Recenzja ZPN

ZPN

 • cennik

  Od 1,99 USD
  / miesiąc

ProPrivacy.com Wynik
8.5 z 10

streszczenie

Dzięki imponującemu zaangażowaniu w prywatność i wybór użytkowników, ZPN oferuje niezwykle wysokiej jakości usługę VPN za darmo - a ich płatne opcje są jeszcze lepsze.

Szybkie statystyki

 • ProPrivacy.com SpeedTest (średnia)
  8 Mb / s
 • Jurysdykcja
  ZEA
 • Jednoczesne połączenia
  5
 • Kraje
  20

cechy

ZPN jest obsługiwany przez Vostok Soft FZC i ma siedzibę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - więcej na ten temat poniżej. Zapewnia dostęp do 272 serwerów VPN w ponad 20 lokalizacjach na całym świecie, a użytkownikom pełnej usługi Premium można zezwolić na maksymalnie pięć jednoczesnych połączeń. ZPN obsługuje również wbudowaną zaporę na wszystkich aktywnych połączeniach VPN, zwiększając bezpieczeństwo i stabilność ich usług. Na przykład pozwala im to aktywnie zapobiegać używaniu go do ataków DDoS.

Odwiedź ZPN »

Prędkości i wydajność

Prędkości połączenia przez VPN ZPN dobrze porównują się z naszym niezabezpieczonym testowym połączeniem: pomimo kilku spadków prędkości były ogólnie dość wysokie, a niezawodność dobra. Nie mieliśmy problemów z przeglądaniem, przesyłaniem strumieniowym lub pobieraniem z serwerów darmowych lub Premium.

zpn_download
zpn_upload
Wykresy pokazują najwyższe, najniższe i średnie prędkości dla każdej lokalizacji / sieci VPN. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz post dotyczący naszych nowych testów prędkości.

Jak wspomniano powyżej, istnieje niezawodna ochrona przed wyciekiem DNS i nie mieliśmy problemów z naszymi testami IP - z wyjątkiem tego, że jeden z francuskich serwerów, z którymi się połącziliśmy, został wykryty we Włoszech przez nasze testy lokalizacji. ZPN używa Google do swoich potrzeb DNS.

Ceny i plany

Istnieją cztery sposoby korzystania z ZPN, a dwa z nich są całkowicie bezpłatne:

Po pierwsze, na urządzeniu mobilnym korzystającym z klienta Android, możesz korzystać z VPN co godzinę, bez konieczności rejestracji w ZPN. To ogranicza cię do dwóch lokalizacji i rozłącza po godzinie, ale wykonuje swoją pracę bardzo dobrze - dobrze, że nazywa się Easy Connect.

Po drugie, istnieje możliwość bezpłatnego korzystania z usługi na dowolnym urządzeniu, z zastrzeżeniem rejestracji w ZPN i miesięcznego limitu transferu danych 10 GB. Przepustowość jest również ograniczona, ale masz dostęp do trzech dodatkowych lokalizacji niż w przypadku opcji łatwego łączenia z godziną. Ruch „każdy z każdym” jest wyłączony dla użytkowników dowolnej usługi.

Dla użytkowników chcących skorzystać z pełnej usługi ZPN, są jeszcze dwie opcje:

Subskrypcja „Mobilna” umożliwia korzystanie z usługi tylko na jednym urządzeniu z limitem transferu danych 50 GB, ale wszystkie ponad 20 lokalizacji VPN są dostępne i nie ma ograniczeń w korzystaniu z P2P. Jest to najtańszy sposób zakupu ZPN, z roczną subskrypcją wynoszącą zaledwie 1,99 USD miesięcznie.

Wreszcie dostępna jest pełna subskrypcja „Premium”. Kupowanie tego cyklicznie co miesiąc kosztuje 5,99 USD miesięcznie, ale jest to tańsze, jeśli płacisz rocznie. Ponadto umożliwia do pięciu równoczesnych połączeń, a transfer danych i przepustowość nie są ograniczone.

Recenzja ZPN

Płatności można dokonać za pomocą BitCoin, PayPal lub karty kredytowej, oferując w razie potrzeby wysoki poziom anonimowości. Imponująco, biorąc pod uwagę poziom oferowanej przez nich bezpłatnej usługi, istnieje również pełna satysfakcja 7-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy, gdy użytkownicy podejmą decyzję o zakupie subskrypcji.

Bezpieczeństwo i prywatność

ZPN poważnie podchodzi do przejrzystości i wyboru użytkowników, a także bezpieczeństwa, co znajduje odzwierciedlenie w ich protokołach. Odrzucając PPTP jako zbyt niepewne, oferują połączenia L2TP, ale słusznie duże w OpenVPN z opcją dodania SSL na wierzchu dla dodatkowej warstwy bezpieczeństwa i złożoności. Ponadto zapewniają interfejs internetowy umożliwiający szczegółowe wybranie dokładnego poziomu bezpieczeństwa wymaganego przez zarejestrowanego użytkownika. Od waha się od domyślnego ustawienia BlowFish-128 w OpenVPN, po bardzo silny szyfr AES-256. Uwierzytelnianie mieszania może być obsługiwane przez SHA1 lub MD5, a uzgadnianie idzie do RSA-2048. Jest to doskonały poziom bezpieczeństwa, a opcja SSL ułatwia także ominięcie ograniczeń korzystania z OpenVPN w niektórych krajach.

Pomimo siedziby w ZEA - kraju wrogim użytkownikom VPN - ZPN nie podlega żadnym ograniczeniom prawnym jako operator serwerów VPN z siedzibą poza tym krajem. Na swoim blogu są szczerzy i otwarci na temat statusu VPN w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i możemy potwierdzić, że to, co napisali o sytuacji prawnej związanej z korzystaniem z VPN jest zgodne z innymi niezależnymi źródłami Internetu. To dziwna sytuacja, ale efektem dla użytkowników ZPN jest to, że nie powinni oni oczekiwać żadnej ingerencji ze strony rządu jurysdykcyjnego.

ZPN ma również w dużej mierze zasady bez logów: dla darmowych użytkowników dzienniki przepustowości są przechowywane, aby śledzić ograniczenia usług, ale dla użytkowników Premium nie są przechowywane żadne logi. Oznacza to również, że ZPN nie ma nic do dzielenia się z władzami, jeśli zostanie złożony właściwy sądowo wniosek prawny.

Wszystkie powyższe czynniki sprawiają, że ZPN jest naprawdę bardzo bezpieczną siecią VPN, a użytkownicy mogą oczekiwać wysokiego poziomu prywatności i anonimowości.

Łatwość użycia

Strona internetowa ZPN wygląda dobrze, jest łatwa w nawigacji i profesjonalna. Informacje są łatwe do znalezienia, a ważne dokumenty, takie jak Polityka prywatności i Warunki korzystania są łatwo dostępne i łatwe do zrozumienia. Niektóre informacje techniczne na temat VPN są wymienione na pierwszych stronach, a gdy użytkownicy zarejestrują się za darmo, mogą zobaczyć (i kontrolować) dokładny poziom bezpieczeństwa używanego przez ich wybrane połączenie VPN - to naprawdę bardzo pożądana funkcja. Użytkownicy niebędący użytkownikami Premium mają również przejrzysty wyświetlacz w panelu konta dokładnie tego, ile wykorzystali miesięcznych limitów.

zpnim_homepage_600

Na stronie znajduje się również regularnie aktualizowany blog z postami na różne tematy. Szybkie przewijanie ujawnia post o sytuacji prawnej związanej z korzystaniem z VPN w Dubaju, specjalną ofertę dla użytkowników forów internetowych oraz kilka przewodników po korzystaniu z VPN do celów praktycznych.

Wsparcie

Jedyną formą osobistego wsparcia ZPN są bilety internetowe, dostępne dla każdego, kto jest zarejestrowany na stronie. Uznaliśmy, że system jest łatwy w użyciu i nigdy nie musieliśmy czekać więcej niż kilka godzin na uprzejmą, szczegółową i pomocną odpowiedź: Chociaż początkowo mieliśmy problemy z uzyskaniem reklamowanego poziomu szyfrowania w kliencie OpenVPN innej firmy, wsparcie było w stanie zidentyfikować i naprawić problem w ciągu kilku godzin. Chociaż jest to funkcjonalne, fajnie byłoby zobaczyć więcej opcji wsparcia na żywo, a nawet możliwość dołączania plików do biletów byłaby ulepszeniem. Byliśmy również trochę zdezorientowani, gdy nasza historia biletów w tajemniczy sposób zniknęła w połowie rozmowy z obsługą - na szczęście nadal można było odpowiedzieć e-mailem.

zpnim_support_600

Na stronie znajduje się również małe FAQ, ale nie oferuje wiele ze względu na wgląd w potencjalne problemy techniczne. Nieco bardziej pomocne są przewodniki instalacji, które są dokładne i szczegółowe - więcej na ich temat poniżej. Zespół ZPN jest również aktywny w sieciach społecznościowych, ale niewiele widać dzięki dwukierunkowej interakcji - na przykład zauważyliśmy kilka pytań bez odpowiedzi na ich stronie na Facebooku.

Oprogramowanie VPN

Logować się

Witryna ZPN twierdzi, że możesz zarejestrować się w 45 sekund, i to prawdopodobnie jest poprawne. Zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika i hasła, a także adresu e-mail, który należy zweryfikować przed aktywacją konta. Najdłużej zajęło nam wypełnienie długiej Captcha - choć zdecydowanie wolelibyśmy to zrobić niż korzystać z usługi VPN zalanej botami.

Po rejestracji otrzymasz miły e-mail z informacją, co robić dalej, a po kliknięciu w celu potwierdzenia adresu e-mail dostępna jest dodatkowa pomoc na początku. Wspaniale jest widzieć dostawcę VPN, który pomaga nowym użytkownikom zrobić pierwszy krok.

Klient ZPN Windows VPN

ZPN ma czysty, prosty klient VPN dla systemu Windows: wizualnie przypomina aplikację na smartfona, działa dobrze i jest łatwy w użyciu. Wybór serwera i połączenie jest proste i oczywiste, a niektóre potężne opcje są dostępne poprzez ikonę menu po lewej stronie.

Recenzja ZPN

Oprócz opcji automatycznego uruchamiania VPN w systemie Windows dostępny jest przełącznik Kill, który zapobiega ucieczce ruchu w przypadku awarii połączenia, oraz rozbudowane opcje ochrony przed wyciekiem DNS i IPv6 zaprojektowane, aby zapobiec jakiejkolwiek możliwości wystąpienia wycieku. Ochrona przed wyciekiem DNS polega na fizycznej zmianie karty sieciowej Windows na korzystanie z serwerów DNS ZPN, a funkcja ochrony przed wyciekiem IPv6 działa poprzez całkowite wyłączenie IPv6 w połączeniu VPN. Obie są nieco „nuklearnymi” opcjami, ale są znacznie bardziej niezawodne niż niektóre bardziej subtelne implementacje, które widzieliśmy.

Klient ma również opcję zmiany protokołu i portu używanego przez VPN, co jest przydatne do uzyskania poprawnej pracy w różnych okolicznościach sieciowych. Jest też pole wyboru, aby załadować konfiguracje z narzędzia internetowego, jak wspomniano powyżej, co pozwala na niezwykle szczegółową kontrolę dokładnie, jaki poziom bezpieczeństwa chcesz uzyskać w połączeniu VPN. Na koniec opcje klienta są uzupełnione o ustawienie, aby włączyć lub wyłączyć automatyczne aktualizacje, a także przycisk, aby natychmiast sprawdzić i zainstalować aktualizacje.

Inne platformy

Oprócz niestandardowych klientów dla systemów Windows, Android i iOS, ZPN zapewnia wysokiej jakości instrukcje instalacji dla większości platform. Szczególnie ucieszyliśmy się z wprowadzenia przewodników dotyczących korzystania z usługi z klientami OpenVPN innych firm w systemach Windows, Mac, iOS, Android i Linux, a także solidnej obsługi wysoce spersonalizowanych plików konfiguracyjnych OpenVPN. To dodatkowo promuje przejrzystość usług i ułatwia sprawdzenie, czy naprawdę dostajesz to, co reklamowane.

Aplikacja ZPN na Androida

Aplikacja na Androida dostępna w sklepie Play jest wizualnie bardzo podobna do klienta Windows, z dodatkowym dodatkiem godzinnej darmowej wersji VPN dostępnej bez rejestracji. Przydatne opcje obejmują możliwość wyboru między połączeniami TCP lub UDP, a także wybór portu do połączenia, a także funkcja oszczędzania baterii.

zpnim_android_connected_600

Podobnie jak w przypadku klienta Windows, możesz zdecydować się na załadowanie ustawień konfiguracji z interfejsu sieciowego. Byłoby miło, gdyby istniała opcja automatycznego uruchamiania VPN z telefonem lub automatycznej aktywacji ochrony w określonych sieciach, ale klient jest nadal dość wydajny i bardzo łatwy w użyciu.

Końcowe przemyślenia

Dzięki silnemu klientowi, doskonałej przejrzystości, możliwości dostosowania i bardzo pomocnym agentom wsparcia, ZPN oferuje naprawdę dobrą usługę VPN w zakresie bardzo przystępnych cen - z których co najmniej oczywiście jest całkowicie bezpłatne. Szczególnie niezwykłe jest to, że korzystanie z usługi bezpłatnej nie sprawia, że ​​czujesz się obywatelem drugiej kategorii, a jednak jest wystarczająco dużo w ofercie, aby uzasadnić przejście na subskrypcję Premium. Połączenie doskonałej bezpłatnej usługi z gwarancją zwrotu pieniędzy oznacza, że ​​nie ma powodu, aby nie wypróbować ZPN - kliknij poniższy link i zobacz, co myślisz.

Odwiedź ZPN »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me