Recenzja WiTopia

WiTopia

 • cennik

  Od 5,83 USD
  / miesiąc

 • Dostępne na:


  • Windows

  • System operacyjny Mac

  • iOS

  • Android

  • Linux

ProPrivacy.com Wynik
7,7 z 10

streszczenie

WiTopia Personal VPN z pewnością daje pozytywne pierwsze wrażenie, gdy odwiedzasz stronę internetową dostawcy, z aprobatami The New York Times i The Economist. Dobre wrażenia również trwają; dzięki świetnemu oprogramowaniu klienckiemu i natychmiastowej pomocy 24/7. Niestety, WiTopia Personal VPN zawodzi z bardzo zmienną wydajnością, pozostawiając Ci usługę, którą trudno polecić.

Szybkie statystyki

 • Jurysdykcja
  Stany Zjednoczone
 • Jednoczesne połączenia
  8
 • Kraje
  42

cechy

 • Serwery w 42 krajach
 • Dobrze zaprojektowane i innowacyjne oprogramowanie klienckie (na komputery PC i Mac)
 • Doskonała obsługa czatu na żywo przez całą dobę
 • Wybór protokołów szyfrowania (OpenVPN na premium)
 • Obsługa niektórych niejasnych platform

Szybkość i wydajność

Przeprowadziliśmy szereg testów prędkości, aby sprawdzić wydajność WiTopii. Na początek użyłem Speedtest.net do przetestowania mojego połączenia bez połączenia VPN. Moja prędkość pobierania testu wyniosła nieco poniżej 7 Mb / s.

Następnie przetestowałem serwer lizboński wybrany przez klienta WiTopia "szybkie połączenie" tryb. Wynik był rozczarowujący, ponieważ prawie o połowę zmniejszyłem prędkość pobierania. Następnie podłączyłem się do Nowego Jorku przez L2TP i ponownie przetestowałem. Wynik był jeszcze gorszy - znacznie mniej niż połowa naszej pierwotnej prędkości pobierania. W końcu podłączyłem się do serwera w Londynie i uzyskałem prędkości nieco poniżej 6 Mb / s, co było najlepszym rezultatem, jaki uzyskałem z usługi.

Ogólnie rzecz biorąc, byłem rozczarowany mieszanymi wynikami, ponieważ prawie na pewno zniszczyłyby moją szansę na streaming bez buforowania w serwisie.

Cena i plany

1 miesiąc

5,83 USD
na miesiąc

WiTopia Personal VPN oferuje dwie usługi VPN, a "podstawowy" pakiet i "zawodowiec" opcja. Oferują również sprzętowe rozwiązanie VPN, ale nie jest to omówione w tej recenzji.

Istnieją dwie podstawowe różnice między dwoma pakietami: "Zawodowiec" opcja zapewnia serwery VPN w większej liczbie krajów i obsługuje OpenVPN, a także szereg innych protokołów VPN. Tańszy "podstawowy" Pakiet nie obsługuje OpenVPN, który jest naszym preferowanym protokołem dla bezpieczeństwa i prywatności.

Inną kluczową różnicą jest to, że "Zawodowiec" Pakiet jest dostępny tylko na sześciomiesięczną lub roczną subskrypcję (odpowiednio 39,99 USD lub 69,99 USD). The "Podstawowy" Pakiet jest również dostępny dla krótszych okresów miesięcznych i trzech miesięcy. Jeden miesiąc zwróci ci tylko 5,99 $, co nie jest złą ceną początkową. Jednak biorąc pod uwagę ogólną obsługę, nie poleciłbym jej nawet w tym przedziale cenowym.

Chociaż WiTopia nie oferuje bezpłatnego okresu próbnego, reklamuje się "bezwarunkowy" 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy. W rzeczywistości jednak gwarancja zwrotu pieniędzy nie zawsze jest honorowana zgodnie ze skargami subskrybentów.

Prywatność i ochrona

WiTopia zapewnia dobry zakres protokołów szyfrowania, a my znaleźliśmy szczegóły techniczne, których szukaliśmy.

WiTopia oferuje opcje protokołu PPTP, L2TP przez IPsec i Cisco IPsec. Ponadto OpenVPN (SSL) jest dostępny dla osób subskrybujących "Zawodowiec" pakiet. Szyfrowanie do 256-bitów jest dostępne na koncie premium. Nie jestem jednak w stanie potwierdzić, czy OpenVPN jest zaimplementowany z Perfect Forward Secrecy, więc nie mogę definitywnie poręczyć za bezpieczeństwo platformy.

Zapoznaliśmy się z polityką prywatności dostawcy i rozmawialiśmy z działem wsparcia w celu wyjaśnienia polityki rejestrowania WiTopia. Powiedziano nam, że firma nie celowo monitoruje ani nie przechowuje dzienników aktywności klientów, a pliki pamięci podręcznej są regularnie niszczone. Jednak WiTopia utrzymuje "wleczenie" zaloguj, którego używają do identyfikowania wszelkich naruszeń warunków świadczenia usług.

Podsumowując, nie mogę zdecydowanie polecić tej usługi ze względu na prywatność.

Końcowe przemyślenia

Mieliśmy bardzo duże nadzieje na WiTopię - doświadczyliśmy wspaniałego wsparcia, cena była odpowiednia, a oprogramowanie klienckie było naprawdę dobrze zaprojektowane.

Dlatego wstydem było doświadczanie tak niespójnych prędkości połączenia podczas naszych testów prędkości, od wyników bardzo dobrych po naprawdę okropne.

Ponadto w tej sieci VPN całkowicie brakuje ważnych funkcji, takich jak killswitch. Również brak OpenVPN na niektórych planach subskrypcji jest rozczarowaniem. Podsumowując, uważamy, że jest to usługa trudna do rekomendowania w porównaniu do innych sieci VPN w podobnym przedziale cenowym.

Odblokowuje jednak iPlayera i Netflix US - więc możesz chcieć uruchomić go tylko z tego powodu!

Odwiedź WiTopia Personal VPN »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me