których można mówić, poza automatycznym połączeniem podczas uruchamiania.

Klient Androida jest tylko OpenVPN i jest całkowicie pozbawiony jakichkolwiek funkcji innych niż możliwość łączenia (i automatycznego łączenia) z serwerami UltraVPN. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​połączenie zostało nawiązane szybko i skutecznie, jednak zauważyliśmy, że ludzie narzekają, że tak nie jest.

lista serwerów ultravpn

Trzeba przyznać, że oprogramowanie trochę nie reaguje. Odkryliśmy, że kliknięcie którejkolwiek z funkcji zajęło chwilę rozpoznanie oprogramowania, co zdecydowanie dodaje frustracji do korzystania z oprogramowania.

Na plus, nie widzieliśmy lokalnych adresów DNS, kiedy sprawdzaliśmy tego klienta pod kątem wycieków, i nie było wycieków IP ani wycieków WebRTC na IPv4. Niestety nie mieliśmy okazji sprawdzić klienta Android na IPv6; dlatego zalecamy zrobienie tego, jeśli będziesz regularnie używać tego klienta Android przez IPv6.

Klient iOS jest pod każdym względem podobny do Androida, poza tym, że jest tylko IKEv2. Brak OpenVPN na iOS nie jest zaskoczeniem, ponieważ zazwyczaj połączenie z oprogramowaniem OpenVPN na iPhonie jest zwykle konieczne. Na tym kliencie nie napotkaliśmy żadnej ospałości, co oznacza, że ​​prawdopodobnie jest on nieco lepszy od swojego odpowiednika na Androida. Z pewnością zarówno klienci z Androidem, jak i iOS wydają się zapewniać to, czego potrzebujesz, aby zachować bezpieczeństwo w publicznej sieci Wi-Fi, a możliwość odblokowania Netflix może spodobać się wielu klientom.

Obsługa klienta

Podobnie jak wiele VPN na rynku, UltraVPN jest usługą, która zapewnia wsparcie zarówno za pośrednictwem systemu biletów e-mail, jak i poprzez obsługę czatu na żywo. Obsługa czatu na żywo jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, jednak okazało się, że ich agent obsługi klienta jest całkowicie nieprzeszkolony i mało przydatny.

Agent nie może nam powiedzieć, dla jakich platform ma klientów ani czy klienci ci zapewniają szyfrowanie OpenVPN. W rzeczywistości agent zdawał się nie wiedzieć, czym był OpenVPN. Zapytaliśmy: które z Twoich aplikacji mają OpenVPN? Na co ich agent odpowiedział:

„To jest wolne oprogramowanie i nie należy do nas, więc obawiam się, że nie wiem, jakie mają funkcje”.

Domagaliśmy się odpowiedzi, ale agent nie mógł zrobić nic więcej, jak tylko powiedzieć, że UltraVPN jest dostępny na całym świecie. Zapytany nawet o podstawowe pytania, nie był w stanie nic zrobić, po prostu przesłał mnie do Bazy Wiedzy, by samemu znaleźć odpowiedzi. Próbowałem naciskać na informacje o szyfrowaniu na platformie, ale agent postanowił zamknąć czat,

Jest to bardzo rozczarowujące i oznacza, że ​​czat na żywo nie jest zbyt użyteczny, chyba że masz problemy z płaceniem za VPN.

Sama baza wiedzy jest w porządku zasobem, który lepiej odpowiada na pytania techniczne niż agenci. Często zadawane pytania są przydatne, a instrukcje instalacji są napisane w spójny sposób.

Końcowe przemyślenia

Z powodu braku funkcji i obaw związanych z prywatnością wokół tej sieci VPN można śmiało powiedzieć, że jest to usługa zawyżona. Inne sieci VPN są dostępne na rynku, które mają szeroki zakres funkcji prywatności przy bardzo podobnych kosztach, a czasem nawet tańszych. Ta sieć VPN pozwala na torrentowanie, ale niektóre osoby mogą uznać, że gromadzone przez nią dzienniki stanowią zbyt duże ryzyko dla torrenta.

Dzienniki połączeń, które przechowuje, są alarmujące, a ponieważ ma siedzibę w Wielkiej Brytanii, VPN stanowi naruszenie prywatności. Trzeba przyznać, że szyfrowanie OpenVPN jest silne, a VPN twierdzi, że nie prowadzi dzienników użytkowania. Jednak w tych okolicznościach nie można polecić tej sieci VPN ze względu na prywatność. Wycieki DNS w IPv4 i IPv6 ujawniają, że ta VPN jest zagrożeniem i zdecydowanie zalecamy, aby szukać gdzie indziej, jeśli szukasz VPN dla komputera stacjonarnego. Jednak VPN nie miał przecieków na Androidzie - więc jeśli szukasz tylko Androida VPN, VPN może być OK.

Z drugiej strony, biorąc pod uwagę wszystkie kwestie, ogólnie zalecamy użytkownikom, aby szukali gdzie indziej. Po prostu nie warto płacić za tę VPN, chyba że potrzebujesz jedynie dostępu do Netflix US. Biorąc pod uwagę, że możesz uzyskać dostęp do serwisu Netflix - a także silną prywatność - z wieloma konkurentami, trudno zrozumieć, dlaczego ktoś zdecydowałby się na tę sieć VPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me