Recenzja Yojimbo

Yojimbo


Yojimbo 4 rozlicza się jako menedżer danych osobowych, a nie jako menedżer niskiego hasła. Działa jako menedżer haseł, ale jest przeznaczony do przechowywania i zarządzania wszelkiego rodzaju innymi informacjami.

ProPrivacy.com Wynik
5 z 10

streszczenie

Yojimbo to produkt skierowany wprost do fanów Apple. Został zaprojektowany od podstaw jako aplikacja macOS, chociaż dostępna jest również towarzysząca aplikacja na iPada (ale nie na iPhone'a). Użytkownicy innych platform nie muszą aplikować. W tej recenzji Yojimbo szczegółowo przyglądamy się różnym aspektom tego menedżera haseł.

cennik

Proces licencjonowania Yojimbo 4 pokazano poniżej.

ceny yojimbo

Koszt aktualizacji jest dla właścicieli poprzedniej wersji Yojimbo, aby uaktualnić do Yojimbo 4. Cena jest taka sama dla licencji indywidualnych, rodzinnych lub edukacyjnych (które nie są już dostępne).

Dostępna jest 30-dniowa bezpłatna wersja demonstracyjna, która nie wymaga żadnych danych osobowych. Jest to w pełni funkcjonalny i w pełni funkcjonalny, z wyjątkiem tego, że synchronizacja danych na wielu komputerach Mac nie jest obsługiwana.

Aplikacja na iPada kosztuje 2,99 USD w App Store. Synchronizacja między komputerami Mac wymaga opłaty za subskrypcję w wysokości 2,99 USD / miesiąc, a pierwszy miesiąc jest bezpłatny.

Płatność odbywa się za pomocą karty, PayPal lub Amazon Pay.

cechy

  • Przeciągnij i upuść prawie wszystko, aby zapisać organizację
  • Zaawansowane funkcje tagowania ułatwiające wyszukiwanie i organizację
  • Szyfrowanie po stronie klienta
  • Synchronizacja między komputerami Mac (wymaga subskrypcji)
  • Aplikacja na iPada (dodatkowy zakup)
  • Wsparcie dla Appleplescript

Wsparcie dla Appleplescript

Wiele ograniczeń Yojimbo, opisanych w tym przeglądzie, można obejść dzięki obsłudze skryptów Apple, których przykładów w Internecie jest wiele. Istnieją skrypty, na przykład do wysyłania wszystkich wiadomości e-mail z poczty do Yojimbo oraz do synchronizowania Yojimbo za pomocą Dropbox.

Prywatność i ochrona

Jurysdykcja

Yojimbo został opracowany przez amerykańską firmę Bare Bones. Po doniesieniach Eda Snowdena o masowym szpiegowaniu USA nie można uznać za dobrą jurysdykcję dla firmy technologicznej, jeśli chodzi o prywatność

Nie powinno to jednak mieć znaczenia, ponieważ Yojimbo to samodzielne oprogramowanie, a nie usługa. Bare Bones nie powinny mieć dostępu do twoich danych. Jedyną ostrożnością jest to, że Yojimbo jest oprogramowaniem o zamkniętym źródle, więc nie ma sposobu, aby wiedzieć na pewno, co robi.

Bardziej niepokojący jest Wasabi World Wide Heavy Industries. Yojimbo korzysta z zewnętrznej usługi Wasabi Sync w celu synchronizacji danych między komputerami Mac, a jak omówimy poniżej, technicznie możliwe jest przechwytywanie przez Wasabi niezaszyfrowanych danych użytkowników Yojimbo.

Niestety nie udało nam się znaleźć żadnych informacji dotyczących Wasabi World Wide Heavy Industries.

Bezpieczeństwo techniczne

Domyślnie dane przechowywane w Yojimbo nigdy nie opuszczają komputera Mac. Pliki nie są domyślnie szyfrowane, ale inne niż zakładka lub numer seryjny za pomocą jednego kliknięcia przy użyciu szyfrowania AES-256. Co jest bardzo bezpieczne. Hasło jest domyślnie szyfrowane.

Dane zsynchronizowane z innymi komputerami Mac za pomocą Wasabi Sync są zabezpieczone przy użyciu HTTPS. Powinno to chronić go przed zewnętrznymi zakłóceniami, ale nie chroni go przed Wasabi World Wide Heavy Industries. Dane zaszyfrowane w aplikacji za pomocą AES-256 będą jednak bezpiecznie szyfrowane przez cały proces synchronizacji.

Dane są synchronizowane z iPadem lokalnie tylko przez Wi-Fi, więc nie musisz się martwić o usługi innych firm. Tylko bardzo lokalny atak może być ukierunkowany na taki transfer, który jest chroniony protokołem bezpieczeństwa routera (prawdopodobnie WPA2). I oczywiście zaszyfrowane dane pozostają zaszyfrowane podczas procesu synchronizacji.

Obsługa klienta

Wsparcie jest raczej nagie (planowana gra słów!). Podstawowe FAQ i informacje o wydaniu są dostępne na stronie internetowej, lub możesz skontaktować się z Bare Bones w większości problemów przez e-mail lub formularz kontaktowy. Dostępny jest także amerykański numer telefonu do zakupu i obsługi konta.

Ale Yojimbo jest bardzo łatwy w użyciu i zawiera dobre pliki pomocy, więc jest mało prawdopodobne, że będziesz potrzebować dodatkowego wsparcia.

Łatwość użycia

Yojimbo to aplikacja macOS z towarzyszącą aplikacją na iPada (która do działania wymaga aplikacji macOS). Aplikacja na iPhone może w pewnym momencie pojawić się lub nie.

Witryna wyraźnie pokazuje, że żadna inna platforma nigdy nie będzie obsługiwana. Możliwe jest jednak eksportowanie danych w formacie strony internetowej (HTML), które można odczytać w dowolnej przeglądarce za pomocą funkcji pomocnika Yojimbo.

Aplikacja Yojimbo macOS

Podczas pierwszego uruchomienia Yojimbo film wprowadzający dobrze pokazuje, co robi aplikacja i jak z niej korzystać. Plik tekstowy w bibliotece również podsumowuje, co możesz zrobić z Yojimbo.

skrzynka odbiorcza yojimbo

Yojimbo akceptuje wiele popularnych formatów plików, w tym pliki PDF i większość formatów obrazów. Ale nie pliki ePub lub większość formatów plików Microsoft Office, chociaż pliki Word można importować jako uproszczone dokumenty Rich Text (.rtf). Jeśli typ pliku nie jest obsługiwany, nie można go dodać do Yojimbo.

Możesz także zapisywać zakładki, trwałe kopie całych stron internetowych i numery seryjne (takie jak numery licencji oprogramowania). W wielu przypadkach przedmioty można dodawać do Yojimbo, po prostu przeciągając je do specjalnego Doku Yojimbo, który wysuwa się z krawędzi ekranu.

Aplikacja komputerowa yojimbo

Zapisane elementy można oznaczać, oznaczać i kodować kolorami w celu łatwego rozpoznawania i wyszukiwania za pomocą wbudowanej funkcji Tag Explorer. Możesz utworzyć „kolekcje znaczników” w celu uzyskania dostępu z paska bocznego w oknie głównym lub możesz zezwolić Yojimbo na tworzenie „inteligentnych kolekcji” na podstawie znaczników przypisanych do elementów.

opcja inteligentnych kolekcji dla yojimbo

Kliknięcie pliku powoduje wyświetlenie go w panelu Podgląd, a dwukrotne kliknięcie powoduje otwarcie okna podglądu.

biblioteka

Możesz zaszyfrować prawie każdy element, po prostu naciskając przycisk Szyfruj. Aby go odszyfrować, musisz wprowadzić hasło do Yojimbo.

wpisz swoje hasło yojimbo

Możesz tworzyć nowe hasła i dodawać do nich tagi. Hasła są automatycznie szyfrowane, ale nie ma funkcji importowania haseł ani funkcji automatycznego wypełniania przeglądarki.

Możesz eksportować zawartość z Yojimbo jako strony HTML, które można przeglądać na dowolnym urządzeniu z przeglądarką. Musisz jednak zsynchronizować treść HTML ze swoimi urządzeniami (na przykład za pomocą kabla USB lub usługi synchronizacji w chmurze). W tym miejscu świecą generowane przez użytkowników Applescripts.

Biblioteka haseł

Yojimbo na iPad

Towarzysząca aplikacja na iPada łączy się z Yojimbo dla macOS przez WiFi, synchronizując wszystkie elementy z iPadem, gdzie możesz je wyszukiwać i wyświetlać. Nie można jednak edytować ani tworzyć elementów w aplikacji na iPada.

Yojimbo na iPada kosztuje w sklepie App Store dość drogie 2,99 USD, co irytująco przekłada się na 2,99 GBP dla nas Brytyjczyków.

Aby zsynchronizować zawartość, Yojimbo działa na komputerze Mac, a zarówno Mac, jak i iPad muszą być w tej samej sieci Wi-Fi. W przeciwnym razie proces jest bardzo szybki i łatwy.

Po zsynchronizowaniu możesz wyświetlić większość swoich danych, chociaż oprócz udostępniania zdjęć w bibliotece zdjęć na iPadzie niewiele możesz z tym zrobić.

Lista bibliotek Yojimbo

Zwykłe zaszyfrowane pliki można odszyfrować za pomocą hasła, ale z zaskoczeniem stwierdziliśmy, że pomimo opisu App Store, który Yojimbo na iPada przechowuje „wszystkie hasła i rachunki bezpiecznie pod ręką”, nie ma możliwości odszyfrowania zapisanych haseł. Co nie jest idealne.

Końcowe przemyślenia

Yojimbo to przydatna natywna aplikacja macOS do zbierania i organizowania życia cyfrowego. Na twoim komputerze Mac Możesz łatwo zsynchronizować się z innymi komputerami Mac przez Internet (za opłatą), ale brak jakiegokolwiek, ale najbardziej podstawowego (oficjalnego) wsparcia dla wielu platform będzie poważną przeszkodą dla wielu użytkowników.

Jako menedżer haseł (który, szczerze mówiąc, sam się nie rozlicza), Yojimbo pozostaje daleko w tyle za jakimikolwiek znanymi rozwiązaniami do zarządzania hasłami. Będzie bezpiecznie przechowywać nasze hasła na komputerze Mac, ale to wszystko. Nie ma funkcji automatycznego wypełniania i, oczywiście, synchronizacji między platformami na różnych urządzeniach. Co gorsza, nie możesz uzyskać dostępu do haseł za pośrednictwem aplikacji na iPada!

To prowadzi nas do tego, że aplikacja na iPada nie jest bardzo dobra. Umożliwia dostęp do zawartości Yojimbo z komputera Mac (z wyjątkiem haseł), ale niewiele więcej. Uciążliwy jest również fakt, że synchronizuje się on lokalnie tylko przez Wi-Fi. Nie dziwimy się, że osiąga jedynie 2,3 / 5 w App Store.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me