Recenzja Windscribe

Windscribe

 • cennik

  Od 3,70 USD
  / miesiąc

 • Dostępne na:


  • Windows

  • System operacyjny Mac

  • Android

  • Linux

  • iOS
 • Odblokowuje:


  • Netflix

  • iPlayer

Nagrody ProPrivacy.com szybko stały się złotym standardem branżowym za wybitne osiągnięcia w branży VPN. Podczas tegorocznej ekskluzywnej imprezy w Las Vegas Windscribe VPN zajął drugie miejsce w naszej upragnionej nagrody Best Free VPN Award. Przeczytaj tę szczegółową recenzję Windscribe, aby dowiedzieć się, dlaczego.

ProPrivacy.com Wynik
9,8 z 10

streszczenie

Windscribe to kanadyjska usługa VPN zapewniająca doskonały stosunek jakości do ceny. Posiadają zarówno abonament premium (płatny), jak i bezpłatny. Ta recenzja koncentruje się przede wszystkim na ich wysokiej jakości usłudze VPN, która zapewnia dostęp do Netflix dzięki funkcji Windflix.

Windscribe premium to w pełni funkcjonalna usługa, która zapewnia abonentom dostęp do serwerów na całym świecie, nieograniczoną przepustowość i możliwość podłączenia nieograniczonej liczby urządzeń. Windscribe VPN ma oprogramowanie dla wszystkich popularnych platform, a także rozszerzenie przeglądarki Chrome, które jest również omówione w tym artykule.

Szybkie statystyki

 • Kraje
  51
 • Jurysdykcja
  Kanada
 • Jednoczesne połączenia
  100

cechy

Torrenting
Wszystkich serwerów 600
Kraje 51
Obsługa routera
Przekierowanie portów
Wybór portu
Obsługiwane routery DD-WRT, Pomidor, Asus, Netgear
Serwery z czystego metalu lub wirtualne Czystego metalu
Jednoczesne połączenia 100

Windscribe Ltd jest młodym dostawcą VPN z siedzibą w Ontario w Kanadzie. Został założony w 2016 roku, dzięki czemu Windscribe jest niezwykle młodą usługą VPN. Ostatnim razem, gdy sprawdziliśmy Windscribe VPN, jego funkcje nie były łatwe do znalezienia na stronie internetowej. Dobrą wiadomością jest to, że od tego czasu Windscribe zaktualizował swoją stronę internetową o stronę „Funkcje”. Można go łatwo znaleźć w menu u góry strony.

Oprócz doskonałego nowego "cechy" strona, wszystkie najważniejsze różnice między "bez limitu" i "Ograniczony" plany można łatwo porównać w Internecie "cennik" strona. Subskrybenci na "bez limitu" planuj dostęp do:

 • Nieograniczone jednoczesne połączenia
 • 50 lokalizacji serwerów
 • Nieograniczona przepustowość
 • Szyfrowanie OpenVPN
 • Szyfrowanie IKEV2 (domyślnie w iOS) w wersji Beta dla Windows i Mac.
 • Ochrona przed wyciekiem DNS
 • Killswitch (Zna jako Firewall w kliencie)
 • Tryb ukrycia i opcje przekierowania portów
 • Adblocker
 • Obsługa peer-to-peer (P2P)
 • Rozszerzenia Chrome i Firefox
 • Dostęp do Netflix Windflix (tylko wersja Pro)
 • Funkcja blokowania reklam R.O.B.E.R.T (doskonały blok reklam, który można w pełni dostosować)

Warto zauważyć, że Windscribe ostrzega użytkowników, że (pomimo zezwalania na nieograniczoną liczbę urządzeń) "Udostępnianie konta jest zabronione". Jest to interesujące, ponieważ na stronie funkcji Windscribe twierdzi, że nie "trwałe dzienniki".

Aby przeanalizować, gdzie subskrybenci logują się do sieci VPN, należałoby przechowywać niektóre dzienniki połączeń - jest to więc kwestia, którą zbadam w następnej części recenzji.

Netflix

Windscribe zapewnia dostęp do Netflix US i różnych innych katalogów na całym świecie za pośrednictwem serwerów Windflix. Te serwery są dostępne tylko w płatnych abonamentach. Odkryliśmy, że system działa z powodzeniem, co oznacza, że ​​Windscribe to usługa dostosowana do odblokowywania większej ilości treści. Okazało się jednak, że czasami jest nieco temperamentny, co oznacza, że ​​możesz preferować zakupy gdzie indziej, jeśli Netflix jest twoim głównym zmartwieniem

Szybkość i wydajność

Testowałem płatną wersję Windscribe za pomocą speedtest.net. Jeśli chcesz samodzielnie przetestować prędkości VPN, możesz to zrobić za pomocą tego narzędzia (jest to najbardziej niezawodny niezależny serwis do testowania prędkości, jaki do tej pory spotkałem). Użyłem serwera testowego w Wielkiej Brytanii i USA, aby uzyskać moją podstawową szybkość połączenia (bez VPN). Testowałem serwery VPN w Wielkiej Brytanii i Holandii z brytyjskiego serwera testowego. Testowałem serwer wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych z serwera testowego w Nowym Jorku. Przeprowadziłem wszystkie testy pięć razy, aby uzyskać średnią.

Pobierz WindscribeWindscribe Upload

Jak widać na powyższych wykresach, Windscribe Unlimted zapewnia znacznie szybsze prędkości. W rzeczywistości można śmiało powiedzieć, że prędkości Windscribe są doskonałe - co czyni go doskonałą usługą do strumieniowego przesyłania treści online w jakości HD. Chociaż VPN trochę spowolnił moje połączenie, prędkości pozostały wystarczająco wysokie, aby wykonać nawet najbardziej wymagające zadania związane z przesyłaniem danych.

Największy spadek prędkości połączenia wystąpił na serwerze amerykańskim, co było nieco rozczarowujące w porównaniu do serwerów w Wielkiej Brytanii i Holandii. Jednak nawet te wyniki były więcej niż wystarczające.

Testy szczelności

Wykryto wyciek IPv4?
Wykryto wyciek WebRTC?
Limity danych
Ograniczenia przepustowości

Oprócz dużych prędkości dobrą wiadomością jest to, że nie wykryłem żadnych wycieków DNS podczas. Użyłem ipleak.net, aby sprawdzić, czy nie ma wycieków z DNS i Web Real-Time Communication (WebRTC). Niestety nie byłem w stanie przetestować wycieków IPv6, ponieważ mój dostawca nie zapewnia tego. Chociaż sam nie znalazłem wycieków, tutaj w ProPrivacy.com zalecamy przeprowadzanie tych testów co jakiś czas, aby upewnić się, że twoja sieć VPN działa dobrze dla ciebie.

Cena £

24 miesiące

3,70 USD
na miesiąc

12 miesięcy

4,08 USD
na miesiąc

1 miesiąc

9,00 $
na miesiąc

Chociaż Windscribe mocno reklamuje swój darmowy plan, jest głównie po to, aby zachęcić ludzi do zakupu subskrypcji premium. Windscribe Unlimited (wersja premium) jest dostępny tylko w jednym abonamencie, który można nabyć w trybie rocznym lub miesięcznym.

Ceny windscribe

Podobnie jak w przypadku większości usług VPN, subskrybenci są nagradzani za zaangażowanie na dłuższy okres.

Abonenci mogą płacić za Windscribe za pomocą kart MasterCard, Visa, PayPal i American Express. Dla osób, które wolą płacić za pomocą Bitcoin (aby zachować wyższy poziom anonimowości), jest to również opcja. Dostępna jest trzydniowa gwarancja zwrotu pieniędzy (ważna do 10 Gb użytkowania). Chociaż oczywiście możesz przetestować Windscribe bez ryzyka dzięki doskonałemu darmowemu planowi.

Łatwość użycia

Windows
System operacyjny Mac
Android
Linux
iOS
telefon Windows

Windscribe VPN ma oprogramowanie dla prawie każdej platformy na rynku. Klient Windscribe jest obsługiwany przez wszystkie następujące elementy:

 • Komputery: Windows, Mac i Linux Ubuntu
 • Przeglądarki: Chrome, Firefox i Opera
 • Telefony komórkowe: iPhone, Android i Windows Mobile
 • Routery: DD-WRT, Tomato i Asus
 • NAS: Synology i QNAP
 • Klienci Torrent: uTorrent, Deluge, qBitorrent i VUZE

Warto również pamiętać, że inteligentne telewizory i inne rodzaje urządzeń mogą być używane z VPN za pośrednictwem routera lub komputera. W sekcji przewodników znajdują się nawet informacje o konfiguracji Amazon FireTV oraz Nvidia Shield i Kodi. Dlatego trudno będzie znaleźć urządzenie, którego nie można połączyć z Windscribe.

Warto również zauważyć, że można kupić router Windscribe z pamięcią flash, który jest dostarczany z zainstalowaną siecią VPN i jest gotowy do podłączenia i grania. Jest to doskonała opcja dla każdego, kto chce bezproblemowo chronić wszystkie urządzenia w swoim domu.

Jeśli chcesz korzystać z VPN specjalnie do torrentowania, zapoznaj się z naszym najlepszym przewodnikiem po VPN dla stron torrentowych.

Windscribe na urządzeniach mobilnych

Windscribe oferuje użytkownikom VPN dla Androida, iOS i Windows Mobile. Większość sieci VPN ma oprogramowanie dla dwóch pierwszych platform. Z drugiej strony, Windows Mobile jest zwykle kompatybilny tylko z VPN przy użyciu plików konfiguracyjnych OpenVPN i klienta OpenVPN innej firmy. To doskonała praca zespołu Windscribe - który naprawdę objął więcej baz niż zdecydowana większość VPN.

Wszyscy klienci są dostępni na stronie pobierania Windscribe.

Windscribe mobile działa i wygląda tak samo jak wersja na komputery. W przypadku wersji iOS i Android po uruchomieniu aplikacji pojawi się monit o zalogowanie. Stamtąd wystarczy dotknąć dużego przycisku Włącz / Wyłącz, aby uruchomić VPN, i wybrać żądany serwer.

Aplikacja Windscribe VPN na iPhone'a domyślnie używała szyfrowania IKEv2, użytkownicy będą musieli zainstalować klienta OpenVPN innego producenta, aby połączyć się z Windscribe przez OpenVPN na urządzeniach z iOS.

Obsługa klienta

Gwarancja zwrotu pieniędzy
Całodobowe wsparcie
Czat na żywo
Bezpłatny okres próbny Darmowe konto podstawowe
Długość gwarancji zwrotu pieniędzy 3)

Windscribe ma trzy różne opcje pomocy technicznej: przewodniki konfiguracji, stronę FAQ i bilety pomocy technicznej. Niestety nie ma funkcji czatu na żywo przez całą dobę, więc będziesz musiał skorzystać z systemu biletów e-mail, aby komunikować się z Windscribe.

Strona wsparcia Windscribe

Przewodniki instalacji są fantastyczne i zawierają szczegółowe informacje na temat konfiguracji Windscribe na wszystkich urządzeniach i platformach. Bez względu na to, czy chcesz korzystać z usługi Windows na Opera, Linux, Windows Mobile, uTorrent - czy nawet na urządzeniu Synology NAS - znajdziesz szczegółowy przewodnik instalacji. Co więcej, każdy przewodnik instalacji zawiera jasne instrukcje krok po kroku ze zrzutami ekranu.

Strona FAQ jest również bogata w treści. Obejmuje zarówno podstawowe pytania, jak i zapytania dotyczące zaawansowanych technologii. Zasób jest uczciwy i nie popełnia rażących błędów. Na przykład wyjaśnia, że ​​VPN nie zapewni anonimowości, ale raczej prywatność (fakt, że wiele VPN nie rozumie różnicy między nimi). Jest to doskonałe i zwiększa zaufanie do ogólnej wiedzy na temat sieci VPN (która wydaje się znakomita).

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz znaleźć odpowiedzi na pytanie, możesz wysłać zgłoszenie do pomocy technicznej do zespołu wsparcia Windscribe. Sprawdziłem, czy mogę skorzystać z tej usługi bez rejestracji, i cieszyłem się, że mogę użyć fałszywej nazwy użytkownika Windscribe na prośbie o bilet, aby pomyślnie zadać pytanie.

Natychmiast otrzymałem odpowiedź na bilet i odpowiedź na moje pytanie w ciągu 24 godzin.

Po zakupie subskrypcji wysłałem bardziej techniczne zapytanie i ponownie otrzymałem odpowiedź w ciągu 24 godzin. Uważam, że wsparcie jest dobre, ale nie 24/7, jak wiele najlepszych sieci VPN.

Prywatność i ochrona

Obfuscation (podstęp)
Ochrona przed wyciekiem IPv4
Ochrona przed wyciekiem IPv6
Ochrona przed wyciekiem WebRTC
Samoobsługowy / proxy DNS tak
Wyłącznik awaryjny

Windscribe ma siedzibę w Kanadzie, która jest częścią umowy o nadzorze Five Eyes. Ponadto wiadomo, że CSIS (kanadyjska wersja NSA) została wcześniej przyłapana na nielegalnym dostępie do metadanych obywateli. Dodaj do tego fakt, że dostawcy usług internetowych w Kanadzie powinni prowadzić dzienniki, aby zachować zgodność z przepisami antypirackimi (Bill C-11) i rozumiesz, dlaczego Kanada jest mniej niż idealnym miejscem dla VPN.

Z tego powodu ważne jest, aby sieć VPN znajdująca się w Kanadzie miała politykę zerowych dzienników. Wszelkie dzienniki prowadzone przez kanadyjskiego dostawcę VPN mogą być w pewnym momencie dostępne za pośrednictwem nakazu, a może nawet przechwycone przez CSIS.

W umowie EULA Windscribe określa, że:

Windscribe Eula

Oznacza to, że firma może śledzić, co dzieje się z każdą subskrypcją VPN, aby upewnić się, że nie jest używana przez zbyt wiele urządzeń / adresów IP jednocześnie. Aby przeprowadzić tego rodzaju analizę, dzienniki połączeń i adresy IP musiałyby być przechowywane - przynajmniej przez krótki czas, jeśli nie bez końca. Jednak później w umowie licencyjnej Windscribe stwierdza, że ​​żadne dane gromadzone na temat subskrybentów nie będą "dane osobowe".

Sprawdziłem politykę prywatności i stwierdza ona, że:

Polityka Prywatności Windscribe 1

Jak widać, Windscribe usuwa wszystkie dzienniki połączeń trzy minuty po zakończeniu połączenia z VPN. Oznacza to, że Windscribe musi monitorować potencjalne nadużycie usługi podczas sesji (aby upewnić się, że nie jest używana przez więcej niż jedną osobę). To dobra wiadomość i oznacza to Windscribe nie przechowuje żadnych danych, które mogłyby być później dostępne dla władz.

Ogólnie rzecz biorąc, wydaje się, że chociaż Windscribe często wspomina, że ​​VPN powinien być używany tylko przez jedną osobę - przechowywane przez niego dzienniki utrudniają Windscribe to egzekwowanie. W związku z tym będziesz w stanie zezwolić innym członkom rodziny (mieszkającym w tym samym domu co ty) na korzystanie z VPN bez obaw, które Windscribe może zauważyć.

Zasady rejestrowania Windscribe są uczciwe i doskonałe. Ponadto polityka prywatności jest napisana w bardzo jasny i precyzyjny sposób. Dzięki temu możesz ufać, że VPN prawidłowo wykonuje swoją pracę i nie pozostawia szarych obszarów otaczających sposób, w jaki dane będą przetwarzane. To bardzo pozytywna strona usługi VPN Windscribe.

Protokoły szyfrowania

IKEv2
OpenVPN
PPTP
L2TP / IPsec
SSTP

Dobrą wiadomością jest to, że jeśli chodzi o szyfrowanie, Windscribe można uznać za bardzo bezpieczny. Zapewnia szyfrowanie OpenVPN (nasz zalecany protokół) realizowane w wysokim standardzie. Szczegóły tej implementacji szyfrowania są następujące:

Szyfrowanie AES-256, autoryzacja SHA512 i 4096-bitowy klucz RSA - oprócz wspierania Idealna tajemnica postępowa za pomocą Diffie Hellman (DHE).

Warto również wspomnieć, że Windscribe wyraźnie reklamuje te szczegóły szyfrowania na stronie funkcji witryny. Jest to doskonałe i jest to coś, z czego wielu dostawców VPN może się uczyć. Przejrzystość w tym kluczowym obszarze usługi przechodzi długą drogę!

Szyfrowanie Windscribe

Warto również zauważyć, że Windscribe jest w trakcie dodawania protokołu IKEv2 do swoich klientów. IKEv2 jest dostępny dla systemów Windows i Mac w nowej wersji Beta klienta. Zostanie wdrożony jako domyślne szyfrowanie na nowym kliencie za kilka miesięcy. Windscribe planuje również dodać IKEv2 do klienta na Androida, ale według firmy zajmie to trochę więcej czasu. IKEv2 to bezpieczna forma szyfrowania zapewniająca doskonałe prędkości przesyłania strumieniowego.

Tutaj w ProPrivacy.com, z reguły zalecamy OpenVPN (ponieważ jest to najbardziej dojrzała i dobrze przetestowana forma bezpiecznego szyfrowania VPN). Jednak posiadanie IKEv2 jako opcji jest fantastyczną opcją, która zdecydowanie pomaga dać konsumentom więcej opcji.

Oprócz silnie zaimplementowanego szyfrowania oprogramowanie Windscribe VPN zapewnia również protokół internetowy w wersji 6 (IPv6) i ochronę przed wyciekiem DNS. Wskazuje również wyraźnie, które serwery mogą i nie mogą być używane do torrentowania P2P. Klient Windscribe ma również wyłącznik awaryjny, który rozłączy Cię z Internetem, jeśli połączenie VPN zostanie zerwane. Zapobiega to przypadkowemu wyciekowi niezaszyfrowanego ruchu do Twojego dostawcy usług internetowych.

Wreszcie Windscribe zapewnia również podwójny przeskok (w rozszerzeniu Chrome). Umożliwia to subskrybentom tunelowanie przez dwa serwery proxy zamiast jednego. Spowolni to nieco twoje połączenie internetowe (i nie jest szczególnie konieczne dla większości ludzi). Jednak dla osób, które chcą zaciemnić swoją lokalizację, jest to interesująca dodatkowa funkcja.

Końcowe przemyślenia

Windscribe to kanadyjski dostawca VPN, który jest zarówno przejrzysty, jak i świadomy prywatności. Rzetelnie i dobrze zaprezentowana polityka prywatności firmy jest świadectwem jej usług, które zdecydowanie można uznać za znacznie powyżej średniej. Darmowa wersja Windscribe to powolna usługa, która pozwoli użytkownikom na dostęp do zablokowanych stron z wiadomościami itp. Biorąc pod uwagę, że nic nie kosztuje, jest to przydatny zasób, który z pewnością pozwoli ludziom ominąć cenzurę i ograniczenia geograficzne. Jednak w przypadku zadań wymagających dużej ilości danych, takich jak przesyłanie strumieniowe, bezpłatna usługa nie zamierza tego ograniczyć.

Z drugiej strony plan Windscribe Unlimited to znakomita sieć VPN klasy premium, która zapewnia zawrotne prędkości. Chociaż serwer amerykański działał wolniej niż serwery europejskie: był wystarczająco szybki, aby przesyłać strumieniowo w jakości HD. Biorąc pod uwagę stosunkowo niską cenę tej usługi VPN (szczególnie jeśli zobowiązujesz się przez rok), uznałem, że ta VPN jest dobrze przemyślana, dobrze zaprojektowana, w pełni wyposażona i przyjemna w użyciu. Zapewniając prywatność dzięki szyfrowaniu OpenVPN, ta VPN jest zdecydowanie warta rozważenia.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me