Recenzja VPNBook

VPNBook

VPNBook to darmowa sieć VPN, która zawiera wiele wspaniałych niespodzianek. Chociaż usługa nie ma własnej aplikacji i brakuje dużej liczby lokalizacji serwerów, bardzo dobrze wchodzi w usługi przesyłania strumieniowego wideo. Jeśli więc chcesz, aby VPN dostał się do Netflix USA, może to być właśnie dla Ciebie!

ProPrivacy.com Wynik
6 z 10

streszczenie

Firma ma siedzibę w Szwajcarii, a jej dział obsługi klienta znajduje się w Zurychu. Szwajcaria jest dobrą lokalizacją dla VPN, ponieważ legalne jest pobieranie tam materiałów chronionych prawem autorskim bez płacenia, o ile jest to tylko do oglądania osobistego. To powiedziawszy, usługa ma ograniczenia dotyczące pobierania P2P.

PROS

 • Darmowa (wspierana reklamą) usługa
 • Zewnętrzna aplikacja OpenVPN dla systemów Windows, OS X, iOS, Android i Linux
 • Opcja użycia UPD lub TCP
 • Zwiększona prywatność
 • Dobre prędkości

CONS

 • Mała sieć serwerów
 • Dzienniki połączeń przechowywane przez tydzień

cechy

Funkcje pakietu firmy to:

 • Serwery w czterech krajach
 • Całkowicie za darmo
 • Brak dzienników aktywności
 • P2P dozwolone na dwóch serwerach
 • Brak ograniczeń przepustowości danych
 • Wielojęzyczny interfejs

Dużym problemem Brytyjczyków za granicą jest to, że VPN nie ma żadnych serwerów w Wielkiej Brytanii. Dostępne serwery znajdują się w Manassas w Wirginii, Montrealu w Kanadzie, Frankfurcie w Niemczech i Bukareszcie w Rumunii.

Firma nie korzysta z własnej aplikacji, ale polega na pobraniu GUI przez OpenVPN. Jest to bezpłatne oprogramowanie dostarczone przez organizację zarządzającą standardem OpenVPN. Jednym z problemów z tym interfejsem jest to, że wymaga on wpisania nazwy użytkownika i hasła przy każdym połączeniu z serwerem.

Bezpieczeństwo

VPNBook oferuje PPTP do ręcznej konfiguracji i OpenVPN poprzez interfejs GUI OpenVPN. Implementacja OpenVPN wykorzystuje szyfrowanie AES z kluczem 128-bitowym. Większość sieci VPN używa 256-bitowego klucza do szyfrowania AES. Zwolennicy kluczy 128-bitowych wyjaśniają, że szyfrowanie nigdy nie zostało złamane przy użyciu klucza 128-bitowego. W związku z tym nie ma sensu tworzenie dodatkowej pracy, gdy szyfrowanie zapewnia wystarczającą ochronę.

AES to symetryczny system kluczy. Oznacza to, że ten sam klucz służy do szyfrowania i deszyfrowania wiadomości. Oznacza to, że obie strony połączenia muszą mieć ten sam klucz. W implementacjach OpenVPN standardowo stosuje się szyfrowanie RSA w celu ochrony dystrybucji tych kluczy.

Większość sieci VPN używa do szyfrowania RSA klucza 2048-bitowego, a najlepsze firmy VPN na świecie zaczęły używać klucza 4096-bitowego. Pod tym względem VPNBook jest nieco w tyle.

Chociaż VPNBook nie jest szczególnie złą rzeczą polegającą na bezpłatnym interfejsie GUI OpenVPN, brak niestandardowej aplikacji oznacza, że ​​firma nie była w stanie zbudować dodatkowych środków bezpieczeństwa, które są wspólne dla usług VPN. Główną funkcją bezpieczeństwa, którą należy dodać do interfejsu, jest przełącznik „zabicia”, aby uniemożliwić aplikacjom dostęp do Internetu bez aktywnej sieci VPN na linii. Innym przydatnym środkiem bezpieczeństwa, który obejmuje inne sieci VPN, jest automatyczna ochrona Wi-Fi, której VPNBook nie ma.

Czy VPNBook prowadzi dzienniki??

Firma twierdzi, że nie prowadzi dzienników aktywności. Niestety zachowuje dzienniki połączeń, które zawierają adres IP i znaczniki czasu. Ta informacja to wszystko, czego prawnicy zajmujący się prawami autorskimi musieliby prześledzić, co robisz, do twoich drzwi. Firma przechowuje dzienniki połączeń przez jeden tydzień i pomimo ich honorowych intencji, musiałaby przekazać te zapisy, gdyby otrzymały nakaz sądowy.

Anonimowi oskarżyli VPNBook o bycie honeypotem, utworzonym przez władze USA w celu łapania przestępców. Wynika to z faktu, że zapisy połączeń za pośrednictwem VPNBook pojawiły się w trakcie procesu testowego wielu członków tej organizacji. Jednak może być po prostu pech, że organom udało się uzyskać w sądzie nakaz rejestracyjny w ciągu tygodnia, w którym VPNBook zachowuje dzienniki połączeń.

Prędkość

Testy prędkości usługi VPNBook przeprowadzono przy użyciu implementacji OpenVPN firmy, z wykorzystaniem UDP przez port 53. W każdym przypadku przeprowadzono pięć testów z testmy.net z lokalizacji na Karaibach. Połączenia z USA zostały nawiązane z serwerem w Miami, a niemieckie testy trafiły do ​​serwera we Frankfurcie.

Użyłem IPLocation.net, aby przetestować rzeczywistą lokalizację serwerów VPNBook, do których uzyskałem dostęp. Serwer US1 był niedostępny, dlatego testy połączeń z USA przebiegały bez połączenia VPN, a następnie poprzez połączenia z serwerami VPNBook US2 i Kanadą. Testy transatlantyckie przebiegły przez serwer VPNBook we Frankfurcie nad Menem.

Wykresy pokazują najwyższe, najniższe i średnie prędkości dla każdego serwera i lokalizacji. Zobacz nasze wyjaśnienie testu pełnej prędkości, aby uzyskać więcej szczegółów.

Korzystając z VPN, aby uzyskać dostęp do zagranicznych usług przesyłania strumieniowego wideo, musisz mieć pewność, że VPN nie spowalnia połączenia tak bardzo, że jest zbyt wolny, aby wygodnie oglądać streaming wideo. Potrzebujesz około 2 Mb / s, aby obejrzeć wideo SD i 3 Mb / s dla wideo HD.

Jak widać z wyników, serwer w USA spowolnił połączenie do prędkości poniżej wymaganej do przesyłania strumieniowego wideo. Udało mi się jednak oglądać filmy z witryn amerykańskich - ładowanie ich zajęło mi dużo czasu. Lokalne prędkości internetu nie były bardzo szybkie, więc jeśli znajdujesz się w miejscu z nieco lepszym podstawowym Internetem, uszkodzenie VPNBook nie uniemożliwi oglądania strumieniowego wideo z USA.

Prędkości pobierania przez serwer kanadyjski były znacznie lepsze i umożliwiłyby oglądanie wideo SD przez Internet. Jednak prędkości wysyłania dla tego samego połączenia były niewytłumaczalnie wolne. Kilkakrotnie rozłączyłem się i ponownie połączyłem i za każdym razem testowałem prędkość niezabezpieczonej linii, aby upewnić się, że ta wydajność nie była spowodowana błędami w podstawowej usłudze internetowej. Jednak te wolne prędkości przesyłania występowały za każdym razem, gdy byłem podłączony do kanadyjskiego serwera VPNBook, a nie na linii niechronionej.

Więcej testów przeprowadzono z ipleak.net, kiedy byłem podłączony do serwera VPNBook US2, aby sprawdzić wycieki DNS i błąd WebRTC. Ta strona podała moją lokalizację jako Manassas, Wirginia i wszystkie serwery DNS zarejestrowane przez witrynę testową w Stanach Zjednoczonych. VPNBook z powodzeniem ukrył moją tożsamość.

Podczas połączenia z serwerem US2 uzyskałem dostęp do strony testowej doileak.net, która również wykryła moją lokalizację w Stanach Zjednoczonych. W tej witrynie testowej nie znaleziono niezgodności WebRTC ani wycieków DNS.

Mój dostawca usług internetowych nie używa adresów IPv6, więc nie mogłem przetestować pod kątem wycieków IPv6.

Wniosek

VPNBook nie jest doskonały, ale jego zdolność do dostania się do Netflix USA jest niezwykłym osiągnięciem, które stawia tę usługę przed wieloma bardzo drogimi VPNami.

Byłoby miło, gdyby firma mogła zaprojektować własną aplikację i włączyć wyłącznik awaryjny i automatyczną ochronę WiFi. Byłoby również miło, gdyby mogli udostępnić serwer w Wielkiej Brytanii. Silniejsze szyfrowanie zarówno dla RSA, jak i AES byłoby dobrym pomysłem, jeśli firma chce przyciągnąć użytkowników z Chin i Bliskiego Wschodu.

Firma jest bardzo otwarta na przechowywanie dzienników połączeń przez tydzień. Byłoby dobrze, gdyby mogli znaleźć sposób na monitorowanie swoich systemów bez konieczności prowadzenia tych dzienników. Dobrze też, że firma wyjaśnia na stronie internetowej, które serwery można wykorzystać do pobierania P2P, a które nie.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me